Bežíme IVF maratón - na konci nás čaká mimi

lenka20
11. jún 2008

takze raketky a vsetky ostatne dlhodobe snazilky, umelinky aj neumelinky, vsetky, ktore nechcene bezite tento maraton - v tejto temicke kazdu jednu na konci pocka sladky ruzovy batoztek stastia - a nebude to cukrova vata ale krasne babatinko 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
tak thuj thuj thuj nech vsetky vydrzime a dobehneme si do ciela po vyhru 😉

takyna
29. júl 2008

Gabika už ani nie tak ako v prvom trimesti, občas tá záha, ale je mi lepšie 🙂 , Tinuska 🙂 , všetky vás pozdravujem, musím niečo nahodiť do pc lebo mám zanedbanú robotičku, ako stále 😉 , kuknem vám poobede pá

fcielkafcielka
29. júl 2008

Ahojte divecata,
citam Vas, ale uz menej. Kedze uz medzi Vas nepatrim, ale neda mi...mali ste tu debatu o tom "ze vzdy moze byt aj horsie" a tak a nejake reci o depresii, tak mi neda nenapisat Vam, ze naozaj moze byt aj horsie a treba si vazit to, co mate.
Ak si ma pamatate, v aprili/maji sme s manzelom podstupili nase 1. IVF v Heliku. Nevyslo a zostal nam jeden mrazacik, boli sme dost smutni, ale zase sme si hovorili, ze zivot ide dalej a hlavne je, ze mame jeden druheho...
Sme manzelmi dva a pol roka a nikdy sme nemali nejake problemy, nedorozumenia a boli sme spolu stastni. Volali sme to, ze toto je to "prave orieskove", az - bez akychkolvek, ale akychkolvek predchazdajucich kriz - sa manzel jedneho dna odstahoval, podal navrh na rozvod a odovodnil to tym, ze chce zit iny zivot ako ja, chce zit pracou, nechce mat nikdy rodinu (on bol iniciatorom "deti" - ja by som pockala) a ze som to najlepsie co ho v zivote stretlo a bol so mnou cely ten cas neskutocne stastny, ale ze to musi urobit...(?)
Moc tazko sa mi s tym vyrovnavalo a kazdy vecer, ked som si lahla do postele, som si gratulovala, ze mam za sebou dalsi den...Vysvetlovala som mu, ze som zamilovana do neho a chcem jeho, ci uz s detmi alebo bez, ze najdeme kompromis...nic s nim nepohlo. A tak som sa isla utrapit k smrti...az kym som ho nestretla s priatelkou...
Nepatram od kedy ju ma, nechcem vediet pdrobnosti, nie som ten typ cloveka. Dost mi to pomohlo, pretoze viem pravy dovod a od vtedy sa mi o cosi lahsie zije. Tiez mi doslo, ze to nie je az taky slusny clovek, za akeho som ho pokladala. Takze sa zo mna snazilky stala vlastne zienka slobodna...
Nechcem, aby ste mi pisali, ze Vam je to luto, ze vsetko bude raz dobre a tak...to viem, lebo keby som nebola o tom presvedcena, teda o tom, ze raz stastna budem, tak tu nie som...
Len som vam chcela povedat, ze ja by som predtym "dala ruku do ohna", ze nam sa to nemoze stat a poucila som sa, ze sa mi moze stat v zivote naozaj vsetko ( a teda ruku nikam davat nebudem).
Chcela som Vam len povedat, aby ste si vazili to, co mate, lebo tak ako ktosi vcera napisal - rodina, partner, priatelia...su v zivote to najdolezitejsie. Teda si uzivajte kazdy jeden den (aj ked zatial bez babatiek - ale aj to pride, uvidite, ste silne bojovnicky) tak, ako keby mal byt posledny...lebo clovek mieni a ...
Prajem vam vsetkym len to dobre.

Havka, fedra...moc moc gratulujem, velmi sa s Vami tesim a budem na Vas mysliet, aby ste to dotiahli do uspesneho konca!!! 🙂

zuzla80
29. júl 2008

Taky som rada, že ste s drobčekom v poriadku, určite si aj ty o čosi kľudnejšia po tom včerajšku.
Táni no uvidím zajtra, čo povedia, dúfam, že vajka podrástli, dúfam, že k OPU dôjde ešte tento týždeň 😒 Snáď nie som prehnaný realista 🙂

mirusch
29. júl 2008

Fcielka 😔 To som o tej rodine, partnerovi a zdravi vcera pisala ja....Lebo je to tak. A vzdy si to pripominam, ked ma moj manzel rozculuje, ze vlastne naco sa zlostit, vobec to nema zmysel, su to vsetko zabomysie vojny. Aj tak sa s nami zivot pohra ako on chce a my sa mozeme aj roztrhat, aj tak to bude tak, ako to byt ma a nie vzdy ako to my chceme. A ti, co dostanu, to co chceli, pretoze to tak malo byt, ti by si to mali velmi, velmi vazit. Babulky tu si to aj vazia...Je to tazko vybojovany boj.
No a Fcielka, pre nas ostatnych - lebo ja uz tiez nie som snazilka - plati toto: "Ked sa bucha silnejsie a silnejsie na tie iste dvere, nakoniec sa vzdy otvoria. Alebo sa pootvoria susedne dvere a to je este krajsie." Prajem ti, aby si nasla pokoj v dusi a muza, ktory si ta bude vazit, mat ta rad a s ktorym mozno budete mat aj toho drobceka. Vela sily.

fcielkafcielka
29. júl 2008

Mirusch, dakujem, tiekli mi slzy po tvari po precitani Tvojho prispevku.
A to uz som si povedala, ze uz ma sakra nic nerozplace! 😀
Ja som nechcela povedat, ze si to babulky nevazia, alebo nieco take...to som smerovala na seba...ze som bola presvedcena, ze to, ze je to medzi nami take pekne, je uplne prirodzene a ze sa nam nic zle nestane...asi toto som chcela povedat.
A aj to s tymi dverami je velmi pekne. Este raz dakujem. Aj ja Vam prajem vsetko dobre.

mirusch
29. júl 2008

Fcielka, ja som ta pochopila. Ja som to len zdoraznila, ze tie babenky, co su tu, vedia o com je rec. 😉
Je to tak, clovek si je isty a potom sa mu vsetko postavi na hlavu. Ale ber to ako dobrodruzstvo a hladaj tie pootvorene dvere 😵 Vela stasticka. A ved sa obcas ozvi, ja sem tiez kukam a otravujem 😀

zuzla80
29. júl 2008

Fcielka 😔 nejdem a ani nebudem vyjadriť ľútosť, lebo Miruschka to nádherne vystihla, len ti chcem povedať, že to ako to zvládaš potvrdzuje, že si silná osôbka aj napriek tomu, že sa s tebou osud nemilo zahráva. Vieš ja sa stále riadim pravidlom, že všetko zlé je na niečo dobre a verím, že to bude platiť aj v tvojom prípade. Určite osud vie prečo sa toto všetko udialo a ja verím, že na teba čaká ešte krajší život oproti tomu čo si doteraz prežila. Veľmi z úprimného srdca ti prajem, aby ťa v živote postretlo toľko šťastia, koľko utrpenia si si prežila a prežívaš. Veľa sily a pozitívnej energie prajem a určite sa fčielka ozvi, my všetky budeme radi 😉 🤐

mapa73
29. júl 2008

Ahojte
Fcielka, po prečítaní tvojich riadkov ma prepadol smútok. Je naozaj potrebné sa občas zastaviť a zamyslieť sa nad životom. nad tým čo nám dáva a čo nám berie. Nech sa stane čokoľvek, treba dať hlavu hore a ísť ´dalej. Ísť životom s niekým, kto o to stojí a kto za to stojí, že sa pri ňom ráno prebúdzame.
absolvovanie IVF je veľmi náročné pre oboch. Ja som vždy tvrdila, že buď to vsťah posilní, alebo ho zničí. A ak ho zničí, tak ten dotyčný za to nestál. verím, že v tvojom živote sa nájde človek, ktorý bude s tebou zdieľať všetky problémy a rád sa bude pri tebe prebúdzať. Prajem ti to, lebo si myslím, že si to určite zaslúžiš. Fcielka, prajem ti z celého srdiečka veľa síl, lásky a vysoké HCG.

mandy55
29. júl 2008

fcielka drz sa, prajem ti vela stasticka do dalsieho zivota a aj vytuzene babatko raz urcite pride

kukulik30
29. júl 2008

Fcielka 😔 ...uf...nemam slov.....zivot nam obcas zamiesa karty a poriadne......z celeho srdca ti prajem vela vela vnutornej sily, aby si sa s touto novou a tazkou zivotnou situaciou popasovala a verim, ze laska si ta najde a s nou nieco pride aj nieco ovela krajsie...drzim paste 😵

fedra
29. júl 2008

fcielka ... hrozne moc ti drzim placeky do dalsich dni. Urcite ti osud raz dopraje este vela vela pekneho za to vsetko cim si teraz musela prejst.
A ako pisala mapka, kaslat na neho ak sa dokazal takto zachovat. Nebol to ten pravy, ten na teba este niekde caka 😉
Ak si budes chciet pokecat, som tu 🙂

kvetka2
29. júl 2008

ahojte babulky 🙂
zuzlík,držím palčeky na zajtra, isto vajka pekne podrastli- ved vieš, že z lenivých vajok bývajú dvojičky- viď fedru 😵 😵 😵 takže žiadne strachy 😉
taky, blahoželám k úspešnému uzv- téééda 7cm je už poriadny valibuk/valibucka 😵
fcielka, je to niekedy až neuveriteľné, ako sa naše životy niekedy zmenia tam, kde to vôbec nečakáš. Je mi z toho smutno , ale na druhej strane cítim z teba a z tvojich slov aj veľkú silu. Na vlastnej koži som zažila,že 100% platí- nikdy nehovor nikdy... Ale želám ti v ďalších dňoch veľa slniečka, nech sa usalaší aj v tvojom srdiečku a verím,že si ťa láska zase nájde, a časom aj v podobe malého vreštiačika 😵 😵 😵

gabika24
29. júl 2008

fčielka, už nejdem opakovať, babule to pekne vyjadrili a súhlasím s nimi. držím palčeky, niekde na teba určite niekto čaká 😵 a potom bude aj mimčo. 😵 😵 😵

jéj, kvetka, už si 10tt 🙂 - čo sem-tam nekukneš do témičky Čakáme dvojičky? 😉

maahuliena
29. júl 2008

avoojte zlatušikovia 😉

NO ja som dnes taka chorá, vlastne od nedele, musela som vybehnuť k obvodáčke a som na ATB našťastie sú to len 3 dnové... ako dobre... také krásne počko a ja som chorá 🙄 🙄

fceli.. je to smutné 😔 😔 aj takéto scenare žiaľ píše život.. želám Ti veľa šťastia a hlavne veľa síl...

taky super, ste v poriadku 🙂 eeej a ako ste narástli 😵 😵

alicag
29. júl 2008

Ahoj všetky 🙂
fčielka ostala som velmi smutna z toho čim si prešla a želam ti v živote len to najlepšie a najkrajšie a to ta už čoskoro čaka uvidiš .držkaj sa moja a napiš 🙂

takyna
29. júl 2008

Ahojte kočky 🙂 , všetky vás pozdravujem 😵
Fcielka , presne ako ti napísali baby, aj takýto je život, ale chlapov je ako maku 😉 , moja švagriná oblubuje túto vetu " chlapi by mali byť ako trúdi, mali by nás oplodniť a zdochnúť" 😀 😀 😀 , nuž každá berie mužstvo trochu ináč 😀 , ale teraz vážne, možno to tak má byť a ty máš stretnúť niekoho iného a ja verím, že aj stretneš, treba sa len poobzerať okolo, otvoriť oči a srdce, žiadne smútenie a sebalútosť tá ubíja, na zronenú lásku je najlepšie nová láska, to je zase moja veta 😉 a možno nebudeš potrebovať ani žiadne IVF 😉 , budem ti držať palce 😵
Mahulík a ty sa len riadne lieč, máš vyčerpaný organizmus treba ho riadne preliečiť, vieš je to aj stresom, posielam ti pozitívnu energiu 😵

a všetkým našim zlatučkým kočkám tehu vírusíky od mrazáčika bobáčika 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 cmuk, páá

vika34
29. júl 2008

ahojte kočky,fcielka ja som niečo podobné zažila pred 11 rokmi ,prišla som domov z porodnice so zdravým potomkom/po dvoch potratoch/a bolo mi oznámené že sa rozvádzame po 7 rokoch,myslela som ,že žartuje a hrozne som mu vyčítala,že máme spolu dieťa a teda budeme nutení sa stretávať.Ani som nakoniec nebola nutená sa stretávať,lebo bohužiaľ ked mala dcera 5 rokov tak zomrel.Teraz som šťastná,a dakujem mu,že to dieťa mám lebo s druhým manželom mám za sebou tiež dva potraty a jedno mimomater.a zrovna v sobotu som podstúpila 1 IVF a dúfame.Keby mi niekto pred 12 rokmi povedal čo mi prinesie život vysmiala by som ho.Všetko prebolí a možno neprejde až taký dlhý čas a budeš sa na tom smiať.Veľa šťastia 😀

fcielkafcielka
29. júl 2008

Zienky, tecu mi tak strasne slzy za PC, ale take "ine" ako doteraz. Vsetkym Vam z celeho srdca velmi pekne dakujem, mate dobre srdiecka a to v dnesnej dobe uz nie je "samozrejme". Vsetky do jednej si zasluzite splnenie tych najtajnesich snov, len asi nam PanBozko pripravil cestu klukatu, ale ked ju prejdeme, tak si povieme, ze za TOTO to stalo, nie? Prajem Vam vela sil do boja! Este raz dakujem.

Ajajaj, sem tam urcite nakuknem, je to zavislost... 😉

Takynka - aj som sa z chuti zasmiala...taka uplakana... 🙂

A este - ak by ste vedeli o niekom, kto sa chysta na KET v Heliku, mam doma lieky...tak by som ich rada darovala. Aj Puregon. Nech napise do IP.

Pekny vecer.

maahuliena
29. júl 2008

taky 😉 vďaka za pozit. energiu 😉 sa liečim v robotke 😅 😅 teda pre dnešok.. ale potom tri dni voľna tak budem domka, gabať pri tv a pri pc 😀 😀 😝 a pri našej malej zajačici 🙂 🙂 🙂

vika... teda, máš toho za sebou... 😔 verím, že IVF-ko bude úspešné a k dcérke pribudne súrodenec, alebo aj dvaja 😉 🙂 držkaj sa 🙂

vika34
29. júl 2008

moj muž tvrdí,že keby som napísala knihu zo svojho života,tak by sme boli bohatý,lebo by to bol trhák,ja už mám pocit ,že sú na tom aj oveľa horšie a beriem to tak ,že som smoliar,takže niektoré neúspechy už neberiem tak tragicky,lebo by ma z gynekologie hned odviezli na psychiatriu/a to som ,že vraj pesimista/

zabkaevka
30. júl 2008

Ahojte kočky.
Fcielka, Vika, moje zlaté, ale aj tie čo podobný osud zažili, viem si predstaviť čo prežívate. Totiž, nechcem to tu rozoberať, pretože sa cez to ešte stále ťažko "prenášam" keď si na to spomeniem, ja som tiež obdovné zažila. Manžel sa spamätal po taktmer pol roku a ja som pri ňom ostala, odpsutila, ale nie zabudla. Dôvody na svoje konanie si vymýšľal rôzne, ani jedna však nebola pravda, nie som dokonalá, to nik nie je, ale dôvod fakt nemal. Skôr naopak, ja by som mala (ale to by som klesla najmä vo svojich očiach). No a jeden dôvod bol aj ten, že sa nám nedarilo otehotnieť, aj keď sme to pred jeho "úletom" veľmi skúšali. Na potom , po prehrmení toho všetkého teda sme zistili, že on je ten, kvôlly komu sa nám nedarí mať miminko. A tak si povedal, že on nemal pravdu, v ničom. Že má dobrú a silnú ženu a on sa už len snažiť bude, aby nič nikdy také zlé neurobil, a skôr naopak, snažil sa ma urobiť šťastnou. Teraz tomu bude rok a pol, ale nedá sa na to zabudnúť, najmä nie vtedy ak mi niečo, alebo niekto takto to pripomenie. Ale nič to, som už silná, a viem len pozitíva hľadať v tom všetko, teraz viem, že nemôžem lne tak niekomu veriť, aj keď ti do očí hovorí svoju verziu, a že ťa miluje. Hmmm áno, dobrých chlapov je si treba vážiť, ale nie často im to hovoriť, pretože aj z nich sa môže stať sebec a namyslený.

NO ale dosť teraz viem, že môj manžel chce byť len so mnou a hlavne snaží sa o to aby sme mali mimimko, hmm aj keď cez IVF, to nie je podstatné, hlavne nech sa podarí 🙂 však viete o čo hovorím.
Kočky ktoré ste toto tiež zažili, držte hlavy hore, a buďte silné.
A najmä bojujme o svoje šťastie. Mojím je teraz mať miminko, nič iné čo bolo ma nezaujíma. Pekný dnííííííííík. Vaša Evka

zabkaevka
30. júl 2008

kočky, ešte som sa zabudla opýtať, či urobím zle keď si sama nasadím Duphasthon. Totiž ako som Vám písala, sme s manželom snažilkovali a čo keď... 🙂 a preto si chcem niečo "naordinovať" čo tomu pomôže.
ďakujem

mapa73
30. júl 2008

Ahojte!
zabkaevka neviem ti poradiť s tým duphastonom.
To že si manželovi odpustila, ale nezabudla je správne. asi to ani nejde. Si silné žieňa, takže sa držkaj a bojuj. na konci bude určite vytúžené dieťatko. 🙂

mapa73
30. júl 2008

Taky, som rada, že bobáčik je v poriadku. Pohladkaj ho prosím ťa za mňa 🙂 a posielam mu božtek 🙂

Mahu pekne lieč a oddychuj.ako písala Taky máš oslabený organizmus a teraz keď budeš brať ATB nezabúdaj na vitamíniky. Ale ty určite vieš 😉

gabika24
30. júl 2008

maahulienka, pekne sa lieč, aby ste mohli už konečne snažilkovať a potom šup a budeš mamina 😵
mapka ahoj 🙂
pekný deň babulky, ja som zase len na skok...
zabkaevka obdivujem, že si to tak zvládla... vika34 , fcielka, vás tiež, držkajte sa a určite budete odmenené v podobe krásneho ružového balíčka 🙂

mapa73
30. júl 2008

gabi ahoj. 24tt- to je už krásne 🙂 🙂 🙂

gabika24
30. júl 2008

mapka, aj my sa z toho vytešujeme 😵
a vytešovala by som sa aj z tvojich tt, ale veď aj to bude, pre istotu do zásoby tehu vírusy 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

takyna
30. júl 2008

Ahojte kočky 🙂 , mapka pohladkám ďakujem 🙂 , Gabi veru ideš raketovou rýchlosťou 🙂 aj ja chcem 😖

tanitta
30. júl 2008

Ahojky...
Taky...krasne rastiete;).. kedy mas dalsiu kontrolu?.. ja som dostala prvu vecicku pre babetko zavinovacku.... priznam sa bol to dost zvlastny pocit....

gabika24
30. júl 2008

taky, veď aj ty... tak sa len kukám, či aj mne to tak pribúda, ako tebe - ešte, že sa mi to dobre ráta - si len o 10tt menej než ja... tak nám to pribúda rovnakým tempom (čím to bude 😀 😀 😀 😀 ).
už som chcela ísť žehliť, no ešte stále tu blúdim - normálne závisláčka 😎 ale už musím - pomooooooooooooooooc, nechce sa mi 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre