Bežíme IVF maratón - na konci nás čaká mimi

lenka20
11. jún 2008

takze raketky a vsetky ostatne dlhodobe snazilky, umelinky aj neumelinky, vsetky, ktore nechcene bezite tento maraton - v tejto temicke kazdu jednu na konci pocka sladky ruzovy batoztek stastia - a nebude to cukrova vata ale krasne babatinko 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
tak thuj thuj thuj nech vsetky vydrzime a dobehneme si do ciela po vyhru 😉

sylvia21
11. aug 2008

Intímne zdravie - Cviky na zvýšenie plodnosti

Jednoduché cviky
Ide o zostavu nenáročných cvikov zameraných na posilnenie brušných a sedacích svalov, uvoľnenie svalov v oblasti hrudnej i bedrovej chrbtici, uvoľnenie častého svalového spazmu v panvovom dne, ale aj o posilnenie tejto oblasti. Pravidelné denné prevádzanie týchto deviatich cvikov vám môže pomôcť nielen zlepšiť celkový stav vášho pohybového aparátu, zmierniť, prípadne úplne odstrániť potiaže spojené s bolestivou menštruáciou, ale predovšetkým umožniť prirodzenou cestou otehotnieť.

Posiľňovanie v ľahu s pokrčenými nohami č. 1
Ľahnite si na chrbát s pokrčenými nohami v kolenách, pričom celá plocha chodidiel zostáva na zemi, ruky sú položené pozdĺž tela. Dýchajte plynulo. Pomalým, postupným pohybom pritláčajte oblasť bedrovej chrbtici k podložke, zaťahujte pupok smerom dnu, vyťahujte oblasť spodného brucha hore smerom k brade a sedacie svaly (zadok) zatiahnite pevne k sebe. Za plynulého dýchania v tejto polohe vydržte šesť až desať sekúnd, potom s nadýchnutím zatiahnite jednotlivé časti ešte viac, pomaly vydýchnite a povoľte. Opakujte 15 krát, postupne počet opakovaní zvyšujte.

Posiľňovanie v ľahu s pokrčenými nohami č. 2
Nasledujúci cvik je rovnaký ako ten predchádzajúci s pripojením zdvíhania panvy. V ľahu preveďte všetky spomínané zatiahnutia podľa cviku č. 1 a zároveň pomalým pohybom zdvíhajte panvu s rovným chrbtom smerom nahor. Rovnakým pohybom sa vráťte až tesne nad zem, zastavte, nadýchnite sa, zatiahnite jednotlivé časti o niečo viac, vydýchnite, vráťte telo na zem a povoľte. Lopatky zostávajú na zemi, chrbát je po celú dobu prevádzania cviku rovný. Opakujte 15 krát, postupne počet opakovaní zvyšujte.

Posiľňovanie v ľahu s vystretými nohami
Zostávate v ľahu na chrbte, vystrite nohy a vzpažte ruky nad hlavu. Dýchajte plynulo. Pomalým pohybom pritláčajte oblasť bedrovej chrbtice k podložke, zaťahujte pupok smerom dnu, chvíľu zotrvajte v napätí. Následne sa s hlbokým nádychom natiahnite za rukami a pätami do dĺžky, chvíľu zotrvajte v napätí, vydýchnite a uvoľnite. Bedrová chrbtica musí po celý čas prevádzania cviku zostávať na podložke. Pokiaľ je to pre vás obtiažne, cvičte s pokrčenými nohami ako u predchádzajúcich cvikoch. Opakujte 12 až 15 krát.

Posilňovanie v ľahu s pritiahnutými nohami č. 1
Cvičíme v ľahu na chrbte s pokrčenými nohami pritiahnutými k bruchu, pričom rukami sa zavesíte na kolená. Ruky zostávajú vystreté, prsty sú prepletené a objímajú kolená. S výdychom pomalým pohybom priťahujte kolená krčením rúk smerom k hrudníku tak, aby sa kostrč a sedacie svaly zdvihli nad podložku. Opakujte 12 až 15 krát.

Posilňovanie v ľahu s pritiahnutými nohami č. 2
Jedná sa o podobný cvik ako predchádzajúci. Rovnako ležíte na chrbte s pritiahnutými nohami k bruchu. Začínate s nádychom, kedy zatlačíte kolená smerom hore do dlaní, na chvíľu zadržíte dych, vydýchnete a po chvíli pritiahnete kolená k hrudníku ako v predchádzajúcom cviku. Opakujte rovnako 12 až 15 krát.

Natiahnutie v ľahu na bruchu
Ide o strečingové cvičenie v ľahu na bruchu. Ležíte s vystretými nohami, rukami upaženými do strán, hlavou vytočenou doprava. Pravú nohu pokrčte v kolene do pravého uhla, pokrčenú položte vedľa seba na zem a bez ohýbania trupu priťahujte koleno k hrudníku. Môžete si pomôcť pravou rukou, nevykrivujte však telo. V pozícii zotrvajte niekoľko sekúnd, pomaly vráťte naspäť a preveďte na druhú stranu. Opakujte striedavo 12 až 15 krát na každú nohu.

Natiahnutie v kľaku
Kľaknite si na kolená a oprite sa o ruky. Kolená musia byť umiestnené pod bedrami, dlane pod ramenami s prstami smerujúcimi vpred, chrbát je rovný, medzi trupom, rukami a trupom, nohami je pravý uhol, hlava je uvoľnená. S nádychom vyhrbíte chrbát do maximálnej polohy, brušné a sedacie svaly zatiahnite, zotrvajte chvíľu v napätí, vydýchnite, povoľte napätie a vráťte sa do východzej pozície. Opakujte 4 až 6 krát.

Vyťahovanie rúk v kľaku
Vychádzame z rovnakej počiatočnej pozícii ako bola predchádzajúca. Chrbát je rovný, hlava uvoľnená. Nadýchnite sa, vytiahnite pravú ruku vystretú smerom nahor, pričom sa mierne vytáčajte v oblasti hrudnej chrbtici. Nepovoľujte sa v chrbte, pohľad smeruje na hornú dlaň, obe ruky tvoria jednu zvislú rovinu. S výdychom vráťte naspäť a preveďte na druhú stranu. Opakujte 4 až 6 krát na každú stranu.

Vytáčanie v kľaku
Opäť zostávate v predchádzajúcej základnej pozícii, hlava je v predĺžení chrbtice. Chodidlá mierne nadvihnete nad zem, s nádychom vytočte chodidlá i hlavu vľavo, pohľad smeruje na špičky, chvíľu zotrvajte a s výdychom vracajte naspäť. Položte na zem, zveste s ďalším výdychom hlavu dole a s nádychom pokračujte na druhú stranu. Opakujte 4 až 6 krát na každú stranu.

Nezabúdajte, že len pravidelné a vytrvalé cvičenie prináša výsledky. Nie po prvom ráze, po dlhodobom tréningu však rozhodne áno. Naučte sa teda trpezlivosti, tá snaha predsa za vytúžené bábätko vo vašom náručí určite stojí.

Autor: Lexy

renusa
11. aug 2008

Pekný večer prajem 😉
halóó.......kde ste všetky?? sme na druhej strane 😀

lenka20
autor
12. aug 2008

ahojte babulky, nestiham vas vobec citat, takze netusim co mate nove, ale dufam, ze same dobre spravy a ze vas tu ubuda 😉 ja idem v septembri do soft stimulky a budem potrebovat nejake liecky, takze ak niektora mate nepouzite neotvorene balenia a mozte mi predat, budem rada... potrebujem Puregon, Oragaltran. Akekolvek mnozstvo. poslite mi prosim info do IP - obcas si to tam chodim kuknut 😉
inak na vas myslim a drzim vam palceky, vidim, ze niektore ste uz poriadne tehule - takynka, kvetka 🙂 🙂 len tak dalej, paaaaaaaaaaaa zlaticka

zulka29
12. aug 2008

Leníííí. ahoooj 😵

zulka29
12. aug 2008

Leni, Vivi v teme IVF lieky predavala Puregon, nepisali ste si - poznam Vivinku 🙂

takyna
12. aug 2008

Ahoj Leni, musí sa ti aj čkať ako na teba myslím 🙂 , budem ti strašne držať palce nech ti soft dopadne na 100% tehotnosť 😵 pá, cmuk 🙂 😵 🙂

zulka29
12. aug 2008

Taky v Heliku robia soft?

ellianka
12. aug 2008

ahoj lenka, takynka 🙂 😵
taky, pekne ti pribúdajú tt a určite už aj krásne vidno bruško 😵 myslím na teba a dúfam, že bude všetko až do pôrodu ok 😉

takyna
12. aug 2008

Ahoj Zulka, vraj vo výnimočnosti robia, ale neviem, neviem, či nám Lenka nezdrháva do Čiech 😉

zulka29
12. aug 2008

Ahoj Elianka, ako ti dopadla laparka? Už máš po? 😕 😅

takyna
12. aug 2008

Ahoj Eli 🙂 , veru sa gulatím, už nezapriem bruško 😉 čo máte nového kočky?

zulka29
12. aug 2008

Taky, snad sa nam Lenka ešte ukáže a prezradáí nám jej plány 😵 😉

ellianka
12. aug 2008

ahj zuli 🙂 áno už mám po. nález nebol vzhľadom k endo dobrý ale dúfam, že po hormonálnej liečbe sa to zlepší a budúci rok na jar sa pustíme do ďalšieho ivf.

takyna
12. aug 2008

Dúfam, že áno, veď by bolo na čase sa koníkovi vyhýba riadne 😉 a už vieš Zulka kedy začínaš v septembri?

takyna
12. aug 2008

Eli tak 2009 musí byť tvoj rok 🙂 , aj ste boli kočky niekde na dovolenkách?

ellianka
12. aug 2008

zulka, takže aj ty september 🙂 dúfam, že to s lenkou pekne roztehuľkujete 😵 🙂 budem myslieť aj držať palce
v helíku soft nerobia, ja som sa krajka na to pýtala

lenka20
autor
12. aug 2008

caute zvedavky - no nedalo mi to, vidim, ze su tu stare rakety zase 😉 😀
hlasim, ze zdrham do ciech na soft, v heliku mam schvalenu uz ziadost c.3, tu si nechavam ako zadne vratka, ale tusim, ze softik bude uspesny 🙂 😵 zuli ten september teda plati ak ty nezacinas skor 😉
ahojte elianka, takynka 😵 😵

ellianka
12. aug 2008

taky, my sme boli len tak na horách a pár chatovačkách. ale užili sme si to poriadne 😀
plánujeme dovču pri mori v zime...uvidíme. a ty ako? čítala som, že si ešte na PN.

takyna
12. aug 2008

Ahoj Leni, ja som vedela , že máš tajné plány, inšpirácia od Tanitky 😉 , súhlasím treba pokúšať nech konečne máš aj ty bruško 🙂

posielam pre inšpiráciu tehu vírusíky 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

zulka29
12. aug 2008

Taky, včera som zhltla antikoncepciu za 20 dni Decapeptyl 🤐
včera bol hrozný deň, dostala som krámy a večer som sa dozvedela o tehotnej susedke - tehotenstvo plánované podľa grafu...1. dieťa, auto, 2. dieťa...atd ...ach jo, a na to nás ten sused zavolal na oslavu ich tehotenstva...a už mi potom veľa netrebalo a dostala som revúci záchvat ...som dnes spuchnutá ako ropucha....

ellianka
12. aug 2008

leni 😵 takže brno? cítim v kostiach, že to bude ono, tak ako aj pri tanitke 🙂

takyna
12. aug 2008

Eli ja si užívam sladké nič nerobenie na PN-ke, som na rizikovom do konca, takže necestujem, iba na záhradke lebedím, a po rodinke a tak.... 😉

dyta
12. aug 2008

ahojte 🙂 🙂 🙂
taky, vidím, že sa máš dobre a bobátko rastie 😅 😅 😅 😅
máš sa?... ja som dala pauzu a od septembra vyskúšam ďaľšie Ket... hm, uvidíme...
😉

ellianka
12. aug 2008

takže kopec oddychu taky, veru po takom snažení ti ho zo srdca prajem 😵 zaslúžite si aj malým bobáčikom

takyna
12. aug 2008

Zulík netráp sa veď o chvíľku aj ty susedou zavoláš na oplátku k vám na oslavu 😉

počas septembra vás všetky budem intenzívne zásobovať tehu-vírusíkmi nech padajú na úrodnú pôdu 😵

zulka29
12. aug 2008

Leni, mne sa tiež páči ten softik v Čechách, bude to asi náročné na cestovanie, ale cítim dobrý koniec 😵 . Budete tam niekde bývať, či cestovať na kontroly? 😕

Eli, takže musíš čakať? 😕 Tak si môžete urobiť odvážne plány na dovolenku v zime pri mori 😉

takyna
12. aug 2008

Ahoj Dytka, založila som aj tému tehulky po KET, očakávam ťa tam čo najskôr 😉

mám sa tak občas ma bolí vaječník pravý asi malé skáče po ňom neviem 😀

dyta
12. aug 2008

Lenik, to si napísala Mojžišovú... na to sú aj knižky.. 😉 😉

zulka29
12. aug 2008

Taky, keby som nemala krámy 1-vý deň, tak to neberiem tak tragicky, ale ja som strašná 1-vý krámový deň 😔

ellianka
12. aug 2008

zulka 😵 tvoj čas sa už blíži a so zásobou víruštekov od taky to určite dopadne pozitívne a potom bude oslava u vás 🙂 ja som podobný záchvat mala cez víkend, po tých výsledkoch z laparo som akási citlivejšia 🙄

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre