Bežíme IVF maratón - na konci nás čaká mimi

lenka20
11. jún 2008

takze raketky a vsetky ostatne dlhodobe snazilky, umelinky aj neumelinky, vsetky, ktore nechcene bezite tento maraton - v tejto temicke kazdu jednu na konci pocka sladky ruzovy batoztek stastia - a nebude to cukrova vata ale krasne babatinko 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
tak thuj thuj thuj nech vsetky vydrzime a dobehneme si do ciela po vyhru 😉

katy2
11. jún 2008

lauri, je to smutne ale asi je to tak dobre... priroda vie, co robi..... 😔

lauritka
11. jún 2008

ja mam trombofilne mutacie negativne.

cicca
11. jún 2008

lauritka... 😀 😀
no ved po tych vyšetreniach si budeš aspon istejšia,že v tom problem nie je... Ale zas aj ja by som v tvojej situacii silou mocou chcela vediet prečo sa to stalo... 😒 😢 človek by aspon vedel čoho sa ma vyvarovat 😖

lauritka
11. jún 2008

ved prave cicca...takto tapeme v neistote a stale sa pytame PRECO? ale je naozaj tazke najst odpovede...
mozno na to pridem neskor mozno nikdy... len stale ma prekvapuje ta tzv. "bozska spravodlivost"

cicca
11. jún 2008

Evi...kym sme sa snažili prirodzene brala som anopyrin..aj koli tomu že anopyrin je aj prevencia na protilatky voči spermiam... A po ET som začala pichat clexane.... To mi dal moj gyn. ...kedže hematologička povedala že clexane sa bude pichat až po potvrdení tehu...no jemu sa to nezdalo tak mi kazal pichat hned po ET

eva7780
11. jún 2008

ja vytvaram aj tie protilatky a vobec mi lekar nespomenul ze by som mohla brat preventivne anopyrin,no co uz uvidim co povedia zajtra a tie inj.si pichas sama,obavam sa toho ak to budem potrebovat?

cicca
11. jún 2008

aach..lauritka...ved každu jednu z nas by to mrzelo..každa by chcela vediet PRECO? ja si to viem živo predstavit...tie miliony otazok v hlave...a odpoved žiadna ☹
A k tej spravodlivosti.... 😠 😠 😠 😠 ako fakt nemam slov... 😔 😔 😔 Ja sa tiež pytam že či to chcem ozaj tak vela...ked chcem zdravučke babenko...??? Už mi to miestami pripada že chcem asi niečo nemožne... 😔 😔

lauritka
11. jún 2008

aj mne to pripada take tazke a nemozne..a ked vidim tie mamicky ako si veselo kocikuju.... mnohe po dve tri deti.. pre nich to bola uplne prirodzena vec a pre nas ?? ani sa neda opisat ake je to tazke. 😔

cicca
11. jún 2008

Evi...no neviem prečo ti to nespomenul... 😕 😕 Tak dufam že ma neoklamal 😅 A ano tie inj som si pichala sama...picha sa to pod kožu do brucha....tak ako napr gonal... l

cicca
11. jún 2008

ano , je to hrozne tažke....ja mam niekedy pocit že už nevladzem....a hlavne vtedy ak vidim po ulici tlačit kočík nejaku 17-tku s cigaretou v ruke...vtedy mi je normalne do plaču....

lauritka
11. jún 2008

☹ cicca.... fakt uznavam, ze sme silne ked toto prezivame denno denne..tehotnym a mamickam sa nevyhnes a pod zemou sa chodit neda 😠 nejak som dnes v takej pesimistickej nalade... 🙄

cicca
11. jún 2008

lauritka...to teda sme....všetky čo toto prežívame a podstupujeme...lebo myslim že každa mame približne rovnake pocity s toho všetkeho 😖 😖 😖 Ale raz tento boj všetky vyhrame.... ok??? 😉

lauritka
11. jún 2008

😀 ano musime dobehnut do ciela.... caka nas tam mimi 😉

cicca
11. jún 2008

lauri.... 😉 😉 😉

cicca
11. jún 2008

jaaaaj...však aj nazov temy to hovorí... 😉 😉 dost skoro som si to všimla 😀

juja
11. jún 2008

🙂 🙂 ......Ja len tak na skok..... Havka gratulujem k úrodičke a držím palce nech sa všetky krásne oplodnia 😉
....pozdravujem Takynku s bobíkom 🙂
...dnes nám prišiel výsledok z genetiky - karyotyp - 46 XX 46XY bez zmien v metóde konvenčnej a v G - bandingu - máme obaja s manželom , tak snáď je to OK, len neviem čo je to G-banding 😕
inak my sme nepotrebovali žiadnu zravotnú dokumentáciu len lístok od gynekológa ...doktor - primár genetiky v ZA sa nás pýtal na choroby v rodine - naši súrodenci a rodičia, súrodenci a rodičia našich rodičov ...on si písal taký rodostrom kde si všetko značil kto má koľko detí či boli v rodine aborty aké choroby kto kedy a na akú chorobu zomrel a tak.... a tiež nám povedal, že to naše embryo muselo mať nejakú gen. vadu chromozózov, ktorá sa vyskytuje veľmi často a že šanca otehotnieť a vydržať do 12tt je 50/50 a riziko že sa nám narodí postihnuté dieťa down stúpa s vekom ženy a kým 20 ročná kočka má pomer 1: 1500 tak 40 má pomer 1 : 80, čo je dosť veľká pravdepodobnosť a tiež nám vravel, že vždy keď má embryo gen. vadu na niektrom chromoz. tak samé odumrie, ale výnimkou je práve down, že je to zvláštne, ale dieťa s touto vadou sa narodí práve preto, že má o jeden chrom. navyše.
Ja som sa môjho gyn pýtala na genetiku aj po prvom aborte, veľmi nechcel tak som sa ho opýtala, že či mám čakať na ďalší abort tak hneď vypisoval výmenný lístok na genetiku. Trombofílne mutácie ma ešte len čakajú 24.6., tak uvidíme. Ja si kočky myslím, že sme zdravé len to akosi nie a nie prísť ....do kelu 😖 Dúfam, že v tejto novej téme sa tá naša smola konečne prelomí 🙂

lauritka
11. jún 2008

😕 juja dakujem za info. downow syndrom je zlucitelny so zivotom... preto sa to vyvyja..ale tie ine vady, ktore nie su zlucitelne so zivotom priroda zastavi..to iste hovoril aj moj gyndos. no tak a teraz ako? aj ked zistia nejaku chybu ako sa to da riesit potom ?

kukulik30
11. jún 2008

baby, len ciste teoreticka otazka, co ak vam zistia v tehotenstve po AFP a odbere plodovej vody, ze babo bude mat Downov sy? tazka otazka, vsak? Ale je to dieta.......

juja
11. jún 2008

lauri neviem ako sa to ďalej rieši asi sa robia ešte podrobnejšie gen. vyšetrenia alebo čo ...inak ten primár bol "ohromný" povedal mi viete pani m...... to že tehu skončí abortom sa vám môže stať aj 5x za sebou a vôbec nič to nemusí znamenať, môžete byť obaja zdraví len to embryjko malo gen. vadu tak to príroda tak zariadila ...no tak to ďakujem po piatom aborte by som bola tak zrelá na cvokára 😠 ....že keď to nejde prirodzene a sme obaja OK, tak keď sa to urobí "umelo", tak sa s tým musí počítať ....s takým "optimizmom" sme od neho odchádzali že až, ale už ma to prešlo....verila som, že výsledok bude OK a je a tiež verím tomu, že to bábätko raz budeme mať, tak to bude! a basta! A ty tiež budeš mať raz bábo a aj genetiku budete mať v poriadku, tak sa moja tým vôbec netráp 😉 Budeš mamina ja tomu verím 🙂

lauritka
11. jún 2008

kukulik ja radsej obetujem cestu do brna a budeme na istom..vzdy je treti mesiac lepsi na potrat ako piaty...
ja zase postihnute dieta nechcem..to by som uz psychicky nezvladla..staci ze bojujeem, za to aby bolo..to by som sa z toho ani tesit nevedela.. potom radsej ziadne. ako trapit sa cely zivot.

cikyta
11. jún 2008

kukulik...ak by to bolo 100% potvrdené,tak ja by som si ho"asi"dala vziať. Je ťažký život bez dieťatka,no ešte horšie je mať to dieťatko ťažko postihnuté. (len ma neodcuzujte teraz zato)

lauritka
11. jún 2008

juja aha...tak teraz chapem..preco to niekto ani neriesi... proste v danom momente dane embyo bolo chybne..ale to nemusi znamenat. ze kazde bude.. chapem.. ale aj tak som kludnejsia , ked mam vsetky vysetrenia 🙂

hava77
11. jún 2008

larit a ake vysetrenie robia v tom brne, ze nemusis cakat do 20tt na amnio? a zistia aj ine chromozonove ochorenia ako down?

juja
11. jún 2008

Kukulík to neriešim, keď by sa to nedaj bože stalo, tak potom budem rozmýšľať nie dopredu 😉 Ale išla by som na vyšetrenie asi do Olomouca ako Lauritka písala, nie na odber plod. vody bŕŕŕ 😖 ....

hava77
11. jún 2008

to larit malo byt laurit 😀

lauritka
11. jún 2008

hava maju tam taky specialny usg screening a kombinuju to s krvnymi testami..je to na 90plus percent..

lauritka
11. jún 2008

teda Olomouc pardon..ja uz neviem najst link dofrasa. 😠

kukulik30
11. jún 2008

moja, nie myslim, ze nikto ta nebude odcudzovat za to nebude 😉

Lauri , ja viem ake to je tazke, vidim mojich rodicov 😔 , sama neviem , co by som robila, ale neviem ani , ci by som sa dietat dokazal vzdat......je to strasne tazke ☹

A prepacte, ze som tu nadhodila tuto smutnu temu, mna to iba v danom momente napadlo....

Radsej musime mysliet na to , ze budeme mat vsetky zdrave deticky 😵

hava77
11. jún 2008

to nic tak ho zistime potom ked ho budeme potrebovat 😉

kukulik30
11. jún 2008

Inak z toho odberu mam aj ja hrozu 😖 bola som rozhodnuta, ze to nikdy nepodstupim

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre