Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

boba245
25. máj 2016

dakujem pekne za srdiecko 🙂

boba245
25. máj 2016

@bobricek1979 dakujeme 🙂 ... problem bol na oboch stranach. ja mam endometriozu a a zistili sme to pri cyste na vajecniku + nasledne mi nasli aj polyp v maternici a v CARe sme prisli na to, ze priatel ma zly spermiogram. Pri prvom spg mal len 2% normalnych spermii a asthenoteratozoospermiu. Museli sme mat teda ICSI a kedze bolo malo dobrych spermii tak sme dali aj PICSI a MACS. Pri oplodneni mal dokonca len 1% normalnych spermii a to bral od prvej navstevy v CAR cize takmer 3 mesiace selen, zinok, vitamin C, tribulus terestis, l-carnitin a maca a i tak nepomoholo. Ale nevadi, hlavne ze vybrali tie najlepsie spermie a zadarilo sa 🙂. u vas bol, alebo je aky problem ?

boba245
25. máj 2016

@bobricek1979 jo a beriem este lieky. mam dobrat prednison, kyselinu listovu, estrofem beriem a zacala som aj utrogestan

1veverica
25. máj 2016

@boba245 ak sa smiem spytat, dokedy mas brat kyl.listovu? dik

boba245
25. máj 2016

@blackrose nechcem ti davat falosne nadeje, ale naozaj vydrz este par dni a verim, ze tam ta druha ciarka bude 🙂 . hlavne bud v klude, lebo telo v strese isto nie je vhodne prostredie pre embryjko. viem, je to tazke, ale ja som uz od prveho dna vkladu brala tehu ako hotovu a istu vec . ine som si ani nepripustala. vsimli ste si niekedy, ak niekto napomina dieta "nechod tam, lebo spadnes" a to dieta potom spadne ? alebo casto som si povedala, ze nestihnem bus a aj som ho potom nestihla. neskor som to nahradila vetou, stihnem ten bus a stihla som. verim tomu, ze negativne myslienky a vyslovene vety vplyvaju na nase podvedomie a pritahuju negativne veci. netvrdim, ze takto clovek ovplyvni vsetko, ale urcite sa da zmenit vela. treba mysliet pozitivne i ked je to casto tazke. ale treba to len trenovat. takze hlavu hore a ver, ze to dopadne dobre. ps: mne este velmi pomohlo aj to, ze som necitala kazdu chvilu na MK diskusie, lebo urcite aj negativne skusenosti nevplyvaju dobre na podvedomie a psychiku. chodila som sem, len ak som potrebovala nejake info. samozrejme, ze som pri tom natrafila aj na smutne pripady, ale ked som na sebe zbadala, ze to ovplvnuje moje myslenie, tak som jednoducho z konika odisla a isla robit nieco veselsie.

bobricek1979
25. máj 2016

@boba245 tak teda ste toho mali dosť ,ale úspešne ste to zvládli to je super!😀U nás som len ja tá problémová hrozí mi predčasné klimaktérium teda moje vaječníky sa tak správajú no uvidíme mali sme pri stimulke 9vajíčok čo prekvapilo aj Dr.No nemám iné vyšetrenia ,ako imuno takže ak sa nezadarí idem ďalej po vyšetreniach.

boba245
25. máj 2016

@hranoska @mikema
ak mozem tak poviem svoj nazor na to ze kedy a ci uz teraz povedat rodine a znamym o tehu. u nas vedeli rodicia na oboch stranach ze riesime IVF a aj niektori priatelia. cize uz aj o tehu vedia, kedze boli tiez netrpezlivi, ci sa podarilo 🙂...ano, poznam nazor, ze tehu by sa malo oznamovat az neskor. ale preco to tajit ? jednak si tym clovek komplikuje napr. aj navstevy, ked sa musi vyhovarat preco nemoze pit. a navyse ak sa viac ludi bude tesit s vami tak je to predsa krasne, nie ? navyse ak bude rodina skor vediet o tehu, tak aj pripadny nejaky spolocny program vymyslia a prisposobia podla vasich potrieb 🙂 napr. moji rodicia chodia fajcit na balkon aby neskodili embryjkam 🙂....samozrejme v praci je urcite lepsie povedat to neskor. predvcerom mi moja kamaratka hovorila (ona je teraz v 6tom mesiaci tehu) nech si hlavne na nas davam pozor, lebo stat sa moze v tehu hocico aj neskor. totiz jej kamaratka nedavno potratila v 7.mesiaci tehu. takze to zhrniem. chcela som tym len povedat, ze ak sa ma stat nieco zle stane sa to aj neskor a je teda jedno kedy sa tehu oznami rodine. aspon to je teda moj nazor.

boba245
25. máj 2016

@bobricek1979 cize ty teraz tiez cakas na vysledok ET ? a kolko sa podarilo oplodnit ? my sme mali 6 vajicok a oplodnili sa 4. prepac, je tu vela bab a uz sa mi to trochu pletie asik 🙂

boba245
25. máj 2016

@1veverica jasne, kludne sa pytaj 🙂 ...kys. listovu mam dobrat, cize mam tam este 15 tabliet. 6.6. po utz mi vraj daju este nejake lieky tak neviem ci tam nebude aj kys. listova , tak uvidim

1veverica
25. máj 2016

@boba245 aha, mne tiez lekarka povedala ze to prve tri mesiace treba, a potom, najlepsie by bolo v priordnej forme, ze to uz velmi netreba, ty si v ktorom tyzdni?

hranoska
25. máj 2016

@boba245 suhlasim s tebou 😉 stat sa moze kedykolvek hocico, mam znamu, ktora dvakrát potratila po 6. mesiaci..ja chcem aspon pockat na to porvrdenie od lekara, ze je vsetko tam kde ma byt, lebo aky by bolo napr. mmt, tak to by som zbytocne davala rodine nadeje, oni tiez uz s nami cakaju kedy to pride, aj ked teda o IVF nevedia...chcem si byt aspon na zaciatku ista, potom s tym uz nemam problem 😉

boba245
25. máj 2016

@1veverica ja som 18ty den po ET a ak som spravne pochopila vypocet tyzdnov tak v 5tom ? + nejake dni 🙂. presne neviem zatial

1veverica
25. máj 2016

@boba245 jaj cize teba teraz cakaju vsetky tie testy, mas ist na kobinovany test?

boba245
25. máj 2016

@hranoska jasne, to znie rozumne. u nas sa velmi predlzovat vysledok nedalo, lebo mama mi aj pichala agolutin tak presne vedela kedy mam testovat 🙂 . a priatelova mama v podstate tiez vedela ze 22.5 robime test. ale jej sme to povedali az po potvrdenom krvnom teste. ak by sme nemuseli cestovat tolko tak asi by sme jej o IVF ani nehovorili, ale nedalo sa inac. priatel predtym nikam takto necestoval a nechceli sme si nejako vymyslat rozne story, ze kam ideme. my este nebyvame spolu, prave staviame dom, tak bol kazdy den s mamou a jednoducho sa nedalo nejako tomu vyhnut.

hranoska
25. máj 2016

@boba245 tak to je jasne 😉 keby u nas vedeli, tak tiez povieme výsledok hned..keby som mala krv tak, ako mi kazali v centre - cize zajtra, tak by to uz bolo aj cez vikend lahsie..teraz budem musiet vymyslat pribehy preco si nedam sampanske, preco hehnto, preco toto..ale ja nieco vymyslim 😉 aj tak ma uz dva tyzdne podozrievaju , lebo nepijem na oslavách 😀

bobricek1979
25. máj 2016

@boba245 nie nie mne Et nevysiel bohužiaľ a teraz mám Ket za sebou a čakám

meli8412
25. máj 2016

@hranoska Mam kamosa na Slnecnych jazerach a ten ma bufet a robi nakladany hermelin. Nastastie nemusim robit, sem-tam mam chut a takto tam zabehnem.

mikema
25. máj 2016

@hranoska no počkať by bolo lepšie ja by som tiez čakala keby som nebola v takej situácii že všetci čakajú na výsledok. No nevadí. Ved to len rodine poviem a naj kamoške. O nej som tiez vedela už od začiatku.

mikema
25. máj 2016

@boba245 ja to vidím rovnako. O ivf sme hovorili otvorene tak je jasné že každý čaká čo a ako. A ta vzdialená rodina sa to dozvie neskôr. A najbližší kamoši tiež vedia. A je pravda ze keď sa na stať stane sa aj neskôr. No nám snáď nie 🙂

boba245
25. máj 2016

@1veverica este neviem co ma caka. najblizsie mam ultrazvuk

boba245
25. máj 2016

@bobricek1979 aha, tak drzim pästiky, nech sa zadari ;)

boba245
25. máj 2016

@mikema presne tak 🙂 ... a jasne, ze sa nic zle nestane 🙂

1veverica
25. máj 2016

@boba245 velmi drzim prsteky, na sone sa vsetko dozvies 🙂

bobricek1979
25. máj 2016

@boba245 ďakujeme🙂

blackrose
25. máj 2016

@boba245 dakujem ja viem, ano, aj som do toha tak isla, az ma test sklamal a od vtedy sa k pozitivnemu mysleniu skor nutim 😉 mna uz totiz tie sklamania nebavia, aj preto som sa pol roka nutila ist do CAR, lebo som nebola psychicky pripravena toto vsetko podstupovat. Vedela som, ze to bude tazke.
a vam to teda vyslo? Super! Gratulujem.

Takze prave som bola na wc a zacala som krvacat... ☹

meli8412
25. máj 2016

@blackrose Volaj rychlo do car, mozno ti zvysia davku lieku.

mikema
25. máj 2016

@boba245 určite nie. Bábätko bude rásť a bude nám robiť radosť 😍

krkoskova33
25. máj 2016

@hranoska zatiaľ ešte nie bo na vkladaní sme boli len v nedeľu a neviem či to nie je ešte skoro, ale toto čakanie ma strašne ubíja. ale tvoje testíky sú parádne

blackrose
25. máj 2016

@meli8412 a co to pomoze?? 😔 Brucho boli ako pri mrche, takze sa nepodarilo, ak by bol dusik, by som dufala, ale test snehobiely a mrcha tu. 😢

blackrose
25. máj 2016

@meli8412 tak som volala, vraj mi daju k Lutinusu este Utrogestan.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre