Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

leto79
15. okt 2015

@malik no co ja viem, nejake vyrazne nie, citim maternicu akokeby som bola prechladena, ale vyrazne bolesti nemam

malik
15. okt 2015

@leto79 nemoze len hlbsie embryo nidovat?

malik
15. okt 2015

@astrid55 drzim Ti palce!! Snad Hcg vystreliii.

leto79
15. okt 2015

@malik a to sa prejavuje ako?

malik
15. okt 2015

@leto79 napr. Spinenim, ked sa dostava hlbsie do sliznice. Verim, ze Ti to vyjde!

leto79
15. okt 2015

@malik ale to by testiky silneli, nie? a nesilneju 😔

malik
15. okt 2015

@leto79 na krv ides az 14 den? Ja pevneverim, ze este nic nie je stratene.

meli8412
15. okt 2015

@dancez Juuuuj, super, malinke nase milované 🙂

leto79
15. okt 2015

@malik si zlata, ale je to tak 30 ku 70, ze neni to tehu. Este zajtra testnem, ak tam nebude vyraznejsia, tak je to jasne...

vevericka13
15. okt 2015

@lucia2505 ja som niekde citala, ze musis mat tri potraty aby sa to nejako riesilo. ja som mala to chemicke aj prirodzene, ale odtedy som neotehotnela, to bolo v maji 2014, teraz po ivf mam asi to iste, len ja som este nezacala krvacat, tak neviem, kolko to este budem mat v sebe. ty si kedy zacala pri tom chemickom krvacat? a kolko si mala hcg?

astrid55
15. okt 2015

@malik si zlata,ze si na na mna myslela, zial nevystrelilo, mam len80:(, mame este 2 mrazacikov, tak verim, ze sa raz podari

malik
15. okt 2015

@astrid55 ☹ a co teraz? Mas vysadit lieky?! To mi je luto.

astrid55
15. okt 2015

@malik neviem, predpokladam, cakam co mi odpise dr.Ty sa opatruj🙂

lucia2505
15. okt 2015

@vevericka13 no mozno musis mat niekolko potratov alebo neuspesnych pokusov,aby ta lekari vobec upozornili nato,ze existuje nejaka reprodukcna imunologia,ale ja som tam isla sama z vlastnej iniciativy,inak by som uz minula mrazacikov a neuspesne a mohla by som stimulovat na dalsi cyklus. V centre ma totiz odbili s tym,ze naco hned taketo vysetrenia,ze treba len skusat a skusat,no ale tak pardon,my s prepacenim nesereme peniaze a nervy mam tiez len jedny. Tak som rada v podstate,ze sa prislo na koren veci. Co sa tyka toho tehu,tak 9 den po ket test pozitivny, 12 den ovela slabsi, 14 den hcg 81, 16 den test uz negativ a potom asi o 3-4 dni ms. Proste to hcg musi uplne klesnut a telo vtedy pochopi,ze je cas na ms.,

malik
15. okt 2015

@vevericka13 myslim, ze ti to dobre napisala @lucia2505 , mala by si si datvysetrit este pred KET. Ja som napr mala tiezv minulosti biochemicke a teraz pri tomto ivf uzivam prednison. Aj pri dcere som ho mala.zvaz to.

vevericka13
15. okt 2015

@malik ja im poviem, ze som uz to chemicke raz mala a a ako vieme tomu predist...len tie vysetrenia vzdy dlho trvaju a ja musim byt tehotna, kym mi este funguje len moj jeden vajecnik a nerozsiri sa zase endometrioza. uz ked budem mat cystu budem musiet zase na operaciu

vevericka13
15. okt 2015

@lucia2505 dakujem a potom sa ti podarilo otehotniet? ci aky si mala z toho zaver?

vevericka13
15. okt 2015

@malik ty si sa dala vysetrit po tom chemickom? prednison je na co dobry?

hennka2
15. okt 2015

@vevericka13 .. veverko, ja Ti rozumiem, ja mam tiez endo a kazdymi kramami to moze byt horsie, takze uplne chapem, o com pises ... uz Ti ju odstranovali ? nedala si si urobit ten AMH test ?

malik
15. okt 2015

@vevericka13 nie, ale vyziadala som si ho pri ket, brala somho cca 6 tyzdnom pred transferom do 15tt postupne vysadila. Zda sa,ze pomohlo.prednison je na potlacenie vlastnej imunity a tympadom, akby somtvorila protilatky, takby mal pomoct, aby moje telo embrya prijalo.

vevericka13
15. okt 2015

@malik no tak to sa da dat aj preventivne nie? ci to ma nejake vedlajsie ucinky?

vevericka13
15. okt 2015

@malik aj teraz ho beries?

malik
16. okt 2015

@vevericka13 preventivne neviem, ci ti to daju. Prednison ma strasne vela neziaducich ucinkov. Ja tym, ze som zdravotnik, tak som si ho este pocas druheho ivf vyziadala. Bolo mi povedane, ze to nie je vseliek. Ale tak, myslim, ze aj on pomohol. Aj teraz ho beriem, minimalne do 12 tt brat aj bhdem. Ja sa drzim protokolu s protokolu z reprofitu, aj ked moje "materske" car je ine. Niekedy musia mat aj zdravy sedliacky rozum pouzit. Tebe odporucam toto vysetrnie. Pripadne sa. V car dohodnut, zeby si to skusila.. Tym ta nechcem zvadzat na tuto cesticku... Ale pouvazuj....velmi ti prajem, aby si sa uz tesila z vytuzeneho babatka 😵

vevericka13
16. okt 2015

@malik dakujem

izzie27
16. okt 2015

@dani412 uz si testovala?

lucia2505
16. okt 2015

@vevericka13 este som v procese liecby,beriem to teraz stvrty tyzden, 19. novembra idem na kontrolu do Nitri,tak uvidime ake budu vysledky,rada by som skusila ket este v decembri.

leto79
17. okt 2015

@malik ty si to nejako vedela, nie si carodejnica? 5 dni mam na teste dusika, vcera vecer dokonca negativny, takze som si bola ista, ze hacg uz vyraznejsie kleslo, ze to bolo biochemicke, ale testy sa este zvysili a dnes rano toto:

meli8412
17. okt 2015

@leto79. Krane viditeľná ciarka. Držím ti palce!!!

malik
17. okt 2015

@leto79 tak vidis, nie som sice carodejnoca, ale dalo sa to predpokladat. 😉 hovorila som Ti, ze to nevidim tak zle. To spinenie, sposobovalo embryjko. Zbycajne 2 dni po spineni uz test ukaze peknu ciarku. Tesim sa! Drzim palce!!

chevalbleu
17. okt 2015

Ahojte, konecne sa mozem aj ja pridat do tejto diskusie, dnes som mala transfer. Mali sme dilemu ci vlozit 1 ci 2 (zo 6 blast) a nakoniec sme sa rozhodli pre 2. 🙂 Teraz este prezit cakanie do testu!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre