Bežíme IVF maratón - na konci nás čaká mimi

lenka20
11. jún 2008

takze raketky a vsetky ostatne dlhodobe snazilky, umelinky aj neumelinky, vsetky, ktore nechcene bezite tento maraton - v tejto temicke kazdu jednu na konci pocka sladky ruzovy batoztek stastia - a nebude to cukrova vata ale krasne babatinko 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
tak thuj thuj thuj nech vsetky vydrzime a dobehneme si do ciela po vyhru 😉

cikyta
14. júl 2008

zabkaevka,to ma mrzí. A genetiku ste si dali urobiť? A nezabúdaj: Do tretice všetko dobré! Tomu ver! 🙂

csilla76
14. júl 2008

Ahooojte 🙂 prisla som vas omrknut 🙂 ako sa mi tu mate a co nove? 😉
drzim palce kazdej aby to vyslo a tehulkam prajem krasne tehulkovanie do uspesneho konca 🙂

zabkaevka
14. júl 2008

cikyta, tak pred 1. IVF sme boli aj centre genetiky, vzali nam krv, a vypytovali sa na rozne otazky. A vysledky krvi zrejme nic zleho neukazali, ked nam nik nic nepovedal. Tam boli len same medicinske vyrazi a cisla, udaje, hmmm ja som sa do toho nevyznala, a vsetko sme odovzdali do centra kde sme boli na IVF. Hmmmmm neviem, budem sa aj na toto pytat, pri konzultacii s dokim.

csilla76
14. júl 2008

zabkaevka je mi to luto,viem ako sa citis,ale hlavu hore do tretice vsetko dobre 😉
aj mi ideme 3x niekedy na jesen skusit stastie,tak snad to vyjde 😉

cikyta
14. júl 2008

zabkaevka......pýtaj sa to. Lebo aj to v génoch ukáže,či ste schpní mať dieťatko dlhšie ako pár dní. vraj sa to robí pred IVF aby si zbytočne nevyhadzovala peniažky na IVF ked to genetika ukáže. Aj ked u nás ideme na vlastnú žiadosť na genetiku 21.8.-nech dopadne ako chce,zázraky sa dejú a aj medicína sa občas mýli,takže nejako extra si tie výsledky nemôžem pripušťať. Hlavne jednu chorobu,ktoru maju(už mali) celá mužova rodina-len on ZATIAL nie. 🙂

zabkaevka
14. júl 2008

cikyta, nestras ☹ hmmm tak toto snad pred IVF nam vysetrili, ale iste sa to spytam dokiho. Dakujem za radu 🙂
Csilla, dakujem 🙂 budem sa snazit verit, ze to do tretice vyjde 🙂 je to tazke, najma preto, ze neviem preco to nemohlo vyjst. Prvy krat nam doki povedal, ze preto ASI, ze sme si vybrali slabe lieky (aj ked folikul som mala az az),ale to sme neotehotneli. A teraz sme si zvoli tie naj-lieky, aj otehotneli, tak som zvedava, co teraz poviem doki. Iste povie : viete to je stale 50:50 Tak ma porazi ☹ Ale verim, ze oni s tym vela nenarobia. Kedze vsetko je v rukach Bozich,a ko aj na "roztasnosti" prirody. Ale ano, viem, ze verit je treba, inak, naco potom skusat. Vsaaak 🙂 OK tak sa budem spolu pripravovat, a stresikovat, ako nam to vyjde 🙂 paaaaaaaaa

mapa73
14. júl 2008

ahojte 🙂
Fedri gratulujem ku blškám 🙂 Musím uznať, že sú to riadní bojovníci. tí sa v živote nestratia 😉
Dráčik, chlapčiatka sú úžasní, posielam im božteky na nošteky 🙂

Zabkaevka je mi ľúto,že vám to nevyšlo. Riadne si oddýchnite a šup do ďalšieho boja. Do tretice všetko dobré, držím palce.

cikytka ahoj 🙂
Csilla ahoj, ako sa máš?

cikyta
14. júl 2008

zabkaevka,prosím ťa prepáč! Ja nechcem strašiť! To nie! Prepáč ešte raz-ja som trúba! Bude to ok! Cítim to v ovzduší od Nitry-chi 🙂

dracik1
14. júl 2008

babulke, krasny uprsany den,

fedri, kvetka, takyna , baby, strasne vam prajem aby ste to potiahli do stastneho konca, zuzli oplatilo sa cakat, su zlati a ked aj v noci placu a som total nevyspata, rano im vsetko odpustim a furt by som ich len boskavala...

babky, posielam Vam aj ja strasne vela tehu virusikov.............................................................................

csilla76
14. júl 2008

zabkaevka podla mna to ci to vyjde nie je na liekoch ci injekciach 😉 ja som mala pri 1 ivf puregon a pri 2ivf gonal inj.co su tie najkvalitnejsie a predsa to nevyslo.si myslim ze to nie je len tym 😉
mapka dakujem mam sa ok,niekedy horsie niekedy lepsie...a ty ako? 🙂

csilla76
14. júl 2008

dracik gratulujem k chlapcom,super 😀 😀 😀

zuzla80
14. júl 2008

Kvetka, Fedri tak ja už mám za sebou 8dekáčov a čakám na mršinu. Dnes som 31DC a zatiaľ ništ, ale verím, že to ma len tak skúša potvorka jedna 😉 Baby len si na seba dávajte pozor dobre? Veľmi vám prajem to dvojité šťastíčko 😉
Dráčik tak ich vybozkávaj aj za nás, musí to byť úžasný pocit to ti verím, aj ja by som ich bozkávala od rána do večera a tá babetkovská vôňa je najkrajšia na svete 😉
Zabkaevka veľmi ma mrzí, že to takto skončilo, ale dôležité, že vieš otehotnieť, je to veľké plus a na budúce to určite výjde. Držím ti palce
Mapka ahoj moja 😉

kukulik30
14. júl 2008

zabka...ach 😔 😔 😔 , co to tu citam....strasne ma to mrzi 😢 nemam slov....tak toto som necakala......na dovolenke si poriadne oddychnite a potom hor sa do boja...do tretice vsetko dobre 🤐

gabika24
14. júl 2008

ahojte babule.
fedra, ešte raz gratulujem 😀
zabkaevka naozaj verím, že to bude dobré a hneď ďalší pokus vám to vyjde, pekne si oddýchnite a daj vedieť, ako zajtra dopadneš.
takynka ahoj 🙂 ešte stále nejako nestíham (a čo potom, keď sa narodia miminká 😀 ), ale určite sa ozvem.
babulky všetky krásny deň, aj keď u nás prší 😅

cikyta
14. júl 2008

csilla....a to máš prosím ťa z kade,že gonal je najkvalitnejší? Všetky inj.sú rovnaké,len lekár určí podla krvy a zdrav.stavu ženy,ktore su najvhodnejšie. A niekolko krát mi bolo prízvukované,že aj gonal,puregon,fostimon,menopur a merional je úplne to isté s rovnakými účinkami !!! (ty!ty!ty!)

zuzla80
14. júl 2008

Cikytka, Csilla myslela to, že Puregon a Gonal sú kvalitnejšie v tom, že neobsahujú žiadne prímesy teda sú to čisté FSH hormóny, kdež to Menopur a Merional sú vyrobené okrem iného aj z moču tehotných žien. Preto to môže vyznievať, že Puregon a Gonal sú kvalitnejší, ale všetky hormóny sú určené na to, aby dosiahli jediný cieľ a to tvorbu vajíčok. Niekto zareaguje lepšie na Puregon iný zase na Menopur, je to individuálne.
Dúfam, že som to dobre napísala 😉

cikyta
14. júl 2008

To ti povedal lekár zuzla?

zabkaevka
14. júl 2008

cikytka, ano, aj ja to tak viem, ze tie drahsie lieky, su cistejsie a vraj maju vacsiu uspesnost. Nas doki ma taku tabulku, su tam tri riadky, s tromi roznymi liekmi, a pri nich je napisane, ake je ich uspesnost, 23%, 35% a 50% a este jeden stlpec, a cenou ktoru si musi pacient hradit.

zabkaevka
14. júl 2008

sorry za "pacient"

cikyta
14. júl 2008

Zaujímavé,že teraz ked som pozerala babulky s puregonom a menopurom v témach,tak ten kvalitnejší puregon urobol 7 vajíčok a ten podradný nekvalitný menopur len 10-tak to bude pravda 🙂 (Len pre príklad) Tak už som kludnejšia a asi máte pravdu 🙂

cikyta
14. júl 2008

"

mirusch
14. júl 2008

Ahojte babule.
Zabka, zlatusik, je mi to velmi luto, co sa vam stalo, ale ako tu uz bolo pisane...do tretice vsetko dobre 😉 Drzime palce dalej.
Fedri, ojojoj, takze 2, to mas za vsetky tie utrapy a stresy, super, blahozelaaam!! 😀 😵

Zuzlik, ja si myslim, ze si to napisala uplne najlepsie, tiez si to myslim. Mne hodili rovno Gonal, ale neviem, ci preto, ze to je v nasom centre norma alebo mi bolo treba nieco silne, co mi aj treba alebo treba na niekom zarobit, kedze sme samoplatcovia, no ktovie... 😕

mirusch
14. júl 2008

Cikyta, nejde o to, co je kvalitne a co nie, ide o to, kto na co ako reaguje. Napr. Maahu nereagovala na nic, len na Clostyl...

cikyta
14. júl 2008

Pondelok sa opýtam lekára.

fedra
14. júl 2008

cikyta .. no to je asi rozne. Ja som mala menopur a mala som len tri vajka. Dva sa oplodnili a tie aj mam v brusku. Teraz som sa aj ja presvedcila o tom co tu hovorili baby ... nie je dolezite mat 10/15 vajicok ... ono staci aj jedno ak je kvalitne. 🙂

cikyta
14. júl 2008

fedra.......dík. Viem,že máš pravdu. Radšej tri kvalitné,ako (8) nekvalitných. Ja neviem čo sa mi robí.Strašne som podráždená-uvedomujem si to,ale telo neposlúcha-ústa hrešia,nadávajú.....v bruchu napätie.......ruky skoro v päste nad každým mávam a tie nervy-áááááááááááááá! Som strašná pred menzesom. (vyvršujem sa ne každom,kto mi príde do cesty) PREPACTE

zuzla80
14. júl 2008

Cikytka určite sa nájdu baby, ktoré nezareagovali dobre ani na Puregon či Gonal a práve naopak lepšie zareagovali na Menopur, a určite to nieje len jedna baba. Hlavne musíš byť v kľude a všetko bude tak ako má. Netráp sa teraz nad tým, čo je lepšie a čo nie. Lekár vedel prečo ti dáva Menopur, tak si nad tým nelám hlávku dobre Cikytka. Však to nejak dotiahneme do úspešného tehu konca 😉 .

zuzla80
14. júl 2008

Mirusch určite ti dali to čo je pre teba najlepšie - berme to tak dobre moja 😉 🙂 Ako sa inak máš? Ako dopadol spermiogram, dúfam, že ste polovili nejaké spermijky 😉

domcek1111
14. júl 2008

v porvom rade blahoželám fedri...SUPER!!!!!!!!! 🙂 nech pekne rastie v brušku... 🙂
cikyta, tak ako...v téme Helios som ťa nenašla, nemá sa s tebou kto porozprávať.... ☹ ja som bola dnes na predoperačné a o život...museli ma vzkriesovať, lebo fakt do 3 skúmaviek som to už nevydržala...a kedže ja mám stále problém, že mi nemôžu pichnúť, tak sa trápila som mnou po hodiny...a vy ako? hovorte... 😉

cikyta
14. júl 2008

Jasné zuzlík. To je pravda. Ved oni sú odborníci a najlepšie vedia,čo robia. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre