Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

bique
8. okt 2012

@jajus18 @jaja102 ahojte kocky...zavidim vam uprimne tie jemnucke pohyby v bruskach 😀 my si este chvilku pockame, hoci nejake take jemne akoby tlak raz na jednej, raz na druhej strane, raz v strede obcas citim...s dvojkami som zretelne citila pohyby uz v 18tt, tak mozno to tentokrat bude trosku skor 😀 ale vtedy mali menej miesta, takze od 20tt som uz zretelne citila aj videla ich vypucene ritky 😀 dnes som volala o vysledky triple testu, takze vsetky vysledky mame ok 😀 tesim sa velmi...inak, vam odporucali amnio po ICSI? ci ste to takto nemali? lebo som pocula, ze po ICSI odporucaju amnio, ale mne to nikto nikde ani len nespomenul a teraz som sa pytala na rizikovej poradni a povedali mi, ze ak su vysledky a uzv ok, este nemam nad 35, ze nie je dovod aj ked sme mali ICSI...aj tak by som asi nesla 😒

dafy
8. okt 2012

dnes 6deň či 7?? ani neviem od ktorého dna mám počítať 😝 ale z toho čakania mi je nanič 😒

jajus18
8. okt 2012

@bique ahoj.nemusis sa bat urcite uz o taky tyzden ucitiš ten krasny pocit 😉 mne amnio odporučali ešte v centre,kedže tiež som mala ICSI,ale vysledky triple testov dopadli dobre,bola som aj na konzultacii u genetičky,mala som sa rozhodnut už len koli ivf,ale inak na zaklade testov na to nebol dovod.takže sme sa rozhodli že to nepodstupime,bolo pre nas aj to 1% potratov dost. 😉

bique
8. okt 2012

@jajus18 mne tak povedal doki, ze riziko potratu pri amnio je 1-2% a moje riziko, co mi vyslo z kombi testov je 1,2%....takze riziko potratu pri amnio je vacsie ako riziko nejakej vady...ja som este aj prve tehu dvojicky porodila predcasne v 26tt 😢 , takze pre mna je aj to 1% potratu vysoke...aj my mame dobre vysledky, takze to neriesim, len chcem vediet nazory, lebo bratranec mali tiez ICSI a hned ich z centra posielali, este bola iba v 10tt, ale, ze ked bude na to cas, nech urcite ide na amnio...ale ma 38 rokov..tak aj boli, chvalabohu nic sa nestalo, malicka ma uz 3 mesiace 🙂 ...no a neda mi s tym pokoj, ale som mu vysvetlila, ze aj tak nejdem a nikto ma ani neposiela 😉

deni5
8. okt 2012

@melisska ale tiež si po poslednom neúspechu napísala,že už nebudeš pokračovať.

alex81
8. okt 2012

@bique Ahojcek, ja som tiez po ET - ICSI, ked som odchadzala z centra pytala som sa na to, lebo som to tu citala. Dr. povedala, z ked mam vysledky prenatal screeningu v I. aj II. trimetri plus uktrazvuk ok nie je dovod preco by som "musela" ist na amniocentezu. Ja som toho nazoru a budem sa podla toho riadit, ze ked bude vsetko OK a moja gyndoska povie, ze nie je dovod preco by som to mala absolvovat tak na amnio nechcem ist. Vek nad 35r. nemam ... 😅 😵

jajus18
8. okt 2012

@bique tak nam tiež hned po potvrdeni tehu v centre odporucili amnio,vlastne navrhli že by sme to mali absolvovat uz len na zaklade icsi,ale kedze vysledky dopadli dobre tak sme sa rozhodli,že už nebudeme tolko riskovať ked sa nam už konečne zadarilo 😉 ano geneticka vravela ze riziko je 1zo100žien,aj ja uz mam hraničný vek 34r.ale verime že všetko bude v poriadku 😉

adulik30
8. okt 2012

Tak toto sú moje testiky

bique
8. okt 2012

@alex81 dakujem za odpoved...ja som rozhodnuta, ze nejdem, muza s tym ani nezatazujem, ze vobec zistujem o tom informacie, lebo ten je chuda uz aj tak v strese od zaciatku viac ako ja 😀 vysledky mame ok, tak verim, ze vsetko bude ok...inak, myslim si a citala som niekde aj nazor na to amnio po ivf, ze je to tiez jedna z foriem biznisu s poistovnami... 😒

bique
8. okt 2012

@jajus18 jasne, ze bude vsetko v poriadku 😉 🙂 ja inak ani nerozmyslam 🙂 mne ani v centre o tom nic nehovorili, len bratranec ma s tym napaluje...ale uz nema sancu 😀

cakatelkana
8. okt 2012

krv mi vysla negativne... 🙄 🙄 🙄 a som este k tomu chora vcera ma to chytilo. hlava , klby, nadcha... odpadavam do postele 😖

bique
8. okt 2012

@adulik30 jeeej, to su pekne testiky 😀 drzim palceky, aby bolo aj nadalej vsetko takto krasne ukazkove 😉 😅

bique
8. okt 2012

@cakatelkana ☹ vyliecit sa, otriast, hlavu hore a z plnych sil do dalsieho boja 😉 drzim palceky, silno silno...raz to urcite vyjde...kazdej z nas 😉

cakatelkana
8. okt 2012

@aris2 do spolocnej tehotenskej temicky spolu nepojdeme. je to zle ja neviem kedy sa tam dostanem... 🙄

foryou25
8. okt 2012

@alex81
@bique
@jajus18 citam ze sa tu bavite o amnio, ja som tie po ICSI+a aj PICSI, ja by som kedysi povedala ze 1-2% riziko potratu je nic, ale po skusenosti ze aj kriticky OHSS postihuje podla statistik len 2% zien a predsa ma postihol a skoro som to neprezila bola by som aj pri takych nizkych percentach opatrna, no kazdopadne uvidime ako dopadnu tripple testy, ale z pocutia viem ze u dvojiciek vychadzaju kadejako kedze nemaju nato oficialne tabulky, ale ak bude morfo utz nevidim dovod na amnio, aj ked nikdy nevravim nikdy

adulik30
8. okt 2012

@bique ďakujem krásne,aj ja v to pevne verím.

cakatelkana
8. okt 2012

@bique no hadam mas pravdu. jasne idem na dalsie. dnes ked som bola na krv uz som aj podpisovala ziadost na 2 IVF. to musi byt uspesnejsie 🙂 😠

alex81
8. okt 2012

@bique 😀 chuuuda manzel ... zlateeeeee ... U nas polovicka vie o vsetko a tiez je toho nazoru, ze netreba pokial nie je dovod. Tak verim, ze tripple testy dopadnu supisne a nebudeme musiet na to ani mysliet 😵 ... drziiime si palce ...

bique
8. okt 2012

@cakatelkana musis ist do toho s tym, ze nie uspesnejsie, ale ze uplne uspesne 😉 tak nech ti to rychlo bezi 😉 aby si sa cim skor mohla tesit z // 😉

alex81
8. okt 2012

@cakatelkana Drzim palce do druheho IVF ka ... a skore uzdravenie ... 😵 tfuj tfuj tfuj

bique
8. okt 2012

@alex81 no, aj u nas vie o vsetkom, ale toto som mu radsej nehovorila, lebo viem, co by mi na to povedal: ze, co riesis zasa hovadiny, stresujes tym iba seba aj male, nikto ti nikde nekazal ist, tak sa tym nezaoberaj 😀 on velmi vsetko preziva aj za mna 🙂 tak mu radsej nebudem robit stresy...aj som mu to tak okrajovo spomenula, tak pozeral, ci sa uz velmi na tom rizikovom nudim 😀

alex81
8. okt 2012

@bique 😀 😀 😀 ... a ty si na rizikovom? Uz viete co to bude? Si na rizikovom kvoli IVF? Alebo je na to aj iny dovod? Chodis aj do rizikovej poradne? Dakujem za odpoved snad nie som moc drza, ked sa tolko pytam ... Ja som bola rizikova len dovtedy kym som bola v centre. Od kedy som u svojej gyndosky, berie ma ako normalne tehulky. Povedala, ze nie je dovod aby som bola rizikova ked je vsetko tak ako ma byt. 😵

bique
8. okt 2012

@alex81 ja som prve tehu s dvojickami skoncila predcasnym porodom v 26tt 😢 chlapcov mame uz medzi anjelikmi...otvorila som sa zvnutra, lebo nikto mi nerobil cervikometriu a moj krcek to nevydrzal...mala som lezat a mna z poradne poslali domov, ze mozem kludne chodit aj na prechadzky ☹ na dalsiu som uz nedosla 😠 takze teraz chodim do rizikovej poradne, krcek som mala pred 5timi rokmi robenu konizaciu, takze je oslabeny aj bez tehu 😒 zatial je chvalabohu vsetko v poriadku, o necele 2 tyzdne idem na dalsiu kontrolu, ak bude treba, tak ma zasiju a bude pokoj 😅 moj gyndos berie, ze svet gombicka, kazal mi prist zasa o mesiac, ale ja som si vybavila lekara v nemocke a ten ma sleduje...od gyndosa po tehu asi odchadzam...no a ja viem tak, ze po ivf sme vsetky rizikove, ale asi zalezi aj od pristupu a nazoru osetrujuceho gynekologa...a nie si drza 😀 kludne sa pytaj 😉

katuska54
8. okt 2012

@cakatelkana nieeeee 😢 to neni fer 😠 😠 😠 vela sil do dalsieho boja. a rychlo sa uzdrav 😉

alex81
8. okt 2012

@bique Juuuuj s drobcami mi je to velmi luto. ☹ ...
Kazdopadne moooc drzim palce, nech to dotiahneme vsetky do uspecneho konca. Ja cakam jedneho drobca ... Z centra som isla hned k svojej gyndoske, kt je zaroven aj porodnik. Je odbronik na svojom mieste, aj sono co mi robila naposledy bolo tak doklane, ze ani v centre mi take nerobili. Nastastie je vsetko presne tak ako ma byt. Sama dr. sa strasne tesila, a hlavne na zaver sona ma vystiskala 😵 zlataaaaa. Ak by nieco bolo, mozem aj o pol noci volat. Takze verim, ze som v dobrych rukach ... Strasne moc budem drzat palce, nech vsetko dobre dopadne a hlavne nech sa to co sa stalo s drobcami neopakuje ... 😉 Dakujem za odpoved 😵

alex81
8. okt 2012

@katuska54 Katiiiii ... ahoooj ... zajtra krvicka??? Budem na teba mysliet ... Testik si skusala ?

katuska54
8. okt 2012

@alex81 ahoj Sasi 🙂 hej,hej, zajtra krvicka. uvidim ci budem 😢 alebo 😀 . mysli na mna poriadne. testik som neskusala.

alex81
8. okt 2012

@katuska54 Tak verim, ze to bude pozitivne 😀 a budeme sa spolocne tesit ... 😵

katuska54
8. okt 2012

@alex81 skusam najst nieco o tom ci ten estrimax zastavuje ms. lebo to spinenie mi nejde do hlavy 😒 uz ani bolesti brucha nemam. nechem sa nato spoliehat,ze som spinila ze je to uz iste......

cakatelkana
8. okt 2012

@katuska54
@alex81
@bique baby dakujem vam krasne za podporu. neni to fer to je jasne ale nad tym sa nemozem pozastavovat lebo by ma to totalne znicilo 😝 . rada som si s vami pisala a verim, ze sa vsetky stretneme v nejakej tehotenskej temicke a podaktore uz iba v mamickovskej . aj ja vam drzim kazdej jednej palce nech vam to vsetko dobre dopadne. . . 🙂 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre