Bežíme IVF maratón - na konci nás čaká mimi

lenka20
11. jún 2008

takze raketky a vsetky ostatne dlhodobe snazilky, umelinky aj neumelinky, vsetky, ktore nechcene bezite tento maraton - v tejto temicke kazdu jednu na konci pocka sladky ruzovy batoztek stastia - a nebude to cukrova vata ale krasne babatinko 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
tak thuj thuj thuj nech vsetky vydrzime a dobehneme si do ciela po vyhru 😉

zuzla80
25. júl 2008

Fedri aj ja som bola včera v Helíku, ale prišla som niečo pred ôsmou, tak si tam asi už nebola. Ale rozprávala som sa s jednou pani (bola to rómka) a ona mi vravela, že pri recepcii sa jedna lúčila s Helíkom. Žeby si to bola ty 😕 😀
Alicka veru, je to naše tretie ivfko, ja som pre zmenu utiekla z košického caru do Helíku a nemôžem si to vynachváliť. Inak včerajšia kontrola prebehla v poriadku, na jednom vaječníku je viacej vajok a boli od 8mm do 10mm a jedno vajko malo 11mm. Ostala som na dávke 100IU a v pondelok idem opäť na kontrolu. Predpokladám, že odber by mohol byť okolo stredy, štvrtka. Už ma dosť pobolievajú vaječníky ☹

Jvo ja by som tiež mala mať transfer pár dni pred odchodom na dovolenku a my ideme až do Bulharska - autom. Myslím, že cesty sa nemusíš obávať, veď aj lekár ti povie, že stačí ak budeš oddychovať - v kľude v ten deň po transfere a potom môžeš robkať, to čo normálne. Ale niektoré baby oddychujú aj 3-4dni domka, iné sa dajú vypísať úplne. Je to na tvojom zvážení, ale ja som napr. stále ostávala doma po transfere a nikdy sa neuchytilo a naposledy, keď som bola na Kete, tak nasledujúci deň po transfere som išla do roboty a vtedy sa to skoro podarilo. Myslím, že cesty sa obávať nemusíš, je to v pohode 😉

kukulik30
25. júl 2008

ahojte 😵
zuzlik, tak uz si pomalinky na konci so stimulkou 😉 ...a vyzera to aj na peknu urodu vajok 😉 takze budes ocakavat vysledok na dovolenke, aspon na to nebudes tak mysliet ako doma, co?a ked sa vratite, uz ti iba oznamia radostnu novinku...pekne ste si to naplanovali 😀 😉

zuzla80
25. júl 2008

Kukulik ahoooj 🙂 nooo dúfajme, že radostnú novinku 😵 To sme ani pôvodne tak neplánovali, ale keď to tak vyšlo, tak sa tomu teším, predsa na dovolenke pri mori budem mať väčší kľud ako v práci 😉
A ty sa ako máš Kukulíček, ako drobčekovia v brušku poslúchajú 🙂

zulka29
25. júl 2008

Zuzlik, držím silno palčeky, do tretice sa to určite podarí 😵 😉

kukulik30
25. júl 2008

zuzlik, no zatial pocuvaju...dakujem za opytanie 😀 ....zatial sa mam fajn, neviem ci je to dobre alebo zle, ked sa tu vsetky tehulky stazovali na silne mrchovske bolesti a ja dajako nic, no uvidime...mozno je na bolesti este skoro 😉

fedra
25. júl 2008

zuzla ... tak nech si foliky pekne rastu aj nadalej 😉
Aj my sme vcera prisli trosku neskor, pred 8.00 hod ... bola som na utz vzadu u gatovej a potom som este na chvilku nakukla sa rozlucit s Krajkom.

Taella ... no celkom fajn. trosku blbo mi byva stale a sem/tam pobolieva brusko. Brsia ani sa nedotykat ... a mam pocit ze tak za tyzden uz asi nezapnem ani jedny nohavice 😠 ... stale mam nejako nafuknute brusko

Ale kedze su blsky v poriadku, tak sa mam najlepsie na celom svete 🙂

zuzla80
25. júl 2008

Zulka ďakujem moja 😵 😵
Kukulík určite je ešte na bolesti skoro 😉 , ak si dobre pamätám, tak si nemala predlženú kultiváciu a to sa potom embryjka zahniezďujú neskôr (ale to asi vieš 😉 )Tak žiadny stresík, hlavne kľud 😉

fedra
25. júl 2008

jvo ... ja som napr. uz dva dni po ET isla normalne do prace a chodim do robotky stale.
Len vcera na mna nejak divne pokukovali v Heliku ked som povedala ze nie som doma ale chodim do roboty 😨

zuzla80
25. júl 2008

Fedri to si bola ty??? Ja si ťa pamätám, bola si aj s mužíkom (myslím že mal košeľu takú kockovanú do modra však?), a taká vytešená si vošla ešte za Krajkom 😀 . Skoro si mužíka zavrela medzi dverami 😀 😀 Som si pomyslela, že asi máte s Krajkom nejaký dobrý vzťah 😀 Ja som sedela pri WCku, ale asi si ma nevidela, lebo si ani tým smerom nepozerala 😉 Ja som ešte čakala na embryologický pohovor 😉

kukulik30
25. júl 2008

zuzlik, ano mas pravdu...nemala som PK....takze asi sa stresujem priskoro...to som cela ja 😀 😀 😀

mapa73
25. júl 2008

Ahojte 🙂
fedri to je super, že je všetko v poriadku 🙂

Zuzlík, takže ešte pár dní a vajíčka pôjdu von. tentokrát to bude s úspešným koncom. 🙂
Kukulík ako sa držkáte?
Zulka ahoj 🙂

kukulik30
25. júl 2008

ahoj mapa..celkom fajn...drzkame sa navzajom dufam....kukulikovia mna a ja ich 😀
ako sa mas ty? uz je to lepsie?

fedra
25. júl 2008

nooo ... tak to sme boli my 🙂

tanitta
25. júl 2008

Cauky kukucky;)...
Fedri...tak uz sa len pekne gulatte 😉 drobcekovia nech silneju a tebe vela fyzickych sil 😵 ...kedze chodis aj do prace je to namahave...
Zuzla...noooo pekne to ide ;)... len tak dalej! 🙂
Zabkaevka... +0 sa zacinaju dni...mne napr. dnes zacina 17+0 cize zaciname 18tt...a ked bude 17+6 tak sa konci 18tt a zacina 18+0 teda uz 19 atd atd..... 😎 ....
Kukulik...thuj thuj;).. nech sa zahryzne min jeden pelesnik 😵 😵 ..
Zulka,Mapka.. caute kocky...uz aby ste zacali aj vy boli coskoro v procese...paaa

zuzla80
25. júl 2008

Ahoj Mapka, no nech už idú von, lebo začínam dosť intenzívne pociťovať bolesť vo vaječníkoch. Tak uvidím, čo povedia v pondelok 😉
Kukulík, to nie len ty, to všetky sme také stresmanky, ja aj pred každou kontrolou mám žalúdok na opak 😀
Fedri 🙂

takyna
25. júl 2008

Ahojte kočky, ide niektorá z vás do Helíka v utorok???

alicag
25. júl 2008

ahojte kočky 🙂 fedra blahoželam a pekne oddychuj,zuzla to je super,že je všetko ok.a parada je,že pojdeš hned na dovču aspon budeš mat klud.
babulky čo poviete je lepšie ked je transfer poicsi na 3 den alebo 6 den či je to jedno.stale nad tym rozmišlam 🙂

mapa73
25. júl 2008

tanittka ahoj, tebe tie tt celkom pekne rastú 🙂

kukulík, ja už celkomj fajn, snažím sa už na nič nemyslieť, keď niečo bolí, tak si poviem, že to nič neznamená a začala som už riadne zaťažovať, lebo v auguste už idem do práce. Prestala som sa pozorovať 😉
Kukulík prajem ti, aby si mala krásne//.

Zuzlík, len nech krásne dozrejú vajká. 🙂

mapa73
25. júl 2008

Taky ahoooj 🙂
Ja rozmýšľam, či pôjdem v utorok, alebo stredu. Musím ísť ukončiť PN
Kočky idem do mesta, nepotrebujete niečo? 😀

tanitta
25. júl 2008

Alicag...tehotnie sa aj s PK aj bez PK....ale...co som citala podla vyskumov najidealnejsie embrio na transfer je 8bunkove je v tomto stadiu je naodolnejsie voci nepiaznivim vplyvom v maternici(imunitne)...to vychadza cca 3-4dni od opu.. musi sa pekne ale delit do toho casu...nie ze bude 8 bunkove na 5den...to nie...

fedra
25. júl 2008

alicag ... nasi boli obaja 6 bunkovy na 3 den od odberu bol transfer a obaj sa rozhodli zabojovat 😎

alicag
25. júl 2008

Tanitka dik ja už teraz chitam stres a rozmišlam nad tolkymi vecami najhoršie je to,že ked pojde všetko hladko musime mat icsi manžel ma zly tvar spermie tak a ja som mala 8 vajok nič moc uvidime teraz dufam,že štitna ma bude posluchat. 😉

tanitta
25. júl 2008

Alicag...to je prirodzene v hlave sa zenie tolko myslienkovych pochodov 😵 .... ale ved to nevadi ze budete mat icsi aj my sme mali a spg sme mali vynikajuci...my sme ho mali koli poctu vajok(3)... a koli protilatkam na spermiach...

alicag
25. júl 2008

Ved to Tanitka a potom,že bez stresu 😀 😀 😀 ale ved do tretice všetko dobre no nie?budem sa toho držat a pojdem po dovolenke tam už začnem stimulovat,hned na pn aspon budem mat klud.

alicag
25. júl 2008

Fedra.. 😕 😕 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

tanitta
25. júl 2008

Dovolenka je dobra volba pred ivf;).. potom bude uz len materska .. este si to uzi 😉 ... ja som zacala s proverou uz na dovolenke... 😵 ...ale hlavne hlava bola v klude ako tak....

alicag
25. júl 2008

Tanitka presne aj mne to tak vychadza začnem proverou a dokonca si pichnem aj prvy decapeptil a na slovensku už puregon tak mi lekar všetko naplanoval .Mi budeme preč skoro3 tyždne už sa tešim.Len neviem,či to nebude vadit organizmu tie zmeny klimy. 😉

zabkaevka
25. júl 2008

Ahoooooojte kočky 🙂
Tanitta ďakujem za vysvetlenie ohľadom týždňov a +0, nejak tak som si myslela, ale asi s tým sa mi netreba teraz zaoberať. Ešte stále vo mne výria tie odpovede dokiho zo včera, čo ťa tak pobúrili. Ale rozhodla som sa, že aj tak budem užívať to chili, už som si ho objednala, a taktiež Ečko a kys. listovú a kamarátka mi posiela nejaký prečisťovací čajík, tak asi aj to. No neviem ešte jeho zloženie, tak potom naťukám, keď ho budem mať.

Kočky, neodpovedali ste mi žiadna na otázku, či ste mali niektorá problém : ranku na maternici?? idem s tým k obvodnému gyn., v pondelok, tak sa zrejme dozviem čo ma čaká a neminie s tým spojené. Ale ak by ste k tomu niečo mali, tak bude rada, aby som toľko nestresovala.

alicag
25. júl 2008

žabkaevka ja nemam s tym skusenost.

tanitta
25. júl 2008

Zabka.. asi myslis ranku na krcku maternice???nie?...kedysi sa to zmrazovalo dusikom...ale ja som ju mala tiez a asi ju mam... nic mi s tym nerobili... treba to len sledovat...prip. cytologia....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre