Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

b.bardyova
1. okt 2012

@katuska54 drzim velmi velmi palceky :D

cakatelkana
1. okt 2012

@aris2 no ja som tam teda zavolala a opytala sa na duphaston. bolo mi povedane ze ked mam utrogestan ze to staci ze to je to iste a ze utrogestan je cistejsi. no neviem co tym myslela ale som spokojnejsia. 😉

deni5
1. okt 2012

@cakatelkana 6 deň.

katuska54
1. okt 2012

@b.bardyova dakujem 🙂

cakatelkana
1. okt 2012

@katuska54 no neviem coho je to priznak 😀 😀 ale hadam toho lepsieho konca... 🙂 mne spinenie prestalo a dufam, ze sa mi to nezopakuje.

katuska54
1. okt 2012

@cakatelkana moja hlavne bud kludna. urcite sa bublinky uhniezdili,tak teraz musis byt v klude 😉

cakatelkana
1. okt 2012

@deni5 tak teda je nas tu uz dost co mame 6 den. to som rada ze nas len pribuda 🙂 🙂

katuska54
1. okt 2012

@cakatelkana ja sa citim az moc dobre nato,ze som bola na ket. 😠 nic neboli,nic nepicha ☹

tinka9075
1. okt 2012

@lilith3 ahoj ja som mala zmrazené tri najprv nechceli ani vkladat ale ked som si stála za svojim tak inú možnost nemali 😉 ja som pk nedávala si myslím že to je zbytočne vyhodené peniaze mne sa dobre delili aj bez pk 😉 ja som dokimu nepovedala že neberiem estrimax a povedal že sliznica pekná pripravená na vklad 🙂 🙂 oni si tam nejak určujú svoje pravidlá ale poviem ti že GF je jedna banda podvodníkov ich zaujímajú len prachy tam si len číslo a tak sa k tebe aj chovajú čo je velmi smutné 😖 mne ked nevyjde vklad idem do Brna už sme tam boli na konzultácii a super prístup 🙂 🙂 to sa v našich centrách nevidí a ani dlho vidiet nebude 😒

cakatelkana
1. okt 2012

@katuska54 ja viem ze potrebujem klud. aj ma baby ukludnili tak uz to je fajn ...idem sa trosku prejst a prist na ine myslienky. ved mam vychadzky a za hodinu mi koncia tak utekam... 🙂

aris2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cakatelkana
1. okt 2012

@katuska54 kazda sme ina. teba to mozno len caka a mozno nie a tehulka budes aj tak a my nemusime byt. to cakanie je neskutocne dlhe. ale musime vydrzst... 😀

alex81
1. okt 2012

@katuska54 Kati, ved ja som tiez nemala ziadne tehu priznaky, taky prvy prisiel asi na 10 den po ET nevolnost, ale velmi rychlo to preslo. A tehu priznaky prisli az neskor. 😵 Nemaj strach, mysli pozitivne ... 😉 Vsetko je a bude tak ako ma byt 😵 Uz si testovala?

aris2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katuska54
1. okt 2012

@cakatelkana aj ja pojdem nacerpat von rocha sil.

katuska54
1. okt 2012

@alex81 ahoj Sasi,chcela som ti napista mail ale nejde mi centrum 😠 si ma trochu upokojila,ale ked tu citam ake maju baby priznaky som z toho mimo. pojdem asi von nacerpat sil. a ako sa inak mate?

cakatelkana
1. okt 2012

@aris2 ano ukludnili ma. dufam ,ze vedia co robia. musim posluchat. brucho ma bolelo vcera vecer asi 15 min. ako mred ms. teraz vobec nic ale takuto miernu bolest ako pred ms. som mala hocikedy od et ale iba nachvilku a iba ked som lezala a bola v klude. mne nenafuklo vobec ani sa mi nik nevrtal. ale mala som take skvrcanie v bruchu ale to mam vzdy ked ma prist ms. ked mi zacne skvrcat a zacnem mat bolesti viem, ze je zle.

cakatelkana
1. okt 2012

@aris2 asi to neni naozaj dobre. idem si asi radsej trosku lahnut. dik za radu. 🙂

alex81
1. okt 2012

@katuska54 Juuuuj najhorsie je ked sa citaju take veci a porovnavas sa s inymi kockami. Treba to brat triezvo. My sa mame super. Nieco na mna liezlo, ale zacinam sa citit ovela lepsie. Babatko poslucha, rastie ako ma 😵 uz sa neviem dockat dalsieho sona ... Ty pekne oddychuj nech je vam dobre 😵

lilith3
1. okt 2012

@tinka9075 Ďakujem za odpoveď 🙂 ty si tiež dobrá expertka 😀 ani sa nečudujem, že boli proti - skazila si im biznis - takto majú z teba len 160 éčiek za jeden KET, keď si chcela tri jedným vrzom 😵 Ale chválim - správny prístup, aj s tým estrimaxom 😝 My sme tiež dosť s mm sklamaní z GF...Chcem si zajednať konzult. s Dr. a popýtať sa ho, či by bol možný KET bez estrofemu,estrimaxu...to ma asi zaškrtí, keď to na neho vybafnem 😀 a ak ich budú chcieť rozmraziť všetky 3 naraz, tak ak aj náhodou prežijú všetky, tak to urobím ako ty. Aj tak tomu veľké šance v našom prípade nedávam, keďže sú po PK. My tiež uvažujeme nad zmenou centra - do 2.IVF cyklu pôjdeme asi vo FC...Minimálne nás chcem objednať na úvodnú konzult. zač.decembra tam a podľa dojmu, ktorí na nás urobia, sa rozhodneme, kde vypísať žiadosť na 2.IVF... Držím ti veľmi pästičky, aby ti to tentokrát vyšlo a aby si Brno už nemusela riešiť 🙂 Pre nás je Brno tiež taká konečná stanica, že keď tu nič, tak snáď aspoň tam sa podarí 🙂

tinka9075
1. okt 2012

@lilith3 ja som rozmýšlala tak že sa už do gf vrátit nechcem tak vložíme všetky tri embrijká a bude 🙂 🙂 ja sa o všetkom radim z jedným doktorom ale nie z gf to by dopadlo 😒 ved to že ja to teraz beriem tak či sa podarí a lebo nie nič sa nedeje skúsila som to a hotovo 😉 😉 a najviac ma dojal harbulák ked mi zahlásil že ked sa nepodarí ani vklad či pôjdem k ním na dalšie ivf no nech čaká 😀 😀 to by som si už musela platit sama ani náhodou tak už nepáchnem 😖 a najlepšie mi povedal doki v brne že načo mi robili ivf ked otehotniem aj po iui 😕 😕 ked som harbulákovi hovorila že pred ivf chceme skúsit iui tak ma skoro zožral 😒 no smutné ja nemám problé,m otehotniet len bábo udržat a pri tom mi nepomôže ked budem mat vela vajok 😉 😉

katuska54
1. okt 2012

@alex81 mas pravdu,ale ked mna sem stale nieco taha. vzdy si poviem uz to nebudem citat a zase som tu 😒

alex81
1. okt 2012

@katuska54 to poznaaaaaam 😵 len to treba brat s nadhladom ... 😉

katuska54
1. okt 2012

@alex81 to hej,ale.... 😀 sme my zeny zvedave 😉 poslala som ti spravu na fb.

lilith3
1. okt 2012

@tinka9075 Veľmi dobre k tomu pristupuješ! V GF majú síce tú "výhodu", že ak absolvuješ všetky 3 cykly IVF u nich, tak na 4. máš 50 %zľavu, ale tá zľava sa týka podľa mňa len toho základného poplatku 1500 €, pričom za ICSI, mrazenie, príp. PK platíš plnú sumu...takže to ani taká úžasná výhoda nie je. A ja som tak či tak môjmu mm (ktorý to aj tak necháva na mňa, čo sa týka rozhodovania o týchto záležitostiach) povedala, že ak nebudú úspešné 3 IVF cykly tu v SR, tak ten 4. určite nechcem absolvovať tu, ale v Brne. Preto aj teraz to rozhodnutie ísť radšej do FC. Na "úžasnú akciu" v GF sa môžem vykašľať... keď bude treba, tak radšej absolvujeme turistiku po centrách 😠 ako sa zašiť v jednom na 3 cykly... Možno to pomôže aj mojej psychike, ktorá je bezprostredne po tom 1.neúspešnom IVF v dosť zlom stave. My sme inak tiež boli na 3 IUI,ale ani jedna nevyšla...no ani sa nečudujem, bo jedine jedna sa robila práve v čase mojej ovulácie, aj to len vďaka tomu, že som ich ošálila o 2 dni cyklu, pretože zakaždým mi to robili aj 2,3 dni pred ovulou...neviem, čo na tom sone vidia a čo im ukazujú tie krvné testy... Môj drahý skonštatoval, že ja si to viem lepšie vyrátať ako oni, bo cyklus je pravidelný, ovula viem, kedy je a pod... To je tá najväčšia irónia, že obaja máme úúúžasné výsledky podľa Dr., sme zdraví, vkladali nám úúúúžasné 2 embryjká a stále nič...tak neviem, kde alebo v čom je problém...asi sme až príliš úúúúžasní 😀 čo potom ešte tie deti, ktoré by z nás vznikli... 😉

jaja102
1. okt 2012

@cakatelkana neboj sa,aj ja som spinila po PK na 5 a 6 deň,a všetko je ok,sme už v piatom mesiaci 🙂 .len urcite doordinuj duphaston,3xdenne jednu.drzim palceky.hladkaj brusko,a pozitivne mysli,pa 🙂

cakatelkana
1. okt 2012

@jaja102 dakujem za povzbudenie. spinenie prestalo iba rano sa trosku objavilo a uz nespinim. zatial. ty si spinila cele 2 dni alebo len par krat sa objavilo nieco?ja beriem utrogestan 3x2...vraj to je to iste. gratulujem ti zachvilocku budes mat babo v naruci. a co cakate? jedno?

jaja102
1. okt 2012

@cakatelkana nie,spinila som cca 4 hodinky a dost,ale hned ako som zacala,tak som si dala aj duphaston a ten este beriem doteraz.som po KET,IVF nevyslo,tehotna som bola,ale bábätku nebilo ani v 10tt srdiečko,ani nerastlo,tak som musela na kyretáž,ako MA.mali sme zamrazene jedno jedine a to teraz nosim pod srdiečkom.nič viac nemáme,tak som veľmi šťastná a vďačná Bohu,že to vyšlo,lebo daľšie IVF....no neviem.a toto je dvojkové,ani nebolo najkrajšie a takto zabojovalo.tak už dúfam,že zabojuje do šťastného konca.verím tomu,že všetkým vám sa to podarí.myslím na vás,nech ste ochvilku tehu všeeeeetky. 🙂

tinka9075
1. okt 2012

@lilith3 ty máš rovnaké zmýšlanie ako ja a to sa mi páči 🙂 🙂 ja som po konzultácii v brne usúdila že ja sprostá som šla do GF mala som sa vykašlat na ich ivf a íst rovno do brna tam nám doki hned povedal aj podla výsledkov že spravíme iui 2x a keby sa náhodov nepodarila tak ivf ale minimálku ked ja až velmi dobre reagujem na stimulku 🙂 🙂 ja som pred iui mala vždy aj 5 folíkov raz mi ani iui nechceli robit sa báli aby neboli trojčatá 😀 😀 júj no to veru majú úžastnú akciu ja som u nich bola na ivf 2x ale už nikdy viac 😠 ved my sme tiež obaja velmi v poriadku aj embrijká úúúúúžastné ako píšeš a prt z toho lebo oni nezistuju prečo sa nechcú uhniezdit len zaplat a pápá 😉 😉 ja som tam prišla po 5 potratoch a harbulák zapotil že som obyčajný prípad no tak ked sa k tomu takto postaví lekár tak je asi chybný iné ma už ani nenapadá 😖 😖

lilith3
1. okt 2012

@tinka9075 Tak to je fakt sila...A to vám zatiaľ ani žiadnu genetiku nerobili alebo u teba protilátky (imunol.)?Či áno?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre