Biochemické tehotenstvo. Čo to vlastne znamená?

syl80
13. sep 2009

Ahojte,
uz 2x som mala biochemicke tehotenstvo + 4x neuspesny KET.
Vie mi niekto povedat viac o biochemickom tehotenstve? Na nete som o tom vela nenasla.
Pri dalsom IVF rozmyslame nad predimplantacnou genetickou diagnostikou (PiGD).

bubulka722
13. sep 2009

Syl, to ma fakt veľmi zaujíma. Čo o tom vieš a ako sa to prejavuje???

syl80
autor
13. sep 2009

no, prejavuje sa to tak, ze test ti ukaze // aj krv, ale v den D ked mas ist na prve sono ti lekar oznami, ze v maternici nic nieje, tazke panilka, cakas na vysledok krve ci HCG kleslo, alebo ak stuplo ides do nemocni lebo mas mimomaternicove...
Pri prvom biochemickom som krvacala 19dni a pekne to odislo a teraz HCG kleslo, ale ziadna krv, cize neviem, ci ma zajtra nepichnu do nemocky... hmm uvidim...
len nechapem, preco ked sa embryjko uchyti tak po par dnoch sa `pusti` 😒
cim to je?!
robili mi aj vysetrenie na trofoblasty a ci nemam protilatky na spermie a vsetko mam ukazkove vysledky, jedine mame znizeny spg.
preto zvazujeme PiGD, ale aka je potom sanca netusim, viete niekto? je nejaka statistika?

bubulka722
13. sep 2009

To je teda ozaj veľmi náročné na psychiku. Jediné čo mi z toho celého vychádza je, že sa to neudržalo. Mne keď dlho meškala mrcha, doktor povedal že až 35% tehotností sa končí ešte skôr ako sa to žena dozvie.
My sa chystáme na IVF a boli sme na genetike. PiGD je finančne hrozne náročné a za genetiku aj s rozborom DNA plne hradí poisťovňa. Možno tehotenstvo končí skôr kvôli zlému vývoju plodu. Určite by som na tvojom mieste išla na genetické vyšetrenie.

syl80
autor
14. sep 2009

ahoj, geneticke vysetrenie uz mame za sebou, vsetky mozne vysledky mame dobre, jedine spermiogram je zhorseny, preto chodime na ivf.
drzim ti palce na 1ivf

bubulka722
14. sep 2009

Koľko krát ste už boli na IVF? A podarilo sa vám aj prirodzene? Neviem či si tu už čítala o pani Kopáčovej? Chodím k nej a mám z toho celého veľmi dobrý pocit. Mnohým babám pomohla otehotnieť a tým čo často potrácali, pomohla bábenko úspešne donosiť. Dobá riadnu dávku optimizmu a nádej. Riadim sa jej radami už skoro 2 mesiace.
Inak aké máte parametre SPG? My katastrofálne. Posledný z Ferticentu množstvo 1 mil/ml, normálnych len úbohých 100 000 ks. Hrúza, čo? A to s týmto teda otehotnieť, čistý zázrak, takže dúfam že v novembri bude konečne IVF-ICSI, inak nie je šanca.

chanel
14. sep 2009

ahoj holky, tohle přesně co se stalo syl, tak se stalo i mě v červnu, už jsem měla jít na ultrazvuk a konec hcg kleslo a 14 dní jsem krvácela a měla bolesti...nikdo mi k tomu nic neřekl 😖

len
14. sep 2009

Syl, v podstatě je to "jen" hodně rané stádio potratu. Čím déle těhotenství trvá, tím víc klesá riziko, že samo skončí, takže biochemické těhotenství je vlastně mnohem častější než zamlklé těhotenství v pozdějším stádiu, akorát se dost často ani nezachytí. Taky embryo odejde samo a jen oddálí MS, obejde se to bez revize.
PGD samotné dokáže vyloučit ty nejčastější genetické vady, jenomže příčin může být tisíc jiných, takže bohužel i těhotenství po zavedení embryí po PGD dobrých můžou skončit potratem 😒 Leda by se věděla nějaká přesná příčina, proč k tomu dochází, ale to se většinou nezjistí... Bohužel z pohledu doktorů je to "zatím jen" dvakrát a většinou to neřeší (předpokládám, že imunitu a genetiku vyšetřenou máte, o moc víc se dělat nedá), z jejich pohledu je to mnohem menží zlo než klasické MA v pozdějším stádiu s nutností revize 😖
Taky bys měla mít vyšetřené všemožné choroby - chlamýdie, toxoplazmózu, překontrolovanou štítnou žlázu, prostě taková ta klasická potratová rizika. Ale pokud je vše OK, tak je to prostě znamení toho, že se tam něco začalo dít, ale nevyvíjelo se to dobře, takže tělo to ukončilo dřív než se to vůbec pořádně stihlo rozjet. Tuhle jsem četla statistiku, že až 80 % oplodněných vajíček nedospěje ke zdárnému porodu. Potraty a zamlklá těhotensví tvoří zhruba 25 %, zbytek jsou vajíčka, která se vůbec neuhnízdí nebo právě biochemická těhotenství. Dost často jsou zaznamenána taky díky hodně časnému testování, vždyť kolik holek mělo 14 dní po ET krásné // a pak to nedopadlo 😔

vika34
14. sep 2009

ahojte ja mám za sebou 3 potraty v 7tt,jedno bioch.tehot.v 5tt,jedno mimomaternicové,jeden pôrod,to všetko prirodzenou cestou,kedže som chcela druhé dieťa a po tom mimomater.som už prirodzene neotehotnela začala som chodiť do Car,kde mi hned ponúkli PIGD,lebo mi všetci tvrdili,že vytváram genet.zlé vajíčka.
Všetky vyšetrenia ohladom potratov máme za sebou a všetko je negatívne.
Dali sme sa teda na IVF s PIGD a ked som začala svoje siedme tehotenstvo,bola som presvedčená,že už mám vyhrané,lebo som nezačala krvácať ako vždy,ale na UTZ nebolo vidieť akciu srdiečka a v 9tt som znovu potratila.Som už presvedčená,že moje vajíčka sú v poriadku,čo sa aj ukázalo na PIGD,ale problém je niekde inde,bohužiaľ nevieme v čom ,najhoršie ,že ani doktori to nevedia.
Teraz v máji som absolvovala druhé IVF a na moje veľké prekvapenie som ani neotehotnela,teraz na jeseň sa chystám na posledné a kedže PIGD je naozaj veľmi drahé /nás vyšlo na 44000 SK/TAK sme si povedali,že to posledný raz skúsime .
Tiež som rozmýšľala nad p.Kopáčovou,ale ked ja takýmto veciam veľmi neverím,čo som čítala,tak radí nejaké zábaly s vína a masti a to sa mi zdá až nepredstaviteľné,že to by malo byť to čo mi pomôže ale asi budem musieť skúsiť aj mne nepredstaviteľné 😉

bubulka722
14. sep 2009

VIKA Tak to si si teda toho prežila požehnane, musíš byť neskutočne silná osobnosť, keď si sa týmto všetkým prekúsala. Máš môj obdiv! Ja neviem, p. Kopáčová je skrátka super osôbka a viem, že pomohla mnohým ženám, ktoré mali za sebou stráášne veľa potratov.Ty už predsa len dieťa máš, tak potom v tebe nie, jedine že by si od posledného pôrodu chytila toxoplazmózu alebo chlamídie a u muža to teda ako vyzerá? Robili vám genetiku s analýzou DNA?
Syl80: A vám sa podarilo prirodz.otehotnieť aj so zlým SPG?Aké parametre SPG vlastne máte??? My ho máme na úplne na prd, tak tie neúspechy pripisujeme hlavne tomu. Nám sa nedarí otehotnieť, i keď som 2krát mala pocit, že sa to podarilo,príznaky 9 dní meškanie MS čo je u mňa nevídané (MS vždy presne 28., 29. deň) a slabulinký skoro neviditeľný tienik na teste. Dokimu som o teste povedala, ale reagoval,že to nie je pozitív. test, tak som to akosi nevzala ako možné tehu.

vika34
17. sep 2009

bubulka mám výsledky na toxoplazmozu aj chlamídie negatívne,ja mám už všetky vyšetrenia aj také o ktorých som ani nevedela,máme aj genetiku a DNA negatívne

bubulka722
17. sep 2009

To je fakt zvláštne. Všetky vyšetrenia O.K. a predsa nie je možné donosiť dieťa. Máš toho stráášnemoc za sebou, o tom čím si prešla nemá na MK 90% báb ani poňatia. Viem,že je PIGD hrozne drahé a načo vlastne do toho ideš zas, keď máš na 100% isté, že máš vajíčka v poriadku? V ktorom CAR si bola?
Nevytváraš proti plodu protilátky?
Na mňa dávali dosť veľký pozor pri 1.tehu. Ja mám krvnú skupinu AB - neg. a pri amniocentéze mi museli pichnuť Rhegu, lebo by som už nikdy druhé dieťa nedonosila. V tvojom prípade by to chcelo nejakého ozajstného odborníka! Pani Kopáčovú by som na tvojom mieste skúsila. Rozprávala som sa s ňou a hovorila, že pomohla mnohým ženám a po mnohých potratoch im to vyšlo. Treba veriť v silu prírody! A skúsiť treba všetko ak sa dá! 🙂

evak99
17. sep 2009

holky, mám za sebou taky biochem. tehu po 1. ivf. vysel mi pozit. test z krve, ale pak jsem zacala hrozne krvacet, ale nastesti to odeslo samo, revize nebyla nutna...
ted bych mela jit na ket, tak uvidime. zatim všechny imuno testy máme ok, na genetice jsme ještě nebyli, doufame, ze to nebude nutne...nicmene mam alergii na lepek a dr rika, ze holky s alergii na lepek maji horsi sanci udrzet...nemate zkusenost?

vika34
17. sep 2009

evak našťastie s týmto nemám skúsenosť ,tak ti nepomôžem ☹

bubulka idem do IVF,ale bez PIGD,PRVé ivf SOM BOLA vo GF,to druhé som bola vo FC a to posledné idem tiež do FC,lebo naozaj prístup je tam úplne iný a finančne je to oproti GF úplne o inom,vo FC sa za nič nepripláca aj ICSI je zdarma ani žiadny vstupný poplatok a sú tam všetkci usmiaty a po 4 mesiacoch,ked som tam teraz bola,privítali ma a hned mi povedali priezviskom,čo ma fakt dosť potešilo,bolo to milé
čo sa týka toho ozajstného odborníka ,ked o nejakom vieš daj kontakt 😀,už som bola u všelikoho
môžem fakt skúsiť ešte tú p.Kopáčovú
tie protilátky mi robili všetky okrem protilátok proti trofoblastu,tak neviem či to zrovna neni ono,ale pri prvom IVF som brala aj prednison,čo sa dáva na protilátky a aj tak nepomohlo

bubulka722
17. sep 2009

Vika, tak sa v FC možno niekedy stretneme. Ja mám podľa časového harmonogramu IVF-ICSI naplánované v novembri. Teraz začiatkom septembra sme boli na genetike, výsledky budú až začiatkom novembra, dovtedy ccem mať schválenie od poisťovne, tak dúfam, že ten november bude reálny. Pokiaľ niečo nevyhrabú na genetike,budem rada. V FC som aj ja strááášne spokojná. Pôvodne som chcela ísť do Gyn-fivu,ale tu na MK mi bambulky odporučili FC, začo som im hrozne vďačná. Finančne je to tam úplne o inom. Tam sa na teba neusmievajú len kvôli tvojim prachom ako inde a s úsmevom na tvári si vypýtať 900,- Sk za SPG. Ja som sa čudovala, keď mi doki povedal, že ICSI ani predĺžená kultivácia sa nedopláca, tak mi povedal, že oni si nerobia kšeft na nešťastných ľuďoch. Je to tam super, sú hrozne ochotní.

vika34
18. sep 2009

Bubulka mi sme ISCI nepotrebovali,lebo muž má dobrý spg,ale kvôli PIGD mi to museli robiť ,tak si k tým 44000 tisícom prirátaj ešte aj 15000 😀
Vo FC som mala 6 embríí a dali sme 3 napichnúť a jedno nevydržalo a to bolo po ICSI a DVE MI VLOžILI,TAKžE MI OSTALI EšTE 3 na KET oplodnené prirodzene,tak rozmýšľam,že ked to nepotrebujeme,že ich nabudúce necháme všetky prirodzene oplodniť ,ale to záleží od počtu vajok,pá

yanny
18. sep 2009

Evak 99,
taky mám alergii na lepek a taktéž nemohu otěhotnět, dokonce už jsem měla po IVF biochemické těhu ale dál jsem se nikdy nedostala i když už cca 2 ROKY DRŽÍM BEZLEPKOVOU DIETU.

Myslela jsem, že když půjdu po tak dlouhé době striktní bezlp. diety na IVF, že se konečně povede, ale opět stejný scenář, do 14 dní po OPU slabá druhá čárka, která 15 den začne ustupovat.
Tak nevím jestli bych to ještě mohla přičítat alergii na lepek????

vika34
20. sep 2009

yanny a čo na to povedal gastroenterolog?môže to mať súvislosť?

yanny
21. sep 2009

Jo, mají za prokázané, že kdo má problémy s lepkem, tak má i problémy s těhotenstvím. Buď vůbec neotěhotní a nebo časně potratí.

vika34
21. sep 2009

Ja mám ulceroznu kolitídu a mám za sebou všetky možné vyšetrenia ,ktoré súvisia s potratmi a všetko je negatívne a aj tak nemôžem donosiť a potrácam,ale raz sa mi to už podarilo aj napriek chorobe,tak bojujem dalej.
Môj gastroenterolog mi tvrdí,že jediný dôvod asi teda môže byť,že vždy ked otehotniem sa moje črevo vzbúri a vypudí plod z tela ako cudzí predmet,že mám autoimúnny problém a bohužiaľ ☹

capenka
22. sep 2009

VIKA ,pročítám si všechno co tě potkalo ,a je to krutě řečeno ,říkám si nejsem jenom já taková ,3 krát ma ,1 biochemické těhotenství a před týdnem nepovedené IVF,ani se to neujalo,a to jsme měli polovičního dárce,už nemám silu to zkoušet znovu ,a vůbec chodit do dalšího IVF,to jsme mi sice otěhotnímebez problému a tělo to hned vypudí ,já mám taky autoimunitní problém ,půl roku jsem brala prednison ,vůbec to nezabralo ,
teda už mám vyšetření na vše ,ale lepek ježiš to nemám ,jak se to pozná ta alergie?
doktoři ,jak jsme mi zkrátka nevědí rady ,pořád jenom slyšíme ,ZKOUŠEJTE DÁL,ale jak dlouho ,

jaruska8
22. sep 2009

Baby, terz ste ma vážne nastrašili, ja som nevedela, že celiakia môže byť problémom pri otehotnení. ☹ Teda, ja tou chodrobou netrpím, ale mne veľmi blízky človek. ☹ ☹ A je to naozaj stopercentné??

lienka79
22. sep 2009

nevedela som,ze sa to vola takto 😒 ...Ide vlastne o potrat v rannom stadiu..mala som to 2x...dodnes nevieme pricinu, skratka v 5-6tt sa babo perstalo vyvijat..genet.testy boli v poriadku..akurat manzel mal vacsiu mortalitu spermii,ale nic drasticke....
do tretice nam to vyslo..mozno pomohla dobvolebnka pri mori...si ja myslim 😀

diadiana
22. sep 2009

Ahojte dievčatá, ja som mala biochemicke tehotenstvo aj po IVF s PiGD. Z toho čo čítam a čo viem podľa seba, je jasné len to, že nič nie je zaručené a musíme len veriť. 🙂

vika34
23. sep 2009

capenka a aký máš ty zdravotný problém,nemôžeš sa vzdávať,aspoň ja to ešte nebalím,ale možno práve preto,že to jedno vytúžené dieťa mám,neviem či by som išla do toho ,keby sa mi nepodarilo aj raz porodiť a nie iba otehotnieť,záleží koľko máš rokov a ako prípadné neúspechy znášaš
Ja som po poslednom IVF ,pri ktorom som ani neotehotnela,ani neplakala,povedala som si ,máš ešte jeden pokus.Uvidím ako to celé budem prežívať teraz .Musím už ísť teraz na jeseň,lebo už by mi to nepreplatila poisťovňa ,to znamená,že už budem po záruke,ale ja sa na to necítim a nemyslím si ,že som na dieťa stará

sonica
23. sep 2009

babulky, ja mam jedno tiez za sebou a co este mozem doporucit je fragmentacia spermii, je to dokladnejsi rozbor ako vyzeraju aj zvnutra... 😉
a druhe je este hematologia, niekedy proste spatny prietok krvi brani tomu aby sa tehu udrzalo... 😉
ja mam zdarny vysledok IVF a vlastne tretieho KETiku teraz pri sebe a vykrikuje tu... 😵
prajem vela vela stasticka a pevne nervy, tie su hrozne dolezite... 😉

vika34
23. sep 2009

sonica ja mám za sebou už toľko hematologických vyšetrení a všetky sú o.k.,ale fragmentaciu spermíí sme asi nemali,ale boli sme s manželom na špeciálnom imunologickom vyšetrení,kde odovzdával aj spermie a bolo to o.k.,ale ja som dva razy potratila aj s prvým manželom a môj terajší manžel má spg v poriadku,tak zjavne bude chyba vo mne ☹

strouzek
16. nov 2009

ahoj mě se to stalo asi 3x, pokaždé jasné čárky na těhutestu a pak buch mrcha,kdoví jestli mi nechyběl progesteron nebo něco protože když mi dr. nasadila utroš a doléčila jsem štítku byla jsem těhu do měsíce a teď jsem v 6. měs. 😉

mima263
26. máj 2011

Ahojte, obnovujem tému.
Nenájde sa tu ešte niekto s podobnými skúsenosťami po IVF?
Mne sa to stalo 2 x za sebou - aj po KET aj po ET.
Mala som aj hematologickú liečbu, v prvom prípade aj prednison 5 mg od prenosu, beriem aj lieky na štítnu zľazu. Zistili ste príčinu? Absolvovali ste nejaké vyšetrenia? Ja som objednaná do Prahy na imuno, výsledky z fragmentácie DNA spermií budú čoskoro. Nič iné mi nenapadá. Neporadíte niečo?
Nechcem to zažiť tretí krát

unilady
8. jan 2013

Ja o tom z vlastnej skusenosti neviem, mne sa stalo, ze som mesiac meskala, mala som velmi bolave prsia a z nicoho nic som zacala v jeden den asi po tyzdni po tom co mi scitlitveli prsia silne krvacat, mala dost vykyvy nalad atd. Ja sa o babo nepokusam s priatelom, ale za to som zacala patrat co to mohlo byt aspon online. Dostala som sa na zahranicne fora a tam toho najdete ovela viac, povedala som si ze tym z vas, ktore anglicky vedia postnem link aspon na jednu zo stranok, kde mozte diskutovat s ovela vacsim poctom zien, kedze u nas sa v slovencine o roznych zdravotnych tazkostiach toho vela nepopise : http://www.babycenter.com/400_what-is-chemical-...
Vsetkym z vas, ktore po babatku tuzite a pokusate sa on drzim palce a nezabudajte na najdolezitejsie, treba mysliet pozitivne aj v tych najtazsich chvilach. 🙂

tinkiz
11. apr 2013

Ahojte.ja som tiez po prvom neuspesnom ivf..chcela by som sa spytat pisete tu u nejakom centre FC..ake je to centrum a kde si sidli. zvazujem zmenu centra tak ma to zaujalo.diki

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre