Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

katka.gzd
13. máj 2015

@karkulka129 az od dna po odbere...v den odberu sa oplodnuju a nasledujuci den je prvy den kuktivacie

karkulka129
13. máj 2015

@katka.gzd diki moc za odpoveď 🙂

scheflera
13. máj 2015

@katka.gzd Díky za tabuľku.
@karkulka129 Mne to rátali na hodiny.V utorok o 12tej spojovali materiál,v nedelu o 8:30 bol vklad.Napísali,že emb.pri vklade mali 117 hodín.Z 8 embríí nám prežili PK 4.2sme vložili,2zmrazili. Tesne nejakú hodinu pred vkladom sa zastavili posledné 2,tak sme sa vyhli ich vloženiu. 🙂

dancez
13. máj 2015

@hozka ešte 3 a neviem či to dáme vložiť vo Ferticentre kam chodíme alebo pojdeme do Brna. a chcem si dať urobiť ešte repro. imunologiu, lebo na ďalší vklad tam idem až o mesiace, skor tamnechce dovoliť tak dovtedy nech sú výsledky. ty ideš na vklad po mesiaci? do ktorého centra chodíš ?

alison758
13. máj 2015

@dancez moja ale vysledky z repra su min. za 5 tyzdnov ja uz cakam siesty ale v pondelok uz pridu...sice mozno zalezi aj od toho kam pojdes...drzim palce.kolko si mala uz vkladov?

renitr
13. máj 2015

@ereska moja velmi ma mrzi ze to takto dopadlo(( Uz si doma , alebo este v nemocke?

dancez
13. máj 2015

@alison758 2 x KET som mala , no šak s tým rátam že 6 týždnov to bude trvať , to by som mohla stihnuť vklad o 2 mesiace nie? keďže si chcem dať urobiť protilátky proti trofoblastu tak asi do Nitri lebo v Ba to nerobia. Ty si si to dala kde robiť a kolko vkladov máš za sebou?

alison758
13. máj 2015

@dancez ties som si vybrala nitru.2 mesiace stihas ;) ja sa chystam v juni mam 1 et a 2 ket..aj dufam ze mi aspon nieco najdu lebo doteraz mi kazdy hovori ze som zdrava..ja som tiez rozmyslala ze si dam mraziacikov previes ale uz mam iba 2 tak nechcem riskovat ;)

katka.gzd
13. máj 2015

@dancez @alison758 baby aky zmysel ma prenasat uz vyrobene embrijka do ineho centra? Myslite, ze ich v brne lepsie vlozia? Lebo podla mna skor zalezi na procese pred odobratim vajicok (kvalitativne a po zdravotnej stranke vas) ako potom co uz su oplodnene a nachystane na vklad... A vklady robi Pinter kvalitne, ja som od neho uz 2x tehu (predtym 2x v gynfive nic)... Aj priprava maternice pred vkladom nieje ina.. Snazim sa to pochopit

alison758
13. máj 2015

@katka.gzd ja viem ze to nema zmysel. chodim do heliosu v martine a mbe sa nepaci pristup niektorych ludi leno to ide.tvrdia ze som v piriadku, embria vyzeraju ties super ale...hcg 0 ok chapem ze je to v mnohych pripadoch nahoda a ze niekedy to vyde na 5 na 6 na 10 pokys a niekedy nie, ma dojalo ako ma ,,podrazili,, ked som si chcela dat vlozit 2 embria...10 minutovy utok sestricky a doktorky ze co som to za cloveka ked chcem riskovat ze mi narodia slepe nevyvinute....no podpora ako sa patri :D ale suhlasim s tebou ze nema zmysel ich prevazat

zellva
13. máj 2015

@katka17044 ahoj 🙂 to aby si sa usmiala

hozka
13. máj 2015

@alison758 ahoj, čítam si tvoje skúsenosti v Heliose MT, ja nie som tiež spokojná hlavne s prístupom Staroveckej, mne po prvom neúspechu ani nič nepovedali, prečo a čo by sa ešte dalo vyšetriť, žiadna psychická podpora, sama sa musím pýtať čo ďalej a tak...berú nás ako zárobok a nič iné...toľko moj nazor

hozka
13. máj 2015

@dancez chodíme do Heliosu mt, idem na vklad po mesiaci, ešte podľa sona sa rozhodne, či bude realizovaný.

alison758
13. máj 2015

@hozka vsetci su taky ani krajkovic ci ako sa vola mi nic nepovedal na neuspech ani culbova...pri 3 neuspechu mi starovecka akorat povedala ze pridame fraxik :D(hematku nemam spravenu) ja nemam problem ani s vystelkou ani s ovulaciou maternicu mam bez nalezou ako chodim tam 1,5 roka a dozvedela som iba to ze som v poriadku ale takmer ziadne vysetrenia mi nerobili :D

katka.gzd
13. máj 2015

@alison758 tak to ma mrzi a teraz uz to aj chapem..ja som mala velmi zlu skusenost zasa v gynfive a tiez som odtial prasila ako mamydlena jakmile sme minuli mrazacikov...mna tam skoro spravili komplet neplodnou nepozornostou lekara a pristup bol otrasny.. No uz pri vklade hotovych drobatok to proste nezavazi podla mna..uz ti nemaju ako ublizit ak sa nedas psychicky deptat... Akurat by som sa bala ze ich naschval znehodnotia pri odovzdavani ako pomstu..pevne nervy zelam a vela stastia

alison758
13. máj 2015

@katka.gzd dakujem,a nech nam to uz vyjde :D inak moj muz sa tiez obava toho ze ich znehodnotia ale ja som naivne doverciva a verim ze v kazdom z nich je aspon kusok citu a ze toho by neboli schopni. no nase zdravotnictvo je proste top! :D nie darmo sa hobori ze do nemocnice sa chodi umierat.(len pre odlahcenie tiejto vaznej temy nikomu nic zle neprajem)

ereska
14. máj 2015

@renitr uz som doma od vcera konecne s manzelom

lucia19831
14. máj 2015

Baby vela podla mna zavisi na kvalite vajok, ja som mala vo ferti hyperstimulak takze vela ale nekvalitnych a najma na kvalite embryologov. Fetri v tomto moc neverim. Mozno keby ich v brne rozmrazili by ich ani nevkladali, lebo by sa dobre alebo vobec nedelili... Urcite radsej nevlozit ako vlozit embryjka co nemaju sancu uz len kvoli psychike..ja som vo ferti nechala dvoch mrazacikov nevedno akej (lebo papier som nedostala) ale zrejme pochybnej kvality, jeden z nich po 5 dnovej kultivacii len CM, to by v lepsom centre ani nemrazili... V brne som isla na novy soft cyklus dostala som presne kvalitu a vyvoje stadium embryjok a teraz som v 9.tyzdni, mali sme len dve z toho HB1 a EB2 a tu dvojkovu my rovno povedali ze mrazit nema zmysel. Toto centra na slovensku nerobia, mrazia prakticky hocico a zarabaju na ketoch, v gynfive ani nehovorim, cele zle.. Drzim vsetkym palec, mozno by mal nastat nejaky spolocensky tlak aby sa uvedomili.

katka.gzd
14. máj 2015

@lucia19831 podla mna ma vyznam kazdy vklad a kazde zijuce embrijko by malo dostat sancu...nikdy nevies ci v tvojom tele nepookreje a nenastartuje sa...ja som vo ferti tiez nikdy nedostala info o kvalite, tiez som mala OHSS (mam PCOS, takze normalka) z 32!! vajicok (doktor mal dost stresy zo mna) sme mali 23 oplodnenych, no po PK zostalo podla nich len 4 vhodne na mrazenie takze nemala som dojem ze mrazia secko co sa da...po prvom KETe som cakala dvojicky, bohuzial koniec v 8mom tyzdni, po rozmrazeni druhych dvoch sme na monitore videli ze jedno z nich ma nepravidelny tvar, bolo take splostene, ale doktor povedal, ze zije a preto mu treba dat sancu...som opat tehotna...opat boli chytene obidve...ale uplne na zaciatku to jedno vzdalo takze som si "uzila" dvojtyzdnove spinenie a strach, ale ktovie ci to, co bojuje dalej bolo to pekne alebo to druhe...hlavne, ze bojuje a rastie..predsalen to najidealnejsie prostredie maju u nas v brusku..

scheflera
14. máj 2015

Mne sa hodinu pred ET dve emb.zastavili a bol to 5 den PK.myslíte,že keby mi práve tie vložili,tak pookrejú a zavrtajú sa? 😀

katka.gzd
14. máj 2015

@scheflera ked sa zastavili tak zomreli cize jasne ze nie, ja som pisala k tej kvalite, ze baby nedavaju sancu embrijkam nizsej kvality a radsej by ich nevkladali....ja mam opacny nazor....a kvalita sa hodnoti aj podla toho kolko buniek ma mat v danom case...ked ma menej, automaticky sa hodnoti ako menej kvalitne, pritom v brusku to moze v pohode dobehnut...

alison758
14. máj 2015

@lucia19831 tazko povedat...mne tvrdia ze maju 100% kvalitu.ale urcite je to o psychike,mam xamestnanie ktore ma stesuje aj ked idem na pnku myslim na pracu vyzvana mi mobil...a ked este v cenyre po tebe hukaju :Dties som mala ohhs 31 vajo a 21 zrelych.tiez sa nechali v pk aby mali istotu ze su v poriadku :D

lucia2505
14. máj 2015

@katka.gzd S týmto súhlasím...poznám babu, ktorej vkladali dva krat kvalitné a nechytili sa a posledný ket mala embryjko o ktorom jej povedali, že je spomalené vo vývoji a že to nevyzerá bohvie ako, aby si nerobila nádeje, ale ona to chcela aj tak vložiť a má dcérku teraz...podotýkam zdravú a krásnu.

hozka
14. máj 2015

@alison758 ahoj, dívala som sa v tvojom profile, že si tiež zo ZA, kde pracuješ? Ja som dala výpoveď po 7 rokoch kvôli IVFku, tiež som mala náročnú prácu, každý deň na cestách. Hovorila som si, že čo keď som moc vyťažená, musím niečo pre to urobiť a niečo zmeniť. Ale zatiaľ mám za sebou prvý vklad ET, ktorý nevyšiel, ale máme ešte 6 mrazáčikov a verím, že to raz príde...

alison758
14. máj 2015

@hozka ano byvam v za a uz som v 2 mesacnej vypovednej lehote :D muz dostal pracu v trencine tak sa stahujeme a mi vraveli ze by ma vedeli prelozit ale odmietla som a dala vypoved uz mam iba 2 mraziacikov ale verim ze aspon jedno z nich uz je to prave :D uvidim este ake vysledky pridu z repra a podla toho ide na vklad

katka17044
14. máj 2015

@zellva jeeeeeeej si zlatá veľmi krásne ti ďakujem 🙂 potešila si ma

rearo
14. máj 2015

@katka.gzd ahoj katka opytam sa ta ked ti teraz vlozili dve a to druhe odislo,krvacala si? A jefno ti v bruchu predsa ostalo?

scheflera
14. máj 2015

@rearo Moja kamarátka tak mala vložené dve 5-dnové,na 14-den po ET sa jedno odlúčilo,špinila,a z toho druhého má 🙂 nádhernú dcérku v termíne.

rearo
14. máj 2015

@scheflera ja mam vies aky problem bolo mi vlozene dve emb.3 dnove....na 15 den od Et nevidel dr nic povedal ze tehotenstvo tam je ale nic nevidi mam prist za 2 t na sono .to bude na druhy tyzden bojim sa ze tam zase nic neuvidi ale nekrvacala som vobec ani nespinila,ale zevraj sa embria mozu vstrebat...uz som na nervi

katka.gzd
14. máj 2015

@rearo ano, krvacala, vyse dvoch tyzdnov a potom to prestalo...druhemu sa dari dobre z coho sa moc tesim
Inak divne ze ti robil tak skoro sono..po 14 dnoch od transferu sa robi estelen HCG z krvy a sono az o dalsie 2 tyzdne..byt tebou nestresujem ak to mas pozitivne...na sono je este cas..bude to dobre...a ked si nekrvacala, o to lepsie ;)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre