Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

lucatko1987
9. okt 2014

Ahojte baby, vcera som bola na ET. Poradte nejake triky typy ako na to stale nemysliet a je nieco co ste jedli alebo pily na podporu uhniezdenia? Ja beriem nejaku dobu femibion a papam ananas 😊 tesim sa na Vase rady a " babske recepty"

alcinkap
9. okt 2014

@lucatko1987
no femibion papaj, aj ten ananas 🙂 a ja som jedla aj kajenské korenie .... či mi to pomohlo neviem, ale podarilo sa na prvýkrát 🙂
Nemyslieť? no ja som bola tri dni po vklade doma a potom som sa naplno zasa vrhla do pracovného kolotoča. Či mi to pomohlo neviem a mala som v práci dve kolegyne tehotné (takže moc nemyslieť sa na to nedalo), tak možno sa na mňa aj tie ich tehotenské vírusy nalepili 🙂
Moc držím palce ....

lenka54321happy
9. okt 2014

@babo78
No moja dufam....tvrdia mi ze 6dnove su ok ale uz som citala kadeco :-/
Ach....musim len verit co mi ine ostava....

babo78
9. okt 2014

@lenka54321happy
netreba vela citat, potom to cloveka depta :(
nechaj to na pocit🙂

lenka54321happy
9. okt 2014

@lucatko1987
Ahoj, ty si sa v 1987 narodila? Juj mlada dievcina! Zavidim ti!
Ja 33 ☹(
Raday okrem ananasu neviem a to sa ma zevraj jest ten stred!!( to vsade pisu)
A vsak to tvrde!!!???? Ci som uz vazne osprostela??? 🙂

lucatko1987
9. okt 2014

@lenka54321happy hej 87, ale s muzom sa snazime uz 6 rokov a tiez som si presla kadecim a nechcem to nechavat na neskor, chcela by som do 30 byt maminkou 😊 no stred je veru tvrdy, ten som nejedla, ale tak skusim sa prekonat 😁
Ja mam v robote dost stresu, do konca tyzdna budem doma to budem 4.den po vklade ked neratam den vkladu, tak snad to bude stacit 😊

lenka54321happy
9. okt 2014

@lucatko1987
Drzim ti velmi palce, je toto tvoj 1.ivf?

lucatko1987
9. okt 2014

@lenka54321happy hej 1. A verim, ze kym nebudeme chciet surodenca tak aj posledne 😊 mame este v mrazaku 7 jednodnovych embryi a 4 blastocysty

lenka54321happy
9. okt 2014

Baby co ste v RF v Brne, prosim Vas....je to pravda ze tam nechavaju PK embryi do 6.dna? Zevraj tam to normalne robia?
Dakujem

tlucka
9. okt 2014

@lenka54321happy Áno, je to pravda, až na 6. deň mrazia najlepšie embryá. Nie ako v centrách na Slovensku, ktorým ide len o biznis, aby čo najviac mrazili a robili čo najviac KETov. 😒 Prečo sa pýtaš?

lenka54321happy
9. okt 2014

@tlucka
Dakujem za odpoved!
Vies lebo ja som v UK a tu vacsinou mrazia na 5ty den ale zevraj moje embrya sa pomalsie vyvijali a az na 6ty den rano boli 3 pekne blactocysty! Zevraj su ok mi tvrdia
Ale ja sa obavam....kedze AZ na 6ty den boli blactocysty....na 5ty den LEN moruly....

santeema
9. okt 2014

@tlucka aj v iscare martin mrazia 6 dnove a aj vkladaju, ak chces. ja mam z takého babo a vzdy ked som bola aj na dalsie ivfka tak mi embryjka nechali , ak bolo ake minim. 5 dni

lenka54321happy
9. okt 2014

@santeema
Ahoj dakujem to rada pocujem, vies lebo kazda baba mi vravela ze mala na 5ty den zamrazene blactocysty...
A moja neboli este blactocysty na 5ty den az na 6ty den rano som mala 3 expandovane balctocysty...
Preco im to trvalo o den dlhsie neviem dufam ze su dobre!!!!!

misenaf
10. okt 2014

@wanda1986
@katka17044 Ahojte kočky. Stretli sme sa v téme čakanie po ET v juni.
Ako pokračujete? Ja čakam na ms po preliečeni endometriozy a chystame sa na 2 ivf.
Co vám zistili a aké vyšetrenia robili po neuspešnom ivf?
Mne robili imunitu a brali krv na hemato. Hemato niečo vyšlo, imunita ok.

ingrid0105
10. okt 2014

ahojte baby pomaly mi to ubieha dnes 6ty den po KET a migrena ako prasa ☹

lenka54321happy
10. okt 2014

katka17044
babo78
ingrid0105
santeema
lucatko1987
Baby tak som bola na sono, sliznica ma 8.5mm tak mi povedali ze buduci stvrtok alebo piatok bude vklad....
Dufam Boze DUFAM ze sa dobre rozmrazia a dam si vlozit 2!
Viem u Vas to inak markuju, tu v UK takto mam 3:
5BB, 4AB a 4BB....idem googlovat co tie cisla a pismena znamenaju ale predpokladam 5 je ze to je expandovana blactocysta a A je nieco s tou fragmentaciou a B nemam sajnu :-/
Idem zistovat....
Drzim Vam vse palce ach
Musi sa to podarit!!!
Musi!!!!!

babo78
10. okt 2014

@lenka54321happy
tak to je super, ked si mala taku sliznicu. JA som mala v piatok na kontrole 7,5 a v utorok bol vklad. neboj vsetko dobre dopadne🙂
Ja som uz tiez nedockava ako to dopadne🙂

lenka54321happy
10. okt 2014

@babo78
Ako sa citis moja?
Ja som sa pri ET sledovala ako sialena!!!
Musi sa podarit!
Musi!!! Xxx

ingrid0105
10. okt 2014

@lenka54321happy no super sliznica. a aj uzivas nejake lieky? daj vediet co si vygooglila 🙂

ingrid0105
10. okt 2014

Blastocysty Vývoj a blastocysty kvality (alebo vyhodnocovanie)
K dispozícii sú 3 rôzne diely do blastocysty - dva typy buniek a dutina kvapaliny (viď obrázok vyššie)
Ako vývoj blastocysty postupuje bunky v priečinkoch 2 rozdeliť a tekutiny dutiny Zväčší
S pokračujúcim vývojom blastocysty embryo rozširuje, shell tenšie, a vymyslí zo svojej ulity
Blastocysta implantácia do sliznice maternice a potom môže začať
Naše IVF kliniky a mnoho ďalších, ktoré robia blastocysty kultúra a prenos pomocou bodovacieho systému blastocysty pôvodne vyvinutý a publikoval Dr David Gardner v neskorej 1990. Dr Gardner je dobre známy pre bytia prvý vyvinúť komerčne dostupný embryo kultúry mediálny systém, ktorý by podporoval vysoké ceny životaschopného vývoja blastocysty. Existujú aj iné systémy hodnotenia pre blastocysty, ale táto je najpoužívanejší.

Gardner blastocysty triedenie systém priradí 3 samostatné skóre kvality ku každému blastocysty embryá:
Blastocysta vývojové štádium - rozšírenie a násadových status
Vnútorná bunková mäsa (ICM) skóre, alebo kvalita
Trophectoderm (TE) skóre, alebo kvalita
Rozšírenie
triedy Blastocysta vývoj a stav fázy
1
Blastocoel dutiny menej ako polovica objemu embrya

2
Blastocoel dutina viac ako polovica objemu embrya

3
Full blastocysty, dutina úplne zaplnený embryo

4
Expanded blastocysty, dutiny väčšie ako embryá, s stenčenie škrupiny

5
Liahnutie z shellu

6
Vyliahli z shellu

ICM trieda
Hmotnosť kvalita vnútornej bunkovej

A
Mnoho buniek, zhutnenie

B
Niekoľko bunky, voľne zoskupené

C
Veľmi málo buniek

TE trieda
Kvalita Trophectoderm

A
Mnoho buniek, ktoré tvoria súdržnú vrstvu

B
Len málo buniek, ktoré tvoria voľné epitel

C
Veľmi málo veľkých buniek
@lenka54321happy

ingrid0105
10. okt 2014

@lenka54321happy tak ja uz som to nasla , pozri si to🙂

babo78
10. okt 2014

@lenka54321happy

citim sa divne, mam hrozne chute na jedlo ale to pripisujem liekom, citim sa nafuknuta, tak tazko mi je od zaludka a bolia ma dost prsia.

ivka3901
10. okt 2014

Ahojte baby zajtra ma čaká ET 🙂 idem do Brna do reprofitu a máme zatiaľ 6-8 bunkové,1-6bunkové a 2-5 bunkové samozrejme sú dúfam,že už morulky alebo blastocysty znich dávam si vožiť 2 a ostatné dúfam zamrazia 🙂

lenka54321happy
10. okt 2014

@ingrid0105
Moja dakujem aka si zlata!!!!!! Si to vazim velmi xxxx

lenka54321happy
10. okt 2014

@babo78
To su zrejme dobre znamenia!!!!!

lenka54321happy
10. okt 2014

@ivka3901
Ahoj drzim palce!
Daj vediet co to zajtra vlozili!
Zajtra je tak 6ty den?
Mna to caka buduci stvrtok!
Mam strach dufam ze sa dobre rozmrazia!!!

wanda1986
10. okt 2014

@misenaf ahoj 🙂 ja vtedy po neuspesnom et a hned potom aj ket som prestala riešiť kliniky.unavilo ma to a momentalne som asi rezignovala na tento smer. teraz mam novu pracu a mozno dakedy v zime alebo na jar pojdem pre svoje posledné 2 embryjka.
a ked ani to nie,tak si dam zas rok pauzu,lebo úprimne,veľmi sa mi to nechce riesit 😒 ale drzim ti moc moc palce 🙂

santeema
10. okt 2014

@lenka54321happy drzim palce🙂..urcite sa to podari, velmi ti to zelam🙂

lenka54321happy
10. okt 2014

@santeema
Dakujem si zlata 😘

ingrid0105
11. okt 2014

@angel74 ahoj velmi drzim palceky na dnes daj vediet ako si dopadla 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre