Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

katka17044
1. júl 2014

@silvik1 a ine lieky neberies? Ako napr. utros. ze napr. z neho ta boli hlava ci presne vies ze z estrofemu?

ingrid0105
1. júl 2014

@katka17044 aj na toto mam svoj mozno laicky nazor, preco vsetkz baby s cyklom 26,28,30, aj 35 maju vklad rovnako? hm?

katka17044
1. júl 2014

@ingrid0105 určite sa na všetko popýtaj, veď na to tam sú a človek tam necháva dosť eur...a uvidíš všetko ti nejak vysvetlia a potom uvidíš čo a ako...

ingrid0105
1. júl 2014

@silvik1 po vklade sa nesmie vysadzat

katka17044
1. júl 2014

@ingrid0105 vklad určujú asi podľa sliznice keď má správnu výšku, ale ja sa v tom nevyznám čo tam oni robia :D i ked citam toho fakt dosť a niekedy si pripadám už ako gynekologička :DDDDDDD

silvik1
1. júl 2014

@katka17044 mám presne odsledované, že je to z estrofemu. očividne ho mám dostatok v tele aj bez liekov a takto sa ešte dopovať mi proste nerobí dobre. ale doky s tým nemal problém.

ingrid0105
1. júl 2014

@katka17044 vsak to, uz by som si mohla otvorit ambulaciu 🙂 test si si nerobila?

silvik1
1. júl 2014

@ingrid0105 znižovala som dávky ešte pred vkladom a bavili sme sa s lekárom o znížení pred. ono keď máš brutálne bolesti hlavy každý deň, celý deň tak do vkladu človek ani nevydrží.

ingrid0105
1. júl 2014

@silvik1 to ti verim, ja mavam migreny takze viem co to je.

katka17044
1. júl 2014

@ingrid0105 ako vieš? 🙂 akurát dnes áno tak ciarka uz tmavne ked to porovnam s tym co som robila po tom odbere co som mala 14 hcg tak je tam rozdiel tak som zvedava na stvrtok co mi povedia

katka17044
1. júl 2014

@silvik1 jasne tak to nie je dobre ked ta hlava bolí

zuzina1881
1. júl 2014

@ingrid0105 ja chodim do heliosu v mt a som velmi spokojna, maju vysoku uspesnost! Su samozrejme dr.texlom prepojeni s tym, co je v brne. Ak si pozries ich stranky, tak v sekcii diskusia su velmi zaujimave postrehy! sanatoriumhelios.sk alebo sanatoriumhelios.cz

ingrid0105
1. júl 2014

@katka17044 urcite to bude dobre ak tmavne 😀 to je super 😀

katka17044
1. júl 2014

@ingrid0105 no som fakt zvedavá 🙂 stvrtok budem zase múdrejšia ked povedia číslo... to budú zase nervy cakat kym zdvihnu

ingrid0105
1. júl 2014

@zuzina1881 vsak prave z ich diskusii cerpam nove poznatky a prichadzam na to ze to co absolvujem v BA nie je celkom v poriadku

ingrid0105
1. júl 2014

@katka17044 bude to dobre uvidis ja tomu verim musis aj ty 😉

ingrid0105
1. júl 2014

@katka17044 teraz sa ozvala ta anuska30 co som ti posielala jej pribeh tak tehulkuje je 12tt 😀

katka17044
1. júl 2014

@ingrid0105 to faaaaaaaakt tak to je aka paraaaaada dakujem pekne za info

given
1. júl 2014

@ingrid0105 Ty chodis do GF? Tam maju take baby s otazkami radi 😀 😀 😀 .
Skus sa spojit s @dadenka111 , ona si tusim isla po svojom s tym estrofemom, znizovala si davky a dopadlo to uspesne. Myslim, ze ti to bude vediet aj pekne vyargumentovat.
Co sa tyka tvojej otazky ohladom dlzky cyklov, tak podla mna je to jedno, aky ma kto dlhy cyklus prirodzene, kedze v CARe je to riadeny cyklus, tak aj ovu tam ma kazdy v priblizne rovnaky den, resp. injekciu Pregnulu a potom po 36hodinach OPU. Jednoducho tvoje telo pri IVF neovplyvnuju tvoje vlastne hormony, ale hlavne hormony podavane zvonku.

ingrid0105
1. júl 2014

@given ahoj ano chodim tam tak sa s nou skusim skontaktovat 🙂 no s tym cyklom mas pravdu asi ale podla mna niekedy rozhoduje aj den, dva o uspesnosti a nie to nalinajkovat kazdej rovnako 🙂

ingrid0105
1. júl 2014

@dadenka111 ahoj, dala mi na teba kontakt jedna babenka, riesim dilemu ohladom estrofemu pri KETe, ja ho nechcem pri dalsom ako si to riesila?

ingrid0105
1. júl 2014

@given a ty snazilkujes alebo uz si mamina?

given
1. júl 2014

@ingrid0105 Ja som bola 3 krat na IVF v GF. A raz v Iscare. Hned prve sa podarilo, maly bude mat uz 5 rokov v auguste. Ale chceli sme este jedno babo a to nie a nie sa podarit. Teraz to bol fakt uz posledny pokus, uz mam toho akurat tak dost. Posledny cyklus sme sli ako samoplatcovia a cele to bola podla mna od zaciatku stratena zalezitost.
v CARoch a v GF zvlast idu podla schem, sa tam nebabru s nejakymi individualnymi poziadavkami a zvlastnostami. Bohuzial.

ingrid0105
1. júl 2014

@given vsak to, pritom za tie peniaze by mali brat ohlad aj na individualne poziadavky. ja mam 2 dispole dcery ale mam noveho partnera a chceme spolocne babo, ale mala som 2 cisarske + sterilizaciu , potom operaciu myomu a skusame. sme samoplatcovia tak preto chcem skusit brno. a dadenka111 sem zvykne na MK obcas zabludit, nevies?

given
1. júl 2014

Ano, chodi sem. Ale ma maleho synceka, takze podla toho ako spi, tipujem 😉

ingrid0105
1. júl 2014

@given ok dakujem ti . a nevedia preco sa ti nedari? mala si dost vajok? ja na to ze som stara korcula aj hej 😀

given
1. júl 2014

@ingrid0105 V predchadzajucich dvoch IVF cykloch (v roku 2012 obidva) som mala tak akurat. Minule bolo tusim 9 a 8 sa oplodnilo. Ale tentokrat som vobec nereagovala na liecbu a tak sme mali len jedno oplodnene embryjko. Bola som dost nahnevana, lebo zbytocne som do seba pchala hormony, jedno zrele vajicko by som pravdepodobne mala aj bez liekov. Zajtra idem na krv, ale test mam negativny. Diagnozu nemame ziadnu, spermiogram perfektny. Mam 37 rokov. A uz nato kaslem, nemam sil.

ingrid0105
1. júl 2014

@given to ma podrz taky rozdiel v stimulacii za 2 roky? dost, to si mala tak zlu rezervu vajok aj z HP? ja som zas brala automaticky ze ked mam uz 2 deti ze sa zadari hned a vidis uz 2x nist ale ja chcem babatko 😀

ingrid0105
1. júl 2014

@given ja som vcera pisala na stranku heliosu v cz otazku co tam maju tie diskusie a bolo mi dnes odpovedane, co zasnem. Mne Stenova ked som jej raz pisala nezabudla pri krvi zdoraznit ze ona nema cas vypisovat. idem im napisat co by obnasal prevoz embryi uz zmrazenych. bola som hlupa ze som sa nerozhodla pre cechy skor ☹

leonetka
1. júl 2014

@ingrid0105 ahoj, som sa narychlo zacitala a pozeram, ze riesis presno to co ja. som po OPU, ale z dovodu OHSS sa tento cyklus vklad nekona. Mam vraj ist za 2 mesiace na KET a tiez doki spominal, ze mi da estrogeny (asi Estrimax?) na sliznicu. No moja sliznica je v normalnom cykle dost vysoka, nieto este v umelom. A ked som chcela vediet zdovodnenie, tak znervoznel a vysupol nas z ambulance. 😕 Tiez lutujem, ze som neriesila hned brnensky Helios. 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre