Bežíme IVF maratón - na konci nás čaká mimi

lenka20
11. jún 2008

takze raketky a vsetky ostatne dlhodobe snazilky, umelinky aj neumelinky, vsetky, ktore nechcene bezite tento maraton - v tejto temicke kazdu jednu na konci pocka sladky ruzovy batoztek stastia - a nebude to cukrova vata ale krasne babatinko 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
tak thuj thuj thuj nech vsetky vydrzime a dobehneme si do ciela po vyhru 😉

mapa73
23. júl 2008

teraz nad tým neuvažujem, lebo som po operácii. ja mám jeden vaječník, polycystický a manžel má horší spermiogram

zuzali
23. júl 2008

tak ja mám tiež, PCO a manžel pomalé spermie, absolvovali sme 2x IUI a teraz ideme na prvú IVF, ale zdá sa, že nebude posledná i keď pevne verím, že jedna bude stačiť

mapa73
23. júl 2008

Zuzali, musíš veriť od začiatku, že to vyjde. držím palčeky 🙂

zuzali
23. júl 2008

snažím sa a ďakujem

taella
23. júl 2008

zuzali nevzdávaj to ihneď na začiatku , ja som na tom tak isto PCO , manžel zlý spermiogram , len my sme nemali IUI ale rovno sme išli na IVF a ihneď prvé vyšlo .

mirusch
23. júl 2008

Ahojte babule, ja len robím kuk.
Kuspitka, Pahu 😔 ☹

Fedrík, blahoželám k srdiečkam. Dočkala si sa 😵
Ostatým babuliam držím palce, nezabudnite ma infomovať o ET do IP, oki?

My ideme zajtra na 3 dni na romantický víkendík. Mysím, že by nám to teraz mohlo urobiť dobre, aj počasie sa konečne umúdrilo ... teda u nás v DE 😀
Myslím na vás.

zuzla80
23. júl 2008

Mapka ahoj 🙂 , ja viem, že dôležitá je kvalita, ale ja som podobný típek ako ty. Aj pri malých dávkach reagujem prehnane, aj keby som chcela tak s tým asi nič nenarobím 😉 🙂 Ako sa inak máš? Ešte nie si v práci však?
A aká bola návšteva - teda obe?
Zuzali vitaj a určite sa IVFka neobávaj, veď keď zvládli iné zvládneš aj ty 😉 Ak budeš potrebovať radu, tak kľudne napíš, rada ti hocktorá odpovie, poradí 😉

zuzali
23. júl 2008

Tak to ti gratulujem, 🙂 ja by som bola najradšej ak by to tiež vyšlo, len som tak uvažovala aj nad druhou alternatívou.Keď prečítaš všetky tie štatistiky... ale som stále bližšie k pozitívnemu mysleniu a viem, že toto je jediná šanca na vtúžené mimi

zabkaevka
23. júl 2008

ahoooojte ja tiez opat dnes len nakukam.
Zuzali, mapka, normalne vas obdivujem. Ja tu nad sebou smoklim, ze sa nam nedari otehotniet, aj ked je u mna vsjo OK, akurat ten manzelom velmi zly spermiogram, a vidim ze u vas mate vacsie problemy. Budte silne, budem aj ja, povzbudzujme sa navzajom. Ste statocne, tak bude aj ja 🙂 a potom sa budemem vytesovat krasnemu zazraku ... miminku 🙂 posielam vam, ale aj ostatnym kocickam, bezkyniam, tehulkam pozitivnu energiu a vela pusiniek 🙂 cmuk

mapa73
23. júl 2008

Zuzlík ahoj 🙂
Aký bol obedík?
Návšteva bola super. ostali sme tam celý víkend. V sobotu ma vytiahli na turistiku. Bola som riadne unavená, ale aspoň som sa rozhýbala. Do práce idem v auguste. Už sa začínam tešiť. 🙂

zuzali
23. júl 2008

zabkaevka - veľké ďakujem.Ja som sa v téme PCO naučila pozitívne myslieť, elbo sú tam babenky čo majú podobné alebo väčšie problémy.Dnes už doba aj veda pokročila, možností je veľ, len treba dúfať a nevzdávať sa.Ja som si nikdy nemyslela, že dôjdem až tak ďaleko, snažilkujeme dva roky a stále nič, ale som tu a musím to zvládnuť.Tak sa dja to toho aj ty.Držím palčeky 😉

zuzali
23. júl 2008

zuzla ďakujem, určite tu dnes nie som naposledy 🙂

zuzla80
23. júl 2008

Mapka obedík bol fajnový - kelový prívarok 🙂 Aspoň si sa trošku vyvetrala a prišla si na iné myšlienky. Vidíš keď sme v práci, tak najradšej by sme sedeli doma a keď sme doma, tak nás to ťahá do práce 😀 Sranda nie?

Zabkaevka určite sa netreba vzdávať, raz ten boj musíme vyhrať 😉

gabika24
23. júl 2008

ahojte babulky. dnes ste teda toho popísali, mne sa nepodarilo dostať na koníka, až teraz 🙂
fedri, to je super správička, držkaj sa... aj vy všetky, samozrejme...
zuzla, peknú úrodičku 😵
pekný deň všetkým - u nás je škaredo ☹

alicag
23. júl 2008

mnam zuzla tak to bi som si aj ja dala na obedik mnam.aj u nas stale fučii a pršiiii ako na jesen.
gabika ako sa vam dari? 🙂

mapa73
24. júl 2008

Ahojte babky. dnes som prvá? už sme boli na druhej strane.

Dnes je u nás škaredo. ani sa mi nechcelo vyliesť z postele.
Zuzlíček, dúfam, že úrodička pekne rastie. O chvíľu už bude odber 🙂

Prajem krásny deň 🙂 a dúfam, že aspoň trošku vykukne slniečko 🙂 😎

zabkaevka
24. júl 2008

ahoojte kočky. tak ja som bola dnes na konzultácií k dokiho v centre, a pýtala som sa na všetky tie tabletky a vitamíny, o ktorých sme tu už nertaz debatili. A on mi na to pvoedal, že absolútne nič nie je treba, iba vo výnimočných prípadoch. Hmmm taká som z toho celého zmätená. A ani žiadne ďalšie vyšetrenia pre mňa (napr. imunita na spermijá resp. emryjká) nie sú potrebné. Preotže povedia len informáciu, ktorá sa nedá liečiť, takže IVF je buď alebo aj v takýchto prípadoch.
Akurát ja musím teraz riešiť jeden menší problém, že na maternici mám malú ranku, ale to u obvodného gynekológa. Mali ste niektorá takýto problém, ako mi to budú liečiť?, v pondelok mám ísť za gyn. Dúfam, že to nebude nič náročné a halvne mi to nespôsobí nič zlého.
Pekný, aj keď ešte stále upršaný dník

tanitta
24. júl 2008

Ahojky...
Zabkaevka... to sa dalo cakat ze dr zareaguje takto... dokaze ma to len riadne vytocit taketo pristupy... nikde v car nic netreba vsetko je zbytocne len hlavne rychlo hura do ivf... a je to uz bud alebo............... 😠 😠 ... ved o nic nejde zopar pokusov...ani v nasom pripade nic nebolo treba...co som si nevybavila potom na vlastnu past mozno by som nebola tam kde som...ani imuno nebolo treba... 😠 ...ok ja som dopadla ok...ale na imune nasli problem u mangela...postacil obycajny kondom aby sa oklamala imunita.....hej jednoduche??.. som normalne vytocena z toho vsetkeho....takze nie su dolezite ani vitaminy.. pretoze pravdepodobne ani tie nie su treba.. jedine co je treba su peniaze!....ja viem baby ze za to nemozete a riadime sa vsetky prikazmi lekarov...len ma takyto lahostajny pristup dostava do kolien...

zabkaevka
24. júl 2008

fuuuu moja, nechcela somm ťa takto vytočiť, áno aj mne je to divné, že nie je treba ani tých vitamínov. A áno, pýtala som sa na vyšetrenia keď nie pre mňa, tak pre manžela, že robia vyšetrenie spermií, že aj keď oplodnia vajíčko a ujme sa, ale potom nedjú dobrá .. neviem čo, asi informáciu pre mebryjko, a pravdepodobne sa to kvôly tomu može potratiť. neviem presne čo nedajú spermie embryjku, to som zabudla. ale robia vraj an to vyšetrenie, stojí len 1 000,- ale vraj aj tak výsledok nevedia "spracovať" pretože aj keď vyjde niečo negatívne, tak to sa nedá liečiť. Hmmmmm a vraj tak to je aj s imunitou ženy na spermie a emrbyjká. tak neviem.

takyna
24. júl 2008

Ahoj kočky 🙂 , hups mamina Tanitka si nejaká rozčertená 😉 , ale na 100% s tebou súhlasím, všetkým ide iba o prachy nech sa tvária akokolvek milo 😠

tanitta
24. júl 2008

Zabka.. ty nie... vytacaju ma ti ktori nam chcu pomahat 😉 ...ono do spermie nik nevidi...aj pri icsi vyberaju len podla vizualu ale geneticky embriolog nevie co sa bude potom diat...to uz je naozaj len priroda...ale daju sa vysetrit ine veci... napr. protilatky na embrijko, na spermie...infektologia(toxo,chlamydky,listeria,bolerioza....atd), hematotogia(tu zase nechu robit ze az po 2potratoch), ...brania sa dr neviem preco ale vsetko a kazde vysetrenie bolo vzdy dost "drahe"....nic nie je dobre...ked som sa napr. pytala aj mojho dr ci to alebo to by nebolo dobre nie nie netreba... aj tak som si urobila podla svojho a zrazu ked som doniesla vysledky bolo dobre ze som bola ze beriem take lieky ze mi ocividne "sadli"...s takou a takou kombinaciou...
Taky.. ani mi nevrav 😀 .. prepacte ze ventilujem ale asi dlho som nebola pod adrenalinom.. mozno mozu za to omeleta so slaninou co mangel do mna natlacil 😅 ... ale nie.. je to preto lebo som to tiez zazila citila som sa velakrat bezbranna a nevedela som co bude.. co by bolo najlepie kde hladat pomoc ked uz nie u dr...
... fakt sorry baby 😀 ...

takyna
24. júl 2008

Tanitka sa neospravedlňuj ja s tebou súhlasím, vo všeobecnosti je to v zdravotníctve u nás tak, čo si sama nevybavíš , nezariadiš, doktori ti nepomôžu

maahuliena
24. júl 2008

ahojte moje zlaté, ako sa máte, som tu len nachvíľku a prišla som Vás pozdraviť 🙂 😵 😉

tanitta
24. júl 2008

Taky kedy ti naskakuju +0?dnes??vcera si bola 12tt?ja zacinam vzdy v piatok +0....utz kedy dalsi? 😵

takyna
24. júl 2008

Tanitka v utorok mi začínajú naskakovať, ULZ 29.7 ten screening Martin, Ahojky Mahulíčka 😀

zabkaevka
24. júl 2008

juuuj tak to áno, to viem, že všetky tie vyšetrenia sú drahé. Hmm tak sa spýtam ešte môjho obvodného gyn., či on mi nepredpíše to vyšetrenie na protilatky a infektologiu. ale tu nam robili pred IVf nieee, ci si to myslim?? viem ze mi robili na vselijaky bakterie a neviem co. Vtedy sme mali trochu chlamídií a brali sme s manyelom lieky. Hmmm v pondelok idem k nemu tak na neho vyhrknem otázky.
auuuuu bolí ma pravý vaječník, dnes mi začínajú plodné dni, asi budeme s manželom skúšať priordzene, čo keď motyka vystrelí 🙂 ako mi napísala niektorá z Vás 🙂
tanitta už kľud, nerozčuluj sa 🙂 a ešte raz prepáč, že som ja spôsobila zvýšenie hladiny adrenalínu 🙂
kočky neviem či som blbá, ale zatiaľ som nečítala nikde čo je to +0,... je to týždeň + deň?? hmmm prepáčte

alicag
24. júl 2008

ahoj zuzla ako sa maš?dufam,že všetko je o.k.nevedela som,že teraz maš 3 pokus velmi ti držim palce.ako sa citiš moja ?ja som bola 1 krat ked otvorili helik to vtedy mi zblbla štitna ale vtedy bol aj transfer lenže nič no a druhy krat to som už pisala možno som velmi precitlivela a aj teraz vnutorne sa bojim abi sa mi niečo neskomplikovalo.bola si aj na genet.testoch?ja až teraz pred 2 mesiacmi tak snad to bude pre nas všetky dotretice dobre a vela,vela vajok 😅 😅 😅 😅 😅

fedra
25. júl 2008

Ahojte babulky,
tak my len hlasime,ze sme sa vcera rozlucili v Heliose.
Drobcekovia su 8,5mm = 6tt + 5 a druhy 6,5mm = 6tt + 1
Krasne im bili srdiecka 🙂 a teta doktorka nas pochvalila,ze sme "krasni"

jvo
25. júl 2008

ahojte kocky tie co mate za sebou uz IVF potrebujem radu, zaciatkom augusta by som mala zacat stimulovat na IVF, budem mat kratky protokol cize cca od 17-21.08 by som mala mat vsetko za sebou, viem ze sa to neda tak jednoducho povedat ale.....moja otazka znie ako ste boli na tom po transfere, iba ste doma lezali? Lebo 23.08 co je par dni po by sme mali ist na dovolenku, ale len tu na Slovensku, ziadne tury nic len tak oddychovat, zabezpecene ubytko a strava....su to asi 2 hodinky cesty od nas. Myslite ze to mam zrusit alebo je to v pohode, ide mi hlavne o tu cestu autom. Dakujem za kazdy nazor.

taella
25. júl 2008

fedra , krásny drobčekovia , gratulujem . Tak teraz nech to už šťastne potiahnete až do konca .
Ako sa ináč máš ?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre