Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

magdus999
31. jan 2014

@smoulinka13 som o tom presvedčená, že psychika je 90% úspechu, ja som bola tak vnútorne šťastná, keď mi vložili a bola som presvedčená, že tentokrát sa to podarí a keď som si našla aj napriek krvácaniu pozitívny test, som to brala ako automatiku, veď ako inak 🙂 a vidíš ako to dopadlo, bola som happy, vyrovnaná a tak pozitívna, že sa nakoniec podarilo prirodzene. Neľutujem, že to nie sú dve, nie som z toho smutná, však ak pôjde všetko ok, tak po narodení tohto si pôjdem opäť pre dvojičky.
A budú ťa upozorňovať na riziká všetci a stále, ja som ich ani nepočúvala a obaja sme sa s mužom tešili na dvojky 🙂 ten im tam dokonca vravel, že chce dvojo dvojičiek, tak skoro z neho odpadli 😀

smoulinka13
31. jan 2014

@magdus999 Tak super..hlavne treba pozitivne mysliet.ja som az dodnes bola v tom z v novembri bude rodit (teda ze to urcite vyjde tento pokus). len dnes mi povedala ze uz mam tekutinu v bruchu a mlo folikul, tak sa bojim ze je to OHSS a nic nebude....No a dvojicky..aj moj o tom stale basni, uz aj mena vymysla 🙂))

magdus999
31. jan 2014

@smoulinka13 pi veľa tekutín, vraj to pomáha.... s tým ti veľa nepomôžem, ja som to mala bez problémov, aj napriek 25 odobratým som nič nemala 😀
no ten môj čo vymyslel, pred ketom sme mali pohovor s embryologičkou, či a ako sa rozmrazili. A muž sa pýta - a rozmrazili ste nám pekne chlapca a dievčatko? a nezabudnite, že chlapec musí byť starší. Tá na neho kukala, aj sa pýtala, či už vie aj mená, tie jej povedala a ona potom pri vklade, keď s nim prišla, tak ich doktorovi predstavila, ten nechápal, ja som sa tam smiala ako blázon 🙂 a vtedy som si povedala, hurá, som tehotná 🙂

smoulinka13
31. jan 2014

no teda..ale treba to brat trosku s humorom a nie vazne, clovek by sa potom zblaznil..aj ja sa to tak snazim brat. Veru pijem 4 l vody, aj jem bielkoviny, ale ak to mam mat tak budem a nepomozem si podla mna.Ale snazim sa stale mysliet pozitivne. Ten moj uz tiez mena ma vymyslena, aj vsetko naplanovane :D xixi len aby sa to podarilo

smoulinka13
31. jan 2014

@magdus999 no teda..ale treba to brat trosku s humorom a nie vazne, clovek by sa potom zblaznil..aj ja sa to tak snazim brat. Veru pijem 4 l vody, aj jem bielkoviny, ale ak to mam mat tak budem a nepomozem si podla mna.Ale snazim sa stale mysliet pozitivne. Ten moj uz tiez mena ma vymyslena, aj vsetko naplanovane :D xixi len aby sa to podarilo

magdus999
31. jan 2014

@smoulinka13 presne, všetko treba brať s humorom, my to tak berieme od začiatku, obaja sme také povahy, vymyslené sme to mali aj, mená už od prvého týždňa chodenia a celé neúspechy, no čo už, tak to trvalo 4 roky, dôležité je, že sme sa dočkali aspoň takto. A tiež si robíme srandu, že malý má zatrhnuté vreckové, vysokú školu, keďže nás tak veľa stál 🙂

smoulinka13
31. jan 2014

magdus999 to je dobry pristup..to sa mi paci 🙂 akurat mi volali z MT ze vsetko ok utorok na kontrolu tak mi odlahlo 🙂 a ake mena mate?

smoulinka13
31. jan 2014

@magdus999 to je dobry pristup..to sa mi paci emoticon akurat mi volali z MT ze vsetko ok utorok na kontrolu tak mi odlahlo emoticon a ake mena mate?

magdus999
1. feb 2014

@smoulinka13 chlapec určite Vilko, dievčatko sme chceli Nelu, ale to už máme vybraté 7 rokov a medzitým všade samá Nela 🙂 potom sme chceli Stelu, ale naj kamoška ma poprosila, či môže dať toto meno svojej dcére, tak som súhlasila 🙂 takže dievčenské je stále v hre 🙂 a vy?

smoulinka13
1. feb 2014

noo ja mam uz sto rokov Tobias a Tamara, ale tieto mena sa nepacia mojmi drahemu tak neviem co budem robit :((( mojmu sa paci meno Lucia, Nina a dievcenske Matej...tak neviem co z toho bude :(( a Nela sa paci aj mne, ale nepreslo by uz vobec. Stelky poznam dve,pekne meno...
@magdus999

jarika22
1. feb 2014

@sonkaj Ahoj, ako sa máš takto na 6. deň?

magdus999
1. feb 2014

@smoulinka13 no Lucku má už manžel z prvého manželstva, je to veľmi pekné meno a je ich veľmi málo 🙂 nad Ninou aj my rozmýšľame, alebo Ema, ale nie je to uzavreté 🙂 chceme krátke meno, lebo priezvisko mám dlhéééééé a s mojím krstným menom všade vytŕčam 🙂

smoulinka13
1. feb 2014

@magdus999 no hej Lucka je pekne meno ale pride mi moc obycaje ci nie? aj emma je pekne ale to chce dat segra 🙂) Nina je pekne len sa to horsie vyslovuje dve n po sebe nie? A tamara sa ti paci? ostatni hovoria ze je to moc tvrdeee meno...

magdus999
1. feb 2014

@smoulinka13 nemyslím si, že je to tvrdé meno, určite nie a podľa mňa je pekné 🙂 a mne sa práveže meno Lucka páči, môže sa zdať obyčajné, ale je originál slovenské a fakt už akosi vymierajú tie slovenské mená....možno som ovplyvnená mužovou dcérou 🙂 jednu Ninu poznám a v pohode sa to vyslovuje, keď sa s ňou, alebo o nej bavíme 🙂

smoulinka13
1. feb 2014

@magdus999 moj mi povedl ze si mam vybrat Nina alebo Lucia 🙂)) tak bude dilema xixi. a ty ako? uz vies nieco nove??

sonkaj
2. feb 2014

@jarika22
No takto na 7my deň rano po ET by aj bol dovod na usmev na tvarii ale kedze aj minuly pokus som tam mala ducha tak uz som taka šťastne opatrna
Ty??normalne mi tu chybaju fotky tehu testov ostatnych kočiek nech ma človek s čim porovnavať

sonkaj
2. feb 2014
zelenagw
2. feb 2014

@magdus999 ahoj tak ako ????? hcg kolko narastlo budu 2 deticky ??

jarika22
2. feb 2014

@sonkaj My zajtra ideme do Martina na vyšetrenie pred KET, tak možno už budem múdrejšia.

monca2013
2. feb 2014

@jarika22 ahoj aj ja planujem ist na KET ale ja chodim do splu v Ke chcela by som vediet či treba brat predtym niake vitaminy

jarika22
2. feb 2014

@monca2013 Tak ja zatiaľ neberiem nič, ani neviem, čo by bolo vhodné.

jarika22
3. feb 2014

@monca2013 Kedy sa chystáte na KET? My asi koncom týždňa. Predtým sme chodili do KE, do Gyncare. SPLN nepoznám, ale pozerala som si ich stránku, ako sa ti to tam pozdáva?

jarika22
3. feb 2014

@magdus999 Mať tvoj pozitívny prístup. Díky za povzbudivé slová. Myslím, že práve kvôli takýmto prípspevkom sa tu oplatilo registrovať 🙂 . Hneď som sa aj ja naladila pozitívnejšie...

monca2013
3. feb 2014

@jarika22 ahoj tak asi pojdem ked dostanem menzes niekedy 24.2 a som spokojna je tam nova doktorka,a ty kam chodiš a kolko ivf si absolvovala. ja mam zasebou 2 ivf a 1 KET žial všetky neuspešne ☹

jarika22
3. feb 2014

@monca2013 My sme absolvovali 3 IVF (3 ET+1KET) v KE. Teraz 4. v Heliose (Brno + MT). A aký máte problém?

monca2013
3. feb 2014

@jarika22 manžel ma oligoasthenspermi čiže malo pohyblive u mna zatial nič nezistili a prečo ste sa rozhodli zmenit Ke za Brno je tam lepšie ako to tam funguje?

jarika22
3. feb 2014

@monca2013 U nás je tá istá diagnóza, možno trochu horšia (oligoastenoteratozoospermia gravis). Potrebovali sme nové nakopnutie, a už sme stratili vieru a dôveru. Ťažko povedať, či je lepšie. Viac-menej je to podobné, akurát sa mi zdá, že nás lepšie informujú o krokoch, ktoré sa práve dejú, a preto nemám taký pocit, že neviem, čo sa stalo, prečo to nevyšlo, čo sa stalo so zmrazenými embryami, prečo ich nezmrazili a tak. Tam som to veľmi nevedela, len sa sucho skonštatoval výsledný fakt, dôvody sa neuviedli. Ja som mala taký pocit, netvrdím je neliečia na úrovni, len sme potrebovali zmenu...

lilac
4. feb 2014

Baby som 5. den po ET. 1.IVF vkladali 2 blastocisty, a hned potom sa mi začal mierny OHSS. Mala som ho aj pred transferom, ale kedze sme mali predlženú kultiváciu, kým som sa dostala na transfer to bolo uz skoro úplne ok. Včera som to mala ráno relatívne ok, išla som do práce a odtial rovno do CAR lebo som mala bolesti, ako som si tlačila na vaječník. Poslala ma domov, dala mi injekcie a vela som pila. Dnes je to ovela lepsie, brucho splaslo o 3cm vaječníky sa trocha skludnili, myslíte ze ak mi OHSS na 5 den ustupuje nechytili sa? Dakujem za odpoved.

merry1001
5. feb 2014

@sonkaj Ahoj, ten testik vyssie bol robeny na 7my den po et?Pocitas aj den vkladu?

monca2013
5. feb 2014

@jarika22 ahoj a kolko mate mrazačikov ja ešte neviem či pojdem tento mesiac na KET lebo mam bolesti brucha tak neviem ☹ držim ti palce nech to vyjde 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre