Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

magdus999
15. okt 2013

@trulinka ďakujem veľmi pekne.Áno, máme krásnych prckov 😀 dokonca embryologička vravela, že nechápe ako sme nemohli otehotnieť, také ukážkové oplodnenie a rast ešte nevidela a vidíš, aj tak nič 😝 asi to tak má byť

linn32
15. okt 2013

@magdus999 @trulinka tak ja som v dnoch mezi vami..mam6ty den..veru toto cakanie je dlheeeee..a hlavne ked mate dostatok casu sa sledovat,to je úplná tragedia🙂 Tisíc krat som za den hore a tisíc krat dole..

magdus999
15. okt 2013

@linn32 @trulinka kočky a máte nejaké príznaky? Ja veru žiadne, včera sa mi zdalo, že mám trochu väčšie prsia a dnes ma pobolievajú, ale to asi z toho, ako som si ich stále chytala 😀

donatela
15. okt 2013

Ahojte. Mozem cakat s vami?? Vklad som mala v nedelu 13.10., teda som len 2dpo.
@trulinka mne vkladali 5 dnovu, vraj krasnu blastocystu...
Od dnes som v praci. Je to lepsie ako byt doma, aby som na to nemyslela, ale aj tak mi myslienky utekaju inam...
Drzim vam vsetkym palce!

linn32
15. okt 2013

@magdus999 jaj,radsej nehovorme o priznakoch..čítala som,ze je to jedno..pre teba potesitelne,ze si 7den po vklade a nekrvacas! Vobec vraj nezáleží na priznakoch..jedna nemala ziadne a bola tehu,druhu boleli krize a brusko a bola tehu..dalsiu prsia..ja uz som mala asi vsetko 🙂 ty mas jednickove embryjko v sebe, v zásobě vela takych istych,čert by bol v tom,aby si nebola tehotna!

magdus999
15. okt 2013

@linn32 bodaj by si mala pravdu 😀 čo sa týka menzesu, nemôžem sa na to spoliehať, pri prvom KET som ho dostala, až keď som vysadila utroš, jáááj, vtedy som sa tešila ako divá, že žiadny menzes tak to určite vyšlo a prt 😠
no bolo by to fajn, keby sa nám obom podarilo, konečne pozitívne správy po dlhom čase 😀

magdus999
15. okt 2013

@donatela VITAJ 😀 podľa môjho názoru je super, že si šla do práce, ak máš takú, ktorá nie je ťažká. Ja som pri prvom ET a KET bola doma na pn a nebolo to dobre, všetci mi odporúčali ostať doma, robila som manažérku v hypermarkete - teda stres, veľa chorých ľudí okolo mňa, ale doma to bolo psycho. Stále som sa pozorovala, každé pichnutie som riešila, ale to z tej nudy 😀

trulinka
15. okt 2013

@magdus999
No ty si 😀 . Ja nemam ziadne priznaky, mala som poriadne nafuknute brucho, ale dnes je to kus lepsie. Asi na 3-ti den po transfere ma vecer dost pobolievalo podbrusko, aj do krizov mi to zachadzalo, ale uz je to lepsie. Kym nespinim som spokojna, ale uz by som rada vedela vysledok 😉 . Inac mna prsia pobolievaju uz od odberu, to zrejme z toho mnozstva hormonov, uz som sa aj zacala tesit, ze mi nebodaj idu kus podrast, ale nic, len pobolievaju 😀 .

donatela
15. okt 2013

@magdus999 takze teraz pracujes?

trulinka
15. okt 2013

@donatela
ahoj, vitaj v klube cakateliek 😉 . Joj to mas fajn, ze si v robote, ja som na PN-ke, ale teraz by som asi radsej bola v robote, lebo doma na to v kuse myslim 😝 . Musim si najst nejaku zabavku....

magdus999
15. okt 2013

@trulinka no mne v predchádzajúcich pokusoch nebolo vôbec nič, utroš mi nespôsoboval žiadne naliatie prsníkov, nafúknuté brucho, proste nič. Preto som teraz prekvapená, že ma pobolievajú, dokonca ma začalo pobolievať ako pred menzesom aj brucho. Alebo si to už aj nahováram????? 😀 Už som z toho blbá, ale beriem to veľmi veselo, ak sa nepodarí, pôjdem znova a znova a znova 😀 po prvých dvoch neúspešných pokusoch som zobrala manžela na dovolenku, a to mi veľmi pomohlo, neriešim, nestresujem, nepozorujem a poviem Ti, som šťastná, nech to dopadne akokoľvek, život ide ďalej. Pôsobím, ako keby som si niečo pichla 😀

magdus999
15. okt 2013

@donatela nie, dala som výpoveď, neboli ochotní ma podporiť a riešili, či náhodou neostanem cez vianoce doma, to by bolo pre nich hotové nešťastie, však vianoce sú najdôležitejšie - blázni 😒 našla som si rôzne činnosti, prihlásila som sa na angličtinu, vždy som chcela,ale kvôli práci som nestíhala, riešim si liečenie na chrbticu, čo som tiež kvôli práci neabsolvovala 10 rokov, boli sme na dovolenke, o týždeň ideme na týždeň do Milána, pomáham manželovi v práci (má vlastnú firmu), chodím veľa s kamoškami na kávu.... a tak a je to lepšie, byť hocičím zamestnaná, ako sedieť doma a celý deň sa ti točí len okolo vychádzok

linn32
15. okt 2013

@magdus999 odvazny krok dat výpověď v tejto době,ale paci sa mi to..mas na to podmienky,manžel zabezpečí financie,tak preco sa nevenovat tomu teraz najdolezitejsiemu..a vidis ako to pomohlo vajkam..mala si ich vela a krásně sa oplodnili..co dodat..aj vdaka tvojmu manželovi,ze to akceptuje..
..takže prve ivf si nemala menzes az ked si vysadila utros?! Kurnik,ja toto neberiem do úvahy..ja nechcem testovat a stresovat sa takto..vsak ked dostanem viem,ze je to v haji, ked nie, som tehotna..to je moje heslo..a nechcem ho menit🙂 ale vdaka za takuto infosku..připravený musí byt clovek furt

linn32
15. okt 2013

Som velmi rada,ze sa tu takto rozrastame-cakatelky..určitě ich tu je este viac,ktore len citaju a nepisu..je to velmi fajn o Vas vediet,ze existujete 🙂

magdus999
15. okt 2013

@linn32 výpoveď som dala teraz k 1.10.- celé IVF z toho ET a 1 KET som bola na pn, ale stále som nad prácou len rozmýšľala, pomaly každý týždeň mi volali, že ako, či už sa vrátim a tak. Manžel ma už dávno nahováral na výpoveď, že to nikam nevedie, len ja som chcela mať istotu, svoj zárobok a tak...... až som sa porozprávala s jednou babou a zistila som, že ak si spíšem plusy a mínusy- tak tých mínusov je veľmi veľa a najzásadnejší plus boli peniaze. A to je zle, nikdy sa nechcem pozerať na niečo cez peniaze, viem, že sú veľmi dôležité, ale nemôžem sa na všetko dívať len cez ne, musím byť v prvom rade šťastná a keď človek príde na to, že do práce chodí hlavne pre to, že veľmi dobre zarobí, má tam total stres a politika firmy sa mení tak, ako to ja nechcem robiť, tak som sa rozhodla a som šťastná 😀 a mám pocit, že to tentokrát sa to podarí. A ak nie, nevadí, aj tak budem mať najkrajšie Vianoce po 11 rokoch, vždy som bola celé v práci, manžel sám doma a konečne cestujeme, čo sme predtým nemohli. Ja kľudná, oddýchnutá, manžel spokojný, už len bábo.
Som sa nejak rozpísala 😀

magdus999
15. okt 2013

@linn32 a ešte dodatok 😀 : ja som celá divná : prvý ET som menzes dostala 10 dní po vklade, potom KET až po vysadení utrošu 😀 tak a teraz si vyber 😅 ale každá sme iná, takže presne tak, nemáš menzes, tak je všetko ok

linn32
15. okt 2013

@magdus999 super,mas moj obdiv..myslím,ze si pisala,ze tvoje zamestnanie bol obchod.retazec..veru to je masineria,ktoru si vie predstavit iba clovek tam pracujuci..kamoske po otehotneni povedali nech ide na PN,lebo nebude stopercentne efektivna..robila manazerku v cerstvych potravinach🙂 Uz len to babo nech přídě..velmi ti to prajem..vsetky tu vieme,co to znamená a kolko sil nas to stoji..

magdus999
15. okt 2013

@linn32 áno, bolo to reťazci...nestojí to za to 😠 ach, bodaj by si mala pravdu a budeme o chvíľu už v iných témach - prvý trimester......

linn32
15. okt 2013

@magdus999 junovky ci julovky? Ale radsej nepredbiehajme..to je este vo hviezdach..

magdus999
15. okt 2013

@linn32 no to veru neviem 😀 ale čo by sme si neposnívali 😉 to ma nenapadlo si vyrátať na kedy by to vyšlo 😅

linn32
15. okt 2013

@magdus999 ja som to teraz ratala..ale len tak narychlo a je mi to aj jedno..jaj snivanie je krásne..ale uz sa radsej venujem realite..no motivacia to bola krásná a silna🙂

mimika1973
15. okt 2013

@trulinka ahoj, vkladali ti EB predcasnu blastocystu? kde chodis do centra? mala si jedno ci dve embryjka vlozene? a citis aj daco neobvykle ci nie? No ved toto, to cakanie je hruza! 😉

trulinka
15. okt 2013

@mimika1973
ahoj, ano skoru blastocystu mi vlozili v piatok. Chdim do Iscare v MT. Nie, necitim sa nejako inak. Vlozili mi len 1 embryjko...A ty si ako na tom? Tiez mas skoru blastocystu vlozenu?

trulinka
15. okt 2013

@magdus999
Jeej to je super, ze si takto pozitivne naladena 😉 . Veru treba sa na vsetko pozerat z tej lepsej stranky a zivot je hned krajsi, len nie vzdy sa to da....No mozno to pobolievanie v bruchu moze byt nieco pozitivne, ked si to predtym tak nemala....Neviem, mozno si to uz pisala, mate aj nejakeho zamrazeneho bojovnika? Drzim palce 🙂

trulinka
15. okt 2013

@magdus999
Juj a ja som uz ratala, viem, ze nemam, potom sa o to viac len trapim....ale ked sa neda odolat 😝 . Vychadza to na jul 2014 a vtedy budem mat 30, tak som si to hned spojila, ze by som si dala ten najkrajsi darcek 😉 . Joj, kebyze to chcelo nam vsetkym vyjst....

donatela
15. okt 2013

@trulinka tak sa skus niecim zaoberat. Pekna kniha, alebo nejake rucne prace... Alebo kamosky, prechadzky. Chapem, ze tak doma to musi byt psycho. Mne stacilo tych par dni. A to som pob14h uz chodila po dcerku do druziny, takze potom som uz na to nemyslela. Teraz cakam kym dotrenuje, tak som sem nakukla...🙂🙂

lesik
15. okt 2013

Babulky,caka ma IVF.Kedy mam gynekologa poziadat ,aby ma vypisal na PN?Musi mat v rukach papier,ze mam schvaleny od poistovne zakrok?Alebo kedy sa vlastne mozem nastupit na PN?Moj gynekolog je velmi ustretovy a bez vahania mi povedal,ze ma vypise.Vdaka.

linn32
15. okt 2013

@lesik to je na tebe ako sa budeš citit. Neda sa to povedat presne,ze kedy ist na PN..ci uz pocas pichania injekcii alebo az po vklade..mne dali ziadost o vypisanie na PN v centre a potom som s tym sla za gynekologom..v centre mi potom dali pri vklade spravu pre gynekologa..

trulinka
15. okt 2013

@donatela
No ano, uz som dnes zacala opat po dlhom case strikovat. Len kus potrva kym sa opat do toho dostanem....Tak to mas lepsie, ked uz 1 dieta mas? 😉 Kolko ma rokov?

trulinka
15. okt 2013

@lesik
ahoj, presne tak ako pise linn32. Zalezi v podstate od teba a od toho aku narocnu mas pracu. Ja som isla na PN hned od zaciatku stimulacnej fazy, lebo uz vtedy sa mi zacalo vytvarat vacsie mnozstvo folikulov, tak mi odporucili nedvihat tazke veci a setrit sa. No pri mojej fyzicky narocnej robote by sa to nedalo...Takze uz 2 tyzdne som na PN.....Inak odporucenku na PN mi dali pre mojho gynekologa v Car-e.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre