Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

wanda1986
30. jún 2014

@blcha76 skvelééééé 🙂

blcha76
30. jún 2014

@ingrid0105 Ďakujem, od šťastia sa mi až slzy tisnú do očí 🙂 ... Takže 3 týždne vydržať a uvidíme. Ty budeš ako pokračovať?

ingrid0105
30. jún 2014

@blcha76 ty si pre mna zivy priklad ze aj nam co uz mame viacej rockov na krku to moze este vyjst 😀

ingrid0105
30. jún 2014

@blcha76 to ti verim par cislic a aku radost nam spravia ze? 😀 neviem stale vaham ci skusit teraz ket ked som taka nastartovana alebo sa na to vykaslat oddychnut si a potom? mrcha dorazi za par dni to by bolo ok ale termin na dalsiu konzultaciu mi daju predpokladam az na august a to je na prd ze nevedia promtne reagovat

katka17044
30. jún 2014

@blcha76 krááááásne gratulujeeeeeeem tíško závidím v dobrom aj ja chcem také číselko .)

katka17044
30. jún 2014

@ingrid0105 je mi to ľúto... kolko mas este mrazacikov? Dvoch? To mas super ja nemam ziadnych uz

ingrid0105
30. jún 2014

@katka17044 dakujem za podporu, ano mame dve blastocysty 🙂

katka17044
30. jún 2014

@ingrid0105 tak to je super, tak uz len sa rozhodnúť ci si uzit leto a pockat alebo íst hned do toho... ale asi ti poradia ci je lepsie lieky prerusovat alebo nie

ingrid0105
30. jún 2014

@katka17044 no po IVF mi vedeli dat termin k mojej lekarke az za mesiac, tak a ak teraz dostanem ms tak uz nemozem stimulovat od 1DC, neviem co je lepsie

katka17044
30. jún 2014

@ingrid0105 aha a uz si sa skusala objednat na konzultaciu?

ingrid0105
30. jún 2014

@katka17044 este nie ale vzdy je to cca mesiac

katka17044
30. jún 2014

@ingrid0105 fuha tak to je dost tak to sa uz fakt oplati si uzit leto a potom uvidis...

ingrid0105
30. jún 2014

@katka17044 no si predstav tak mi dali termin na 9.7. ale ak dostanem mrchu za par dni tak sa to aj tak cele posunie...ale ja by som aj tak rada KET bez estrofemu. je to vobec mozne v nasich slovenskych centrach? v CZ ano

katka17044
30. jún 2014

@ingrid0105 no vidííš super... a ci sa to da aj bez estrofemu tak to netusim, uvidis co ti povedia tak drzim na vsetko palce nech ti to ide podla plánov az k vytúženému cieľu

silvik1
30. jún 2014

@ingrid0105 ja som mala znížené dávky estrofemu lebo ma z neho hrozne bolela hlava. a dohodla som sa s lekárom, že prípadne ho môžem úplne vysadiť. vraj mal aj takú pacientku a dokonca otehotnela.

ingrid0105
30. jún 2014

@katka17044 aha aj toto som nasla

Hodnota hCG 17. den po KET
Dobrý den. Dnes 17 den po ket 6denních blastocyst z darovaných vajíček jsem byla poprvé na odběru a hcg bylo jen 95. Test z moči jsem měla slabounce pozitivní už před 6 dny. V pondělí mám přijít na kontrolní odběr. Myslíte, že je ještě nějaká šance při tak... (více)

Dobrý den. Dnes 17 den po ket 6denních blastocyst z darovaných vajíček jsem byla poprvé na odběru a hcg bylo jen 95. Test z moči jsem měla slabounce pozitivní už před 6 dny. V pondělí mám přijít na kontrolní odběr. Myslíte, že je ještě nějaká šance při tak nízkém hcg? Děkuji za odpověď. Michaela
Michaela» ZOBRAZIT ODPOVĚĎ

Dobrý den, paní Michaelo,

důležité je, aby hCG rostlo, pondělní výsledky vyšetření by Vám měly dát jasnou odpověď.

Přeji Vám hodně štěstí

RNDr. Kateřina Okénková, vedoucí embryologické laboratoře

katka17044
30. jún 2014

@ingrid0105 jej to je fakt moj prípad... a nevieš ako nakoniec dopadla? Dakujem krasne

ingrid0105
30. jún 2014

@silvik1 no otehotniet bez neho sa da to bezpochyb, dokonca cesky lekari ho nepredpisuju ak netreba a uz vonkoncom nie v takych obrovskych davkach

ingrid0105
30. jún 2014

toto som nasla

Dobrý večer, paní Martino,
nevím, ve kterém centru stimulaci podstupujete, ale podání estrogenů před stimulaci mi připadá zbytečné až nesmyslné.
Estrogeny působí zpětnou vazbou na hypofýzu (podvěsek mozkový) a tlumí produkci FSH. Proto krátkodobé podání estrogenů spíš činnost ovarií utlumí. Při dlouhodobém podávání (déle jak tři měsíce) se po jejich vysazení objevuje zvýšení hladiny FSH a to vede ke stimulaci činnosti ovarií. Tento efekt se používal před 30 lety, kdy nebyly jiné léky ke stimulaci. Pacientka dostala na dobu tří měsíců antikoncepci a po jejím vysazení se očekávala gravidita s vyšší pravděpodobností. V dnešní době nemá podání estrogenů před stimulací opodstatnění.
Důležitější je dle mne úvodní dávka FSH a pravidelné kontroly FSH, LH, E2 a UTZ. Stejně jako správně volený typ stimulace a její řízení.
Stejně a možná ještě víc důležitá je kultivace embryí. Zde může rozdíl ve výsledcích mezi jednotlivými centry činit až 30%.

Nechte si vysvětlit svým lékařem proč Estrofem berete. Pokud byste byla těhotná, plodu tato medikace neuškodí.

ingrid0105
30. jún 2014

silne zacinam pochybovat o niektorych praktikach tu na slovensku

santeema
30. jún 2014

@ingrid0105 ano je to mozne ja v iscare martin idem na ket a iba s utrogestanom 2x 2 bez estrofenu

santeema
30. jún 2014

kocky co tu byvate a absolvovali ste ivf ako samoplatca, kolko to priblizne prosim vas stoji? staci ozaj priblizne, aby som vedela s cim pocitat. ja som to mala iba cez poistovnu. dik vam vsetkym za info🙂)

ingrid0105
30. jún 2014

@santeema a si to ty tak chcela alebo ti to odporucili? Synacika mate z ET alebo KET? budem trvat tiez na tom ze nechcem estrofem

ingrid0105
30. jún 2014

@santeema a ten sa berie az od 14 DC aspon tu v BA, nechapem preco to tak robia, ked nemam problem so sliznicou...

given
30. jún 2014

@santeema Ahoj, centra to maju v cennikoch, ale je to okolo 1000 EUR plus ak chces ICSI, PK, mrazenie a dalsie nadstandardne veci, tak si pripocitaj (to aj tak poistovne nepreplacaju). Plus samozrejme lieky, platis si plnu cenu, Gonal je velmi drahy, z tych lacnejsich napr. Merional. Presne ceny su na www.adcc.sk .

smoulinka13
30. jún 2014

baby, podla coho davaju lieky -menopur, gonal?

santeema
30. jún 2014

@ingrid0105 nedali mi ho hned, ani som nevedela, ze existuje ten liek. malého mam z et, vlozili dve embryjka a z jedneho je maxik🙂

santeema
30. jún 2014

@given dakujem velmi pekne za info🙂, ja som posledne uspesne ivf tusim nemala gonal, ale to druhe

santeema
30. jún 2014

@ingrid0105 ano utrogestan som brala tusim od 14 dc, nechapem to preco davaju lieky naviac, ked to nevyhnutne netreba, ved aj tak sme dost nadopovane vsetkym moznym🙂

babo78
1. júl 2014

Ahojte, takze som isla dnes na krv, aj ked som mala menzes cez vikend, ale pre istotu, aj ked mi sestricka povedala ze sa stane ze je menzes a moze to byt pozitivne. Aj ked, no uvidime. Neviem co urobit, ci si nechat nejaku pauzu kym pojdem na KET. To ma budu zase pchat hormonmi, alebo ako prebieha priprava predtym?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre