Bežíme IVF maratón - na konci nás čaká mimi

lenka20
11. jún 2008

takze raketky a vsetky ostatne dlhodobe snazilky, umelinky aj neumelinky, vsetky, ktore nechcene bezite tento maraton - v tejto temicke kazdu jednu na konci pocka sladky ruzovy batoztek stastia - a nebude to cukrova vata ale krasne babatinko 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
tak thuj thuj thuj nech vsetky vydrzime a dobehneme si do ciela po vyhru 😉

lauritka
12. jún 2008

malo by byt aj u vas niekde.. maloobchodna predajna.. a tam su tie masaze zadarmo 😅 je to uz v kazdom vacsom meste.

zuzla80
12. jún 2008

Pekné ránko babenky,
Lauritka ja ti z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že som vymenila SPLN za Helík, tiež som z KE a poviem ti, že vôbec neľutujem. To dochádzanie je síce únavne, je to cca 2,5-3hoďky, ale stojí to za to ver mi. Len rozdiel bol v tom, že my sme menili centrum kvôli lekárovi, a nie kvôli MA. Určite postupy sa až tak v centrách neodlišujú, ale prístup lekárov, ťa dá do lepšie pohody. Ako písala Tánička, niekedy zmena pomôže aj po psychickej stránke.

Lenka darmo štátna správa je štátna správa. Tiež sa nad tým stále rozčuľujem, keď idem niečo vybaviť, posielajú ťa od dverí k dverí, lebo nikto nič nevie 🙂

Kvetka aj ja mám teraz papierikovú nemoc, stále kukám na ten papier, ale pre zmenu, či už konečne nezačína mrcha, a ona furt nič.

Takynka super, že ste v poriadku. Nuda v nemocnici je predsa lepšia, ako nervačenie sa v robote 😉
Táni, Jujka ajojte, inak je nás požehnanie 🙂

lauritka
12. jún 2008

zuzlik dakujem . 🙂 ozaj prvykrat si isla len na konzulatciu?? nepytal sa ta preoc menis centrum ?

zuzla80
12. jún 2008

Ano Lauri, išla som najprv na konzultáciu, chcela som sa presvedčiť o prístupe lekára a to čo píšu baby na fóre sa mi len potvrdilo. V podstate sme sa s Krajkom rozprávali, čo všetko sme podstúpili, brali mi krv, urobili sono, a aj sme mu povedali dôvod, prečo meníme centrum, ale sami od seba. Aj sa nás pýtal, či sme neskúšali to druhé car v KE, tak sme mu povedali, že nie, že radšej budeme dochádzať a vieme, že sme v dobrých rukách, ako rizkovať ďalšie problémy.

lauritka
12. jún 2008

no a hend ti brali krv na HP ?? prisla si , ked si mala MS ??? oni si urobia vlastny profil nie?, aj spg ?

tanitta
12. jún 2008

Lauri.. oni si to robia vsteko nanovo... ja osobne som to spravila tak ze ked som sla na konzultaciu tak som sa snazila prist a dohodnut termin aby sme vybavili co najviac veci naraz.. t.j. moj HP, mangelov spg a vypisat hned aj ziadost...toto vsteko sme spachali v jeden den....uz ked sa clovek rozhodol ze pojde uz som nepredpokladala ze pojdem len na konzultaciu a potom uvidim.... sla som s jasnym zamerom.. ostat tam...

lauritka
12. jún 2008

jasne...predsa to nie je za rohom... no uvidime..este sa rozhodneme... dakujem za nazory. 🙂

zuzla80
12. jún 2008

Lauritka krv mi na konzultácií brali na chlamýdie nie na HP, potom mi vzali ešte raz krv kvôli hormónom štítnej žľazy ale HP ten mi nerobili, asi preto, že my sme tam išli s cieľom, že chceme IVFko, lebo ja mám PCO, čo mi aj na utz potvrdili a manželov spg, ktory mu robili v Helíku nedopadol moc dobre. Ešte mi kázali na 2DC dať si urobiť hormóny, a aby sme nemuseli dochádzať do MT, tak som si to dala urobiť u môjho lekára .

dior
12. jún 2008

ahojte 🙂
kocky ja neviem ale my mame napr. genetiku ok -takze ja to povazujem za sekundarne riesenie, nam uz po viacerych neuspechoch to nic neriesi -nam sa napr. zle spajaju chromozomy-to znamena ze ak tam chyba niektory chrom. tak to automaticky vedie k abortu(podla toho a aky chrom.. sa jedna...)-lebo je to nezlucitelne so zivotom -podla mna je to hlavne problem ICSI-pri ktorom je najviac embryok zlych, chromoz. 21 je zlucitelny so zivotom -dawnov -tusim ak je tam trikopia 😕

lauritka
12. jún 2008

tak predsa to ICSi .. ah jaj 😖

tanitta
12. jún 2008

ked si pozriete alebo spravite taku mensiu statistiku na MK kolko tehu pri ivf vznike s icsi dosli by sme k zaujmavym cislam .. trufam si odhadnut ze je to urcite dobre cez 80%...nie ze by som bola toho zastancom icsi ale spg sme mali vynikajuci a predsa sa nasla ta"zla" ktora vbehla a nedopadlo to...ono to asi ejdnoznance neurcime co je lepsie to ci ono.. prirodzeny vyber je prirodzeny vyber to su fakty...ale tiez neznamena uspech...

lauritka
12. jún 2008

no prave preto by som chcela centrum, kde sa da o tom normalne diksutovat s embryologickou.

tanitta
12. jún 2008

tak to potom Lauri nevahaj... a sup do heliku;)...najdu si na teba tolko casu co ty budes potrebovat 😉

dior
12. jún 2008

tanitka - ak ste mali dobry spg-takze spermoska mohla byt rychla,ale mohla niest zlu geneticku inormaciu-ak sa aj prebjovala tak to nie je zaruka,ze je vsetko ok, ved by sa potom nerodili chore deti 😔 ,ale aj tak si myslim, ze je tam vacia sanca 😕 ICSI je dobre,len sa musi embryolog dobre trafit 😖 ,lebo on to posudzuje jen z vonka dovnutra on nevidi .... 😒 ☹

dior
12. jún 2008

pozdravuje vas takynka- ze sa na vas velmi tesi a ze tam este pobude za kus ...ale verime ze to dobre dopadne 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 -velky pozdrav pre takynku 🙂

dior
12. jún 2008

veru lauri, tanitta ma pravdu- zmena =babo 😉

zuzla80
12. jún 2008

Lauri stále pred IVFkom sa ide na pohovor s embryológom a tam sa dozvieš neúrekom informácií a kopec otázok sa môžeš pýtať aj ty. Tetušky sú veľké odborníčky a vidno, že sa vo svojom fachu vyznjú. Aj ja ti vrevo odporúčam Helík, lebo mňa ta nekomunikatívnosť v SPLNe dosť ubíjala.

lauritka
12. jún 2008

ved prave zuzlik 😒 aj mne to lezie na nervy...nic,len strohe zavery..

zuzla80
12. jún 2008

Lauri viem, o čom hovoríš, takže ťa úplne chápem 😉 Možno by som aspoň skúsila absolvovať pohovor v Helíku a na základe toho by si sa rozhodla, urobila by si si aký taký obraz a vedela by si porovnať. A cesty sa neobávaj, dá sa to zvládnúť, len tie náklady na cestu.

lauritka
12. jún 2008

a ked napisme email? odpovedia mi? a dohodnem sa s nim na postupe..nech predsa len nechodim hore dole.

gabika24
12. jún 2008

ahojte bežkyne...keďže vás už už dior pozdravila od taky, nebudem sa opakovať 😵
ja sa chystám žehliť 😝 -ešte kým vládzem.
pekný deň 😵

juja
12. jún 2008

Lauri napíš priamo mudr. Krajkovičovi - emailovú adresu nájdeš na ich stránke a popýtaj sa on ti určite odpovie.

hava77
12. jún 2008

ahojte, teda v tejto teme ste sa dobre rozpisali 🙂
chcem sa este vratit k MA. v starej robote som mala kolegynu, ktora za sebou 4 krat potratila a nic im nezistili. ona vzdy zaciatkom 3 mesiaca proste potratila. a tak jej rozborom embryjka nakoniec zistili, ze oni dvaja s muzom nemozu mat spolu muzskeho potomka. takze ti 4 boli chalani. na 5 krat to bola kocka a dnes ma 3 roky.
niekedy sa takychto kombinacii bojim........ale im to nakoniec vyslo.

lauritka
12. jún 2008

zaujimave..baby idem na uzv dnes..stale krvacam a boli ma brucho.. nepaci sa mi to 🙄

juja
12. jún 2008

lauri tak držím palec, nech je všetko OK a nie sú žiadne komplikácie typu "to sa niekedy stáva"...držkaj sa 😉

sesternica pred nedávnom tiež potratila a keď sa pýtala po kyrete či sa to posielalo na rozbor aby sa zistila príčina, tak jej povedali, že keby to každej vyšetrovali po prvom aborte, tak by nerobili nič iné, že to sa vyšetruje až po viacerých abortoch a pri aborte do 12tt to nechcú robiť skoro vôbec 😖

dior
12. jún 2008

havka- ano ja so to pocula choroba sa viaze na jedno pohlavie, aj moja znama co som s nom bola v luckach to ma- tiez 3x potratila,ale uz ma 2 dievcatka

dior
12. jún 2008

lauri aj ja drzim palce-potom nam daj vediet

fedra
12. jún 2008

ahojte ... tak som prisla nakuknut.
Som po utz a pohovore s embriolog. ..... takze ujo doktor je s nami max. spokojny. Folikov je cca. po 10 na kazdej strane v priemere 7/9 mm. Tak vravel, ze predpoklada aspon 10 vajok.
No a ideme na prirodzene oplodnenie. Kedze spg je dobry a raz som uz otehotnela, tak vraj ich to len utvrdilo, ze napichavanie nebude potrebne. Tak snad to pojde .... odber bude asi v utorok/streda

hava77
12. jún 2008

fedri super, budeme ti drzat 😉 palce

beadz
12. jún 2008

ahojte kocky. tak aj ja sa k vam pridavam. v pondelok som dostala nejaku injekciu, po ktorej by som mala zacat krvacat a potom zacne stimulacia. ale zatial nic. ako dlho ste cakali vy ? a kazdej babenke vela sil v nasom maratone lasky.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre