Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

1veverica
8. aug 2016

@denidi tak u nas to bol tiez prvy ET, ale vzhladom na moj vek mam uz 38r. mi embryologicka radsej odporucila ze vlozit dve, vraj vacsia sanca, a mala pravdu 🙂 Som strasne rada ze som ju posluchla 🙂 My sme sa 7rokov snazili, toto bola taka moja ze posledna sanca. Tak mala by to byt baba, ale je opacne otocene babulo, moja dr. ze 50na50 a na 3D mi povedal ze na 70%dievca, ale som citala aj clanky, ze s istotou tvrdili ze baba a bol to chalan, tak radsej som to aj nasim tak povedala, ze este radsej nevieme ze sa nechame prekvapit, s mojim sme na tom tak ze skor to bude dievcatko, ale tak kebyze bol chalan nic sa nedeje 🙂 Tolko sme na babulo cakali ze nam to aj je uplne jedno, len nech je to zdravucke. Ja ti velmi drzim palceky, to je strasne napatie, len ten par to pochopi co ty presiel, kolko si treba vytrpiet 🙂

denidi
8. aug 2016

@1veverica presne tak po takej dobe je úplne jedno,vo to bude,len zdravucke nech je💚
V podstate aj nám najskôr povedal,nech vložíme dve,pretoze tiež mám už 37 rokov,ald poznamenal,ze teda prvý ET je najmenej úspešný,ako som spomínala,ale teda dali sme si embryoglue,to sa odporúča pre ženy nad 35 rokov,tak teraz som v očakávaní,co a ako,ale už ťa dnešná ciarocka má strašne poteslila. Nám sa sicd pred rokom podarilo,ale žiaľ bolo mmt...rovnako ja tebe veľmi drzim prstiky,nech dotehulkujete v zdravicku✊
Ja tiež verím,ze bude všetko oki a zachvilu sa budem gulkat 😂
Dakujem za povzbudivé slovíčka💋

1veverica
8. aug 2016

@denidi ja som povodne tiez nad tym lepidlom uvazovala, ale tak ma presvedcila ze nech skusime prirodzene s dvoma, a kebyze nahodou nevyslo tak potom budeme riesit este nejake alternativy, som rada ze netreba. U nas je to naozaj take vymodlikane babulo. Neboj bude silniet, len zbytocne nestresovat, vsetko dobre dopadne 🙂 Chodis do prace, ci si domca?

maximiliana
8. aug 2016

@denidi som na dovolenke takze sa len vyvalujem hoci v nasej rodine a najma v tomto zlozeni sa o kludnom oddychu hovorit neda... 😀

blackrose
8. aug 2016

@denidi supeeeeeeeer, vidis, smiech pomaha 😀 😀 😀 tesim sa s tebou, dufam, ze sa k tebe pridame 😵 😵 😵

blackrose
8. aug 2016

@maximiliana a mas len progesteron alebo aj estrogen?? lebo ak mas oboje, tak by ti mrcha prist nemala a spinenie nic neznamena... nevesaj hlavu, drzim palce, aby to vyslo 😉

maximiliana
8. aug 2016

@blackrose mam len progesteron... ja to beriem tak nejak v klude akoze nie som z toho happy ale co uz... moj "stary" to preziva viac 😀

alison758
8. aug 2016

@blackrose mne v car po edali ze mozem dostat aj ked mam aj aj :D :D 😚

denidi
8. aug 2016

@1veverica mám prácu,ze viem ostať aj doma,ked si nedám objednávky,dnes teda lenosim doma,zajtra,pozajtra pojdem trosku porobit a v pondelok,ak bude krv pozitívna,asi sa dám vypísať,teda tak plánujem.
Ono ja som tak nejak verila,ze sa nám drobec podari prirodzene,ale pochopila som,ze to proste nepôjde,tak teraz je vo mne taká obrovská nádej,ked som videla síce slabucku,ale predsa ciarocku,tiez čo som sa namodlila a naplakala,ale to poznáme asi všetky,co sme tu...
Ty si ostala hneď doma,alebo si ešte aj robila,ako sa potvrdilo,ze si tehulka?

denidi
8. aug 2016

@blackrose dakujem mojo 😍 len nech silniete...verím,ze zachvilu sa pridáte aj vy😉

blackrose
8. aug 2016

@alison758 fakt?? ja som pocula, ze estrogen a progesteron je zarucena dvojka na nedostanie ms! Aha, no tak tiez to asi zalezi aj od samotneho tela 😉

@maximiliana no hlavne teraz asi len cakat, ci sa to rozbehne, alebo je to len spinenie, ale nie je to skoro 6 dni po vklade?? 😕

blackrose
8. aug 2016

@denidi budem sa snazit od teba nakazit 😀 😵

19lilly
8. aug 2016

@denidi juuj ja mam este daleko do zaciatku teraz som 14dc a iba 18.8 mam konzultaciu v CAR a potom od 1dc sa tusim beru lieky a ďalší 14dc kontrola a az potom vklad.. Este mam mesiac pomaly do vkladu 🙂 dufam ze posledný vklad ze to teraz uz vyda 🙂

1veverica
8. aug 2016

@denidi ja som praveze chodila do prace, a taky stres ma akurat po vklade postretol, mi zomrel stryko, akurat v den pohrebu, som mala mat volno ale potrebovala som nieco z roboty zobrat, som tu prisla nas vykradli, cize neskutocne som sa stresovala, uz som sa aj bala ze nic z toho, bo to stres nie je sranda. Ale zas z druhej strany som aj rada, bo som nemyslela na testy, ale riesila vsetky veci okolo, takze som ani netestovala, iba rovno sla na krv, s malou dusickou, a ked mi poobede volali ze je to dobre, tak som sa rozplakala, to sme uz s mojim boli doma, tak hned pribehol, ze co sa deje, ci dobre ci zle, sme sa obaja radovali ako male deti. Ja este stale chodim do roboty, aj ked dr. ma chcela vypisat, no ja nemam narocnu pracu, som v kancli sama, cize ako si to zariadim tak to mam, priznam sa ze sa velmi nepretrhnem, a lepsie na par hodin vypadnut, doma by som bola asi vo vacsom strese ako v praci, bo by som furt asi mojmu volala, ze kedy uz dojde, bo nuda, to ono zo zaciatku zahrada, dom, ale co ja viem ci by ma to vkuse bavilo 🙂

denidi
8. aug 2016

@1veverica ujha,tak to bolo zaujímavé,no drobec je asi pohodar,pekne sa zahryzol a tvoje stresy ho nerozhadzali😉
Presne preto aj ja idem zajtra,pozajtra do práce,lebo popravde ma to doma nebaví byť dlho,ako pár dní v pohode,ale stále keby mam sedieť na zadku,to nie,jedine,ze by som musela...a zasa na druhej strane,v práci stojím stále na nohách,takze to tak striedam zatiaľ a ak to pôjde dobre,asi to tak budem praktizovať naďalej...známa marodila celé tehu,len mala celodenné vychadzky,neviem,ci sa to dá,ale potom to skúsim zistiť.
To si fakt netestla? Toto ja obdivujem,teda klobúk dole,aj keď si teda na to v tých stresoch nemala kedy myslieť,uzasne to dopadlo.... ❤

denidi
8. aug 2016

@19lilly Poznáme to snáď všetky,to nekonečné čakanie,ale dobre bude,dockas sa a zachvilocku máš bublinku - bublinky v brusku....dáš zasa dve?

maximiliana
8. aug 2016

@blackrose no ja vobec netusim ale aj mne sa zda skoro...vychadza mi 22-hy den cyklu.. sa bojim ist aj prejst niekam do mesta...a neverim ze by sa to tak dlho uhniezdovalo

blackrose
8. aug 2016

@maximiliana moze sa uhniezdit aj neskor na taky 5-6 den v pohode a krv ti steka postupne, sa to riedi s hlienom. Ak je to spinenie, tak zatial nestresuj. Myslim na teba 😵

1veverica
8. aug 2016

@denidi tak ti zas poviem ze som v 7mesiaci, a kebyze mam robotu kde len stojim, asi to nezmaknem, teraz v tych horucavach mi trochu puchnu nohy, ale ked je chladnejsie tak ani nie. A aj nejako nevladzem az tak ako predtym, vies veci ktore som robila sup sup, teraz robim aj hodinu. No proste tahsie to je. Ale stat cely den to by som nezvladla ☹ Ja by som chcela robit kym sa da, aj do porodu keby to slo, ja som taky akcny clovek, este doteraz som nikdy nebola na PN, a dlhsie doma ako tyzden, celkom mi to takto vyhovuje, a hlavne mi zakazala dr.cvicit bo mam aj myomi,aby nahodou nejake tlaky neuskodili babu, takze aspon ze do tej roboty mozem ist, predsa len trosku von spoza 4murov, neuskodi 🙂 My sme sa posledne dva roky pokusali tak velmi intenzivne, cize kazdy mesiac ovu testy, a samozrejme aj tehu, cize som si po IVF, povedala ze bud to vyjde alebo nie, a bez testov, ze pockam na tu krv, ved aj tak to mame vsetko zaplatene 🙂

alison758
8. aug 2016

@blackrose a to mam davku 4-0-4 utros a estrofen 1-01 :D a povedala mi ze aj tak moze prist mrcha :D ale bodaj by kotuha uz dlhoooooo nepriala

blackrose
8. aug 2016

@alison758 a aky mas estrofem? 1 mg alebo 2 mg?? Lebo ja mam od zaciatku 2-2-2 estrofem (1 mg)

denidi
8. aug 2016

@1veverica ja mám kaderníctvo,t akze tam non-stop stojím,mam síce tu stoličku pre kaderníčky ,ale nejak som sa s ňou nestotožnila,takze je pekne upratana a ja ďalej pekne stojím celé dni😃
Na podobné s tými testami tiež,kazdy mesiac som na nich ficala k tomu meranie bt a tu vlastne meriam doteraz,dnes dokonca vystúpila nad 37,1 tak zatiaľ je to dobré,len nech sa tam drží ešte veeelmi dlho😊
Len mám už tretí deň zápchu,ale vraj sa to stáva,takze vydržím,asi pojdem rajčiny s olivovým olejom nakrájať ,možno to pomoze

alison758
8. aug 2016

@blackrose fuuu to ti neviem povedat kuknem ked pridem domov.ja to nepotrebujem ja mam aj bez neho sliznicu 9mm po estrofene musela byt maxi. ...

lucia2505
8. aug 2016

@maximiliana ja som spinila od 9dna po ket az do konca 10tt vkuse a tym myslim naozaj kazdy den a stale a dost. Prestala som spinit az ked sa vytvorila placenta.

blackrose
8. aug 2016

@alison758 ja tiez mam sliznicu ok, len dr ze je zviknuty s estrofemom. Ale toez si myslim, ze mi mohol dat aj menej. No uz je to jedno. Ale 13 dc som mala 8,4. Na 18 dc som mala vjlad a to uz neviem kolko som mala.

alison758
8. aug 2016

@blackrose mam 2mg teraz som kukla.juj ja by som najradsej uz testla :D

19lilly
8. aug 2016

@denidi uff neviem sa rozhodnut ci zas trvať na dvoch alebo nie... Zas si nechcem vsetky moznosti vybuchat moc rychlo... Ale ako sa poznám tak mi to neda a asi skusim este raz dve 😍

blackrose
8. aug 2016

@alison758 mi hovor 😀 ale ja som le 2 dni po :-P

denidi
8. aug 2016

@19lilly uvidis par dni pred vkladom a urcite sa rozhodnes spravne,aj my sme vahali,ale verim,ze som urobila dobre 🙂 😉

1veverica
9. aug 2016

@denidi Kadernictvo? joj moja tak to nezavidim, to som fakt zevedava ako to zmaknes, vies aj tie farby, no to budes mat co robit, ci ked sa potvrdi ze si tehu, tak s tym skoncis? to mas omnoho narocnejsiu pracu, zapcha je fakt ok, tiez som citala ze niektore baby s tym mali dost problem, ja som jedla vlocky uvarene v mlieku, mne to celkom pomahalo 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre