Bežíme IVF maratón - na konci nás čaká mimi

lenka20
11. jún 2008

takze raketky a vsetky ostatne dlhodobe snazilky, umelinky aj neumelinky, vsetky, ktore nechcene bezite tento maraton - v tejto temicke kazdu jednu na konci pocka sladky ruzovy batoztek stastia - a nebude to cukrova vata ale krasne babatinko 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
tak thuj thuj thuj nech vsetky vydrzime a dobehneme si do ciela po vyhru 😉

lubenka96
7. okt 2012

@caroline123 velmi pekne Ti dakujem 🙂budem tu informovat ako sa dari ci nedari 🙂ale hadam sa podari...

lubenka96
7. okt 2012

@radina Ahoj ,no to mi je luto,je toho akosi moc :(no mi uz nebudeme skusat nic ziadne behanie po gynekol.a urologovi a branie vitaminov ale ideme rovno na IVF,cakania uz stacilo.

radina
7. okt 2012

@lubenka96 To urcite, chodte do toho a necakajte ! my sme tiez na to sli hned, ale zaroven moj muz chodil aj po dalsich vystreniach, ci ten zly spg. nie je dosledkom niecoho ineho, lebo vacsinou to nieco sposobuje, nie je to len tak !
Ja som muza nahnala aj k jeho endokrinologovi, lebo ma roky znizenu funkciu stitnej, a ten jediny prisiel a nasiel pricinu zleho spg.

lubenka96
7. okt 2012

@radina Urcite aj to spravi svoje,rozne faktory to ovplyvnuju no ja uz to necham vsetko v rukach lekarov v CAR.

marin.frist
7. okt 2012

@lubenka96 urcite, ako vravis, ked si cakala tak dlho, uz to netreba zasa uplne silit. My sme boli koncom augusta na konzultacii, koncom septembra nam to schvalili a teraz uz 19. zacinam s hormonmi.
Uvidis, co Ti povedia v centre, ci u vas klasicke IVF, IUI alebo ICSI a aj co poistovna. Mne to teda uz takto pripada dlho, ale tak ja som od prirody nedockava 😀

marin.frist
7. okt 2012

@radina nam povedali, ze priciny zlych vysledkov u muza sa zle hladaju, ze to moze byt hrozne vela faktorov za cely zivot, napr liecene choroby, antibiotika, nosenie mobilu vo vrecku... rozne veci, ktore sa zdaju banalne. na druhej strane ale vraj nezistia, co konkretne to zapricinilo unho a nie u kazdeho je to rovnake.
Vraj to mame brat ako fakt a neda sa to liecit ani zvysit mnozstvo, maximalne vitaminmi zlepsit kvalitu tych, co tam uz su... 😒

lubenka96
7. okt 2012

@marin.frist Mas pravdu a tak nedockave sme to je pravda,mi by sme ako zeny boli najradsej hned ked si zmyslime otehotniet a hned aj rychlo a bezbolestne porodit a byt uz aj z mimi doma 🙂 skoda ze to tak nefunguje🙂akurat ma napadlo teraz sme sa s manzelom rozpravali o tych poistovniach a tak v suvislosti s tym:manzelova krstna pracuje vo Vseobecnej zdrav.poistovni a mi s manzelom mame obaja VSZP a tak nas napadlo ze ona sa to asi urcite dozvie a s manzelovou mamou su vo vemi dobrom vztahu ako sestry tak sa bojim ci to potom nebudu vsetci vediet,,ci ona moze take informacie podavat ked ma k nim pristup neviem a mi samozrejme to nechceme povedat nikomu,to by ma moc stresovalo.

marin.frist
7. okt 2012

@lubenka96 vsak toto :D vsetko hrr hrrr a pritom... najvtipnejsie mi prislo, ako som sa celu vysoku skolu bala, ze otehotniem napriek antikoncepcii a potom, ked to clovek uz ozaj chce, zisti, ze to ale vobec nie je jednoduche 😖
myslis, ze sa to dozvie? asi aj zalezi, kde tam pracuje, asi nemaju vsetci pristupy k zdravotnym zaznamom jednl pacientov, ci? a urcite by nemala podavat take informacie, hoci v rodine je vselico mozne.
asi najlepsie veru nikomu nehovorit a potom uz len oznamit radostny vysledok 🙂

lubenka96
7. okt 2012

@marin.frist No ved tak by sme to aj mi chceli 🙂a ona je tam na nejakom vyssom poste presne aku funkciu ma ako sa to vola neviem,manzel vie ale povedal ze by sa s nou porozpraval potom nech to NIKOMU nehovori a NIKDY no vies ako to dnes chodi ,staci nejaka rodinna oslava kde sa co to popije. A toho sa bojim......no co uz uvidime ako to zariadime.Este nieje vylucene ze budeme aj samoplatci,vsetko sa dozvieme na konzultacii.A stou skolou a tehotenstvom to je fakt smiesne a napodobne aj ja,tiez som sa vtedy bala aby som neotehotnela aj brala HAK a nic,a teraz ked clovek tak chce tak nic,no asi zakony schvalnosti a prirody 🙂

radina
7. okt 2012

@marin.frist Tak nam na to prisli vdaka endokrinologovi a pricinou nie je stitna zlaza. Asi fakt zavisi, ci clovek natrafi na DR., co to naozaj chce riesit, alebo ako my na urologa, ktory nas odpinkal a nic nezistil. Ja som nechcela ostat v stave, ze sa s tym zmierim bez zistenia, co to sposobuje a tak som patrala, najma na zahranicnych forach a podarilo sa 😉 ... pevne verim, ze sa to oplatilo a casom po liecbe nastane zmena k lepsiemu 😉

radina
7. okt 2012

Kocky, dam vas sem link na prehladnu tab. kedy sa zavrtava 3 a 5 dnove embryjko 🙂
http://www.nyufertilitycenter.org/ivf/embryo_tr...

marin.frist
7. okt 2012

@lubenka96 ved nepredbiehaj, take veci ako samoplatcovstvo ries az ak vam to poistovna ozaj neschvali. hoci my sme sa tiez bavili o tom, ze ak nam to neschvalia, zaplatime si to sami... len to su potom strasne palky, hlavne ked si clovek spocita, kolko by to vyslo za 2-3 cykly :(
inak minule som citala zaujimavy clanok o HAK, ze v podstate vela zien ma problemy otehotniet aj kvoli nej, lebo organizmus sa dlho dostava z jej ucinkov.. hlavne, ak ju baba zacne brat velmi mlada a telo v podstate ani nema sancu zisit, ako funguje bez umelych hormonov. no to uz je teraz asi aj jedno, vsak 🙂

marin.frist
7. okt 2012

@radina jo, ani nam urolog nikdy nic poriadne nepovedal, len sme boli na 3 spg a potom nam v MT povedali, ze vdaka tomu, ze mame 3 vysetrenia, ktore nepreukazuju zlepsenie ani po liecbe antibiotikami, bude jednoduchsie schvalenie ICSI.. a asi aj bolo.
a Tvoj muz ma len mierne zhorsene vysledky alebo ma uplne zle hodnoty?

radina
7. okt 2012

@marin.frist Uplne zle, tazka OATZ. Jedine na co urolog dosiel bol nizky testosteron a na to mu nasadil nebido, no uplne cele zle, ved nebido by z neho spravilo uplne neplodneho ... a to som si samozrejme tiez musela najskor nastudovat sama na nete a plus aj tu o tom kocky pisali, ze sa to po brani muzom stalo. 😖 .... Takze u nas len icsi.

tessyna
7. okt 2012

@radina
hmmm, to by ma celkom zaujímalo ako si sa dostala ku enokrinológovi, aké hormony vyšetroval? Lebo my sme mali šťastie na urológa, urobil kompletné vyšetrenia hormónov, infekcie atď. všetky výsledky v poriadku. Tak teraz neviem, či ho mám ešte nahnať na endokrinológiu????

lubenka96
7. okt 2012

@marin.frist mas pravdu nebudem predbiehat....a hak som brala ja nejake dva roky tak neviem 🙂tak uz sa tesim aj na tu konzultaciu,predsa len aj to je uz nejaky krocik k niecomu aj ked malinky ale konecne sa nieco zacne diat 🙂

tessyna
7. okt 2012

@lubenka96
veru s tou rodinou je to ťažké . . . moje 1. IVF prežívali až hystericky, plakali, lamentovali . . .tak som si povedala DOST! Ešte viac ma to stresovalo, teraz všetko riešim len s priateľom a keď mi je najťažšie tak sa vyplačem kamoškám ☹
a zajtra ma čaká KET-ko, tak uvidíme, ako sa embryikám bude páčiť v brušku 😉 😉 😉

marin.frist
7. okt 2012

@radina mame presne to iste, OATZ tazkeho stupna. urolog robil aj hormonalny profil, tam bolo tiez vsetko v norme, nasiel iba zvysenu hodnotu akejsi bakterie, tak muzovi nasadil na kratko atb a ani tie nepomohli.... takze na vitaminy momentalne kasleme a sustredime sa na ICSI, nech to dopadne. hned prvy raz mu robil aj sono, aj fyzicky je vsetko v poriadku, mozno uz potom nechcel riskovat, ze liekmi sa to este zhorsi, ktovie.

marin.frist
7. okt 2012

@lubenka96 presne tak som sa aj ja citila. a ta euforia, ked nam to poistovna schvalila, hoci vzdy schvalia len 1 cyklus. 🙂
no moj muz je hrozny pragmatik, schladil ma, ze sa nemam vytesovat, ked sme este len na uuplnom zaciatku a mal recht. predsa len, ked som sa dozvedela, co vsetko sa moze pokaslat od zaciatku do konca...
najviac ma na tom hneva, ze Ti nikto nezaruci uspech, nie je to ako ked ides na zakrok, kde Ti povedia, 2 tyzdne Vas to bude boliet, potom toto, potom tamto a hotovka. tu je to cista loteria 😖

lubenka96
7. okt 2012

@tessyna samozrejme,suhlasim preto vravim mi nic nikomu a bude pokoj nejako sa s tym vyrovname a je 🙂niekedy si myslim ze je lepsie drzat to v anonymite,uz len koli samotnemu dietatu v neskorsom veku.....

radina
7. okt 2012

@tessyna To je potom fajn, ze mu spravil kompletne vsetky hormony, lebo ten nas mu neurobil vsetky. Pripadne nech si da vysetrit aj hormony stitnej zlazy, ak mu to nerobil. Moj muz uz k jednemu chodi so stitnou, cize mu len doniesol spermiogram, ze ci sa s tym da daco robit, plus vysledok od urologa, ktory zistil ten testosteron. Aj mna tam nahnali z caru zasa, lebo mi pri hormon. profile vybehli protilatky stitnej, cize sme sa mu tam natrepali do ordinacie obaja. 😀

marin.frist
7. okt 2012

inak tu je ten clanok o HAK, pre zaujimavost. je to "len" nazor jednej lekarky, ale mozno na tom daco bude, ked clovek vidi, ako bola sankcionovana za zverejnovanie clankov:

http://www.galerie-ne.cz/profily/detail/id/36/h...

radina
7. okt 2012

@tessyna Drzim palce ! ja mam 7 den po ketku 🙂

lubenka96
7. okt 2012

@marin.frist ved to hej neviem si ani predstavit co to vsetko obnasa,no ja uz sa vidim v detskom obchodiku s oblecenim 🙂optimista vieeeem 🙂No a loteria hmmm presne si to nazvala,ked som pochopila ako to bezi tak si tomu dala aj presny nazov 🙂

radina
7. okt 2012

@marin.frist Tak teraz sa sustred hlavne na to icsi, a potom casom uvidite, pripadne nech idem manzel k andrologovi. Okrem toho sa da este ist do prahy na reproduknu imunologiu, kde dokazu odhalit aj take veci, ako to, ze si muzove telo zabija vlastne spermie atd.

marin.frist
7. okt 2012

@tessyna presne pre toto im to ani nepoviem.

marin.frist
7. okt 2012

@lubenka96 asi tak nejako. raz uz sa vidim vyberat kocik, druhy raz mi je do placu, ked vidim, ze dalsia spoluziacka z vysky ma mimi. tazko s nami zenami, vsak...
asi by som sa mala viac zamestnat doma, citat alebo niekam chodit, pozerat filmy, lebo takto mi z toho prepne 🙂 aby som sa na to tak nesustredila.

marin.frist
7. okt 2012

@radina a na take vysetrenia posielaju z tych ferti-centier alebo si to clovek musi sam vybavit? asi by som to riesila, az ak by sa nam vobec vobec nedarilo...

radina
7. okt 2012

@marin.frist V care sa na teba v tomto smere zvysoka vies co.... im ide o peniaze, poslu ta len na to, co pozaduje poistovna, cize tie spermiogramy, potvrdenie od urologa, predoperacne vysetrenia teba a pohl.choroby muza.
O tej imunologii som sa dozvedela az tu z MK ... Ja som sa tam rozhodla ist po 1 neuspesnom ivf, lebo na co budem do seba cpat zbytocne hormony, ked mame pricinu mozno prave z tomto. Spermiogram moze obist icsi, ale to ostatne nie.

marin.frist
7. okt 2012

@radina no jasne, pri IUI alebo klasickom IVF sa potom clovek moze len cudovat, preco to nevychadza... kedze my ideme tak ci tak hned na ICSI, asi zbytocne riesit zatial nejake dalsie veci. to az podla toho, ako sa to bude vyvijat.
viem, ze ferticentram ide len o peniaze, vsak na tom je ale postavene cele nase zdravotnictvo. ja mam problemy aj so zubami, takze dobre viem, ze dobru starostlivost dostanes iba ked si poriadne zaplatis, nech uz mas akukolvek poistovnu. som z tohto statu poriadne zhnusena....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre