Bežíme IVF maratón - na konci nás čaká mimi

lenka20
11. jún 2008

takze raketky a vsetky ostatne dlhodobe snazilky, umelinky aj neumelinky, vsetky, ktore nechcene bezite tento maraton - v tejto temicke kazdu jednu na konci pocka sladky ruzovy batoztek stastia - a nebude to cukrova vata ale krasne babatinko 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
tak thuj thuj thuj nech vsetky vydrzime a dobehneme si do ciela po vyhru 😉

sylvia21
6. aug 2008

Zabka - pravdepodobne som to zdedila. Lekar povedal, ze mozem byt rada, ze sa to prejavilo az teraz, ze normalne sa tieto opuchy prejavuju uz v puberte. dnes idem zase k lekarovi. teraz chodim k dokinom kazdy den. Este sa tesim, ze nemusim tak dlhovsade cakat, lebo niekde su niekolkotyzdnove cakacky.

sylvia21
6. aug 2008

inak zabka - vacsie zilky nemusia nic znamenat. Ja mam uplne nohy ake, ze mi ziadna zilka nie je vidiet a vidis. Ale ak by si chcela nejake vysetrenie a byt pokojneksia, tak to vysetruju cievnychirurgovia.
Co vam vlastne hovorili dokinovia na vcerajsie vysledky, ako budete pokracovat?

zuzla80
6. aug 2008

Sylvika tak vidíš predsa len niečo zistili - väčšinou keď nohy opúchajú, tak zvykne byť nejaký cievny problém - aj môj šéf to má, tiež zvykne nosiť tie špeci pančuchy ale nie stále a zvykne si nohy vykladať hore na stôl, aby sa mu prekrvili. Verim, že aj keď je to trošku zložitejšie, sa to určite nejako poriešiť. Neboj nasadia ti správnu liečbu a všetko bude v najlepšom poriadku. A stimulku môžeš začať?

sylvia21
6. aug 2008

zuzli - no liecba je otazkou buducnosti. Pomahaju len kompresne pancuchy. Musim najst teraz lekara, kt. mi to bude predpisovat.

sylvia21
6. aug 2008

zuzli - so stimulkou mozem zacat , opuchy hormony ovplyvnuju, ale to mi nikto nevie dopredu povedat, ako budem reagovat. Takze teraz budem taka pipi dlha pancucha. V tehotenstve by mi mali pomoct take specialne panchuchy az hore , kt. su prisposobene velkemu brusku.

kuspitka
6. aug 2008

Ahojte.sylvia,zuzla.
ako sa mate???

sylvia21
6. aug 2008

ahoj kuspit - no nateraz nic moc, ale stale si hovorim, ze by to mohlo byt asi aj horsie 😉

kuspitka
6. aug 2008

sylvia neboj bude lepsie

sylvia21
6. aug 2008

ved dufam, ze raz 😉

zuzla80
6. aug 2008

Ahoj Kuspi, ďakujem dobre 😉 A ty ako?
Sylvie neboj určite bude dobre, veď poznáš moje motto: "všetko zlé je na niečo dobré", tak to určite bude platiť aj u teba. Držkaj sa a nezúfaj, to tomu určite nepridá 😉

kuspitka
6. aug 2008

zuzla ozaj aj ti papas cilli???
ja celkom dobre vkladam do toho nadej ked budem brat cilli.
a ty sa mas ako???

sylvia21
6. aug 2008

nebojte kocky - som relativne v pohode, ak to nie je problem, ktory moze ohrozit mimi, tak to nie je az take strasne
Kuspitka - ake mas teraz dalsie terminy?

zuzla80
6. aug 2008

Kuspi snažím sa papať to chilli, tak uvidíme, či to bude mať aj výsledok, radšej sa na to až tak viazať nechcem. Proste bude ako bude, a to čo sa mať sa stane, aj keby som neviem čo robila.
Inak sa mám tak primerane stavu ... brucho nafuknuté ako v 5tom mesiaci 🙂 a ešte ma v ňom aj popicháva. Ale snažím sa veľa piť a papať mliečne veci.

sylvia21
6. aug 2008

takze zuzli mam sa pripravit na tehu brusko este pred tehotenstvom 😉 mas to brusko velmi citlive? Ty mas teraz dlhy protokol?

kuspitka
6. aug 2008

zuzla ak ja som ako po porode 😀 tak snazim sa uz drzat kazdej sanci vsetkeho co sa len da
sylvia neviem kedy budem mat dalsi termin piatok sa dozviem ale aj tak musim cakat na dalsiu mrchu to bude dalsi mesiac a ako dobre poznam bude meskat ,ked to budem potrebovat.

mapa73
6. aug 2008

Ahojte kočky 🙂

Zuzlík, no je parádna úrodička, to bude detí ako smetí 🙂 Ako sa cítiš? hlavne sa šetri.

Cykitka tiež gratulujem k úrodičke 🙂

Kuspi, sylvi ahojte

kuspitka
6. aug 2008

Ahoj mapa .no co mas nove???

zabkaevka
6. aug 2008

sylvika, mi sme neboli včera na vyšetreni. na ake si myslela? tie o ktorých som písala s tým manželovým spermiogramom?? hmmm tak odvtedy som presli dvomi IVF a jednym KET, a zial nepodarilo sa. pri 1:IVF a KET mi doki povedal, že sme si zvolil nie dobre lieky (Menopour), aj ked ja som dobre reagovala a mala dost vajicok, hmm tak neviem. a pri 2.IVF, som uz brala ine lieky, vraj najlepsie (Gonal, Decapepthyl) a podarilo sa nam otehotniet, no zial neudrzalo sa ☹ a vtedy mni doki povedal, na moju otazku co by som mohla urobit pre to aby na dalsi krat sme mali viac vajicok a nasledne embryjok a aby to bolo uspesne a hlavne aspon 9 mesiacov, tak mi povedal, ze na vajicka vplyv nie je, to je fakt o danom stave a jednoducho kolko sa uvolni, to sa neda ovlyvnit, a na to dalsie, mi vravel, ze problem skor vidi, v tom ze manzelove spermie odovzdaju zlu informaciu vajickam, aj ked sa oplodnia, tak sa nevyvijaju ☹ to mozu zistit jednym testom spermii, ale nic s tym neporiesime, pretoze sa to neda liecit, ani nijak ovplyvnit, len budeme vediet, ze aj tych 5% nie sú kvalitné, čo sa týka genetiky. hmmm takze neviem ci vobec budem posielat manzela na ten test (nestoji sice vela, vraj 1 000,-Sk,a le naco, ked sa s tym nepohneme). Ale jasne, ideme do 3.IVF, v septembri, a budeme veľmi dufať že sa nám to podarí 🙂 čo iné zostáva, nieee?

mapa73
6. aug 2008

Včera som bola konečne v práci. Bola celkom kľudná služba, takže som nemala taký šok po 2 mesiacoch. Pomaličky sa do toho dostávam. Dnes mám voľno, ale od zajtra mám celkom naseekané služby. Inak v pohode. Bola som večer celkom unavená, ale dnes je to už OK. Ako sa máš ty?

kuspitka
6. aug 2008

mapa tak to je dobre ze si to tak velmi dobre zvladla.mozno ti to pomoze a mozno kus budes aj na nieco ine mysliet

mapa73
6. aug 2008

Kuspi, áno. veď už som sa nevedela dočkať kedy zmením prostredie. 🙂

kuspitka
6. aug 2008

mapa tak ja este cakam na dalsi KET a ak mi to dovoli

mapa73
6. aug 2008

Kuspi a kedy chceš ísť na ket?

katy2
6. aug 2008

ahojte! 🙂
davno som tu nebola....
vsetkym drzim palce.... 🙂 nestiham cele citat....

kuspitka
6. aug 2008

tak o mesiac ked mi pride mrcha ak nebude zas meskat
ahoj katy ako sa mi mas co mas nove.

katy2
6. aug 2008

ja este stale prazdninujem.... vygruntovala som cely dom od strechy po pivnicu.... takze si plnymi duskami uzivam dovolenku....
ziadost na 2.IVF uz mam schvalenu, ale asi do toho pojdem az v oktobri.... V skole by to neprezili, keby som hned na zaciatku sk.roka zasa chybala prve hodiny a cez OPU a ET zasa doma.... Musim pockat, kym sa to v skole utrasie a zacnem az v oktobri....

mapa73
6. aug 2008

Kuspi budem ti držať palce, aby to tentokrát dobre dopadlo

Katy ahooj 🙂

kuspitka
6. aug 2008

katy tak to je dobre gratulujem .
tak som rada ,ze takto prazninujes

katy2
6. aug 2008

mapka, ahoj 🙂
vidim, ze uz sa dostavas do normalu, to som rada....
kuspit, tebe drzim palce do dalsieho KETu....
my este mame mrazene, ale nechavam to do neurcita.... skusime zasa IVF... cerstve su cerstve....

kuspitka
6. aug 2008

mapa dakujem tak verim ze to dobre dopadne.
tak este neviem co povie doktor ak povie mat prestavku 3meisce tak idem na dalsie IVF .este uvidim co povie ale podla toho co som citala tak mozem ist na dalsi ket este nech povie svoj nazor

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre