Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

vanushka
20. feb 2014

@smoulinka13 taak to potom bude vajecnik sa mi zda,,, mna oni tiez bolia, sice tabletku nepotrebujem, ale da sa zvladnut.. vajecniky su po stimulacii zväcsene, preto to boli... ale kazdopadne zavolaj do centra a popripade skoc ku tvojmu zenskemu na sono, ved ide vikend....

smoulinka13
20. feb 2014

@vanushka dobre dakujem uvidim do rana ked tak zavolam alebo skocim na gyndu hmm

lucinda17
20. feb 2014

@vanushka ja chodím do martina do heliosu, je to moje prvé IVF

vanushka
20. feb 2014

@lucinda17 super, aj ty mas prve ivf aj smoulinka13 ma prve 🙂 to ja som jedina tu taka uz "skusena" 😀
ako sa citis ? kolko mas mraziacikov ?

lucinda17
20. feb 2014

@vanushka ano so smoulinkou sme mali spolu opu aj vklad 🙂 je to moja spolubojovníčka 🙂 máme 4 zamrazené embryka a na to že som mala 28 vajíčok a po opu vaječníky 8 cm a-hrozil mi ohss mi dnes nie je nič ...prvé tri dni som mala bolesti ako na menzes ale teraz som úplne v pohode...ty????aako je tebe??? mám strach že ked sa neobjavil ohss, že a nechytilo embryko....

jarika22
20. feb 2014

@liana75 Myslím si, že tá pauza viac ako mesačná nemusí byť. No na poisťovňu sa čaká aj tak asi 2 až 3 mesiace, čo ja už nemusím. Ja ešte nekrvácam, ale je to podľa mňa len otázka času. Tiež idem zajtra na krv. Pokračovať asi budeme, ale predtým absolvujeme ešte nejaké vyšetrenia, povyzvedám sa čo a ako, lebo sa obávam, že na viac ako jeden pokus sa už neodhodlám, hoci aj teraz som si povedala, že poslednýkrát...

jarika22
20. feb 2014

@smoulinka13 Ja som mala tentokrát OHSS, a prejavilo sa to tak, že mi tá tekutina v bruchu tlačila na pľúca a ťažko sa mi dýchalo. Ležať bolo najlepšie v polosede, nevedela som sa otočiť na bok na posteli, a pri chodení ma bolelo celé brucho. Píšem to len preto, aby si si to mohla porovnať. Hnačku som nemala, ani som nezvracala, a prešlo to po 4 dňoch s injekciami. Inak, ak máš vložené embryo, tak sa OHSS môže zhoršiť vtedy ak sa chytilo, takže to môže byť aj dobrý príznak. Drž sa, je to blbý pocit, ja viem...

livi28
20. feb 2014

@weddynka mala som včera ducha ale tomu som neprikladala žiadnu váhu skôr som sa zľakla, že asi nič, no dnes už čiarka pekne zosilnela 🙂

jarika22
20. feb 2014

@vanushka Tak, zajtra pôjdem na krv, a budem vedieť naisto čo a ako.

lucinda17
20. feb 2014

@jarika22 kedy sa ti ohss začal prejavovať, až po vklade??

smoulinka13
20. feb 2014

@jarika22 ano boli ma kazdy pohyb aj v posteli aj pri chodzi, ak by to bol ohss tak by som aj zvracala nie?

zuzzi08
20. feb 2014

@vanushka áno do heliosu a ty? 🙂

vanushka
20. feb 2014

@lucinda17 no 3 dni po transferi je malo na to aby embryo produkovalo hcg, aj ked sa uchytilo.... ved prave ten hcg sposobuje tie ohss...no prote po 3 dnoch nemoze este emryo vyprodukovat tolko hcg aby sa ti zhorsil stav...vcera mi bolo dost zle, bolesti plus na zvracanie, ale dnes bolesti su lepsie......

inac mne nedavali pregnyl 36-38 hod pred punkciu ( pregnyl je hcg ) takze az taky nabeh by sim nemala mat... no clovek nikdy nevie a ku tomu po punkcii 5 dni mi davali dostinex - zmiernuje ohss ( ak sa nahodou dostavi )

smoulinka13 - ked ta tak boli odporucam ist zajtra k lekarovi, nerob srandu. zvracanie moze byt ale nemusi ! kazda zena je ina 🙂 uzdrav sa co najrychlejsie a sa ozvi zajtra co a ako

lucinda17
20. feb 2014

@vanushka dakujem aj my sme si so šmoulinkou pichali 5 dní po opu solu-medrol ...aj ked neviem presne na čo to bolo 🙂

vanushka
20. feb 2014

@jarika22 chvala bohu ze si sa z toho dostala !!!! super 🙂 drzim ti palce aby si mala skoro pozitivny test v rukach 🙂 budes doma sama testovat ci llen cakat na krv ?

vanushka
20. feb 2014

@lucinda17 super, je jedno kto co picha, hlavne aby vsetci ostali zdravi a mali vytuzene babätko v rukach 🙂

jarika22
20. feb 2014

@vanushka Ja so sa dnes otestovala napriek tomu, že som sa nechcela a test je negatívny, zajtra idem na krv.

jarika22
20. feb 2014

@smoulinka13 To je OHSS. Môže sa vyvinúť aj po transfere (u mňa sa to vyvinulo po odbere vajíčok). Ja som tiež nezvracala. Mne dali tiež solumedrol -injekcie - 4 balenia, a myslím si, že tie mi pomohli. Ja som nemala ET, po odbere, lebo sme chceli PGD, a vtedy sa robí len KET. Ale dnes som už 13. deň po, a hoci som mala tiež bolesti brucha a nekrvácam, aj tak je test negatívny, tak som z toho úplne smutná.

smoulinka13
20. feb 2014

@jarika22 dakujem a musim utekat s tym di caru?

smoulinka13
20. feb 2014

@jarika22 dakujem a musim utekat s tym do caru?

jarika22
20. feb 2014

@smoulinka13 Myslím si, že to by bolo najlepšie, dajú ti injekcie, a do pondelka to už môže byť za tebou. Bielkoviny a voda nestačia. Mne kázali piť iontový nápoj (predávajú v prášku, alebo ako sirup) a piť nutridrink (kúp si v lekárni, obsahuje veľa bielkovín).

vanushka
20. feb 2014

@jarika22 mozno test este neukazuje, ale tehu mozes byt 🙂 drzim palce zajtra

liana75
20. feb 2014

@jarika22 budem Ti držať palce. A aké vyšetrenia chceš absolvovať keď môžem vedieť ? ja asi daľšie IVF taktiež nezvládnem. Dám tomu ešte jednu šancu a potom neviem čo dalej. Ak by som mohla niečo vylepšiť rada by som to urobila a preto som sa pýtala. Zajtra sa ozvem.

jarika22
20. feb 2014

@liana75 Rozmýšľam, že objednám manžela ku andrológovi, nech sa odborne urobia ešte raz všetky vyšetrenia, a keďže sa nepodieľa na IVF, možno nám objektívnejšie posúdi ďalšie šance. Tiež chcem zájsť na imunologické vyšetrenia a rozmýšľam ešte nad genetickým vyšetrením manželovho Y chromozómu, to sa ešte nerobilo. Chcem vedieť len to, či vôbec máme pokračovať v tom celom kolotoči, alebo sa zmieriť so skutočnosťou, že sa na to máme vykašľať. Na môj dušu, už aj to by bolo lepšie, aspoň by sme vedeli na čom sme, táto neistota je ubíjajúca...

jarika22
20. feb 2014

@vanushka Kiežby to tak bolo, ale vysoká šanca asi nie je. Tento týždeň už naozaj nič necítim, ani bolesti brucha, ktoré som mala minulý víkend.

smoulinka13
20. feb 2014

@jarika22 nutri drinky pijem uvidim do rana a zavolam tam dik

vanushka
20. feb 2014

@jarika22 si mala blastocystu ?

jarika22
20. feb 2014

@vanushka Hej, 6 dňovú HB, ale len jednu, z oplodnených 21 vajíčok. :(

smoulinka13
21. feb 2014

@jarika22 dobre rano na pocudovanie mi je o dost lepsie cudne.... Dufam ze to neznamena ze...... Hm.. A ty ako? Test si si robila?

basha070
21. feb 2014

Ahojte baby. Prosim o radu. Uz par dni mam bolesti ako pri silnej ms, ale vzdy len par sekund a potom to prejde. To som este nikdy nemala. Je to zla predzvest? Je to z hormonov? Neviem co si mam o tom mysliet...som 23 DC.

vanushka
21. feb 2014

@smoulinka13 to este neznamena nic 🙂 len pekne ber tekutiny a setri sa. Tesim sa ze sa citis lepsie

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre