Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

mili78
16. dec 2012

ahojte žienky...zajtra bude týždeň od vkladu a ja nemam ziadne priznaky..brucho ma neboli, prsia ma nebolia, nic ☹ je na tom niektorá podobne?

darka2001
16. dec 2012

@mili78 mna začalo pobolievať brucho na 10 den,ale len trochu ako keby som mala dostať ms,ale inak vobec nič tak som tomu ani veľmi neverila,lebo vštko bolo presne také ako vždy a na +č den sme mali hcg 1090....

mili78
16. dec 2012

@darka2001 .... takze este nemam hadzat flintu do zita? :D

darka2001
16. dec 2012

@mili78 tak to určite nie a ked to poviem ja........koľký pokus je to?

lubanka
16. dec 2012

@juliana30 ahoj 😉 ako sa máš? dúfam, že si dopadla lepšie ako ja a podarilo sa ... mne žiaľ nie... budem to musieť vyskúšať v novom roku... 😒 tak áno? si tehu? 😵

mili78
17. dec 2012

@darka2001 ... druhy 😖

darka2001
17. dec 2012

@mili78 2 IVF alebo 2 ET?

jania023
17. dec 2012

@mili78 aco tak testik a budes mat klud 😉

bique
17. dec 2012

@lubanka ☹ je mi to luto ☹ novy rok to isti 😉

bambula27
17. dec 2012

Ahojte zienky. Tak aj my dnes mame za sebou ET. Prve IVF - syndrom prazdnych folikulov ☹ bolo ich 20, no vsetky prazdne, a po odbere dost neprijemny OHSS. Toto bolo nase druhe IVF. Vyse 20 folikov aj napriek znizenej davke, z toho 4 vajicka a podarilo sa oplodnit 2. Dnes mame v brusku len jedneho "chrustika". Dr. mi nechcel vlozit 2, bal sa, ze to nedopadne dobre. Lebo ja som taky "tazsi"pripad, ze by pri vlozeni dvoch babätiek sa mohol znova poriadne vyklut hyperstim.syndrom a mohlo by to dojst do takeho stavu, ze by som sviatky travila v nemocnici a kvoli zdravotnemu stavu by potom bolo potrebne prerusit tehotenstvo. ☹ Takze v ziadnom pripade nechcel vlozit 2. Toho druheho chrustika vraj budu sledovat este ako sa vyvija a ked, tak ho daju zamrazit. Ze ak by mi vlozil 2, tak uz dnes vecer by som mala pozit. tehu test, takto vraj ja reagujem na tehotensky hormon. Ze ja som akurat taky "stav", ze reagujem tak, ze "bud vsetko alebo nic". Takze tak. 28. 12. mam ist na krvne testy. Dr. nam poprial vela stastia a povedal, ze "dufam, ze pri stredrovecernom stole uz budete sediet traja" 😉

annamary27
17. dec 2012

@bambula27 držím silno palčeky,aby aj napriek tým polenám,čo Ti život pri pokuse IVF hádže pod nohy ,aby to proste vyšlo a hotovo 😀 tfuj-tfuj,posielam tehu vírusíky 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

bambula27
17. dec 2012

@annamary27 jaj, dakujem, to je krasne prianie 😵 Vy vasu princeznu cakate tiez po IVF?

annamary27
17. dec 2012

@bambula27 😵 ano po treťom.

bambula27
17. dec 2012

@annamary27 ach....kolko si my zeny musime vytrpiet. Ale vidim, ze to stalo za to. 🙂

darka2001
17. dec 2012

@bambula27 veľa šťastia nech sa zadarí 🙂

bambula27
17. dec 2012

@darka2001 dakujem moc 😵

ginalu
17. dec 2012

@bambula27 mysme tiež b oli a nie raz ale potom som bola tak psychicky na dne že sme to vzdali a šli sme inou cestou osvojením a mam synčeka ktorého by som nedala za nič na svete.,,, a potom sa same od seba zadarilo.. naozaj vela sa odohráva v našich hlavičkach 🙂 držim ti palec aby ti všetko dobre dopadlo...

bambula27
17. dec 2012

@ginalu Tak je to strasne tazke na psychiku 😔 To je pravda. Ale osvojenie dietatka je asi tiez zdlhava cesta. Ale vidis....tak to malo byt. Nakoniec sa zadarilo a mate 2 krasne deticky 😵

ginalu
17. dec 2012

veru všetko je dlha doba ale nemôžem povedať že osvojenie je dlha cesta u nas to išlo rychlejšie ako tehotenstvo.. 😀 a ano mame 2 detičky ale o svoje vlastne ak to tak mam napísať som v 7 mes. prišla ☹ , ledva ma zavhranili, tak sme si osvojili aj druhe dievčatko, a som šaťstna že ich dvoch anjelikov mam.. aj ked svoje biologicke dietako nemám stráži nas z nebička... 😉

bique
17. dec 2012

@bambula27 vy ste uz teraz traja 😉 drzim silno silno palceky, aj my sme mali ET s jednym embryjkom a podarilo sa 😅 tiez nam nechcel vlozit 2, my sme s dvojickami dopadli velmi zle 😢 verim, ze aj vy budete uspesny, ved ma teraz toooolko miesta, moze sa kludne roztahovat a pekne zabyvat 😀 toto som hovorila aj tomu mojmu a dal si povedat 😀 toto je tiez po 2. IVF 🙂

leontinka27
17. dec 2012

Ahoj Baby ozývam sa po dlhšej dobe. potrebovala som sa sama popasovať s našou situáciou.takže naše druhe ivf dopadlo tiež zle 10.11. vkladali dne embrya po 6 dnovej PK na 9 deň test pozitívny na 29 deň cyklu špinenie na 14 deň hcg test 150 o dva dni 80. tento krát to nebolo aspoň mimomatericové.teraz mam dilemu. dala som si urobiť na vlastnú žiadosť všetky testy hematologia imunologia endokrynologia. keby mam čakať na lekárov tak ma nikdy neodošlú.mala som aj diagnostickú laparku pred vyše rokom kde mi zistili oba vajcovody nepriechodne - spriechodnili mi ich pravá strana lepšia ako ľavá , no pravá strana júl 2012 mimomaternicove - vajcovod odstránený. ešte mi zistili saktosalingy na oboch vajcovodoch a endmetriozu.mam strach že keď dopadnú všetky vyšterenia dobre tak to ze mi embyo odišlo je zapríčinené tým druhým vajcovodom kde mam saktosalping. pri vklade mi lekár povedal ze vajcovod je bez tekutiny aj teraz na sone bol prázdny. keď som bola na laparke kôli mimomatern. chcela som aby aj ten vajcovod odstránili ale nechceli a vlastne aj po laparke mi lekar oznámil ze ten druhy vajcovod bol v poriadku.teraz neviem co mam robiť.mam si dat odstránit ten druhy vajcovod???vajcovody sú zázrak ženského tela aj keď je nepriechodný dokáže sa sám reparovať spriechodniť.to som čítala už vo veľa prípadoch ale ako je to s tým saktosalpingom???možno nebol teraz na vine ale čo ak áno? saktosalping vyplavuje embryo.a niekdy tam ta tekutina je niekedy nie.v centre nič neriešia iba to aby som prišla v januári po mrazačikov.ja si neviem predstaviť že už nikdy nebudem mať šancu prirodzene otehotnieť.a čo hovorite na wobenzym ten je že vraj proti zápalom......

bambula27
17. dec 2012

@bique ach, keby sme dopadli presne ako vy...dal by Boh 😉 bola by som najstastnejsia na svete 😵 Vam teda blahozelam, aj ked uz ste v pokrocilom stadiu, tak nech je do az do konca pohodicka.

mili78
17. dec 2012

@darka2001 ....druhe ivfko 😖
@jania023 ....to nie, este je skoro, dnes je to len tyzden a keby aj, nechcem si kazit sviatky ak to bude negativne 😖

jania023
17. dec 2012

@mili78 no dufajme ze nebude..u mna zatial je negativ tak je to bez sance..10 vajok a aj tak niesom tehu to uz je sila ☹

darka2001
17. dec 2012

@mili78 na test je naozaj este skoro ale hlavu hore a urobte si pekne vianoce

jania023
17. dec 2012

@bambula27 moja co nove ako pokracujete?

darka2001
17. dec 2012

@leontinka27 fuha tak si mas toho naozaj dost tak to ti nezavidim.do ktoreho car chodis?myslis ze dr by to neriesili keby to povazovali za az tak dolezite?a keby si skusila poradit sa edtr niekde inde lebo wobenzim je na dlhsiu dobu ten ti zazrak za mesiac neurobi.kolko mas este mrazacikov?

jania023
17. dec 2012

@leontinka27 co je to ten saktosalping?? 😕

jania023
17. dec 2012

@bambula27 uz som si ta nastudovala..tak drzime palceky a dufam ze to vyjde..inak som trocha zaskocena z tymi 2 embriamy to bude najky blud dokiho ci?? 😕

pufa
18. dec 2012

@leontinka27 Ahoj. Ja som mala obojstranny sactosalpings tiez. Pred operaciou som sa s doktorom dohodla, ze ak sa bude dat tak, nech aspon jeden vajcovod zachrania. Ked som sa prebrala, lekar mi povedal, ze museli vybrat oba, pretoze by si uz nikdy nevedeli plnit svoju funkciu a k tomu sa jeden vajcovod "nalepil" na vajecnik a zacal ho "pozierat". Ked skusili prefuk, nepodaril sa. Taktiež mi doktor povedal, ze ked pojdem na IVF je pre mna ovela bezpecnejsie ak nebudem mat ziaden vajcovod, lebo bud mi moze "vyplavit" tá tekutina embyo, alebo co je horsie, moze sa mi vajcovod zapalit aj pocas tehotenstva a budem mat zbytocne problemy. Skoda ze ti ho nevybrali ked ti vyberali ten prvy.. Mozno by to stalo za to to urobit, pokial nie si teraz v akutnom stadiu, mozno by to vedeli urobit laparoskopicky, bez velkeho rezu. Drzim ti palce!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre