Bežíme IVF maratón - na konci nás čaká mimi

lenka20
11. jún 2008

takze raketky a vsetky ostatne dlhodobe snazilky, umelinky aj neumelinky, vsetky, ktore nechcene bezite tento maraton - v tejto temicke kazdu jednu na konci pocka sladky ruzovy batoztek stastia - a nebude to cukrova vata ale krasne babatinko 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
tak thuj thuj thuj nech vsetky vydrzime a dobehneme si do ciela po vyhru 😉

cikyta
14. júl 2008

Lebo som mala už jedno IVF-ICSI neúspešné v marci a som marodila málo.Chodila som si nervy "žrať" do roboty. Teraz som si dala PN už od začiatku užívania provery,aby som mala psychický klud. A naozaj mi to prospieva-čo je dôležité teraz najviac. Tento 2 pokus si hýčkam... 🙂 🙂 🙂

sylvia21
14. júl 2008

jasne 😉 len si to pekne uzivaj 😎 Ako to cele u teba teraz prebieha? Provera je liek? Kedy mas ET? Mas teraz KET alebo si musela ist od zaciatku?
I nas caka ICSI 😉

sylvia21
15. júl 2008

ahoj babulky, dnes som tu prva? Uz ste mnohe na dovolenke 😎 U nas je poriadne pod mrakom, ale prijemne sviezo, prajem Vam krasny den 😀 😀
Cikytka, ako sa dnes mas?

mapa73
15. júl 2008

Ahojte 🙂
Mahu, verím že nájdeš opäť silu bojovať. užívaj si leto a načerpaj silu zo slniečka. ja verím, že ju nájdeš a pôjdeš do boja 🙂

Mirusch, to je super a v septembri hurá do stimulky. 🙂 Bude úspešná!

kuspi, pekne oddychuj a držkám palčeky 🙂

Zuzli, včera som už nepísala, lebo som mala návštevu. Mám sa už celkom fajn a v auguste by som už mala ísť do práce, ak sa nič nevyvrbí. Začínajú ma trápiť hemoroidy. ☹

rosienka
15. júl 2008

mapka - hemoroidy? jezis a z coho? chudiatko, este aj toto sa ta chytilo! 😖 😢

u nas to po vcerajsku vyzera tak, ze na vine su muzove spermijky a asi bude musiet ist na TESE/MESA 🙄 ...cely je hotovy, ze co ked sa nieco pritom poskodi... 😒 Neviete kolko dopredu pred planovanym IVF to robia? Potom sa to odobrate tkanivo zamrazuje? Taki sme boli vyhukani, ze sme sa ani vsetko nepovypytovali ☹

gabika24
15. júl 2008

ahojte babulky.
pekný deň želám snažilkám aj čakateľkám - aj tehuľkám, samozrejme 😵 . nestíham nejako písať, ale čítam vás pravidelne. 🙂

cikyta
15. júl 2008

sylvia...provera je liek(2krát denne) Dnes si už nedávam,tak mi bude hádam lepšie,aj ked to tak ZATIAL nevyzerá. Cítim sa ako napitá. Idem od začiatku celú stimulku.Nanovo injekcie...odobratie vajíčok....atd. Teraz si pichám decapeptyl a okolo výkendu dostanem mrchu a pôjdem hned na sono+krv a z výsledku mi povedia,akú dávku si začnem pichať hned menopur-tie injekcie sú najdôležitejšie,lebo vytvárajú vajíčka. Takže budem mať zas ET (zhruba 5.8.-ale to ešte predčasné hovoriť.) KET som nemala,lebo nebolo z čoho.nič sa nezmrazilo,lebo z tých dvoch embrií,čo sa dožili 5 dna kultivácie mi jedno vložili a druhé zlyhalo. Tak o to je to horšie,že sa musím zase trápiť injekciami a nežiadúcimi účinkami atd... 😢 Nech sa stane čokolvek.....len nech mám nejakých mrazáčikov! To si želám.

sylvia21
15. júl 2008

cikytka - este ze si doma a mozes oddychovat, ked sa necitis 😝 Ale ET je uz na blizku a o chvilocku bude mimco v brusku 😉
Na co su tie lieky provera a decapeptyl?

dicinka1
15. júl 2008

ajojte...tak ja idem na ivf+icsi po 2 krat v auguste..uz sa veeeeeeeeeelmi tesim..lebo viem,ze to konecne z toho nieco bude.....budem mat gonal...

cikyta
15. júl 2008

dici....čo si mala pri 1.pokuse IVF. A prečo ti to teraz zmenili? Sylvi.......uplne presne to neviem načo sú,lebo v letáku je to len medicínskymi výrazmi popísané,ale mali by chystať sliznicu v maternici na menzes a decapeptil injekcie sa berú najdlhšie a tie stimulujú vaječníky k dobrej funkcii a hcg....atd. Ale nežiadúce účinky od nervozity,pocitu na zvracanie,padanie vlasov,migrén ... tie sú pekne v letáku popísané. Namala som ich pri prvom pokuse,ale teraz ich mám statočne... 🙂 🙂 🙂

dicinka1
15. júl 2008

myslis lieky?fostimon?alebo vykony?icsi a nic viac...nemali sme vela koruniek....

sylvia21
15. júl 2008

dicinka- drzim Ti velmi palceky. Potom podrobne pis ako pokracujes. 😉
Cikytka - napriek vsetkym vedlajsim priznakom to zvladas velmi statocne 🙂 Ozaj stastie, ze si teraz na PN, mozes si viac oddychnut. V IP mas spravicku 😉

mapa73
15. júl 2008

rosi, neviem z čoho ma to teraz chytilo, ale už som s tým mala problémy. Ale nie až takéto ☹ ale mám už gel, čípky, kúpeľ, takže to hádam pomôže. Dnes už to bolo trochu lepšie, ale včera mi až slzy tiekli od bolesti. Zvykám si, že keď niečo prejde objaví sa druhé. Možno to bude aj psychicky. Už aby som išla do práce 🙂 Normálne sa teším 🙂

Rosi s tvojími otázkami ti nepomôžem, lebo neviem. verím, že všetko dopadne dobre a už budeš konečne tehuľka.

cikyta
15. júl 2008

dicinka....ja som myslela,že píšeš,že budeš mať gonal. Vtedy si nemala gonal? Na čo ste nemali vela koruniek moja?

zuzla80
15. júl 2008

Ahoj Mapka mojko, tak zase niečo 😖 . Je mi ľúto, že sa musíš takto trápiť a že sa osud s tebou takto zahráva. Tie hemoroidy to je sviňačina, nech to rýchlo prebolí.
Inak Mapka, ty si kedy dostala mrchu po Provere, ja som dnes 32DC a ništ. Chystám sa zavolať do Helíku, že čo ďalej, či ešte počkať, alebo skočiť do Heliosu. To je jak na porazenie 😠

ell7
15. júl 2008

Ahojte moje pekne,

velmi davno som tu nebola, ale sem tam nakuknem, len nestiham prispievat. Niektore z vas este ani nepoznam, ale snad spoznam. Ako sa mi mate a co nove?

mapa73
15. júl 2008

Zuzlík, ja som dostala mrchu na 28 deň. Určite zavolaj do Heliku, lebo myslím, že tam je napísané do 32. DC. Neboj tá mrcha určite príde. Možno ti pichnú vyvolávačku. Neviem, lebo ja som tento problém nemala. Určite zavolaj. Držkám paľuchy. tá mrcha je proste mrcha. 😠

dicinka1
15. júl 2008

sylvia21 ok...

cikyta
15. júl 2008

zuzla,tak tam brnkni a daj vedieť. Ani sa necítiš na mrchu? Ja mám dnes 26DC tak uvidím.Ale cítim,že príde.Stále odbieham cvrknúť na WC a skúšam "šablovať"ale nič.Je mi zle. Zuzla....tebe neni zle z provery(alebo decapeptylu)?

kukulik30
15. júl 2008

ahojte zienky 😵 ...dnes som bola na ultrazvuk, endometrium typ B, 9mm.....transfer bude 22. 7. 🙂 uz sa tesiiiim

mapa.......uf...tie hemoroidy ti nezavidim ☹ .....ja som mala po porode,ale nastastie sa to samo postupne upravilo, asi to bolo spodobene len silnymi tlakmi, maly mala skoro 3920g a ja mala a uzka panva...tak sa to muselo niekde prejavit....................prajem, nech ti to rychlo prejde

zuzlik, cykita, ell, sylvi, gabika, rosienka a ak som niekoho zabudla, ospravedlnujem sa...pekny den prajem 😵

cikyta
15. júl 2008

kukulik dík. Dávaš si vložiť jedno,či dve embrijká? Vela šťastia aj tebe. dici....ved odpíš.

zuzla80
15. júl 2008

Kukulik aj tebe pkený deň 🙂 a k tomu ti prajem, aby toho 22.7. bol ten najkrší deň a potom o 9mesiacov zase 😀
Mapka ani ja som predtým ten problém nemala, prišla na 30DC, ale posledný čas to na mňa nejko skúša, potvora jedna. Už som zavolala do Helíku, tak mám prísť zajtra, že skontrolujú, čo a ako. Bodaj by do vtedy potvora prišla, aby som tam nemusela x-krát chodiť 😠
Cikytka práveže už tri dni cítim, brucho a kríže a neskutočne prsia, tak ako vždy keď má prísť, tak snáď je to už len otázka niekoľkých hodín. Inak neni my zle ani Dekáču, ani z Provery mi nebolo, len Dekáč ma neskutočne štípe, predtým tak neštípal, že by sa mi zmenil prach citlivosti 😲
Ell vitaj po dlhom čase opäť 😉

kukulik30
15. júl 2008

cikyta...ja by som brala aj 2, ale to zavisi od toho kolko zostane po rozmrazeni, minule, z troch prezilo iba jedno, tak uvidime, ako to bude teraz / mame este 6/ 😵
zuzlik diki 🙂 🙂 🙂

cikyta
15. júl 2008

kukulik...tak to máš prenádhernú úrodičku! Teraz sa to podarí-uvidíš! A hned na peknučké dvojičky 😅 😅

kuspitka
15. júl 2008

Ahojte.som tu na skok.

ell7
15. júl 2008

Zuzla 🙂 , takze tu stimulujes ak som spravne pochopila. Mam v tom teraz nejaky hokej 😀

ell7
15. júl 2008

Zuzla to malo byt ty a nie tu 😀 😀 😀

sylvia21
15. júl 2008

Kukulik - super 9 mm, bobacikovia sa budu mat kam zahryznut 😀 😀 Ako dlho mas uz snehuliakov, je to ozaj pekna urodicka, ako hovori cikytka 😉 Ako dlho je mozne vlastne snehulkovat?
Ell - ahojcek ako sa mas? 😉
Kuspitka - ako sa Ti dari? 😉
Mapka - i sestrenka mala tieto problemy, ale preslo jej to celkom rychlo. Ako ta liecia?
Zuzli - vsetky priznaky Ti oznamuju, ze uz mrska pride, neboj, on i stres to troska predlzuje. Cisto teoretiska otazka novacika - ak by Ti museli mrsku vyvolavat, da sa potom normalne pokracovat? Stalo sa tu uz vobec niekomu, ze mrcha neprisla?? Co sa potom dialo, ako sa potom postupuje?

kuspitka
15. júl 2008

ahoj sylvia celkom to ujde mam bolesti ale da sa to.a ty ako sa mas?

ell7
15. júl 2008

Sylvia ahoj, mam sa dobre. Sice cez tyzden pracujem jak drak, ale cez vikendy z drahym cestujeme kade tade. Koncom augusta ma caka laparka a potom ak bude vsetko dobre hor sa do dalsieho IVF. a este cakam na vysledky z genetiky. A ty ako? V septembri mas IVF ak som spravne pochopila?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre