Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

sarda17
4. máj 2014

@smoulinka13 Ahoj. My sme tiez uvazovali aj o Brne,ale povedali sme si, ze ale najskor pojdeme tu na Slovensku. Boli sme v Iscare BA u doc. Valkyho a nelutujeme. Porobili vysetrenia, zistili, ze problem ma hlavne manzel, ja zase zacinujacu endometriozu. Po OPU sme mali len 6 vajicok, vsetky sa oplodnili, vyvijali sa potom len tri. Embryologicka Ivanova, velmi prijemna zena, nam povedala, ze nema zmysel robit PK, ze ta je dobra pri vacsom pocte, aby sa vybrali tie najkvalitnejsie. Ale v nasom pripade, ked ich je menej, je lepsie ich dat co najskor do prirodzeneho prostredia. ET som mala na treti den, vkladali sme dve. Posledne nam nechali na pozorovanie, ak sa vyvinie do blastocysty, ze zamrazia. Tesne predtym sa prestalo vyvijat, bolo to uz vlastne piaty den. Napriek tomu nam to neuctovali ako PK, ze to budu brat len ako pozorovanie 🙂 Boli strasne mili a ochotni a nesnazili sa z nas vytiahnut peniaze za vsetko. No a z dvoch sa nam jedno uchytilo a zajtra zacinam 13. tyzden a kazdy den sa modlime, nech to ma stastny koniec a v polovici novembra nech sa z nas stanu stastni rodicia 🙂

smoulinka13
4. máj 2014

@sarda17 jeee tak sa podarilo 🙂 super, ked sa mozem opytat kolko vas to vyslo? lebo mne sa helios zda prehnane drahy preto chceme ist inam..hocikam kde to bude dobre, overene

sarda17
4. máj 2014

Hej, podarilo hned na prvy pokus, bolo to nase uplne prve IVF 🙂 Tych sest vajicok nam oplodnili metodou ICSI, spolu aj s liekmi, uplne so vsetkym, nas to vyslo okolo 600 maximalne 700 eur, tym ze sme nemali PK a nemali sme az tak vela vajicok. Velmi drzim palce, aby ste aj vy sa nakoniec takto tesili 🙂

nikaaaaa
4. máj 2014

Ja môžem len odporučit Iscare aj ked zatial sa mi nepodarilo otehotniet :oC a hlavne doc. Válkyho Mna caká zajtra KET tak verím že bude úspešní

smoulinka13
4. máj 2014

@sarda17 nas to vyslo o dost viac ale mali sme 21 vajok a metodu PICSI a PK 🙂 tak budem drzat palce aby ste stastne prisli do ciela 🙂

smoulinka13
4. máj 2014

@nikaaaaa drzim palce zajtra 🙂kolky KET mate?

nikaaaaa
4. máj 2014

@smoulinka13 fu tak už máme zasebou 3 IVF tak asi takých 5 -6 ale prestali sa vyvíjat alebo sa nevyvíjali dobre pri tretom som ani na vklade nebola . Teraz máme darované embryá tak myslím že neaká kvalita tam bude 🙂 a ty ? kolko krát si bola ?

smoulinka13
4. máj 2014

@nikaaaaa a stale si bola v Iscare? fuha takze uz dost krat si bola a darovane embryjka, kolko ich este mate? ja som len 1. IVF ale treti pokus za mnou a nic, pri poslednom sme si dali vlozit dve embryjka aj tak nic, este mame jedno zmrazene...ale bojim sa ho dat pokial mi nespravia dalsie testy lebo ocividne nieco tomu brani a treba zistit co to je....da sa to vobec?

nikaaaaa
4. máj 2014

@smoulinka13 áno stale tam chodíme ale už nebudeme nakolko je to hrozné hlavne po finančnej stránke a už robíme kurz na adopciu 🙂 takže bud alebo hihi piatok mi volali ze máme 4 embrya nakolko sa robí PK. aj ja som si dala vložit viackrát po 2 ale ani raz sa tiež neuchytilo a nik nevie prečo máme už všetky vyšetrenia zasebou aj ja som si myslela ze mi nechce prijat maternica embryo ale robili testy a boli v poriadku tak už neviem kde je chyba. Robíš dobre daj si spravit testy myslím že ti to aj navrhli či ?

smoulinka13
4. máj 2014

@nikaaaaa praveze nenavrhli ziadne testy..chcem sa ich spytat utorok, to idem na krv po KET.no aj ja som uvazovala nad adopciou, len stale cakam cakam ze snad sa podari nase....kolko sa asi caka pri adopcii na babatko?

nikaaaaa
4. máj 2014

@smoulinka13 treba sa potom spýtat určite nepovedia ze nie :D a test si si robila ? no ja cakám na babatko 6 rokov a stačí tak asi adopcia bude uspešná vraveli že do 2 rokov máme bábatko .ale vela vybavovačiek je okolo toho

smoulinka13
4. máj 2014

@nikaaaaa test som si robila dnes a nic..takze uz nedufam....asi jedina istota je ta adopcia :(

nikaaaaa
4. máj 2014

@smoulinka13 to mi je ľuto viem aké to je ja to zažívam pri každom vklade ale teraz som pozitívne naladená tak bude musiet drobec sa uchytit ci chce alebo nie inu možnost nemá :oD Este nezufaj más predsa 2 IVF pred sebou urcite budeš mat viac vkladov tak hádam jeden vyjde 🙂 Boli tu baby ktorým vyšlo až 3 IVF sanca je vždy

smoulinka13
4. máj 2014

@nikaaaaa ja viem, sanca je len ta psychika robi svoje a to cakanie jaaaj..ale na vyber nemam, musim ist dalej 🙂 dufam ze ti to vyjde!!! drzim palce

nikaaaaa
4. máj 2014

@smoulinka13 ďakujem aj tebe veľa zdaru prajem :oD

dukokatka
4. máj 2014

@smoulinka13 ja si myslim ze pri ivf je potrebny prednizon ,lebo embryko je tam vsadene.,aby ho telo prialo,aby ho nevylucilo.

ofrah
4. máj 2014

@smoulinka13 no ja hlavne prmýšľam prečo platíš keď ti to poisťovňa prepláca. Mňa tento pokus stál 2000eur so všetkým. A čo sa týka kedy začať, ja by som začala hneď ako som ti písala, veď nemusíš byť PN. A keď pôjdeš na kontrolu dáš P-čko a hotovo. Ja som bola počas tých predchádzajúcich ivf PN iba raz, a som teraz ale iba preto, že mi robia problém nočné, spala by som a to je na ARE asi blbé, že? 😀 A ak aj chceš byť PN tak choď uvedom si, že ti práca za to nestojí, nenamýšľaj si, že to tam bez teba nezvládnu...zvládnu 😉 beží ti čas...vek je sviňa aj keď sa naň vôbec nemusíme cítiť a ani tak nemusíme vyberať. Stanov si priority, a to je momentálne dieťa...na kariéru máš čas hajajáj až do dôchodu 😝 No a mrazáčik ti neutečie, máš ho stále ako rezervu.

ofrah
4. máj 2014

@sarda17 Bože ako ti to prajem...ja som bola v podobnej situácii. Mala som 6 vajok najprv sa oplodnilo iba jedno po ňom neskôr ešte jedno tak pani Ivanova navrhla vklad na tretí deň. Vkladali sme jedno 4-bunkové a jedno 10-bunkové embryjko. Dnes som 5.deň po ET a modlííím sa a stááášne sa teším z vás čo ste tu z ISCARE si už druhá s trojdňovou kultiváciou čo jej to vyšlo. A aké ekmbryjka ti vkladali? Pichli ti aj pregnyl? ak áno kedy si mala pozit. test?

smoulinka13
4. máj 2014

@dukokatka no to som ja nikdy nebrala

smoulinka13
4. máj 2014

@ofrah no platila som preto lebo poistovna preplaca len klasicku metodu, PICSI nepraplaca a my sme mali 21 vajok a na kazde sme davali PICSi tak to vyslo dost...viem ze ICSI preplacaju len vo Ferticente v BA, preto rozmyslam ze pojdem tam, ale zase az tak pozitivne ohlasy na toto centrum nie su tak neviem. Co sa tyka PN, nemusim byt, len ked budem chodit stale na kontroly, tolko priepustiek mat nebudem a dovolenku mat tiez nemozem hocikedy ked pracujem na ZS, preto som to chcela cez prazdniny...lenze ked si dam posledneho mrazacika v maji tak dalsi cyklus v lete asi nestiham...fakt neviem co robit

ofrah
4. máj 2014

@smoulinka13 viem že aj v ISCARE bola so mnou na OPU jedna baba a poisťovňa im to prplácala, resp. to čo nepreplatí ako nadštandard si doplatíte.

smoulinka13
4. máj 2014

@ofrah preplacala im ICSI? lebo na tom sme najviac platili ..kedze som mala vela vajok

ofrah
4. máj 2014

@smoulinka13 to neviem ale mali icsi. Ja som mala PICSI . keď už iné nie tak ten ivf cyklus hradí poisťovňa a to je 1000eur. No ja by som to tým poisťovniam nenechala len tak. aj keby len 100eur ale aj tak ich na ceste nenájdem a roky robím a platím si poistku, taký cigáň by si to pekne dal všetko preplatiť

sarda17
4. máj 2014

@ofrah Dakujeme 🙂 Mne vkladali jedno 6 bunkove a jedno 8 bunkove a tiez pichli Pregnyl po prenose. Robila som si test na 7. den a mala som taku zvlastnu ciarku, vlastne vyzeralo to ako vyryta kolajnicka ale bez farby. O dva dni uz bola aj s troskou farby a potom to stale silnelo. Ked som sla na krv na 15. den, uz som mala uplne silne obidve ciarky na teste. Velmi ti drzim palce, aby ste mali vysledok pozitivny 🙂 Inak ja nie som zastanca testovania pred krvou, stale som si hovorila, ze sa nebudem stresovat, ale nevydrzala som 🙂

smoulinka13
4. máj 2014

@ofrah ja viem, ale ked raz mi povedia ze toto poistovna nepreplati co s tym ja spravim..nic :(

sarda17
4. máj 2014

@smoulinka13 Neviem ako inde, ale v ISCARE urcite ICSI nepreplaca poistovna. Ta nam preplatila len samotny zakrok, injekcie, ICSI sme si platili sami, aj pripadne mrazenie by sme si platili sami.

ofrah
4. máj 2014

@sarda17 ja s tým testovaním tiež bojujem ale podľa toho čo píšeš si na 7.deň mala pregnyl preč, to čo si videla bol kanálik, je to ryha bez farby. Rozmýšľala som či testovať alebo nie ale pozri ja mám 40rokov a poslednú šancu ocikať tehotenský test 😀 no neurobíš si aspoň takto radosť? 😀 😀 😀

vanushka
4. máj 2014

@dukokatka
@smoulinka13

ja som prve 3 vklady nebrala ani prednison ani pegnyl, tentokrat na 4 vklad beriem prednison a budem si pichat pregnyl, tak som zvedava, ale ublizit to nemoze...

smoulinka13
4. máj 2014

@sarda17 hej ani v Heliose nepreplaca, jedine co viem tak vo Ferticente ICSI preplaca poistovna ale toto centrum sa mi zda podivne no fakt neviem ktore si vybrat....

smoulinka13
4. máj 2014

@vanushka a konkretne je naco ten prednisom? mozem im povedat nech mi to predpisu?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre