Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

1veverica
23. máj 2016

@levisa tak toto bol skvely pristup. Aj ja som veriaca, ale po tych neuspechoch, co mam za sebou, som uz aj verit prestavala tiez som sa modlila, prosila, ale zial normalne mi uz aj hovorili, ze sa mam zmierit s tym ze uz mat babo nebudem, co ja som si nechcela ani pripustit. Nadej fakt umiera posledna, a netreba to zabalit, stale ist dalej za svojim cielom 🙂

hranoska
23. máj 2016

@1veverica tak my len 3 roky..ved mohol, ale zoberie buduci utorok, to budem 5+1..som zvedava kedy ma teda na to sono objedna, lebo mm chce byt pri tom a bude druhy junovy tyzden prec, to budem prave 7tt..sme si povedali, ze po srdiecku to oznámime rodine 🙂 on by to najradsej povedal uz vcera 😀

1veverica
23. máj 2016

@hranoska jaj tak to mas dobre ze tam chce ist, moj na prve sono nebol, to ked mi povedala dr. ze srdiecko bije, som sa az rozplakala, akoze fakt sa ma to dotklo, tak prijemne. Bol so mnou az v tom 12t. na kombinovany test,ked robili tie merania, to mu ukazali rucky, nozicky, hlavu, telo, tak vsetko postupne, ako co vyzera, ci je to ok, to bol uz zazitok aj pre neho, bo predtym som mu nosila iba domov obrazky zo sona a on mi hovori, po kom.teste, tak to uz som fakt videl babo, bo z tych ostatnych to som si myslel ze je fotka nejakeho kratera, blbecek, no co uz chlap 🙂

ssegra
23. máj 2016

Dievcata tesim sa s vami, ze sa vas tu nazbieralo tolko co maju kolajnice na testoch. mna caka ket 30.5 tak mi to dodava nadej, ze coskor sa pridam k vam 🙂 hlavne nech to tak pekne pokracuje dalej a je vas kazdym dnom viac a viac :D

alison758
23. máj 2016

@hranoska
@boba245 dakujem baby ja sa zas tesim na vase UTZ drzim palce ;)

1veverica
23. máj 2016

@alison758 drzim palceky, nech pridavas len same pozitivne spravicky 🙂

blackrose
23. máj 2016

@alison758 @ssegra vela stastia a drzim palce 😵

meli8412
23. máj 2016

@1veverica Verim ti, ako sa citis, mam jednu novembrovku a jedneho decembroveho doma, ale lepsie bolo vtedy, nebola som taka velka v lete ako v zime a teraz som velka, vsetko mi napucha, neviem dat dole obrucku, bolia ma na prstoch klby... Uz sa neviem dockat, nech to mam za sebou, ale samozrejme sa aj bojim.

1veverica
23. máj 2016

@meli8412 a coho sa bojis? mala si kazdy porod iny? ja sa toho tiez bojim, nemam rada bolest, mna vsetko rozplace, tak som fakt zvedava ako to ja zvladnem, a este moj chce byt aj pri porode, to si vobec neviem predstavit. Este sice mam kopec casu nato, ale to vsetko tak rychlo bezi, ani som sa nenazdala a uz mam 4mesiac za sebou, strasne nieco. Myslis ze leto je hrozne pre tehotnu?

blackrose
23. máj 2016

@1veverica ja som bola tehu tak ako ty, tiez som mala termin v novembri a ja som v pohode zvladala leto. Sice ten rok bolo chladnejsie, ale aj tak. Ale nemala som rada slniecko, bola som stale v tieni 😉

1veverica
23. máj 2016

@blackrose mne stacil vcerajsi teply den, a ten ma tak vycerpal, normalne som si okolo jednej musela na hodku lahnut, taka som bola znicena, jednu vyhodu to malo, moj drahy uvaril obed, pekne ked som vstala som sa napapala, som zistila ze to ake super je, ked ti vsetko pod nos daju 🙂 Dufam aj ja ze tento rok nebude velmi horuce leto, je mi to jasne ze ziadna opalovacka nehrozi, uvidime co na pocasicko prinesie 🙂 🙂

meli8412
23. máj 2016

@1veverica Ja som to celkom zvladala aj pri prvom, aj pri druhom, skor som bola doma, a iba na vecer som chodievala von. Teraz to horsie zvladam, ale prvy krat som jar-leto pokrocilom stadiu tehotenstva. Oba porody som mala cisarskym, prva cisarsky porod bola malina a ten druhy uz narocnejsie, kvoli tomu, ked sa stahuje maternica. Po druhom porode citit, pri prvom nie.

blackrose
23. máj 2016

@1veverica noo, tak to poobedne spanky boli aj u mna a to ani teplo byt nemuselo 😀 len pekne oddychuj 🙂

1veverica
23. máj 2016

@meli8412 jaj tak, v tychto veciach som uplny novacik, a preco si rodila cisarkym, klasicky si nechcela ci sa nedalo, to ty sama si mozes urcitit ze chces cisarkym, ci to lekar povie? Ja by som tak brala byt v tvojom tyzdni, a mat to za sebou 🙂

1veverica
23. máj 2016

@blackrose to sa sice pekne hovori, len ja chodim do prace, a vies si ma predstavit v takuto hodinu, este dobre ze som v kancli sama, to hlava na stole a chrapkam si, cez vikend to je predsa len lepsie, ked som domca tak sa supnem do postielky a je to vybavene 🙂

meli8412
23. máj 2016

@1veverica Malu som rodila 9,5 hodin a nic, porod nenapredoval, tak sa dr.rozhodol cis., mala mala okolo ramien omotanu pupocnikovu snuru. A zial moj gyn. uz pri druhom ani nerozmyslal, ze by som normalne porodila, ale chcela som. A pri tomto dufam, ze skorsie zacnem rodit a mozno aj normalne. Mam termin na cisarsky 30-31.5. a ked sa to skorsie spusti, tak kto vie co z toho bude... Neboooj, rpide aj tvoj cas. Ja mam doma novembrovku, tvrdohlavu paradnicu 🙂

blackrose
23. máj 2016

@1veverica tak to ano 😀 ale ked prides domov, hned si lahni na chvilu a hned ti bude lepsie 😉

1veverica
23. máj 2016

@blackrose to mas pravdu, navarene mam, takkze trosku fakt oddychnem, toto je na tom zatial u mna najhorsie, taka ta unava 🙂

1veverica
23. máj 2016

@meli8412 ja este neviem co to bude, o dva tri tyzdne mam ist na test a merania, vravel dr. ze uz hadam bude vidiet, tak som aj ja zvedava ci to bude paradnica, ci nejaky ten tvrdohlavcek. Som zvedava potom co napises, ako si dopadla, ja verim ze vsetko bude ok. Sme predsa silne zeny, vsetko zmakneme, no nie 🙂 🙂

meli8412
23. máj 2016

@1veverica A este pri prvom porode bol moj mm pri mne a taka som bola rada, bola pre mna obrovska podpora, ale ked ho tam nechces mat, tak ho tam nepusti 🙂
Uz pomalicky mas polku za sebou, vydrzime aj tieto tepla aj porod... Uzivaj si, pokial vies spat 😀

bobricek1979
23. máj 2016

Ženušky viete mi povedať niečo na tie digi tehot.testy myslim clear blue a dá sa kúpiť normál v lekárni?

meli8412
23. máj 2016

@bobricek1979 Da sa kupit, len citlivost maju 25, mne po et na 12ty den ukazal.

bobricek1979
23. máj 2016

@meli8412 ďakujem skúmam ,ktore sú lepšie digi aneb obyč.

meli8412
23. máj 2016

@bobricek1979 Ja som zacala ubycajnymi, ked som mala silnejsiu ciarku, tak som skusila digy, ale ked som mala na 8.den mini ducha, tak som skusila domaci tehotensky test z krvi, ten je istejsi 🙂
Zial v lekarni na SR neda sa kupit, ale cez net sa da objednat.

bobricek1979
23. máj 2016

@meli8412 aha ďakujem veľmi pekne

bobricek1979
23. máj 2016

@meli8412 a tie digi sa ako používajú?

meli8412
23. máj 2016

@bobricek1979 Tak isto ako normalne, tiez sa namaca do mocu. Kolkaty den si po et alebo ket?

bobricek1979
23. máj 2016

@meli8412 Ket ráta sa aj deň vkladu ten bol v štvrtok aj s ním je to 5deň skoro ešte

ereska
23. máj 2016

@meli8412 ahoj ten test z krvi nemas stranku kde sa to da objednat ???

meli8412
23. máj 2016

@ereska `ja som z ciech objednavala, ale ked vygooglis ZAP tehotensky test z krvi, urcite ti to najde.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre