Bežíme IVF maratón - na konci nás čaká mimi

lenka20
11. jún 2008

takze raketky a vsetky ostatne dlhodobe snazilky, umelinky aj neumelinky, vsetky, ktore nechcene bezite tento maraton - v tejto temicke kazdu jednu na konci pocka sladky ruzovy batoztek stastia - a nebude to cukrova vata ale krasne babatinko 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
tak thuj thuj thuj nech vsetky vydrzime a dobehneme si do ciela po vyhru 😉

fcielkafcielka
1. júl 2008

Jaj, fedri, velmi sa potichulinky tesim!
Havka, ty si silna bojovnicka, na buduce to uz budu // na "furt"! 😉

zabkaevka
1. júl 2008

ahojte kočky, ja som dnes celý deň ponorená v PC, a len ťakám a ťukám. Hmmmm
Mangel mi už dva krát volal, ako sa cítim. No nijako. Babenky, treba sa nejako cítiť?? že som tehu? ten nový lepší testík som si ešte nekúpila, ale kúpim cestou domov, a dúam, že tam budú dve paličky, aby potvrdili čo doki hovoril. Potrebujem si aj očami potrvdiť, ten supi výsledok. Juuuuuj len aj teraz trochu stresílkujem, že ako to dopadne, pretože ešte len teraz nás čaká dlllllhá cesta, kým to bude 100%né. Však ?

zabkaevka
1. júl 2008

kde steee???

kukulik30
1. júl 2008

ahoj zabka,ja som tu, len ja odskakujem, lebo nemozem byt v kuse pri pc, Samko dnes nespinkal 😉 bez ohladu na to , ci tam zajtra budes mat alebo nebudes mat palicky //...neboj a nestresikuj 😀 tehu uz mas potvrdene a veru, ta cesta je este dlha, ale vsetko dobre dopadne, hlavne si to uzivaj...je to krasne obdobie 😉

zabkaevka
1. júl 2008

Ďakujem kuklik, za povzbudenie. Juuuuj jasné, že si to chcem všetko krásne užiť, to obdobie, len bojkám, ale to sa zrejme dá chápať. OK tak len choď za Samkom 🙂 Idem aj ja ešte pracovať, lne somsa potrebovala, trochu uvolniť 🙂 paaaaaaa

katy2
1. júl 2008

ahojte!
ja uz mam oficialne PRAZDNINY
dnes som bola este v skole a od zajtra som doma az do 24.8.
Predsa sme sa rozhodli, ze na dovcu pojdeme a to rovno do Chorvatska, manzelik to dnes ide zaplatit.... Uz sa tesiiim!!!! ideme od 14.7. Aspon uplne zabudnem na vsetky stimulacie, hormony..... Budeme nerusene oddychovat..... 😵 😵 😵 😵

fedra, potichu gratulujem a hlavne drzim palce 😵 😵 😵

zabkaevka
1. júl 2008

juuj katy, tak ti to prajem, to fakt paráda, "vypadnúť" z reality, nemyslieť na nič, len relaxovať, a nechať telo aj ducha pookriať 🙂 a iste potom bude veľaa chuti a najmä dobrej "pôdy" na ďalšie plány.
Hmmmmmmmmmmm

sylvia21
1. júl 2008

Ahojte kocky, asi nas uz vsetkych pomaly opantava duch dovoleniek. 😎
Mam taky maly problem, ze moj manzelik sa boji ist mimo dosah lekarov po vsetkych nasich nedavnych skusenostiach, ale hovorim si , ze i Slovensko je krasne 🙂
zabka vyzera to nadejne 😉 velmi Ti to prajem, budeme sa moct zase tesit z dalsieho uspechu.

sylvia21
1. júl 2008

kocky, ak som s dokinou dohodnuta, ze zacneme so stimulkou v sept.2008 , ako prebieha ten proces s poradovnikom vo vseobecke, koho mam este obehat a s akymi papiermi? Je Vas tu vela jesienok a skusenych, urcite to budete vediet.

takitak
1. júl 2008

baby neviete o niekom kto bol na ivf bez hormon. stimulácie? ja krsáne ovulujem, manžel má krásne SPG. ja mám ale úplne ucpané vajcovody, takže sa nikdy vajko a sper. nestretnú. jedinú šancu máme ivf, ale manžel sa bojí horm. - ja som s tým osobne zmierená, ale nejaké rady alebo mini štatistika by mi bodla ... vďaka

v555
1. júl 2008

ahoj takitak,to ti doktor povedal ze pojdes na IVF bez stimulky_,ja nepoznam nikoho kto by isiel na IVF bez nej,Mam znamu ktora bola tiez bezproblemova ale na stim.musela ist

takitak
1. júl 2008

no nepovedal. teda môj gyn. hovoril že taká možnosť je ale do CAr ideme až pozajtra, takže zháňam info o všetkom možnom.
v555 - ďakujem za bezproblémová .... to ma potešilo ... 😀 všetky sme tu také bezproblémové 😀 a to práve dnes keď som dostala papier s diagnostickým závierom N97.1

mirusch
1. júl 2008

Ahojte.
Katy, takze hura dovolenka. Riadne si oddychnite. 14.7. ide manzelik prave na kontrolny spg, tak drzte palce...
Fedri, zlatusik, takze konecne to vyzera nadejne. joj, tesim sa s tebou.
Takitak, IVF bez stimulacie nerobia, pokial viem. Aj ked ovulujes, tak sa ti vytvori iba 1, maximalne 2 folikuly a to je velmi malo na odber a oplodnenie. Oni idu vzdy na istotu, potrebuju viac vajicok, ak by sa nie vsetky oplodnili a pod. Ty si pisala, ze si bola na laparke, nie? A preco ti tie vajcovody neprefukli? Neda sa? Opytaj sa na to, ved to predsa vedia spravit a slo by to aj prirodedzene alebo pomocou IUI.... Moj manzel sa tiez velmi boji stimulacie...teda tej mojej, boji sa, ze sa mi nieco stane. Ale ja to skusit chcem, nech viem, ze som spravila aspon nieco pre uspech. a tak ako pise v555, aj ked je zena uplne ok a len u muza je problem, aj tak musi stimulovat, neda sa nic robit.
Sylvia, isto, ze aj Slovensko je krasne, my byvame v zahranici a dovolenkujeme obycajne na Slovensku a brazdime ho hore-dolu. Co sa tyka papierovaciek, to ja neviem - my sme samoplatcovia.

Mapa a skusala si na tu jazvu repikovy caj? Mne napr. kazali repik na jazvu po zube, co mi vyrezali a kamoske tiez na zasivanu jazvu. Skus. Alebo aloe vera gel alebo krem....

takitak
1. júl 2008

mirusch - no mám to také zlé, že prefúknutie, ani operácia neprichádza do úvahy. skôr ich odstránenie, na čo by potrebovali môj súhlas a to ja teda nedám. i keď ak sa vraj nepodarí ivf (neviem koľko mi dali šancí) tak ma to neminie. zatiaľ na to nemyslím. uvidíme ako sa bude dariť. aj môj manžel sa práve strašne o mňa bojí. tentokrát budeme musieť byť silné aj za nich. 🙂
čo sa prirodzenej metódy týka 😒 máme to skôr zakázané ... vraj pre dobro moje je to nebezpečné skúšať. a vraj máme ďakovať že sa nám to za tie 2 roky nepodarilo, lebo keby áno, tak už by som dnes nad ivf rozmýšľať nemusela. a to sme chceli ešte raz skúsiť, ale teraz sa už bojíme, že by to mohlo byť vážne, takže sa vraciame k chránenému sexu ako za " mladi"

takitak
1. júl 2008

aha k chránenému sexu s cieľm otehotnieť ..... neznie to dobre? 😝

mirusch
1. júl 2008

Takitak, uf, tak to musis mat nieco vaznejsie, ked to takto lekari beru... to si nebola ty s tym sactosalpinxom? Ale mozno sa pletiem...
Mozno preto vam to zakazuju, lebo ak by sa aj podarilo, tak by si mohla mat mimomaternicove tehu, ktovie. Toz, tak pekne chranenym sexom k tehotenstvu 😀 😀 No, ja teraz beriem hormony, na udrzanie ich hladiny v norme, vedlajsi ucinok - antikoncepcia - cize sme na tom podobne 😀 Jedna hrozne mudra sestricka na gynekologii sa ma opytala, aj ked vie, ze ideme na IVF, ze preco beriem antikoncepciu, ked chcem otehotniet. Nuz, hlavne ze je informovana... 😠 A pritom to moje su hormony na preliecenie, nepouziva sa to na zabranenie tehotenstvu. No neva. Musime si drzat palce a verit, ze lekari vedia, co robia. A preco si vlastne nechces nechat zobrat vajcovody, ked su aj tak nefunkcne a mozu ti robit problemy? Lekari isto vedia, co robia...

takitak
1. júl 2008

no už mi raz čosi pobabrali pri operácii slepého čreva ... nechcem aby sa do mňa ešte niekto vŕtal ... kým to nie je nevyhnutné ... ja tiež dúfam že lekári vedia čo robia ...

mirusch
1. júl 2008

tak to je blbe...ja som raz nebola spokojna v jednej nemocnici, tak som sla druhykrat do inej... drzim palce.

v555
1. júl 2008

takitak,tu bezproblemovu som myslela naozaj vazne,nie zo srandy.ona uz deticky ma a ma za sebou sterilizaciu.Takze koli tomu musela ist na IVF.

gabika24
1. júl 2008

ahojte, ja dnes nejako nestíham...
zabkaevka - veď krvička je 100%. môže ti vyjsť aj 10 testov pozitívnych, ale pokiaľ by nebola krv pozitívna, tak by to bolo zbytočné... ale nemusí ti vyjsť ani jeden z 10 testov a hlavne, že tam tehu je potvrdené 😉 tak nestresíkuj - ak by náhodou test nič neukázal 😉
ináč sa my máme fajn, veselo si kopkáme. o pár mesiacov (niektoré aj skôr) bude bábeno kopkať každú z vás 😉

sylvia21
1. júl 2008

takitak neviem, ci velmi neriskujes mimomaternicove teho, ak stopercentne vies, ze mas problemove vajcovody. Lebo i pri ivf, ti moze zabludit embryjko do vajcovodu a kvoli nepriechodnosti sa tam moze zamotat, neviem, mozno sa mylim.
Mirush z tej sestricky si nic nerob, mna sa jedna opytala, ci nechcem darovat vajicko vo chvili, ked som lekarovi vysvetlovala, ze mam translokaciu 4 a 5 chromozomu, takze moje babetko moze mat poruchy so srdieckom, oblickami, mozgom a psychomotoricke poruchy. Len som sa na nu pozrela, pozrel sa na nu i lekar a bola ticho.
Vies to su sestricky, ktore casto nepocuvaju, skor sa udivujem, ze pri kazdom lekarovi musim hovorit to iste a dokola, ako keby niekedy nevedeli citat, ked som nehovorila anamnezu mojej rodiny 100 krat tak ani raz, nehovoriac o tom, ze este na operacnom stole sa ma pytali na co som alergicka, ked to mali v kazdom papieri, ktory som odovzdavala plus som to hovorila kazdemu lekarovi, kt. ma vysetroval po prijati do nemocnice 🙂
Cloveku neostava nic ine, len sa nad tymto pousmiat 🙂 Este stastie, ze mame tych dokinkov, na ktorych sa mozeme spolahnut.

zabkaevka
2. júl 2008

Dobrý deň kočky, nov diím, že dnes sa ja tu prvá. Ale akosi ste sa včera ečer rošupli 🙂 skoro do polnoci. hmmmm to bola žúrka 🙂
Ja som si roila dnes ráno testík, a ešte stále je neg., no bol to rovnaký druh ako v pondelok, pretože to bolo balenie 2v1 🙂 tak si dnes kúpim iný odporúčanejši druh a v piatok sa testnem. Zajtra vynechám.
Inak musím vám niečo povedať. Pred dvomi rokmi som na narodeniny dostala do manzela mnou vytuzenu knizku, Velka kniha materstva, trochu som to vtedy citala, ale kedze sa nam priordzene nedarilo otehulkovat, tak som to pekne odlozila do suflika. No a v pondelok, po pozitivnej spravicke od dokiho, som tu knizku opat vybrala. Hmmm take veci sa tam pisu, ciiiii vela som too ani nevedela, takze mam zabavku na kazdy vecer 🙂 tak uz len aby som mala v ruke hmatatelny dokaz, napr. pozi tehu testik. Ale ako pisete nemusi testik byt v dvomi ciarockami, dolezite je ze krv ukazala pozitivnu spravicku. tak aj ja sa tym ukludnujem . Juuuuj 🙂 🙂

zabkaevka
2. júl 2008

ospravedlnujem sa za preskakujuce alebo chybajuce pismenka 🙂

gabika24
2. júl 2008

ahojte babulky, dnes iba zabkaevka? všetky si užívate slniečka? no dobre, aj ja idem 🙂
dnes od rána babuliatka kopkajú, tak sa vytešujem.
pekný dníček

mirusch
2. júl 2008

Hm, tak som vas vcera prechvalila a dnes zrazu nikto 😕 😀
Sylvia, mas pravdu, asi je takych genialnych sestriciek viac 😔 Diky za ukludnenie. Ale ma to aj tak stale trapi, lebo to som prave prisla ku gynekologovi a on tam zrazu nebol, vraj dochodok a nove sestricky a nova lekarka a zase vsetko vysvetlovat a nechapali, tak neviem co robit, ci hladat niekoho ineho, je to naprd, ked odide lekar, ktoremu doverujes a navyse, ja som v DE a on bol slovak, tak to bolo strasne super. Ach jaj.

Zabka, vobec sa nad testom netrap, presne tak, kup iny a skus o par dni. Mali sme tu niekoho, kto cakal dvojicky a test negativny...pritom hcg vyse 700. Tak si to predstav. A jedna baba v tehulkach pisala, ze pri prvom dietati jej pozitivny test vysiel az v 6. mesiaci 😀 😀 Tak klidek, oki?

Gabika, fuha, kopkaju...kup im futbalovu loptu, nech maju zabavku 😀 Dufam, ze ta velmi nepotrapia.

mirica
2. júl 2008

zabka- mirusch myslí mňa - ja som mala HCG 748 a negatívny test - ale ja som ho po krvičke už ani nerobila -tak by som ti ani nevedela povedať kedy sa konečne objavila palička aj na teste .......ja som bola šiši viac - ja som bežala k svojej doki , nech sa pozrie či je tam dutinka 😀 - doki síce hlavou krútila , ale dutinku našla 😵

fedra
2. júl 2008

miri ... to kolky den od ET si bola ked uz ti nasla dutinku ?

mirica
2. júl 2008

fedri - no ja som bola na krvi 14 dní poET - to bolo v piatok , no a k doki som bežala myslím že hneď nasledujúcu stredu 😅

mirusch
2. júl 2008

Mirica, hej, aj som si myslela, ze si to bola ty, pamatam si tych 700 hcg - ved som pisala, len som nechcela trepnut somarinu, nebola som si ista 😅 To ty si narobila tolko rozruchu okolo seba, vsak? Boze, to uz je tak davno, ked sa kukam na tie tvoje tt 😉

mirica
2. júl 2008

mirusch- ja ja ☹ - teda ak myslíš , že som najprv pichala zle injekcie , potom pred odberom som mala pocit , že vajká určite praskli a nechcela som narkózu , kým sa nepozrú či tam ešte sú, pri ET som nedokázala ležať a bežala na toaletu a potom plakala , že som ebrijká vycikala , no a potom som testovala o 6 dňa po ET - a pomedzi to ešte nejaké tie drobnôstky 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre