Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

1veverica
10. jún 2016

@ssegra 14den to by uz mala byt istota, ja som bola na kontrolny test vtedy, super, to vyzera velmi nadejne, urcite tam budu //, myslim ze ani tvoj dr. by s tym nemal ziadny problem ti zobrat krv 🙂

gabika2015
10. jún 2016

@hranoska ahoj moja, prosim Ta, ked Ti brali krv na HCG, ake si mala uvedene jednotky a referencny rozsah pri vysledku?

hranoska
10. jún 2016

@gabika2015 juuj, tak to ti bohuzial nepoviem, lebo moj gyn je dost specificky...on mi hodnoty nepovedal a dokonca mi odmietol spravit odber na 14DPT ako kazali v centre..takze mne bral krv az 22DPT a teda hodnotu mi sestricka nepovedala..vraj je to dobre..s tym som si musela vystacit...ale velakrat sa stalo, ze baby ta hodnota zbytocne vystrasila a nakoniec to bolo v poriadku..aj preto som radsej po tom az tak nepatrala..

ssegra
10. jún 2016

@1veverica hej to uz by mala byt istota...este som si test nerobila a uz pockam do pondelka 🙂

1veverica
10. jún 2016

@ssegra uplne super rozmyslas, zbytocne sa budes stresovat, ja som test vobec nerobila a cakala az na odber krvi, ale tak ja som bola u nas, kedze ty si mimo SR, tak asi ten test predsa len robit budes. A citis na sebe nejake zmeny, ci ani nie?

gabika2015
10. jún 2016

@1veverica ahoj 🙂 Ty si uz urcite velmi skusena. Potrebujem sa s Tebou poradit. Som uz uplne mimo. Robili mi test na HCG v krvi. Na 11. den od vkladu som mala hodnotu 207, ale nebola tam uvedena jednotka, len referencny rozsah 0.0 - 1.0. Povedali mi, ze vysledok je pozitivny. Vcera, na 14. den som bola na odbere v inom laboratoriu, tam mi vysla hodnota 0.884 IU/l, ref. rozsah 0.0-0.10. Pri casti zaver je znamienko +. Poslala som vysledok aj lekarovi, ktory mi robil KET, aby mi povedal, ci je to OK. Odpisal mi, ze tomu nerozumie, zeby klesla hodnota z 207 na 0.8, ze sa mu to nepozdava. Skoro som dostala infarkt. Ja uz nicomu nerozumiem. Ved vcera ked som si urobila doma test, mala som silnejsiu ciarku ako na 11. den. Ty si mala ake jednotky a ref. rozsah uvedeny na vysledkoch? Pamatas si este hodnotu z 14. dna po vklade?

gabika2015
10. jún 2016

@hranoska nevadi, aj tak Ti velmi pekne dakujem za odpoved 🙂

ssegra
10. jún 2016

@1veverica mala som take pokusenie jeden den, som aj hodinu preslapovala po dome a premyslala ci si mam ten test urobit, alebo nie. nakoniec som si povedala, ze ked tam tie dve ciarky maju byt tak budu aj v pondelok a ked nie tak aspon som sa nestresovala dopredu. uz to aj tak neviem ovplyvnit. minuly tyzden ma skoro kazdy den bolelo podbrusko, alebo ma tahal niektory vajecnik, palili ma bradavky, teraz uz ma len prsia bolia aj to dnes menej, a dnes ma akosi krize bolia tak neviem. Mrchu cakam uz od stredy a zatial nic... Zijem na slovensku, len v Brne nam povedali, ze si mam len test urobit a ak bude pozitivny tak o dva tyzdne k nim na ultrazvuk, ze oni tam krv neberu.

blackrose
10. jún 2016

@ssegra tak presne, budem oddychovat 🙂 zregenerujem psychiku 😀 a ideme do Talianska
11 den a ty si este ani netestovala?? Fuuuha, peknu vydrz mas 😵 ale tak kedze nekrvacas, tak myslim, ze je to dobre znamenie 😅

blackrose
10. jún 2016

@gabika2015 juj taketo stresy... 😠 a preco si bola inde na krv? A ultrazvuk ti nerobili, ci tam nieco vidia??? 😕

ssegra
10. jún 2016

@blackrose som sa rozhodla, ze nebudem testovat...nekrvacam a vzdy idem na wcko zo strachom co najdem v nohavickach :D :D

1veverica
10. jún 2016

@gabika2015 ja som vysledky mala len telefonicky, cize tieto ref.hodnoty neviem, ale 9den som mala hodnotu 167 a ten 14den okolo 800, ked to bolo v inych jednotkach, tak predpokladam zeby to aj sedelo co pises, dali len 0, pred cislo, vo vacsich jednotkach predpokladam, kedy mas ist na sono? Vobec nestresuj, kazde laboratorium ma svoje zavery, ale akonahle tam je + to znamena ze je to pozitivne

gabika2015
10. jún 2016

@blackrose v pondelok som isla do Brna na krv, lebo som v sobotu krvacala a potrebovala som uz aj lieky. Ultrazvuk mi nikde nerobili, vraj je na to este priskoro. A vcera som isla na kontrolny odber doma, len som nevedela, ze vysledky budu uvedene uplne inym sposobom, uz som pisala aj lekarovi do CAR, aj svojmu gynekologovi, ani jeden z nich mi nevedel jednoznacne povedat, ci som tehotna. V kazdom laboratoriu asi robia odlisne testy, potom sa z nich nikto nevie vysomarit 😠

1veverica
10. jún 2016

@ssegra jaj tak, no ja som cely cas mala pocit, ako keby som bola mokra ze prisla ms, ale nedosla 🙂 Ono ani si nerob test skor, mi sestricka hovorila ze je to dost milne, bo niektore testy nie su take citlive, a pri dievcatkach to hcg pomalsie ide hore, a moze ti zbytocne test ukazat ze nie, a nakoniec budes tehu, ze to najskor ten 14den, takze este pekne preckaj vikend, a uvidis 🙂 urcite sa budes radovat 🙂 Tak aj to je + ze nekrvacas, nespinis, tie bolesti neviem, ja osobne som vobec necitila zmenu, len som nejaka unavena bola, a prsia ked sa ich nedotknem tak mna ani teraz nebolia, takze to je fakt individualne 🙂

gabika2015
10. jún 2016

@1veverica na sono mam ist az 21.6. Pokusim sa nestresovat. Ja len nechapem ako je mozne, ze mi ani jeden lekar nevie potrvdit z dnesnych vysledkov, ci som alebo nie som tehotna 😀 Este si urobim doma test, aby som sa ukludnila.

gabika2015
10. jún 2016

@1veverica jaj, a dakujem Ti pekne za odpoved 🙂

ssegra
10. jún 2016

@1veverica dakujem za rady 🙂 podla mna tiez je dobre to ze tu este neni mrcha sak uvidim ako to bude pokracovat.. inak zmeny necitim ziadne..

1veverica
10. jún 2016

@gabika2015 tak to je fakt cudne, bo lekari by mali byt podla mna oboznameny s tym ako hodnotia vysledky laboratoria, ale tak neries zatial, na sone ti uvidia ci je tam vacok, a ked ides az toho 21.6.. tak to by uz teoreticky malo byt vidiet a bit srdiecko, hlavne fakt nestresuj, ber poctivo lieky, a uvidis vsetko bude dobre 🙂 Hlavne sa tak trosku sleduj, akonahle by ti bolo velmi zle, alebo krv, ci krce tak velmi necakaj a chod k lekarke

blackrose
10. jún 2016

@gabika2015 ja ked som bola tehotna, nikto hcg neriesil, spravila som si 4 testy, ktore silneli a v 5tt mi urobil dr. sono, kde bolo vidiet fazulku a to bolo potvrdenie tehu. Uz sme len cakali, kedy bude vidiet srdiecko. Ak silneju testy, zbytocne sa nestresuj. Radsej si rob testy kazdy den, aby si videla ze silnie a cakaj teda na sono. Verim, ze tehu si 😀 a tak ako pise @1veverica s tymi hodnotami, tak mi to pride logicke. 😉 Skus si ked tak zavolat do laboratoria, nech ti to vysvetlia.
@ssegra tak to ta chvalim za vydrz 😀 a predtym pri neuspechoch si uz o tomto case krvacala? lebo ja som krvacala uz 8. den.

1veverica
10. jún 2016

@ssegra to nevadi, to je uplne v pohode, tak uz len pekne vydrz do pondelka, drzim palceky, som si ista ze pozitivnu spravu v pondelok napises 🙂

ssegra
10. jún 2016

@blackrose prvykrat ked som prisla do CAR na krv som bola na WCku a uz som videla, ze ide mrcha vtedy som mala aj skoro vklad. druhykrat my dosla az po vysadeni liekov tusim za 4 dni. teraz beriem len 2 utrogestany vecer tak pochybujem, ze by to tu mrchu zastavilo

ssegra
10. jún 2016

@1veverica ani nevies s akou radostou vam to sem napisem 😀

1veverica
10. jún 2016

@ssegra ale veruze viem, a strasne ti to prajem, uz nech zbehne vikend 🙂

danka0901
10. jún 2016

Ahojte,takže moje tušenie sa potvrdilo,moje dnešné HCG na 11deň je negatívne:( Menzes prišiel presne načas. O 3mesiace máme posledný pokus 🙂 A vám držím palce 🙂

gabika2015
10. jún 2016

@1veverica zatial ma nastastie nic neboli, len sa kazdu chvilu dviha zaludok a chodim casto cikat 😀 momentalne nemam chut ani na cokoladku, a to je uz u mna velka vec, je to moja droga 😀 Dakujem za ukludnujuce slova, uz mi je lepsie. Asi som to cele velmi prehnala, len som chcela vediet, ci stupa HCG, ale uz to asi necham tak a pockam na sono, dovtedy budem vegetit 😎

gabika2015
10. jún 2016

@blackrose volali sme aj do laboratoria, ale nechceli nam nic povedat, su ochotni komunikovat len s lekarom. Uz to tak nechame. Mozno uz prehanam tieto kontroly, nemala by som vsetko tak sledovat, lebo sa z toho zblaznim. Rozhodla som sa, ze radsej budem oddychovat, sem-tam si urobim test a hotovo 🙂 dakujem pekne za povzbudive slova 🙂

krkoskova33
10. jún 2016

@danka0901 To ma moc mrzí 😢

gabika2015
10. jún 2016

Dobrá rada do budúcna pre všetky snažilky. Niežeby som bola nejaká múdra 😀 Len aby ste nemuseli zbytočne stresovať, ako ja. Keď budete chodiť na odberi krvi kvôli zisteniu hladiny HCG, vždy choďte k tomu istému lekárovi, alebo do toho istého laboratória. Všetky laboratóriá uvádzajú iné jednotky, iný referenčný rozsah a asi robia aj iný typ testu. Ak budete chodiť na jedno miesto, budete si môcť porovnávať výsledky a budete vedieť, na čom ste.

danka0901
10. jún 2016

@krkoskova33 ďakujem pekne 🙂
@gabika2015 presne tak,zostať v kľude a užívať si ten krásny pocit 🙂 držím palce a blahoželám 🙂

gabika2015
10. jún 2016

@danka0901 ďakujem pekne danka. Dúfam, ze nabudúce budeš mať väčšie šťastie, lebo to celé je aj o tom. My môžme urobiť všetko pre úspech a som si istá, že si sa aj Ty maximálne snažila, len bohužiaľ nedokážeme všetko ovplyvniť a riadiť. Prajem Ti zo srdca, aby ďalší vklad bol úspešný a aby sa embryjko pekne zahrýzlo a už na nepustilo na 9 mesiacov 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre