Bežíme IVF maratón - na konci nás čaká mimi

lenka20
11. jún 2008

takze raketky a vsetky ostatne dlhodobe snazilky, umelinky aj neumelinky, vsetky, ktore nechcene bezite tento maraton - v tejto temicke kazdu jednu na konci pocka sladky ruzovy batoztek stastia - a nebude to cukrova vata ale krasne babatinko 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
tak thuj thuj thuj nech vsetky vydrzime a dobehneme si do ciela po vyhru 😉

kukulik30
15. júl 2008

sylvi...dakujem.....a k ktej urodicke, no ano,je to moje 1. IVF a bola naozaj dobra 😀 ....z 24 odobratych vajicok sa podarilo oplodnit 16, to bolo este v roku 2005, vtedy som mala aj ET, ktory zial nevysiel aj kvoli OHSS, mala som 3mesacnu pauzu a vo februari 2006 1. KET- ten bol uspesny a zazrak Samko je na svete,no a po roku a pol skusame dalej a vyuzivame nasich snehuliacikov, ktory uz su v tej zime skoro 3 roky...2. KET zial nevysiel a 3. KET nas caka teraz.... 😉 ....bude uspesny...VERIM
A myslim, ze snehulkovanie nie je obmedzene 🙂 aspon nam nic nepovedal doki, ked sa podarilo po 1. KET, iba vravel, ze sa nemame bat, ze budu zamrazene a cakat, kym si po nich znova prideme 🙂

sylvia21
15. júl 2008

ja teraz dovolenkujem doma 😉 a cakam draheho kym pride z prace 😉
boli sme vcera na manzelovej genetike, tak za tri tyzdne budeme mat vysledok
CoTi povedali lekari na tie bolesti? Mozno ze ti tie embryjka hryzkaju tak poriadne, lebo tam chcu velmi ostat 😉

sylvia21
15. júl 2008

Ell - hej nas caka 1.IVF+ICSI +PiDG v sept. Neboj ,laparka prebieha v pohodke, ja som ju mala v maji ( sice mi ju robili i v suvislosti s mimomaternicovym), ale podla vsetkych je to velmi setrny zakrok a hlavne pomaha. Kam ides na laparku? To je super, ze takto krasne cestujete - daj nejake typy. 😉
Kukulik - so Samkom Vam to vyslo ozaj krasne, i my by sme si to podobne uspesne predstavovali, kludne by mohli byt i dvojicky. Nevedela som, ze snehuliacikovia vydrzia tak dlho. Samko bude mat v podstate o chvilocku uplne inych surodencov ako to normalne byva 😉 Je to parada, ze sa to uz v tejto dobe da takto zariadit. Ked si predstavim ze este pred rokom som o tomto nic nevedela🙂
Kuspitka - len sa v klude opatruj a vela oddychuj a vsetko sa vydari 😉

takitak
15. júl 2008

sylvia21-ako ste došli ku genetike? kedy na to musíš ísť? ja už vidím všetko čierne takže ak môžeš tak mi to vysvetlíš?

cikyta
15. júl 2008

takitak......Niekde dajú hned gen.testy a až potom IVF a niekde až po 3 neúspechu. My sme jeden neúspech mali,tak sme sa sami objednali genetiku a lekár nám dal aj výpis spermiogramu-nič nenamietal,len vravel,že tam nemusíme ísť......ale chceme

ell7
15. júl 2008

Sylvia, laparky sa nebojim ja som uz mala 2 krat mimomaternicove tehu a tiez mi robili laparku. Budu mi ju robit v centre kam chodim v BA gyn-fiv.A ak sa mozem opytat, preco vam robia PiDG? Zatial sme si obehli Slovensko, skoro cele a teraz ideme na Cechy. A po tej laparke by sme chceli ist do Grecka alebo Egyptu, este nie sme rozhodnuty.

sylvia21
15. júl 2008

takitak - ja som bola na genetike este ked som bola malicka asi, ked som mala jeden rok kvoli tomu, ze mam postihnutu sesternicu a vtedy lekari zistili, ze som prenasackou jedneho zleho genetickeho kodu, cize translokacie 4,5. Teraz robili este pre istotu geneticke vysetrenie mojmu drahemu, pre istotu, ci i on nahodou nieco s chromozomami nema, ale lekari tvrdia, ze blesk do toho isteho stromu dvakrat neudrie, ale tiez, ze nahoda je blbec. Takze pre istotu po dvoch neuspesnych tehotenstvach sa dopracuvame k dalsim vysetreniam. Preplaca ich poistovna, takze ak je nejaky aspon maly dovod, preco na toto vysetrenie ist, tak pre istotu radsej chod. Je to jednoduchy odber krvi - na vysledok sa caka tri tyzdne 😉

Cikytka, vy ste na genetike boli, alebo este len idete?

cikyta
15. júl 2008

21.8.sme objednaní ak sa to uvolní. Ak náhodou nie,tak až v septembry. Ale teraz je dôležité inšie... 🙂 potom genetika. Teda,aspon v našom prípade. (celá rodina umrela mužovi skrz rakovinu.úplne všetcia)

sylvia21
15. júl 2008

Ell - PiGD nam robia kvoli mojej translokacii chromozomu 4, 5
ty si mala dva krat uz mimomaternicove? UFFF To si bola zakazdym v CAR alebo obidvakrat ste isli prirodzene? Kde si mala zahryznute EMbryjka?

sylvia21
15. júl 2008

cikytka - takze z toho vyplyva, ze pojdete vy dvaja na krv, a potom pojdes i s mimcom na amniocentezu - odber plodovej vody?

cikyta
15. júl 2008

Ale hádam na tu amniocentezu nie-no dúfam. Neviem , či to robia aj po IVF tu amniocentezu-niečo sa mi marí,že nie-lebo je to rizikové tehotenstvo. Neviem určite. Ale na krv obaja ideme.

ell7
15. júl 2008

Tie mimomaternicove boli prirodzene otehotnenie. Embryjko prve bolo v pravom vajickovode a ten mi vyoperovali a druhe o rok neskor v lavom a ten mi len narezali. Takze mam len jeden vajickovod. Potom sme sli do caru na Ivf teda uz teraz mam za sebou dve. Vzdy to skonci tak, ze HCG mi stupa, ale potom pomaly klesa a zacinam krvacat. Cize zatial aj to bez uspechu. Zato nam robili genetiku a zato aj ta laparka. Takze takto to mam ja vesele. Ale co uz verim, ze raz to vyjde 😉 kazdej z nas.
translokacii chromozomu 4, 5 ??? Tomu nerozumiem, co to znamena?

sylvia21
15. júl 2008

Cikytka - urcite je lepsie, ked amniocentezu nebudete potrebovat, ale amniocentezu robia i po IVF.

cikyta
15. júl 2008

Len nech už máme bábu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

cikyta
15. júl 2008

ááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá

sylvia21
15. júl 2008

Ell - niekedy by tie embryjka potrebovali asi mapu 😀 😀 Aj u mna raz zabludili do laveho vajcovodu a zapacilo s mu tam tak, ze sice rastol. ale pomaly, no znicil mi cely vajcovod. Ale to vdaka bohu pri IVF nevadi.
Translokacia 4,5 znamena, ze jeden chromozomik ma o jednu palicky viac ako ma mat a moze to sposobit poruchu mozgu, srdiecka, obliciek a psychomotoricke poruchy, no vazne a musime to obist pomocou PiDG.
Ell bola si i na imuno vysetreniach?

ell7
15. júl 2008

Na imuno este len pojdem, cakaju na tu genetiku sice neviem naco ale neva. Mohli mi spravit rovno aj to. Vybavila by som si to aj sama, ale neviem kde? Ty mas imuno spravene?
No tie moje embryjka by potrebovali rovno GPS- ko 😀 😀 😀 😀 😀
Aha takze tak je to s tym chromozomikom, zas som o nieco mudrejsia.

sylvia21
15. júl 2008

cikytka - viem, vsetci to v sebe tlmime a snazime sa nejako odreagovat, ale ty patris medzi tie kocky, ktore su uz k uspechu velmi blizko 😉 Ale neboj i my ta dobehneme 😉

Ell ; Imuno vysetrenie sa robi v Prahe a neviem, ci i v Brne, ale vsetky kocky, co viem, chodia do Prahy. Pozri si www.upmd.cz

Pracoviště reprodukční imunologieVedoucí pracoviště
MUDr. Jindřich Madar, CSc.
telefon i fax: +420 296 511 387
e-mail: jindrich.madar@upmd.cz

Lékařka
MUDr. Natalia Kadkalenko
telefon: +420 296 511 478

Ambulance - objednávky (13 - 15 hod.):
telefon: +420 296 511 388

Ja som sa pytala lekarov, ci to vysetrenie potrebujem, ale mi povedali, ze nech nevymyslam a ze nech sa zbytocne nestrachujem, ze moj problem prameni inde. Tak zatial som sa tam neobjednala, ale silne uvazujem.
Ak najdes GPS so spravnymi mapami, daj vediet i mne 😀 😀 😀

sylvia21
15. júl 2008

Babulky-
Idem sa troska venovat drahemu, lebo tu uz okolo mna vysava, tak mi to je trapne 😅 tak sa idem zapojit i ja 😀 Zapojit i ja 😎 😝 😀
Uvidime sa zajtra - krasny vecer 😉

cikyta
15. júl 2008

No nešibe mi. Tahali ma preč odtialto. Museli nám inštalovať nový antivirus. Za vlasy ma ťahali het. Preto to ááááááááááááá 😉 Tak pa teda

ell7
15. júl 2008

Sylvinka dakujem, ak sa objednam tak urcite do tej Prahy, este uvidim.
Tak ahojte zajtra a dobru nocku 🙂

takitak
16. júl 2008

dobré ránko,
no ďakujem za vysvetlenie. je mi ešte horšie ale čo už ... hlavne ste ma zase dostali s MA ... ja mám vajcovody úplne ucpané a prirodzene to ani nemáme skúšať, vraj by bolo asi MA. Celý čas som si myslela že po ivf je menšia šanca na MA, ale asi sa mýlim, že?

takyna
16. júl 2008

Ahojte kočky, 🙂 dúfam, že ste všetky ok, pozdravujem vás všetky 😵

takyna
16. júl 2008

neviete mi náhodou poradiť či sá dá do Heliosu zaplatiť niečo aj cez účet? prevodom?

cikyta
16. júl 2008

takynka,to neviem. Ale ked sme chceli na recepcii platiť kartou,tak vraveli,že ešte sa to u nich nedá,ale aj to bude. 😅

mapa73
16. júl 2008

Ahojte 🙂
Takynka ako sa máš?

tanitta
16. júl 2008

Ahojky...
Taky... opatrujete sa?..stale polihujes domka?....ked som checla pred rokom uhradtit platbu cez ucet tak sa nedalo...vraj ked budem mat niekedy cestu okolo ze potom vyplatim 😅 ...skusk brnknut na recepciu... ako sa citis? brusko uz podrastlo?

takyna
16. júl 2008

ahojte 🙂 , mám sa celkom ok, až na ten žalúdok, občasné náladovosti 😉 ako počasie a čo vy?, bruško už podrástlo, volala som na recepciu, ale zatiaľ to neberú 😒 , rada by som sa vyhla cestovaniu v tomto stave do Martina, serpentíny by som nezvládla ☹

mapa73
16. júl 2008

Taky a keby si tam poslala iba mužíčka?

takyna
16. júl 2008

mapka nemá čas, je pracovne vyťažený, ťahá teraz aj za mňa a ešte máme v rodine aj iné problémy 😒 , ale ak nebude iná možnosť....tak neviem 😒 , ale také centrum by mali mať aj platby cez účty nie?, ako mapka už ťa hemoroidy netrápia?, mne dosť na hrubé črevo zaberá kyselina listová v tabletkách

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre