Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

sweeti
10. apr 2015

@bellabelluska Pfuj,pfuj,pfuj tak budeme drzat paste na pondelok a nedockavo cakat dobru spravu 🙂

bellabelluska
10. apr 2015

@sweeti joj dakujem si zlata 🙂))

snaaazilka77
10. apr 2015

@candour Velmi ti drzim palce, nech ti KET vyjde 🙂 a za kazdy KET sa plati 150 Eur a plus este lieky? Aku si mala hormonalnu liecbu, ze mas tolko mraziacikov? Mala si dlhy protokol? Uvazujem, ze ako sa postavit k dalsiemu IVF. Nemala si ten OHSS syndrom? Pokojne mi napis aj spravu. Vdaka 🙂

rearo
10. apr 2015

Aj ja som 4 den po transfere,vlozili mi 2 embria ale dnes mi vzali chut od zivota embriologicki mi volali ze ostavajuce 3 embria sa nedelia dobre a nemozu byt zamrazene ma niekto podobnu skusenost ci tie vlozene sa ujmu alebo aj tie sa prestali pravdepodobne delit...

sienna77
10. apr 2015

@sweeti ano, mas pravdu, treba mysliet pozitivne a nestresovat sa zbytocne 😉 tak super, to budes este skor ako ja, ja idem az 22.4. v ktorom si teraz tyzdni? drzim palce, daj potom vediet 😉

sienna77
10. apr 2015

@rearo neboj, to nemusi vobec nic znamenat! ja som tiez bola z toho velmi sklamana, mali sme 8 embryi, z toho dve mi vlozili zvysne sa vytvorili embrya, ale taktiez sa prestali vyvyjat, tak nemame nic zamrazene. ale vlozene sa ujali, som tehotna, takze nezufaj! 😉 drzim palce!

candour
10. apr 2015

@snaaazilka77 dakujem 🙂 v CAR kam chodim sa plati za KET 160,lieky estrofen je lacny to je nic a crinone mi ostala kopa z dvoch ivf.neviem akurat ci ma zas embryologicka nebude tlacit do asist.hatchingu mali sme ho pri 2.vklade,to bolo plus cc.150eur tusim,zalezi ako sa po rozmraz.budu embryjka mat..no co sa tyka mrazakov,pichala som obe ivf rovnako gonal 150 od zac.cyklu,potom orgalutran a ovitrelle,v 2.ivf mi gonal v polke stim.musel este znizit.neviem ale pri rovnakej liecbe som Druhy krat mala extremne vajickok,29..prvy raz 12.ale prvy cyklus sa embryja prestali vyvyjat treti den.nic nemrazili.v druhom ivf prezilo PK 18 embryjok.uplny extrem v porovnani s prvym ivf.uvidime na ktory ket sa ujme🙂je to podla mna cele o nahode,ale así mi aj laparo pomohla..ohss som mala obe ivf.v druhom velmi silny,pchali ma infuzkami aj antibiotikami a podla mna preto sa neujalo..newa,ten hore to ma dalej v rukach🙂

rearo
11. apr 2015

@sienna77 boze....bodaj by si mala pravdu lebo som celkom zufala ja myslim ked na miske to neslo asi ani v bruchu nepojdu...ale dala si mi nadej dakujem ti velmi drzim ti palce a ujali sa ti obidve?

sienna77
11. apr 2015

@rearo dakujem.verim,ze aj u teba bude vsetko v poriadku.neboj,treba verit v dobry vysledok!viem,ze je to tazke,ved sama som si tym prechadzala a prrchadzam...ale je pravda aj to,ze negativne myslienky a obavy ta len deprimuju a je lepsie si to obdobie cakania urobit co najprijemnejsie.ja zatial neviem,cibsa ujalo jedno alebo dve.prvy ultrazvuk mam az o tyzden a pol. Takze tiez len cakam teraz....preto viem velmi dobre,ako sa citis.mne tehotenstvo potvrdili zatial 2x z krvi,na ultrazvukubsom zatial nebola.

sweeti
12. apr 2015

@sienna77 Podla poslednej menstruacie som teraz 5tt+2 tebe to ako vychadza v ktorom si.Jaaaaj uz aby to bolo nech vidime uz bit drobcom srdiecka.Dam vediet urcite 😉 a ty daj tiez.A som zvedava ci sa Vam ujali obe ci len jedno to uz uvidia ze?

rearo
12. apr 2015

@sienna77 pijem 3 litre denne aj ty si mala take nafuknute brucho? Uz myslim niekedy ze mi praskne ale rano som ok brucho je normalne len pocas dnas sa zvatsi strasne vyzeram ako tehotna,na krv iden az 23.4 tak som velmi zvedava co mi povie dr.( ak ti s krvi povie ze si tehotna moze sa to pri ultrazvuku zmenit? Moze to odumriet este?)

rearo
12. apr 2015

Prosim Vas ako dlho treba pit 3-4 litre po transferi denne?

nelka79
13. apr 2015

@sweeti Gratulujem 😉

sweeti
13. apr 2015

Kočky prosím koľko dní od vkladu ste boli na USG,alebo od potvrdenia tehotenstva z krvi?V kolkom týždni ste teoreticky boli a v ktorom týždni Vám bolo vidiť akciu srdiečka?Vďaka za info.

sweeti
13. apr 2015

@nelka79 Ďakujemeeee 🙂 a vy ako za chvilku už bude aj tehu knižka žeeee 😉

nelka79
13. apr 2015

@rearo žial ano, moze hoci kedy, prve tri mesiace je riziko potratu. ale nato netreba mysliet, musiš byt pozitivna to je najdolezitejsie. 😉

majkulik
13. apr 2015

@sweeti ahojky, prosim ta, citila si nieco? tesim sa s tebou

nelka79
13. apr 2015

@sweeti noooooo dufam, ze uz bude aj teku knizka. dnes som 9+5 tt, mame sa dobre 😉
ja som bola na prve usg v car 7+6tt, ale asi v kazdom car je to iné.
drz sa! a vela oddychuj 😉

sienna77
13. apr 2015

@sweeti podla mojich vypoctov by som teraz mala byt 6tt+3. na ultrazvuku by uz mali vidiet, ci dve alebo jedno myslim. uz sa neviem dockat a ratam dni 🙂

nelka79
13. apr 2015

dievcata tu mate link na ivf , vpiste kolko dnove bolo vlozene a datum 🙂

http://www.ivfconnections.com/forums/content.ph......

sienna77
13. apr 2015

@rearo ano, ja sa citim stale velmi nafuknuta, a tiez ako keby som bola thotana v stvrtom mesiaci.....☹ ja sa snazim pit vela, ale nie vzdy sa mi podari, nafuknuta som ale aj tak.....no a ci sa moze stat nieco po potvrdeni tehotenstva....no ano, riziko je tu vzdy, najma prve tri mesiace. ja mam obavy, lebo kamaratke sa to stalo, ked isla na prvy ultrazvuk, tak uz bolo babatko mrtve, tak to mam stale v hlave, aj ked sa snazim to vyhnat. treba mysliet pozitivne, lebo zase obavat sa da vzdy niecoho. verim, ze bude vsetko ok, aj ked kludnejsia budem, ked mi to na tom ultrazvuku potvrdia 🙂

rearo
13. apr 2015

@sienna77 dakujem...mne je uz dnes lepsie do vcera som myslela ze vybuchnem ani prihnut som sa nemohla od dnes je to lepsie zajtra mam tyzden od transferu ani ja sa neviem uz dockat co mi povie dr.a este stale pijes tak vela? To treba cele dva tyzdne kym nepojdem na krv? Nikdy som viac nevipila ako 2 pohare denne teraz 3 l,,,nenormal...ale zvladam...

rearo
13. apr 2015

@sienna77 teraz sa uz zasa bojim toho ze to brucho polavilo,ked ty si stale nafuknuta...dufam ze sa tam nieco nepokazilo...uz ratam zo vsetkym

meaningful
13. apr 2015

@sweeti ahoj, na usg chod tak v 6-7tt.(od poslednej mrchy) to uz bude aj srdiecko vidiet. Aby si sa zbytocne nestresovala. Ja som bola v 5tt a nebolo este srdiecko... len akasi dutinka. Ale o dva tyzdne nato bolo srdiecko.

sienna77
13. apr 2015

@rearo pit vela odporucaju stale, takze ano, aj teraz sa snazim co najviac vypit. tiez som predtym pila velmi malo, takze to je pre mna stale narocne, ale snazim sa. uplne chapem, ze sa pozorujes a si neista, robila som a stale robim presne to iste...asi je to prirodzene. aj ked mne u lekara vzdy hovorili, aby sm sa hlavne prilis nesledovala a chovala sa normalne, tak ako predtym, akurat si davala na seba trochu vacsi pozor. ja som po transfere nemohla robit prudke ani rychle pohyby, to mi telo ani nedovolilo, a tak som opatrnejsia stale. inak ale je kazde telo individualne, takze to, ze ti brucho polavilo, vobec nemusi hned znamenat zlu spravu. ja mam PCOS, takze mozno trva dlshsie, kym sa telo dostane spat do normalu....

rearo
13. apr 2015

Ja som po transfere bola hned ok len to nafuknute brucho inac nic...ale po odobrati vajicok ked prestala ucinkovat injekcia myslela som ze umrem nemohla som sa vobec narovnat chodila spm skrcena ako stary clovek 🙂

sweeti
13. apr 2015

@majkulik Vies co pobolievalo ma podbrusko a prsia tie mam stale citlive a na 5 den po transferi som zacala mat OHSS tak som dufala ze drobec sa uhniezdil a produkuje uz HCG vtedy sa to zvykne zhorsovat co aj bolo.Ale neva uz to odoznelo a prekonala som to z radostou tym ze som si bola ista ze tam drobec isto je.Ty si ako na tom?

sweeti
13. apr 2015

@meaningful My sme boli na sone uz v piatok tak dufam ze to doktor odhadol dobre a ze toho 20.04. uz bude srdiecko to uz budem 6tt+2 tak nech je to uz taaaam.

sweeti
13. apr 2015

Dievcata a poradte.Chodite po potvrdeni tehotenstva do prace,alebo ste radsej doma do konca 3 mesiaca,alebo ako planujete ked bude vsetko v poriadku?

majkulik
13. apr 2015

@sweeti no pobolieva ma podbrusko a prsia mam vacsie a vacsie, a zacinaju byt citlive. no velmi pevne verim tomu, ze idem v tehu slapajach. som kratko po vklade, ale doteraz som nemala take pobolievanie ako teraz.
a k tvojej otazke - asi by som zostala do toho 3 mesiaca doma, a potom uvidis ako bude a podla toho sla do prace.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre