Bežíme IVF maratón - na konci nás čaká mimi

lenka20
11. jún 2008

takze raketky a vsetky ostatne dlhodobe snazilky, umelinky aj neumelinky, vsetky, ktore nechcene bezite tento maraton - v tejto temicke kazdu jednu na konci pocka sladky ruzovy batoztek stastia - a nebude to cukrova vata ale krasne babatinko 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
tak thuj thuj thuj nech vsetky vydrzime a dobehneme si do ciela po vyhru 😉

mirusch
20. jún 2008

Mariettka, zbalit kufor a ist na opusteny ostrov...alebo vyhlasit vzburu a ostat cely tyzden v posteli...alebo cojaviemco. Ono sa da, len clovek si mysli, ze nie. Moj manzelik tvrdil, ze bez neho v praci asi umru, potom dostal infarkt a zrazu to prezili bez neho cely mesiac... takze tak.
Dobru nocku.

mariettka27
21. jún 2008

ahoj mirusch! 🙂 Pokial nepríde niečo také ako napr.ten infarkt,tak si chlapi asi nikdy nedajú stopku..Môj muž sa nevymyká tiež tejto predstave,že bez neho by nič nefungovalo...Robotu si nosí ešte aj domov a robí niekedy dlho do noci....No čo už,snád si niekedy uvedomí aj on,že žije len raz.... 😉

rosienka
21. jún 2008

caute, dnes je tu nejako mrtvo, co pri tom nadhernom pocasi ani niet divu...aj ja zas idem von pozerat futbal, ked uz tu mame tie mejstrovstva 🙂

selmicka, lenka - no asi na tu spermatogenezu zajdeme, lebo muzove spermie su naozaj velmi nekvalitne a pravdepodobne nenesu v sebe tu geneticku informaciu, ktora vajicko oplodni....alebo ja neviem preco sa s mojimi vajickami nechcu moc spajat.. 😠 😖 posnazim sa ich povypytovat, v com by to mohlo byt. A mne teda môzu vysertit akurat krv na tej genetike?

co sa tyka tych vselijakych liekov na zlepsenie spg - necakam sice zazraky, ale mozno to predsa nieco zlepsi, ked nie spg, mozno nieco ine 😉 Vitaminy v primeranom mnozstve ani neuskodia

mariettka27
21. jún 2008

Ahoj rosienka! 😉 Počula si už o permene od walmarku?Vraj je dobrý na zlepšenie kvality spermií,ja som ho tiež kúpila drahému.Ale ešte ho neužíval,tak neviem povedat,či to je pravda...papa 😉

dadulik111
21. jún 2008

ahojte babenky, som tu nova a chcem sa spytat ake lieky ste brali po transfere....mne dali ANOPYRIN, ESTROFEN,PREDNISON a UTROGESTAN zacala som trocha spinit tak sa chcem spytat ci s tym mate niektora skusenosti

mariettka27
21. jún 2008

vitaj dadulik! 😉
My sme s drahým neni tak daleko ešte,ale čo iné baby hovorili,tak to špinenie by nemalo vadit,vraj sa bábo uhniezduje.....Takže bud pokojná,nemusí to nič znamenat..... 🙂

dadulik111
21. jún 2008

marietka robila som si dnes tehu test a bol negativny ale priznaky mam .... mam citlive prsia, brucho ma boli ako pri mrche, obcas mi je zle a niekedy by som zjedla aj kravu 😀

pointka
21. jún 2008

dadulik, ja mam presne tie iste lieky. kolko si po transfere? bola si na transfere cerstvych alebo mrazenych embryi?

mariettka27
21. jún 2008

a ako dlho si po tarnsfere?Od lekára mám,že tehu test je najlepšie robit až tak 14-15 dní po transfere...

mariettka27
21. jún 2008

a v ktorom care si bola,ak sa môžem opýtat? 😉

dadulik111
21. jún 2008

pointka a marietka bola som v ISCARE na transfere cerstvych embryi
po transfere som dnes 12ty den

dadulik111
21. jún 2008

pointka ku komu chodíš ty? máš aj nejaké príznaky?

pointka
21. jún 2008

myslela som si, ze iscare, kedze mame rovnake lieky, ja som tiez tam, len ja som este len 5.den po transfere

mariettka27
21. jún 2008

tak sa snaž ešte vydržat tie 2-3 dníky,a potom skús znova testnút a uvidíš....Ale ak cítiš príznaky,tak to asi vyšlo...Držím ti palce,aby boli budúci týžden //.... 😉

dadulik111
21. jún 2008

marietka hned si mi zlepsila naladu tak drz palce aby to vyslo 😀

mariettka27
21. jún 2008

držím,aha..... 😨 😨 😨 A ako dlho ste sa snažili predtým ako ste sa rozhodli pre care?

dadulik111
21. jún 2008

asi 10 rokov teraz mám 30 🙂

dadulik111
21. jún 2008

pointka ak si vezmeš UTROGESTAN ležíš po tom alebo hneď beháš?

mariettka27
21. jún 2008

wau,tak to ta obdivujem,že si to tak dlho vydržala. 😲 My sa snažíme skoro dva roky a už som z toho sem-tam na nervy...My chodíme do Heliosu v Mt,ale akosi nám to časovo nevychádza,tak už bol muž 2x objednaný na spg a ešte ho stále nemá urobený....Mne za tie 2roky spravili len asi sto krát utz a vraj som ok,tak sa snád raz dobojujeme aj k tomu mužovmu spg... ☹

dadulik111
21. jún 2008

ja mám kamošku, ktorá pred dvoma rokmi v 21tt potratila a po pol roku začali so snažením, robili jej aj vyšetrenia, uzv a všelijaké testy a všetko mala ok, až nakoniec išla na laparoskopiu a zistili jej že má nepiechodné vajcovody a jediný spôsob ako môže mať deti je IVF

pointka
21. jún 2008

dadulik, tak vidim, ze okrem car a liekov mame aj dlzku snazilkovania spolocnu 🙂
ja nemam ziadne vedlajsie prejavy liekov, hned chodim, ani po transfere som velmi nelezala, nedalo sa mi...

dadulik111
21. jún 2008

ja som prvý krát prišla do ISCARE 7.4.08 a tiež som bola v poriadku len manžel má lenivé spermie a hneď sme začali vybavovať papiere a hneď pri nasledujúcej mrche sme šli na to
mala som to veľmi rýchlo ani som to tak rýchlo nečakala

pointka
21. jún 2008

no ja som prvykrat bola v 2002 ale len na uvodnej konzultacii a teraz od 8/2007 chodim pravidelne.

dadulik111
21. jún 2008

pointka aj ty máš vrtulu v zadku?
ja keď som prišla domov po transfere utekala som hneď k hrncom, kamarátka nechápala 😀

mariettka27
21. jún 2008

hm,tak to si ma nepotešila dadulik... ☹ Ja som tiež mala íst na laparku,ale nakoniec sa rozhodlo,že to nie je potrebné,tak neviem...Kamoška tiež teraz v 7tt potratila,už druhý krát za sebou a vôbec jej nerobili vyšetrenia,že prečo.A bolo to vždy v 7tt a po ultrazvuku.Tak sama je z toho hotová,že čo...My budeme pokračovat v pátraní po príčinách neúspešnej snahy dúfam teraz v druhej polke roka,ak sa zadarí... 😖

dadulik111
21. jún 2008

pointka nemôžem mať to špinenie z tých liekov? brala som ich totiž to všetky naraz

dyta
21. jún 2008

dadulik, a ako sa citis? ..lebo ja som po transfere 11den a necitim ziadne zmeny 😠

dadulik111
21. jún 2008

dyta podľa kamošky mám všetky tehu príznaky ale test mi vyšiel negatívny, bolia ma prsia, občas mi je zle a mám pocit ako pred mrchou, a trocha špiním

dadulik111
21. jún 2008

dyta čo je to to KET?

pointka
21. jún 2008

no mne pred tramsferom anopyrin vysadila, lebo som slabucko spinila, ale ja si skor myslim, ze to robi embryjko a to je dobre 🙂
no hej, tiez musim stale nieco robit, este tento tyzden bol taky hekticky, ale snazila som sa robit vsetko pomaly a opatrne

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre