Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

hranoska
25. máj 2016

@mikema povodny plan bol, ze darujem rodicom knihu so svadobnými fotkami a na poslednu stranu dam fotku z utz..no ale tu knihu si urcite nebudu prezerat spolu a tak nechcem nikoho obrat o moment prekvapenia 😉 asi vyrobim krabicky a dovnútra nastajlujem napr. bobulku hrasku (podla toho, aku velkost bude mat plod ked to budeme oznamovat) a nieco pekne k tomu napiseme 😉 takto dam krabicku naraz sestre aj mame a prekvapia sa naraz 🙂 len svokrovci asi nie su na taketo veci, ale skusim, za to nic nedam 😉 inak, tento vikend bude strasny, mame zabijacku, isto ma budu ponukat alkoholom..dufam, ze mi nebude zle z tych voni...bude sa to tazko utajovat..

1veverica
25. máj 2016

@hranoska aspon ze tak, ono uplne nejlepsie bude po sone, ked uz aj srdiecko uvidis, a uz to potom vsetko bude na babatku, zvladnete to, urcite, vraj ani plakat sa nema, ale ked clovek je teraz taky citlivi, no fakt strasne, mna osobne take veci rozplacu, co by som sa inokedy nad nimi ani nezastavila 🙂

blackrose
25. máj 2016

@hranoska tehotenstvo nemoze byt nervak 😉 sice do prve utz budes este nepokojna, ale potom sa z tej malej bodecky na fotke len vytesuj! 🙂
@1veverica zatial nic, trosku take pichanie v brusku som mala pocas poslednych dvoch dni, tak uvidim co. Ja beriem lutinus, za beznych okolnosti by som uz vcera - dnes dostala mrchu, tak neviem ako mi ju mozu lieky oddialit.
@mikema ja som po viac ako 2 rokoch snazenia nevydrzala a v 5tt sme to oznamili rodine. Ved keby sa aj nieco stalo (co sa nestane), tak by sa to aj tak dozvedeli. Nech sa tesia s vami. 🙂 K tehu treba od zaciatku pristupovat s radostou a nie so strachom a s vierou, ze vsetko je v poriadku 😵

hranoska
25. máj 2016

@mikema a rodine povedz, ak vedeli o IVF, tak jasne, ze su zvedavi 😉 u nas o tom nikto nevie, tak to bude prekvapko 😉

meli8412
25. máj 2016

@1veverica Rychlo ti ubehlo tychto 18tt, uz za chvilku mas polovicku za sebou. Nebolo to lahke, hlavne zaciatky, ked som skoro prisla o mimi, ale maly je bojovnik, zabojoval ako ambryjko, potom ako plod v 12tt. Ani sa nenazdas a budes mat uzlicek stastia doma.

mikema
25. máj 2016

@hranoska a hlavne žiadne surové mäso (iba riadne prepecene...) a vnútornosti sa tiež nesmú... Ja len aby si vedela 😀 no ja tu mam návštevu, sestru, švagra, synovcov (žijú v Nemecku) ocino (žije na SK) a brata a švagrinku (ti žijú tu v Rakúsku). Tak tu všetci dáme také stretko 😀 to bude paráda. Bezalko sekt už chladím 😀 no pekne si si to vymyslela. Ja teda asi žiadnu romantiku robiť nebudem. Mamine to poviem po telefóne a svokrovcom dám pod nos pozitívny tehu test 😂 neviem, to nechám na manžela nech niečo vymyslí 😀

1veverica
25. máj 2016

@meli8412 fu, ty si mala az take problemi? panecky, tak to nezavidim, ja som zatial vsetko zvladala "lavou" zadnou, az mi je to divne, ako lahucko to ubieha. Dufam ze aj dalej to takto pojde, ja sa skor toho porodu bojim, predsa len uz vek je dost vysoky, a osobne tak nemam rada bolest, moj sa zo mna smeje, ze uz modrinu mam ked ma stipne, a nieto este take nieco zazit, fakt som zvedava ako to dopadne, tvoj manzel bude pri porode?

hranoska
25. máj 2016

@mikema ano, mm ma uz informoval co mozem a co nie 😀 vnutornosti a surove maso aj tak nejem, jedine, coho sa musim vzdat a bude mi tazko, su plesnive syry..mnaaam s hroznom..ale kvôli babatku vsetko 😉 nie je to nic zavazne 🙂 a este sa vyhybam zmrzline a bryndzi..to je tak vsetko..potom musis napisat ako to vsetko prebiehalo 😉 kedy to chces povedat?

1veverica
25. máj 2016

@blackrose tak oddialit urcite ano, bo vraj drzia lieky hormony na inej hladine, ako by mali byt, preto sa zvycajne beru az do toho 12t. Pichanie je podla mna uplne v pohode, mna tiez sem tam pichne, to sa vraj maternica natahuje, to by fakt nemal byt ziaden problem 🙂 Ja som toho po IVF brala viac, ale to asi aj od veku zalezi 🙂

blackrose
25. máj 2016

@1veverica ak by som mala pozitivny tehu test, tak by som to pichanie brala 😉 ale takto neviem, ci sa hlasi ms ☹ no musim si pockat a to je najhorsie, to cakanie.
Pri prvom tehu som mala uz 11den po ovu pozitivny testik, krasne viditelneho ducha a uplne tehu priznaky od 11 dna. Teraz som v podstate 13 den po oplodneni a nic. Aj ked si stale hovorim, ze kazde tehu je ine, nepomaha mi to.

1veverica
25. máj 2016

@blackrose joj moja, este to fakt nezahadzuj, pri dievcatkach fakt pomalicky stupa hcg, ale verim ti ten strach a neistota je najhorsie, co moze byt. lahko sa povie pockaj a nestresuj sa, ale tazsie sa to dodrziava, je mi to jasne. Osobne ja som nemala vobec ziadne priznaky, kebyze som nebola na IVF, ani neviem ze som tehu, fakt zle mi bolo iba dva krat, nevadia mi ziadne vone, chute nemam, az sa moj tiez cuduje, ze nejem vobec viac ako zvycajne, alebo ze nemam chut na uhorky, vsetci kamosi mu hovorili no pockaj ked ta vnoci zobudi ze nieco chce, to uz nebude sranda, ale mna take obchadza. jedine co fakt na sebe citim, je unava, chodim do prace, a po dvanastej, sa mi doslovne oci zatvaraju, a ani nehovorim ako ma slniecko vycerpava, v nedelu co bolo tak teplo, som si az lahnut musela, ale to je z priznakov vsetko

blackrose
25. máj 2016

@1veverica je to super, ja som tak bola tiez, ziadne podobne priznaky, ale po zahniezdeni som mala priznaky ako unavu, caste mocenie, strasne som bola hladna, potom to zrazu po termine ms ustalo a potom uz vsetko v pohode az do porodu 🙂 Jedine prsia sa mi stale zvacsovali spolu s bruskom 😀

meli8412
25. máj 2016

@blackrose Volala si do car, ze slabo krvacas alebo spinis?

meli8412
25. máj 2016

@1veverica Asi aj kvoli tomu mi ten cas pomalsie isiel, ze kedy kolvek mozem zacat znova krvacat. Ten hematom je svina. Clovek si mysli, ze prekrosi 12tt a vsetko bude ok, prekrocila som 12, dostala som knizku a o 2 dni na to sup do nemocnice. A akurat manzel bol prec, nastastie mam blizko svokrovcov.
Prve 2 tehu nic, asi uz moje telo starne 🙂

1veverica
25. máj 2016

@blackrose no prsia som si ja osobne ani nevsimla, kedze ja mam take vacsie, ale moj mi to hovoril, ze su vacsie ze vraj mal mierku v ruke, a teraz citi ze su vacsie ako boli, tak mu verim, a brusko, zatial na m ne velmi nevidiet, ale doma ked sa sprchujem, tak ja vidim, ze sa tam nieco meni, ale zatial nie je tak teplo, tak nechodim odhalena a mikina dost zakryje. Ja som to kolegovi este ani neoznamila, tak som radsej tisko ako blcha 🙂 uvidim kedy si to vsimne. A ako to bolo s priberanim, ja som zatial pribrala 0,5kg, sestricka vravela ze malo, ale nie je to zle, to vraj zacne tak od 5mesiaca, ale pritom nejem viac ako zvycajne, tak neviem ani ze z coho 🙂

meli8412
25. máj 2016

@hranoska Ja som vsetko jedla, pri malom som vedela zabijat kvoli sushi 😀 A pri malej tatarsky bifstek 🙂 Na co mas chut, to si daj a nakladany hermelin pri tomto tehu, aspon raz tyzdenne. 🙂

1veverica
25. máj 2016

@meli8412 jezisku ani nehovor, ja mam 39r. preto sa aj cudujem ako dobre to zvladam. A ked tak citam nejake pribehy, tak som fakt rada, ze to je tak ako to je, ze nemam nejake vacsie problemi. Ale to mi aj moja dr. povedala, ze akakolvek krv hned mam bezat cez den ku nej, cez vikend do nemocnice, bo to nie je sranda, a hlavne v mojom veku, ale zatial je to ok, som fakt rada 🙂

meli8412
25. máj 2016

@1veverica Ty pojdes na amniocentezu alebo si zaplatis ten triple test, ci ako sa vola? Ze vraj ten sa uz robi od 10tt a je presnejsi, ako amniocenteza.

1veverica
25. máj 2016

@meli8412 kedze mam aj vek, aj IVF, bola som na kombinovanom teste v 12t, stalo to 45€, potom mi moja dr. robila v 15t. tie triple testy, to bolo zdarma, vsetko bolo negativne,takze som sa potesila, predsa len fakt vek nepusti. Takze z tych dalsich odber plodovej vody, nemusim absolvovat, som rada ani tie drahe kvne testy, to stoji nejako 350€. Teraz ma v 20t. caka to velke meranie, to u nas stoji 56€, a potom uz predpokladam ze nic take vynimocne, len navstevy v poradni, a nejake tie pasy, ci ako sa to vola, to uz asi iba tesne pred porodom sa robi, ci nie?

blackrose
25. máj 2016

@meli8412 ja nekrvacam ani nespinim 😕

mikema
25. máj 2016

@blackrose tak to cítim aj ja, ja sa proste tesim. Keby sa niečo stalo budem ešte dosť smútiť. Teraz sa len tesim a posielam bábätku veľa lásky do bruška.
@hranoska no tak cez víkend. Lebo švagrinká už čaká a keď k nám prídu a nebudem piť také to jasne. Ja a sestra by sme si aperol na terase nikdy neodpustili 😀 no a keď tu bude aj ocino tak to musim aj mamine už povedať. Tak tak. Aspon sa bude maminka za mňa modliť. Čím viac tým lepšie 😉 a ty kedy plánuješ? Inak mne chyba hlavne údený losos. Minimálne raz do týždňa som ho jedla. A nejak mi nechutia raňajky. To je tiež pre mňa veľmi netypické. A sushi. V pondelok som vzdy šla na Sushi ale je mi to jedno. Pre babo všetko 😍

blackrose
25. máj 2016

@1veverica ja som prve tri mesiace ani nepribrala, ja som este aj schudla 😀 a to mi ani zle nebolo, normlane som jedla. A az potom som zacala po troskach priberat 🙂

1veverica
25. máj 2016

@blackrose mne zakazali aj sporty, som zvykla stacionar, tak teraz ze iba prechadzky a plavanie, ale u nas je na plavarni taka studena voda, ze ani nemam chut tam ist, tak uz sa tesim na leto, ze aspon vonku sa niekde vykupem, uvidim. dufam aj ja ze vela nepriberiem, bo doteraz som aj z vody pribrala, ale teraz sa mi to zatial celkom drzi, hadam to tak pojde aj dalej 🙂

blackrose
25. máj 2016

@mikema tak tak, spravne 😵 jooooj aperol, mne s nim mm robil cez vikend chute 😀 ale ked sa tehu nepotvrdi, tak sa z neho tak opijem, ze no!!! 😀

meli8412
25. máj 2016

@1veverica Myslela som ten drahy. Nahle ma nenapada, ako sa to vola. Ale som rada, ze vsetko mas dobre. Ked mi kamoska povedala, ze ako dopadla, tak uz vobec neverim amniocenteze. Kamoska mala zle krvne testy a aj amniocentezu a napriek sa rozhodla vynosit syna a ma uplne zdraveho synceka...

meli8412
25. máj 2016

@blackrose Jaj, prepac, pomylila som sa.

1veverica
25. máj 2016

@meli8412 no mam kamosku co dopadla podobne, tiez jej vyslo riziko dawnovho syndromu, sa rozhodla to nechat taka a sa jej narodila uplne zdrava dcera. Tak mne lekar povedal ze to odporucaju kazdej toto absolvovat, vraj to je super,..... ale tak rozhodnutie je na cloveku, a tiez som citala toho dost, ze baby postrasili a mali zdrave deticky, tak neviem kde je tych 90%, bo vraj taka je uspesnost. Tak mne vysli testy negativne cize som to nemusela absolvovat, a ani neviem ci by som sla.

hranoska
25. máj 2016

@meli8412 ved sa ani neplanujem v nicom extra obmedzovat..prave si mi spravila strasne chute na ten hermelin 😀 neviem kde ho teraz zozeniem :-O aaa, poobede si kupim v lidli 😉

mikema
25. máj 2016

@blackrose ja som víkend pred transferom stihla ešte dva aperoly a teraz mi doma stojí fľaša a čaká na sestru. Este že tu dostať výborný bezalko sekt, aspoň ten si dám 😀

hranoska
25. máj 2016

@mikema ja vôbec netusim kedy povieme..mozno sa to prevali uz cez vikend na tej zabijacke, aj ked ja chcem pockat az do tej akcie srdiecka..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre