Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

nikolajka2
18. máj 2015

ahojte dievcata= cakate tu niektora po ET? ja som 4 den po ET a mam hrozne depky, tak som sa tu chcela aspon spyat ci aj vy to tak prezivate ( niektora z Vas)

katka.gzd
18. máj 2015

@nikolajka2 preco depky? tesit sa treba, brusku sa prihovarat 🙂 alebo radsej tie dva tyzdne prespat

alinaxx
18. máj 2015

@nikolajka2 ahoj asi sme boli na tom každá rovnako 😲 alebo vacsina...treba myslieť pozitívne a ako vraví katka prihováraj sa brušku 🙂veď je tam babatko 🙂možno dve nepíšeš kolko ti vkladali 🙂 nedepkuj lebo to škodí ..viem je to tažké...ale stojíí to za to 🙂 😎

scheflera
18. máj 2015

@nikolajka2 Ahoj.Ja som po ET bola zlá,nervozna sama zo seba,doslova hnusná a dosť často ma niečo aj rozplakalo.nejak som bola prvý týžden v tom,že to zase nevyšlo,pretože som nič necítila,žiaden tlak,či nejaké pichnutie,alebo ťahanie,ani som vôbec nezašpinila,absolútne nič.Moja psychika bola v háji.Len som si spomínala na doktorove slová:Tu môžete mať psychiku úplne kdesi,tu to všetko riadi chémia."A mal pravdu.Potom som objavila na teste //,ktoré ďalej silneli.Až teraz po 15tich dnoch od ET pociťujem mierne tlaky dole,tak si myslím,že sú tam kde majú byť a je to na dobrej ceste.
Takže depkám sa niekedy nedá ubrániť,dôležitý je režim:nešportovať,neskákať,nedvíhať ťažké,polehávať a dávať si aj také primerané prechádzky,to je dobré na prekrvenie. 🙂

nikolajka2
18. máj 2015

@scheflera - ach diky. No a som nervna, lebo toto je uz moje 3tie IVF a nie a nie sa dopracovat k dietatu. A ci navyse, vsetci okolo mana tehotni suseda, kolegyne,kamaratka co mi nejak nepridava.Som si myslela , ze to tretie uz budem v klude , ale kde este horsie to je so mnou.Ale idem na tu prechadzku ako hovoris. Do prace si chodila? ja som 4 den pp ET a dnes som to uz nevydrzala a som robila z domu. 3 dni som lezala a flakala som po prazdnom byte.

scheflera
18. máj 2015

@nikolajka2 Do práce som nešla,kedže mám pásovú robotu a s bremenami.Brala som dovolenku,a kedže ma nechce vypísať gyn.ani obvodná,tak si idem brať neplatené voľno.síce mi to kazí peňažnú situáciu,ale ide mi teraz o inú hodnotu.

lilitela
18. máj 2015

@katka.gzd Som rada, ze mi rozumies. Kde beries ty tu silu?

lilitela
18. máj 2015

@nikolajka2 Ja som si vcera pozerala na fejsbuku nejake davne kamosky a poviem ti jedine co ma trapilo bolo, ktora ma kolko deti a podobne, tiez mi uz sibe. Bolo mi uplne ukradnute, kde robia, kde boli na dovolenke, ako ziju a pod., len tie deti.

lilitela
18. máj 2015

@katka.gzd A tie hodnoty su fakt male, 18 den po ket 498, a o tyzden, cize 25. den 1030.

grece
18. máj 2015

@katka.gzd ahoj dakujem za rady 😉 dnes mi vlozili dve 6 bunkove embrijka 😀 tak uz len pozitivne mysliet. A dúfat ze sa aspon jednej bambulke bude pácit. 😉 Ale teraz stoho mam lepsí pocit ako pri prvom.

katka.gzd
18. máj 2015

@lilitela sama neviem...ja by som to zhrnula a nazvala skor "zmierenie s osudom".... Som si za tie 4 roky, laparku, zopar inseminacii, 2 IVFka, kopu bielych testov, jeden dvojity potrat presla tolkymi fazami zufalstva, odhodlania, nasratosti, apatickosti a zasa naspat, ze teraz uz som kludna a zmierena...ale kebh mi to co viem teraz aj niekto povedal na uplnomzaciatku, nic by mi to nepomohlo lebo som si to musela sama prezit a sama utriast v hlave aby som do tohoto stadia dosla..to sa bohuzial neda urychlit a kazda na to potrebuje iny cas....
No a co mi pocas riesenia toho celeho pomahalo velmi bolo rozpravat o tom...lebo cim viac som o tom rozpravala nahlas...rodine, znamym, na koniku, tym viac ludi s podobnym problemom som nasla, tym vsednejsi mi dany problem prisiel, tym menej osamela som sa v tom citila, tym mensiu krivdu som citila, ze to len ja to mam take zle a je to take nefer...a pomahalo mi to..a stale pomaha...rzat to v sebe a hambit sa si poplakat, byt k sebe prisna este nikomu neulavilo ani nepomohlo, skor naopak...takze asi tak

katka.gzd
18. máj 2015

@lilitela no a tie hodnoty su slabucke..to je pravda, ale aj tak...zmierujeme sa az ked je verdikt...moje dvojky tiez boli od uplneho zaciatku pozadu a kazdou kontrolou sa doktorova tvar len zvaznovala, ale aj tak som do poslednej chvile bublinky prehovarala nech ma tu nenechavaju samu...hold nedali si povedat..snad teraz davaju pozor na tu aktualnu bublinku niekde zhora...a nemyslim, ze by psychicky to bolo menej bolelo keby sa s nimi lucim uz popredu...proste teraz si este trhotna kym doktor nepovie ze niesi...basta...na zmierovanie bude este kopec casu

katka.gzd
18. máj 2015

@grece drzim palce 🙂 urcite sa musis potom ozvat s testikom...a intuicia je mocna carodejka... 😵

lilitela
19. máj 2015

@katka.gzd To mas pravdu, ja o tom nemam s kym poklebetit, u nas ma problem moj muz v spermiach a muzi toto nesu strasne tazko. Raz sa zmienil niekomu z rodiny a povedali mu, ze neveria, ze urcite je chyba vo mne, ako keby na tom zalezalo, v kom je chyba. Tak sme sa dohodli, ze pre "ochranu" oboch si to nechame pre seba. Inak ak ti v profile sedi tvoj vek, tak mas este dost casu,mozno preto je to pre teba menej stresujucu. Ja mam vsak uz 38 rokov, pre mna je to bud teraz, alebo nikdy.

katka.gzd
19. máj 2015

@lilitela hej, chlapi toto nedobre znasaju, to je pravda, ten moj nieje vynimka...tiez nieje 100%...doktor to zhodnotil tak na 3ku...aj morfologia aj mnozstvo...takze my sme sa bohovo nasli...a ano, mam 28rokov, no po dietati tuzim od 15...vzdy som bola medzi kamoskami ta divna a moj konecny stav mi prisiel ako brutalna ironia osudu...a aj napriek tomu, ze mi vsetci hovoria, ze mam este cas..ja to tak nevidim...a neviem ovedat na kolko IVFiek este budem mat peniaze a aj nervy...a preto pred tymto KETom sme sa dokonca s drahym dohodli, ze ked to nevide, podame ziadost o adopciu...doteraz o tom nechcel ani pocut, ale dal sa presvedcit kvoli mne...neviem ako sa vy dvaja divate na tuto moznost...viem, ze to nieje pre kazdeho, ale pre mna ako podledna moznost....u vas sa da skusit este darca spermii ako medzistupen..ak by bol drahy pristupny adopcii, snad by prezul aj tuto moznost?

martuska00
19. máj 2015

baby nezostal vám menopur alebo merional alebo pregnyl dakujem

grece
19. máj 2015

@katka.gzd ozvem sa a dakujem vam vsetkym za kazde pozbudivé slovo. Teraz sa cítim dobre pozityvne som naladena. 😉 A dvoverujem ze to teraz vijde však mame jar a dokonca včera bol aj nov tak ze vsetko kvitne a vyvijasa. 😀

grece
19. máj 2015

@katka.gzd Toto si napisala krásne aj mne to pomaha ked otom hovorím a delim sa s mojimi problemami a pocitmi lebo sa mi ulavi ked viem ze nie som sama na svete s takymi to problemami.

grece
19. máj 2015

@nikolajka2 Ahoj ja som 2 deň po ket viem presne čo cítiš ako to prežívaš ja som bola natom pri 1 IVF tak isto.Predstav si že v mojom okolí každá kamarátka otehotnela dokonca aj v rodine sa narodilo bábetko to boli také tlaky na moju psychiku že som nemohla kukať ani na reklamu s deťmi. Keď manželova sesternica porodila to bola čerešnička na torte ja som asi viac revala a bola v depkách ako normálna. Teraz som si povedala škodíš sama sebe aj tým bambulkám v brušku nato aby sa im páčilo umna povedala som si že budem pozitína a budem sa k nim prihovárať. Keď na teba príde depka dýchaj zhlboka a snaž sa zamestnať. Ja som Tiež doma snažím sa čítať,ležať kukať dobrí film a vela sem písať ak potrebuješ sa porozprávať napíš ja ti odpíšem a podporíme sa navzájom 😀

lenocka171
19. máj 2015

@grece @nikolajka2 baby ja som si spievala aj pesničku talizman ked mi bolo velmi zle ;) vždy mi to zdvihlo psychiku - hudba celkovo pohladí dušičku 🙂 .... Držím Vám palce 😉

grece
19. máj 2015

Dakujem aja ti drzim palce 😉 tiez som si dnes vyspevovala a vela spala neviem co je to somnou ale tlaci ma to spat 😀

lilitela
20. máj 2015

@katka.gzd Nejak som sa nad tymito alternativami nezamyslala, asi preto, ze ja uz jedno dieta mam. Nedari sa s druhym.
Ty si mala pri tych prvych dvojickach aj akciu srdiecka? Preco sa doktor tvaril pri kazdej navsteve menej optimisticky, zaostavali nejako vo vyvoji?

katka.gzd
20. máj 2015

@lilitela och to je super novinka, ze uz jednoho drobca mas...ja viem, ze na tuzbe po druhom to vela nemeni, no je tobpredsa lepsie ako nemat ziadne..prve sa podarilo prirodzene ci tiez je to zazrak z IVF?
A moje dvojicky boli na tom tak, ze v 7mom tyzdni mi moj gyndos povedal, ze nevidi akciu a ze ma posiela do nemocnice..ja som tomu odmietla verit a uprosila doktora z CAR nech sa na mna pozrie este kym to ukoncime..ten mi na druhy den robil teda sono a povedal, ze jednu akciu tam vidi a druhou si neni isty..plakala som ako mala..nasledne som chodila este kazdy tyzden na sono az do 10tt kde sa bohuzial neukazoval ziaden pokrok vo vyvoji takze sa to ukoncilo..teraz ked porovnam co som videla na ultrazvuku pri nich a co s touto bublinkou, tak mam dojem, ze nepresiahli vyvojovo ani 6ty tyzden..bolo ich ledva vidno...teraz som uz v tom 6tom jasne videla sama akciu srdiecka ako ma byt.. No minuly rok som sa ich peoste nechcela vzdat kym to nieje 100% iste..kedze aj 2tt zaostavanie je stale v norme..a bolo to prvy krat co nam to konecne vyslo..ale zmierila som sa s tym po kyrete prekvapivo rychlo..sama nechapem..

lilitela
20. máj 2015

@katka.gzd Aj dcera je z IVF. Som prekvapena, ze ta nenutili ist skor, ale ze ta nechali az do toho 10 tyzdna, to je fajn, ak ti vysli v ustreti. Zrejme sa dvojicky drzali aj vdaka utrogestanu, alebo co si brala. Nenavrhovali ti potom, ze po vysadeni by nastal spontanny potrat?

katka.gzd
20. máj 2015

@lilitela to preto, ze tam bola potvrdena akcia srdiecka...a mozno cakali, ze sa rozkrvacam aj napriek liekom...neviem...keby som krvacala, poslali by ma skor, to je jasne..ale asi na mne doktor videl, ze sa nevzdam bez boja...a nebolo to zdravotne riziko pre mna..ale o spontannom potrate nechcel ani pocut..ze pri dvojickach zvlast je riziko, ze nieco by tam zostalo robit pliagu a ja som sa nebranila...ak by slo o jedno babo ukoncene v 6tt tak by som nesla..tiez som skor za prirodzene veci, ale uz pri nasich IVFkach a liekoch sme mimo prirodzenost tak neriskujem...(ale ak sa mi podari donosit toto drobatko a bude zdrave a hlavkou dolu, prirodzeny porod bez zasahov si zobrat nenecham, IVF alebo nie...proste nenecham...)
Dcerka je aka stara? A manzel by naozaj do toho darcu nesiel, ze by malo babo aspon tvoje geny?
Mame v rodine aj taky par..ona bola ok, on velmi zly spermiogram a suhlasil s darcom, ale ona nakoniec odmietla IVF (ze si nenecha kazit zdravie) a adoptovali dve krasne deti... Ja by som sla najskor do darcu urcite...a aj naopak ak by moje vajicka boli zle, sla by som do darkyne a manzelovych spermii...aj som to chvilu zvazovala..mam zlu rodinnu anamnezu..vela rakoviny.. A ked sa nam nedarilo, prepadala som presvedceniu ze to je podstata problemu preco nam embryjka odchadzaju.. Zatial teda na to nedoslo..snad ani nedojde a donosim...ale ja uz rozmyslam nad vselicim...

lilitela
20. máj 2015

@katka.gzd Bude mat uz styri roky. Myslim, ze toho darcu by som ani ja neznasala velmi dobre. Ked sa mala narodila, tak sa mi podobala chvilu na mojho brata, chvilu na moju mamu, ale z manzelovej strany vobec na nikoho. Hned som zacala pochybovat, ci nezamenili spermie a strasne som sa snazila si vybavit z pamäte muza z toho paru, co bol v ten isty den ako ja na OPU. Ale teraz sa uz zacina podobat na manzela. Skor by som uvazovala nad tou adopciou, nech je to fer, ze by dieta "nebolo" geneticky ani jedneho z nas. Ale zas by som sa bala, ci by som neuprednostnovala vlastne dieta, alebo keby sa vyskytli nejake problemy s adoptovanym, tak hladat chyby v jeho povode a pod.
Aj ja som v stadiu, ked hladam dovody toho ze sa druhe nedari. Raz muzov spermiogram, ktory sa teda vyrazne zhorsil a to uz pred tymi 5 rokmi bol dost zly, potom v mojom veku, teraz som mala nejake zenske zdravotne problemy, ale s 3 doktormi som to konzultovala, a tvarili sa, ze to nema vplyv. Ale sorry, ved oni stejne prd vedia. Lebo keby vedeli, tak vsetky sme uz davno tehotne a nehrame tu "loteriu".

katka.gzd
20. máj 2015

@lilitela vidim, ze niesom sama co ma casto pocit, ze doktori bud nechcu, nevedia alebo nemaju zaujem riesit priciny, ale len aplikuju svoje sablonky hlava nehlava a obcas sa in zadari...pritom riesenim aspon casti pricin by nam rapidne zvysili sance na uspech....a je to frustrujuce lebo mam este z nich velakrat pocit, ze co vobec ich otravujem, co ja o tom viem..oni vedia lepsie..ale nesmieme tomuto prepadat..snazit sa po vlastnej ose drzat najzdravsie ako vieme a dufat v zazrak...lebo zazrak je aj kazde prirodzene splodene dieta...po tom co vieme co vsetko sa moze v tom procese posrat je to ucineny zazrak....
K tej adopcii este...mozno to vyznie zle, ale moze byt fajn sa dat na cakacku uz len z psychologickeho hladiska...tak nejak sa uvolnit, ze mas zadne vratka a dat cast toho tlaku z pliec dolu...nielen sebe ale aj manzelovi...aj na kvalitu spermii strasne vplyva stres..menovite na testosteron..a pri troche ulavy sa moze aj to ciastocne polepsit..v dnesnej dobe sa caka na zdraveho novorodenca roky a da sa aj odhlasit ak sa vam zadari...pary za vami v poradi to len uvitaju.. Toto bol v podstate aj pre mojho manzela konecny presvedcivy argument preco do toho ist uz teraz a nie az ked vycerpame vsetky ostatne pokusy...a po ich vycerpani uz by sme neboli 354ty v poradi ale mozno uz 3ti....mozno by sa ti to oplatilo zvazit?

lilitela
21. máj 2015

@katka.gzd Tak to asi ostanem asi iba pri jednom dietati. Mne sa momentalne "ulavilo". Bola som na sone a pred 2 tyzdnami tam videla 4mm gestacny vak, a teraz nevidela nic. Robila mi akysi ambulantny tehotensky test z krvi a este krv pre istotu poslala do labaku. Jej ten test vysiel po 5 minutach negativny, a uzavrela to ukoncenym tehotenstvom. Ked som dosla domov, urobila som si cikaci test, a vysiel mi silno pozitivny - neviem co to ma za test. Ale ked som sa zamyslela, tak je pravda, ze okrem napnutych prsnikov uz necitim tlak v podbrusku, co bol znak tehotnosti u mna. Takze myslim, ze ja to mam za sebou, tipujem, ze z labaku vyjdu este pozitivne hodnody, takze bude treba asi v pondelok krv zopakovat a potom mozem definitivne vysadit Duphaston a odkrvacam si to. Takze na nejaky sposob mi odlahlo, teraz sa uz len rozhodnut, ci idem do 3. IVF, ziadost mam uz schvalenu. Ak pojdem, tak som sa rozhodla, ze tentokrat po stimulacii nebudem vkladat ziadne cerstve, dam si ich zamrazit, a po par mesiacoch, ked sa budem na to citit, zacnem vkladat. Tento vyse rok a pol bol taky psychicky zaberak, ze som si ani neuzila posledne mesiace rodicovskej. Nastupim naspät do prace a konecne sa moj zivot bude tocit aj okrem ineho, ako umele oplodnenie.
Tebe prosim ta, pri tom kyrete navrhovali nejaku biopsiu dvojciat? Lebo viem, ze niektore CAR to ponukaju a dokonca na zahranicnych forach som sa docitala, ze mozu zeny priniest aj doma vypudeny plodik a dat na biopsiu, avsak v jednom CAR, co som sa pytala, to robia iba po kyrete a predpokladam, ze asi nenajdem nikoho, kto by bol ochotny... neviem na koho sa obratit... mam uz asi len par dni, ak by som chcela poznat pricinu, ci islo o geneticky problem. Ja sa totiz nejako nie som schopna zmierit s myslienkou, ze zo 7 transferov nebolo ani jedno embryo dobre - vsetko to boli blastocysty.

katka.gzd
21. máj 2015

@lilitela je mi luto, ze to takto dopadlo... Ten pocit ulavy ked uz je rozhodnute, aj ked nie pozitivnym smerom doverne poznam..koniec neistoty je ulava..zvlastne ale, ze ten krvny test jej vysiel negativny a domaci z mocu pozitiv... Ono je predsa normalne ze aj po MA to HCG neklesne okamzite..preto ma neprekvapuje ten domaci test, ale ten jej..hmm..kedy mas volat o vysledky z labu?
S tou pauzou a psychickou pripravenostou pred dalsim vkladom uplny suhlas...ja som najskor po potrate chcela co najskor ist do toho znova a stihli by sme to este minuly rok, ale som rada, ze som pockala a vychladla a sla do toho s kludom a cistou hlavou az teraz v Aprili...mozno aj to pomohlo...
Biopsiu robili v nemocnici..robia ju po kazdom kyrete ale nic nezistili, bol to privelmi ranny potrat..a preto si myslim , ze ani tebe nebudu vediet nic povedat este z takto skoreho stadia..
Skor ak by si chcela vediet ci mas zdrave emryjko, dat pred vkladom spravit predimplantacnu genetiku...ja ale neviem ci by som do toho sla s tym rizikom, ze zo zdraveho emryjka by mi odobratim jeho buniek spravili nezdrave..deklaruju ze riziko je male, ale ja by som to asi radsej nechala na prirodu nech mi to povie aj ked je to psychicky narocnejsie...
Ja som sa raz mojho gyndosa pytala ci mam zly geneticky zaklad ked mame taky velky "odpad", tak vela nam ich zastavi rast a potom sa ani neuchytali a on mi povedal, ze doslova kazdy clovek bok sanca jedna ku desiatim, ze sa narodi a ze bohuzial nikto mi nezaruci ci moje dieta sa narodi na 2hy, 5ty alebo az 10ty pokus, ze to nemam v rukach ani ja ani embryolog, ani nikto iny...niekto ma proste stastie, ze to spravne ebryo trafi na 1x a niekto tu smolu, ze to trva dlhsie...v podstate ma tym ukludnil aj ked to neznelo moc povzbudivo...nastavila som si realnejsie ocakavania...v nejakom vedeckom clanku na nete som si zas precitala ze u zdravych ludi je to jedno zo 4och... Takze pri nezdravych by to 1ku 10 mozno aj sedelo..
Ide o to ako velmi ta kazdy nezdar depta... Ak to psychicky zvladas, nechala by som to zasa na nahodu...ak citis, ze dalsi MA uz proste nie, dajte si tu predimplantacnu diagnostiku..ona stale nezaruci, ze to babo donosis ale budes vediet ci sa oplati vkladat a dufat..

lilitela
21. máj 2015

@katka.gzd Uz mam vysledky, 2130. Manzel vyratal z tych predoslych hodnot ze to bude 2200, dobre sa trafil. Ak je to s tou biopsiou tak, tak urcite do toho nebudem investovat. S tym PGD ratam ak pojdeme na to tretie IVF.Predtym sme si to nedali, kedze sa dcera podarila tak sikovne a ratala som, ze nejake 3 transfery zvladnem. Nepredpokladala som ze ich bude 7. Sestricka mi ani neodpisala instrukcie ze co dalej, tak prave premyslam, ci ist na kontrolu zajtra alebo v pondelok.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre