Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

nomxxx
12. feb 2013

@saxana99 asi to nie je nevyhnutné, u mňa konkrétne je to tak, že pri prvom IVF (bola som na transfér v piatok) som hneď po víkende išla do práce. A keďže prvé IVF nevyšlo, tak som sa pri druhom rozhodla zostať na PN. Chcela som sa vyhnúť stresu a je to aj obdobie chorôb, tak aj napr. chrípke. Je to individuálne. Ak máš pohodovú prácu, tak môžeš chodiť aj do práce, je to na tebe 🙂 Nestresuj sa, pohoda je dôležitá 🙂

saxana99
12. feb 2013

@nomxxx dakujem velmi pekne ;) ja som tiez nad tym rozmyslala, moj manzel velky pedant sa to vcera doktora opytal asi stokrat :D a ten nam povedal ze ked budem lezat nijako tomu nepomozem, no uvidim ako sa budem citit zajtra, nic ma neboli, akurat mam troska vacsie podbrusko, samozrejme zvacsene a bolave prsia a som unavena, ale inac ok... Uvidime co bude dalej ;) verim ze vsetko dobre dopadne a verim v dve ciarky 🙂

kathrin17
12. feb 2013

@saxana99 ja som bola doma len dva dni po transfere a potom uz som normalne chodila do prace...ja si myslim tiez,ze by som tomu uz nijak nepomohla

poppy28
12. feb 2013

@saxana99 ahoj ja som bola tiez doma len dva dni a potom do prace a podarilo sa neni dolezite lezat ale nerobit namahu a nemat stres a samozrejme neochoriet 🙂 tak drzim palce aby vam to vyslo 😉

babatko2012
13. feb 2013

@alzbetapipi ahoj,bože pomýlila som sa všade kde som písala OPU malo byť ET, takže prvé OHSS v deň vkladu (trvalo nejaké3-4 dni) a potom nejaký 8-9 deň po vklade (deň vkladu nerátam). A áno mala som predĺženú kultiváciu 🙂
a ďakujem a držím palce aby si sa aj ty čoskoro tešila 🙂

yasminne
13. feb 2013

dobre ranko, kocky ani sa mi to sem nechce pisat ☹ ....u nas to nevyslo...ideme dalej bohuzial nemali sme mrazacikov takze teraz povinna pauza a potom zase odznova. Vcera som si poplakala, vyobjimali sme sa s mm a povedali sme si ze nabuduce sa to uz podari ved do tretice vsetko naj! 🙂 prave sa pozeram na vychod slnka a vravim si ze vyslo, aby ma potesilo 🙂)) a dodalo energiu!
Vsetkym vam tu co cakate na vysledok zelam, aby boli len pozitivne spravicky : -) !!! pekny den a zase niekedy nabuduce 😉

saxana99
13. feb 2013

@poppy28 @kathrin17 dakujem velmi pekne, budem si davat pozor a dufam ze nam to vyjde ;)
Tebe poppy28 gratulujem, kiezby sme aj my tak krasne dopadli.. Haha ja mam chut si robit test kazdy den, ale viem ze by ma to zbytocne stresovalo... Drzim prsty nech vsetko vyjde ako ma ;)

lenusika
13. feb 2013

@saxana99 ahoj, len v skratke ti napísem: ja som po 3 et bola vzdy PN a nikdy to nevyslo..potom som 2x po Et a ket isla do roboty a vtedy sa to zadarilo...mne lekar vyslovene prikazal chodit do roboty a na 14 den robit test skor nie a vydrzala som....

jassminx
13. feb 2013

@yasminne Tak to ma veľmi mrzí ☹ . Viem presne čo prežívaš, ale ako si napísala, treba ísť ďalej. Nás teraz na konci februára tiež čaká celá stimulácia a taktiež si hovoríme, že teraz sa nám to už určite podarí. Bude to síce 4x, ale stále treba veriť, lebo bez toho to nejde a bez nádeje, by to ani jedna z nás nezvládla.

alzbetapipi
13. feb 2013

@yasminne tak velmi ma to mrzí, na to sú slová nedostatočné... Držte sa aj s mužíčkom... A hlavne nestracajte nadej, sj ked je to velmi tazke... My sme po druhom, vysledok o tyzden, snazim sa byt pozitivna, ale je to narocne.. Myslim na teba a posielam silu...

alzbetapipi
13. feb 2013

@babatko2012 ja necitim nic moc... Uvidime, verime velmi, ale je to narocne byt optimista... 🙂 vy uz mate babatko ci cakate? 🙂

babatko2012
13. feb 2013

@alzbetapipi ja viem, že je to ťažké....musíš vydržať. My máme bábätko ale zatiaľ u mňa v brušku ...... 12 tt 🙂

alzbetapipi
13. feb 2013

@babatko2012 to je krasne 🙂 davaj na vas veliky pozot

alzbetapipi
13. feb 2013

@babatko2012 pozor 🙂

nomxxx
13. feb 2013

@yasminne to ma mrzí ☹ ...držím palce nech Vám to vyjde v ďalšom kole

nomxxx
13. feb 2013

ja som dnes 8 deň po transfere a test negatívny, som z toho smutná, včera ráno bola tá čiarka do polovice, ale asi to bol chybný text, dnes nič ☹. Aj keď si stále robím nádeje, že dnes to nebol raňajší moč a ešte tak krátko, tak možno ešte môžem dúfať 😒

bique
13. feb 2013

@saxana99 nemusis byt doma, len netreba byt v strese...taky klud a pohodicka na dusi je najlepsia 😉 ja som sice bola doma, mame za sebou 2x IVF, prvy ET vysiel, vobec som nelezala, len sme nedopadli nakoniec dobre ☹ potom 2x KET, to som lezala a nic...pri druhom IVF a ET som si povedala, ze ak to ma vyjst, vyjde, zasa som nelezala, nerobila som nic namahave, ale chodila so psikom na prechadzky, do lesa na huby - a to po inom terene - 😀 boli sme na chalupe asi tyzden a zasa sa podarilo s jednym embryjkom....takze je to na tom hore, ale stres tomu urcite nepomaha...ak ti je ale lepsie v praci /ja by som napr. prisla o nervy, keby som iba lezala...co som pri KET aj skoro prisla/ , tak v praci ti je lepsie ako doma...to musis citit ty 😉 zbytocne sa tym nestresuj, ze vsetky su doma...plno bab chodilo do prace a aj tak ostali tehu a plno zasa boli doma na pn a nic z toho...drzim palceky 😉 a este: mierny pohyb pomaha k prekrveniu organov a teda aj maternice a to sancu na uspesne uhniezdenie zvysuje 🙂 u mna to asi fakt bolo tak...

pechlinka
13. feb 2013

Ahojte baby , je normalne...ze este tri dni po OPU mierne spinim....iba tak slabucko.. :( a tak isto je mi stale trosku zle od zaludka...niekedy aj na vracanie....moze byt ze je to so utrogestanu?

siinda
13. feb 2013

@poppy28 no 20 ideme na konzultaciu a klasický postup,,aspon to uz pozname a dufam, že budem mat kratky protokol..nejak som nechala veci plynúť..možno budem mať viac vajíčok a nejaký KET sa nam už podarí🙂)
a pristane ti tehotenstvo?

poppy28
13. feb 2013

@siinda moja neviem ale dnes mi svagrina povedala ze to bude chlapec ze to na mne vidi ma nastvala lebo ja chcem dievcatko tak dufam ze oskarediem 🙂 a idete cakat zase na schvalenie?

poppy28
13. feb 2013

@pechlinka podla mna to mas z utrosu aj mne tak byva a spinenie je normalne v obdobi ked mavas menzes neboj 😉

siinda
13. feb 2013

@jananyo ahoj,,nam to trvalo cele dokopy aj s poistovnou 2 mesiace🙂)možno preto , že partnera neliečili a ani mna,,lebo je preukázaný zlý spermogram🙂)

poppy28
13. feb 2013

@saxana99 dakujem si zlata a drzim palce nech sa vam to tu vsetkym zadari 😉
@yasminne to ma mrzi moja skoda verila som ze sa pridas k nam ☹ hlavu hore isto buduci pokus uz bude stastny drzim palceky 😒

poppy28
13. feb 2013

@nomxxx hadam este je nadej nevzdavaj to este drzim palce 🙂

zuzu1122
13. feb 2013

ahojte dievcence... dnes som bola na krv, hoci mi je pod psa a mam teplotu... hcg je velm nizke, takze nam to zasa nevyslo... ☹ ja uz fakt neviem, kde moze byt problem... a sam doktor nam povedal, ze nechape, preco este nemame deti... zacinam mat stavy zufalstva ☹

nomxxx
13. feb 2013

@zuzu1122 tak to je smutné ☹ , je mi to ľúto, ale nezúfaj, určite to vyjde nabudúce 🙂

kathrin17
13. feb 2013

@nomxxx no co moja?Uz si robila iny test?Ci zatial nie?Som nedockava 🙂

nomxxx
13. feb 2013

@kathrin17 ahoj, robila som si 2, ale až pred obedom, neviem, či to má nejaký vplyv, keďže som 8 deň po ET, ale vyšiel negatívne ☹ ...ešte dúfam, že sa môže objaviť, ďalší asi urobím až v sobotu, nech sa nestresujem, ešte má drží tá zvýšená teplota, stále mám nad 37°C, tak uvidíme cez víkend, drž palce (v sobotu by mala dojsť mrcha, ak nedojde, tak aj to by potešilo 🙂)

bique
13. feb 2013

@poppy28 ja som oskaredela a aj tak to bude chlapcek 😀 😀 :same vyrazky, co normalne mam plet ako detska prdelka, vlasy sa mastia, co normalne mam super vlasy a moj muz mi hovori, ze este sa mi aj nos zvacsil, ale to je opticky klam, lebo mi okolo neho vykukli kapilary a vyzeram akoby som pravidelne popijala 😀 😀 😀 takze nic nezarucuje isty vysledok podla vyzoru 😀

kathrin17
13. feb 2013

@nomxxx juuuuj vverim tomu,ze sa to este spravi.....ja som mala slabo pozitivny na 8DPET.... a doteraz to este nie je ono...verim,ze to bude dobre pokracovat....dnes som zacala spinit, tak som hned letela k dr. a vzali mi krv, tak ja budem zajtra vediet na com som......spinenie uz ustalo, tak dufam,ze sa to nerozbehne, dnes mala prist mrcha

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre