Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

angel74
12. jún 2014

@katka17044 ahoj ak môžem poradit,ja kys.listovu beriem stale doporucili mi to v centre. 😉

katka17044
12. jún 2014

@angel74 dakujem pekne, lebo som nevedela ci ich mozem dalej brat...

katka17044
12. jún 2014

@radina ja si davam tu cero a je to asi psychika lebo ma preberie... 🙂 a pritom neobsahuje kofein... ale ten pocit ze si rano spravím kávičku a popíjam mám :D

katka17044
12. jún 2014

@angel74 a na prechádzky si chodila? Alebo si len lezala? Dakujem

radina
12. jún 2014

@dukokatka ja mam vo vseobecnosti dost nizky tlak , toto jedine ma zachrani vzdy 🙂

radina
12. jún 2014

@angel74 No mna by teda nepochvalili , ja som bola este aj dnes na trhu, ale tasku mi pomahala odniest kamoska, ale chvilu som ju niesla aj ja. 😖 mala mozno 3-4kg. no nevadi, snad to nejako neublizilo. Ja verim, ze ak to ma vyst, tak to vyjde aj keby som premety robila 😀

wanda1986
12. jún 2014

@radina suhlasim. ja som 4. den po KET a idem konečne upratat a idem si kupit topanky. to snad mozem 🙂 a ked to budu dievčata,tak im to len na prospech :D

radina
12. jún 2014

@wanda1986 ja idem do ikei 🙂) .... ja som mala vklad v utorok. 😉

wanda1986
12. jún 2014

@radina pohyb podla mna neublizi.ked sa ma ujat tak sa ujme.a ide o to ci sa dobre delí.pokial nie,tak si nepomozeme nicim. keby existoval recept,tak keby ho CAR predaval hoc aj za 2000eur,tak by sme ho iste kazda kupili.ale neexistuje 😒

radina
12. jún 2014

@wanda1986 ja som si citala aj zahranicne fora roznych klinik, tak vacsinou pisu len "no heavy lifting" - ja si pod tym predstavujem prenasanie skrine , alebo bednicky s jablkami 😀 A hlavne byt bez stresu 😉 ja som sa pri prvom ivf desne stresovala a sledovala sa, aj pri druhom , teraz som uplne v pohodicke.

wanda1986
12. jún 2014

@radina ja som si preniesla prave melon z chladničky na kuchynsku linku čiže asi pol metra :D ja som nestresovala pri prvom,lebo som verila,ze je to ok. potom som skoro skolabovala,ked mi povedali,ze negativny test. no a teraz to beriem uz tak,ze volajako bude. doktor mi slubil ze v ramci 3 cyklov mi dieta spravia :D neviem či on sam :D ale nie,to srandujem iba :D verim ze som mlada, inak zdrava, sliznicu mam po estrofeme ok a priatel je ochotný pit aspon zelený jačmen,lebo zeleninu nezje tak podla mna to moze mat vplyv na spg, ze nema tolko vitaminov. ja som len zvyknuta,ze co si zaumienim,to dostanem (niečo ako Marfuška: chcem a chcem a chcem ) :D a rozhodla som sa ze chcem dieta a to mi sakra nejde nejak. ale bude. lebo chcem a chcem a chcem :D

radina
12. jún 2014

@wanda1986 Hehe, mily doktorko 🙂 No a si vezmi ,ze ja som zasa strasne netrpezlivy clovek, na nic nedokazem cakat. Na baby cakam uz dva roky. 😖
Inak citis nieco? mna bolia cici a sem tam ma vo vajkach daco pichne, viac od krizov, a dnes aj maternicu trochu citim.

katka17044
12. jún 2014

@wanda1986 aj ja nachystaná a idem sa prejsť plus do drogérie niečo kuk :D

ingrid0105
12. jún 2014

@wanda1986 aj licka mas take cervene? 😀 trochen zavidim ze uz si v ocakavani.budes aj terstovat alebo pockas do krvi?

katka17044
12. jún 2014

@wanda1986 to si zlato napííísala :D

katka17044
12. jún 2014

@radina to máš super, dobré pocity... ja ked som bola tehotná som citila také pulzovanie vo vajecníkoch a potom vzdy nad ranom take mierne akoby menzes bolesti ale ooooovela slabsie... teraz necítim nic... tak neviem neviem

katka17044
12. jún 2014

mna akurat tak bolia asi kĺby, boky, kríže, nohy, ako keď som rástla des, ale to mozno z toho lezania alebo liekov...

radina
12. jún 2014

@katka17044 ja som mala tieto pocity , ked to nevyslo, akoby mi prichadzala mrcha a potom aj vzdy dosla. Hlavne ked som citila take palenie v maternici. Akoby sa chystala na mrchu 😠

radina
12. jún 2014

@katka17044 a nie si napuchnuta z tepla? treba sa trosku hybat, lebo napr ja mam tu dedicnu mutaciu, a pri trombofilnych stavoch sa clovek praveze ma hybat, aby mu nevznikali zrazeniny. Poutieraj prach , alebo si polej kvietky. 😉

wanda1986
12. jún 2014

@ingrid0105 počkam do krvi. bojim sa ze by tam boli dve čiarky a nakoniec krv negativna. to neeeee. to radsej nech ma rovno zas slak trafi ked budem volat na vysledok 🙂 lička mi nečervenaju,ale povahu mam podobnu jak marfuš :D moja mama mi tak aj hovorí :D :D

@katka17044 treba sa odmeniť predsa 🙂)

@radina inak necitim nič. brucho ma pobolieva,ale priznam sa,ze dva dni po sebe som jedla po kazde pol kila čerešní :D tak asi z toho :D a dnes fičím na melóne 🙂) sem tam ma pichne v lavo ale inak nič. minule som citila stale,ako keby som vedela kde to embryjko je. ale na nejaký 6. den to zmizlo. niekde vo vnutri som citila predsa, ze to odislo. ale vzdy som to zahnala a neuspech nepripustala. potom som vymyslela,ze uz to nepicha,lebo sa uhniezdilo 🙂) no nie,neuhniezdilo. a teraz neviem ani ako mam mysliet. normal psycho stavy :D tak je dobre ze tu ste aj dalsie, lebo toto nikto nepochopí komu to poviem a neviem to ani vysvetlit. tak uz radsej nehovorim nikomu nič. lebo vety: trpezlivost ruze prináša, a neboj,teraz je to uz určite pozitivne a blablbalba, tak sa mi otvara nozik vo vačku 😒
ani vlastý muž to asi nechápe, iba cúva ked som povedzme "prehnane emotívna" :D 😀

katka17044
12. jún 2014

@radina ale ja mám všetky tie výsledky na trombofílie čo mi robili na hematológii v poriadku. Práve že chudnem čo som čakala že budem priberať.. ja zase len neležím, včera som si varila a občas pobehám, lebo kvôli chrbtu ani nevydržím dlho ležať, len kašlem teraz na domáce práce príde muž a spraví akurát aby som nezomrela od hladu tak si chystám jesť :D a teraz idem prvý krát vybehnúť na prechádzku a do drogérie. Ale to teplo je neznesiteľné.

wanda1986
12. jún 2014

@katka17044 tolko chodim aj ja a priznam sa,včera som bola aj v kaviarni,kamoska ma vytiahla ale dosla autom pre mna a 5 krokov čo som presla do kaviarne 🙂) no či sedim doma alebo vonku uz je jedno. lezat ja nevydrzim. uz som z toho nervozna jak pes ze som zavreta :D aj s drahym po večeroch sedime na balkone a zmrzlinkujeme :D

wanda1986
12. jún 2014

@katka17044 a podla mna mame byt hlavne v pohode. a ked mam lezat 14 dni,tak v pohode určite nebudem 🙂

ingrid0105
12. jún 2014

pekne ste sa tu zbehli tolke babenky v ocakavani 🙂 vsetkym vam velmi drzim palce 😀

ingrid0105
12. jún 2014

@wanda1986 mi hovor o tzch emociach ! vrcim na okolie kvoli teplu a este tie lieky...niekedy sa nespoznavam aka som naladova. dnes sme sa rozpravali s mojou polovickou, ze ak to tentokrat nevyjde, podotykam ciste teoreticky, tak dalsi KET az na jesen, chcem sa precistit od tych hormonov 😖

wanda1986
12. jún 2014

@ingrid0105 ja som aj prvý KET myslela az tak na jesen. a zrazu som mala papiere a vyberala utrogestan a estrofem z lekarne :D a ja este ze tak na oktober to necham. normalne som pred gynfivom musela vytiahnut papiere,či som sa nesekla :D a čisto teoreticky ak to nevyjde,tak tiez az na jesen. ja uz chcem normalne zit a sportovat konečne a plavat a nie ako velryba sa tu prevalovat :D a ked čisto teoreticky to nevyjde ani na jesen,tak rok pauza, mením robotu a skusam prirodzene :D aj naši na mna čakali 6 rokov a starsi brat sa im podaril asi na prvýkrát. a potom chcela mama aj druhé hned a to som ja po 6 rokoch. takze ako moja sestrička na gynde hovorí: kým máš maternicu, deti mať môžeš 🙂 a lekar ked mi povedal,ze problem je,ze mam nizku sliznicu,tak som sa tvarila vselijak a on ze čo sa tvarim, ze nie rakovinu mi oznamil 🙂 a mal pravdu. ziadna tragedia sa nekona 🙂

katka17044
12. jún 2014

@wanda1986 tak prechádzka za mnou riadne teplo je... 🙂 čo to som si kúpila a potom chcem ísť okolo 20hod. ešte vtedy je super vzduch

wanda1986
12. jún 2014

@ingrid0105 A ty budes o par dni medzi nami 🙂 😉

wanda1986
12. jún 2014

@katka17044 a ja sa akurat chystam 🙂 idem k nasim venčit psa a potom vivat shopping :D nebojte, psa mam po ochrnutí,takze my vela nenachodime ☹

katka17044
12. jún 2014

@wanda1986 tak ja to robím tak ze ked som za pc tak lezim v takom pololeže potom si pobehám tv taký veget, akože vegetím si, ale základ je nezdvíhať ťažké predmety a zbytočne sa nenamáhať, asi pre každého je námaha niečo iné podľa toho na čo je zvyknutý akože mne to teraz v pohode vyhovuje dá sa už keď idem aj von, ale tie prvé dni som určite chcela viac ležať aby som si to nevyčítala. Teraz si myslím, že už ten pohyb je aj dobrý na prekrvenie a tak. Ale aj tak je to všetko zvláštne niekto leží 7 dní vkuse podarí sa niekto ani deň nepodarí sa a naopak čo má byť bude...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre