Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

isabella22
25. máj 2015

@alison758 mne davali orevenciu proti ohss solumedrol hned po odbere a teraz picham do zadku este dalsich 5....priznaky nemam ziadne....utrogestan mi problemy nerobi akurat ze skm nafuknuta z neho a pomaly nezapnem gate 😀 ano citala som statistiky kde akoze ti stacia 3 vklady preto by som chcela 2 vlozit uvidime ci nebudu robit problemy..genetiku ste si nedavali robit?kde chodis do centra?

alison758
25. máj 2015

@isabella22 nafuknuta si z odberu tak to budes mat et no mne tiez dalo dali aj som mala tie injekcie do zadku no a veru ze ja som myslela ze to neprezijem :D brucho ako v 8 mesiaci tehotenstva nemohla som si ani kychnut azleee mi bolo ani jest mi nechutilo...ano mame genetiku a uz aj testy z reprodukcnej imunologie aj stytnej zlazy a vsetko ok az na to D

alison758
25. máj 2015

@isabella22 chodime do heliosu v martine a vy?

isabella22
25. máj 2015

@alison758 aj my do heliosu 😉 presne bolamsom prvy krat tam neviem ako to bude....mne vzdy po tych injekciach strpne zadok 😀

alison758
25. máj 2015

@isabella22 u mna tobolojedine co mina chvilu ulavilo...co sa tam zmenil pristup?si spokojna?

isabella22
25. máj 2015

@alison758 ja som velmi.spokojna kedy ides znovu???

isabella22
25. máj 2015

@alison758 beries aj vitaminy??

alison758
25. máj 2015

@isabella22 ja sim vobec nebola...koho mas ako doktora? pri dalsej ms v juni ale minulymesiac som mala dost zle stavy brutalne sa mi tocila hlava bolo mi zle no potom to preslo ale mam taky picit ze sa to vracia...to by mi asi prekazilo plany... :D beriem D a E uz som vyskysala vsetko mozne lystovku, cecko,magnezium...teraz beriem to D kedze musim a na slniecko sa dostanem az po vklade :D

isabella22
25. máj 2015

@alison758 nebola?no u mna sa striedali raz krajkovic potom starovecka culbova vlastne vsetci. Ta mi robila aj odber.

alison758
25. máj 2015

@isabella22 mne robil krajcovic odber a mam najradsej asi starovecku ale niesom tam spokojna stratili mi prvu ziadost chodime tam uz od marca min. roku a stymulku sme zacali az v oktobry...a na genetiku nan sestricka zobralo malo krvy tak sme tam o tyzden museli letiet zas :D sklamali ma a si im povedala ze chces vlozit 2? nezabudnem ako sa zacali do mna obuvat sestricka s culbovou ze co som to za cloveka nech sa idem pozriet ake sa rodia dvojicky ci chcem aby sa mi narodili slepe zle vyvinute...no podpora ako sa patry :D ....ale starovecka mi aspon ponukla ten fraxik dufam ze aj nabuduce na nu natrafim neviem preco ale ju som si oblubila aj ked vela ludi na nu nadava

isabella22
25. máj 2015

@alison758 a kedy sa ta pytali kolko chces vlozit???ja som.nemala.zatial sebemensi problem..,

alison758
26. máj 2015

@isabella22 ides na et?nedohodovali ste sa este kolko sa bude mrazit avtak? myslim ze ti budu volat v den vkladu a povies im ja som bola kvoli vode na kontrole pred vkladom 2x najprv na nejaky 3 den po odbere a potom v den vkladu, ak mas dnes vklad tak ti cca o 9 zavolaju ze ako su na tom malinke

alison758
26. máj 2015

@isabella22 a drzim palce ;) si na pnke?

isabella22
26. máj 2015

@alison758 ano volala som idem akurat na vklad do martina 🙂 mam krasnych 8 blastocyst 2 dam vlozit ostatne dame mrazit 😉 vraj takto.krasne sa uz davno nikomu vsetky nevyvijali juj tesim.sa

lilitela
26. máj 2015

@katka.gzd No mna ked kontrolovali na Kramaroch pri tom krvacani, tak ma doktor tak vymackal, ze som myslela, ze snad ani normalne tehotenstvo nemoze taky pristup zvladnut a vidis, este som bola par tyzdnov tehotna. Takze ak by sa nedajboze nieco stalo, urcite nie z tej kontroly. My sa vsetky bojime si aj kychnut, ale ked vidim, co stvaraju tehotne zeny, ktore nemaju problem otehotniet prirodzene - tance, mlynske kola, bicyklovanie a pod.
Mne to este nekonci, dalsi ultrazvuk ukazal stale prazdno v maternici, ale hodnoty HCG stupaju, posiela ma na Kramare, myslim, ze cistenie ma neminie. Stve ma, ze som nevysadila Duphaston uz v piatok, ale som si davala este nejaku nadej. Teraz natahujem cas, ze ci nezacnem sama krvacat. Zas zistujem, ze doktori prd vedia, volala som aj do CAR, aby som im zreferovala situaciu a ze co dalej, a nic som sa nedozvedela, proste mam ist na tie Kramare, a asi ma cistenie neminie.

isabella22
26. máj 2015

@alison758 A áno.som na PN...ale už len do.piatku.nebaví má.to.doma.sedieť

alison758
26. máj 2015

@isabella22 to poznam :D som zvedava na seba ako dlho vydrzim bez prace :D

katka.gzd
26. máj 2015

@lilitela ale kvoli comu by ta cistili ked na utz nic nevidno? Podla mna dobre ze si nevysadila, lebo co ak..a bol to len 3 dni rozdiel...3 dni krvacat skor alebo neskor uz nieje ziaden rozdiel...ale co to blaznive hcg...tvoje telo sa tusim odmieta zmierit...dala by som mu casu kolko potrebuje...sak kontrolne sona ti robia..lieky uz neberies, tak raz mu to dojde...ak naozaj na utz nic neni, nevidim dovod drazdit maternicu umelo kym neni pripravena...a zvlast ak ta nic neboli a nemas horucku... (Klasickych tehotenskych 37,3 nepovazujem za horucku)

isabella22
26. máj 2015

@alison758 tak a mam po transfere chlap zakazal.ist do.roboty nakolko robim na.rontgene a mam.zostat este tyzden doma slahne ma

alison758
26. máj 2015

@isabella22 no tak to by som nesla do prace vobec...najdi si zabavu nejake knihy filmy alebo serial alebo nieco co ta bavi...aspon 3 dni by si mala byt v klude ale to ti isto hovorili tak sa s bublinkami drzte ;) a ako pisu baby prihovaraj sa im

isabella22
26. máj 2015

@alison758 ostávam veď domka nám chcú tak sa budem baviť. S ňou len V robote naháňajú lebo nemá kto robiť no čo uz

erijan
26. máj 2015

@isabella22 ahoj, ak sa mozem opytat, ako to ze ti vlozia dve embryjka? Na vlastnu ziadost? A nemali s tym problem?

rearo
26. máj 2015

@erijan pytaju sa ci chces jedno alebo dve

isabella22
26. máj 2015

@erijan nie pohoda veď je.to moja vec povedala. Som.že.chcem 2 tak dali 2

alison758
26. máj 2015
alison758
26. máj 2015

@isabella22 nemoz tomu uverit mna zdrbali ako male decko :D a kto ti robil vklad?resp. komu si podpisovala papiere? daj vediet ako sa mas ;) myslim ze to vyjde ;)

katka.gzd
26. máj 2015

@alison758 je strasne individualne pre koho je vhodne alebo na druhu stranu nebezpecne vkladat 2....pre baby vyssieho veku alebo s endometriozou alebo akymkolvek problemom co znizuje sancu na uhniezdenie odporucaju 2...pre baby kde je napr len partner problem alebo protilatky atd, nechcu vkladat dve pretoze viacpocetne tehotenstvo je samo o sebe rizikove, aj u zdravych zien, alebo keby sa stalo, ze obidve sa uchytia a jedno si to rozmysli, moze zobrat so sebou aj to druhe pri krvacani atd...tam je naozaj lepsie ist po jednom a bezpecne...nemozete sa takto porovnavat ze komu nic nepovedali, komu dali na vyber, komu nadavali lebo kazda ste v inom stave....ale v konecnom dosledku si nasledky znasate same...takze natlakove zastrasovanie/ nadavanie a podobne je neprofesionalne v akomkolvek pripade...mali by vas normalne vecne informovat a potom vam dat na vyber na zaklade toho...ale nasi lekari sa asi nikdy sindromu poloboha co vie najlepsie nezbavia...

alison758
26. máj 2015

@katka.gzd to chapem tiez som si o tom vela citala a radila som sa aj so svojim doktorom ku ktoremu chodim uz viac ako 10 rokov a povedal ze u mna nevidi problem s dvojickami,ale to uz jedno kedze mam uz iva 2 budem vkladat po 1 lebo urcite nieco na tom bude ze uspesnost rastie s ppctom tranferov

isabella22
26. máj 2015

@alison758 to vazne???sestra prisla podpisali sme papiere potom sa opytala kolko chceme zamrazit a vlozit 🙂 vklad mi robila culbova doktorka zlatunka a ta aj odber vajicok robila 🙂

lilitela
26. máj 2015

@katka.gzd Udajne kvoli tomu, ze tam mozu byt zvysky embrya a tak, a to moze sposobovat ten rast HCG + to riziko infekcie. No a ten rast HCG moze telo klamat, aby nekrvacalo. Citala som, zeny sa vyjadruju rozne k prirodzenym potratom vs. kyretazou. Oboje ma vyhody aj nevyhody, aj rizika. Mozno sa u mna telo tym prvym dlhym krvacanim snazilo zbavit niecoho, co samo nedokaze a treba mu pomoct. Takze idem dalej natahovat cas, verim ze mimomaternicove to nebude, a ak sa to do vikendu nerozbehne samo, tak idem na tie Kramare. Bohuzial nemam tak dobrych lekarov, aby mi vsetko dokladne vysvetlili, aby som sa vedela najlepsie rozhodnut. Kedze uz jedno dieta mam, nemala by som sa spravat uplne nezodpovedne, aby som si neprivodila este vacsie komplikacie.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre