Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

lucina1100
20. júl 2018

@stvorlistok81 ja som spokojná až nad mieru , ja som bola spokojná aj v heliose Martin sú na vysokej úrovni ale s Brnom sa to neda porovnať veľa veci doktor z Brna vylúčil povedal že zbytočne a zbytočne ťahané peniaze od ľudí čo sa mi velmi páčilo , potom sú oveľa len oveľa lacnejší ako u nás na sk a robí to skoro polovicu keďže mi sme samoplatci a fakt musia byt špičkový lebo tam chodia ľudia z celého sveta , ja keď som tam teraz bola , boli tam Mexičania , Španieli , Taliani , Holanďania , Daný a o Nemcoch ani nehovorím , ale zažili sme tam aj maďarov a Vietnamcov a aj Id nás ľudí z Liptova 😊.
A najviac sa mi páči že ti vložia aj 8 bunkové embryo alebo morulu , u nás ak neni blastocysta 1000% tak ti to nevložia s nám vždy chýbali naozaj milimetrov pol percenta do blasty a povedali že neni vhodne a skontrili vsetko a to sa mi nepáči a preto by som už nikdy nešla do car na sk kvôli tomuto .
Lebo babám čo vložili mirule sú cca 24 tt , pretože to embryo rastie ale pomaličky .
A vy ste aký mali problém ? Kto ti vložil morulu ? Keď to na sk nerobia ? A čo sa ti neuchytila ?

stvorlistok81
22. júl 2018

@lucina1100 mne v Iscare v BA robili vklad, nie som si úplne istá, ale myslím, že oni a Reprofit majú nejakú spoluprácu alebo čosi take sa mi marí. Ja som tiež toho nazoru, že v inkubatore sa krpčekovi tak nemusí dariť, ako v maternici a tiež nechápem, prečo inde moruly nevkladaju, veď potom je vlastne cely proces si stimulaciou zbytočný 😕 aj napriek tomu, že sa vyvíja, i keď pomalšie. My sme teraz cez poisťovňu, ešte to stíhame. My sme mali len 4 vajka a z nich sa podarilo 2 oplodniť s ICSI, no vložili len jedno, lebo to druhé bolo ešte pomalšie, ako prvé. Na druhý den po vklade mi volali, že už úplne prestalo rast. No a vložená morulka to tiež vzdala, den pred testom som dostala velmi silne kŕče a začala som krvácať, už som vedela, že nič z toho nebude... Dakujem za radu ohľadom CARu, možno pouvažujeme aj my, ak by to zase nevyšlo. My bývame v BA, takze to nebudeme mat ani tal strašne ďaleko, ako vy z Liptova, inak aj môj priateľ je odtiaľ, z L. Hrádku 😊
Ozaj, v práci to ako riešiš? Vedia o tom? Ja som s týmto mala dosť problém, vkuse som si niečo vymyslala...

lucina1100
22. júl 2018

@stvorlistok81 deň pred 14 dňom kontroly si dostala menzes? Lebo mne keď sa neujalo v minulých ivf tak som dostala menzes do cca 4-5 dňa od vkladu, ale vtedy som napichala fraxiparin a teraz picham tak ani neviem čo čakať až sa bojím manžel vraví že ten fraxiparin oklame to telo a menzes príde neskoršie tak volako že telo je rozhodene. Ja som z LM. A koľko máte už pokusov za sebou?

cucoriedkacucoriedka
22. júl 2018

@stvorlistok81 aj my sme chodili do uscare.uz su pod jednou hlavickou s reprofit brno...aj vybavenue pouzuvaju ako v brne.nam sa nepodarili 2 kety a druhy cyklus et vysiel;)))) mame krasne zdrave uz 4,3 rocne chlapca🙂 ja som bola s pristupim iscare a pani dr petrovej velmi spokojna;)))

stvorlistok81
22. júl 2018

@lucina1100 áno, presne v 13.den som dostala, ale mierne špiniť som začala asi už na 10.den, no veľmi máličko. Teraz to bolo naše prvé IVF, cely minuly rok som “zabila” meraním BT a potom užívaním Clostylbegytu a Diphastonu od môjho gynekológa. Nakoniec, keď mi vznikla cysta, tak mi stopol Clostyl a povedal, že mám čakať... neviem, na čo som mala cakat podľa neho.. sesternica mi poradila Iscare, kde mi doktorka hneď na druhý den po konzultácii zobrala krv, vyšetrila hormóny, zistila, kde je problém - nízke AMH, začala liečiť cystu, nakoniec mi urobila punkciu, lebo ta mrcha nie a nie zmiznúť a potom sme začali hneď stimulovať. Žiadne čakanie na zázrak sa nekonalo, to by som asi čakala doteraz 😉
Ja netuším, aký vplyv môže mat užívanie fraxiparinu, no podľa mna, ak sa ma embryjko uchytiť a ďalej rast, nezabráni mu v tom nič 😊 aký máš problém, že si ho musíš pichat?

stvorlistok81
22. júl 2018

@cucoriedkacucoriedka ahoj 😊 to je skvele, citát take pozitívne správy ☺️Blahoželám vam ku synčekovi
Dr Petrová tam už asi nie je, nevidela som a ani nepočula jej meno, my chodíme k Dr Reismullerovej a ona je ako anjel, aj ostatný personál je veľmi príjemný a ústretový, som rada, že sme tam 😊

cucoriedkacucoriedka
28. júl 2018

@stvorlistok81 dakujem;) ano aj dr reismulerova je uzasna;))) a dr petrova je myslim v novej klinike...niekde pid hradom sedia ale veru neviem ako sa to vola;)

babikadaska
29. júl 2018

Dobre ranko spolucakatelky. Ja som dnes 4.den po ET testovala. Test biely. Na jednej strane uz viem ze sa ovitrelle vylucil z tela. Na druhej strane,kedze mi vkladali 2 hatchujuce blastocysty,som v kutiku duse cakala rychly narast hcg a //.... ved to poznate... nevadi. Racionalne viem,ze je este skoro, nestracam nadej a doveru v embryjka 🙂
Co nove u vas ??

vmm1986
31. júl 2018

Ahojte dievčatá, po umelom mi ostali 2 celé krabičky utrogestanu + niečo a estrimax. Ak by niektorá chcela, posuniem za 14€ všetko dokopy .

lucina1100
31. júl 2018

Ahojte ,
Idem sa opýtať neostal daktorej z vás orgalutran a pregnyl? 😃

stvorlistok81
31. júl 2018

@babikadaska ahoj, tak ako, robila si další testik? Ja si myslím, že pri dvoch hatchujucich blastocystach by to určite mohlo vyjsť 😊✊🏻

stvorlistok81
31. júl 2018

@cucoriedkacucoriedka ja budem určite ešte skúšať u dr. Reismullerovej, som veľmi spokojna s jej prístupom a tiež postupom 😊 teraz je na dovolenke a po jej návrate ideme skúsiť druhý pokus 😊

maci25
31. júl 2018

@vmm1986 na toto je iná skupina https://www.modrykonik.sk/group/6841/ skús tam 😉

cucoriedkacucoriedka
1. aug 2018

@stvorlistok81 velmi vam to prajem.a drzim prsty;)

stvorlistok81
2. aug 2018

@cucoriedkacucoriedka dakujem veľmi krásne 😊😍

babikadaska
3. aug 2018

@stvorlistok81 dnes som 9 DPT a hcg 330 ! Krv mi brali lebo som dostala hyperstimulacny syndrom. Je to hrozne ale musim vydrzat. Hlavne ze je tam hcg...

stvorlistok81
4. aug 2018

@babikadaska 👏🏻👏🏻😍😍to je skvela správa! A čo teraz s tebou robia, keď máš hyperstimulak?

babikadaska
5. aug 2018

@stvorlistok81 picham si clexane na riedenie krvi. Lezim. Jem velke mnozstvo bielkovin + prasok Protifar. Pijem 5 l tekutin denne. 3x denne sa vazim,meriam obvod pasa. Zapisujem si kolko som vypila a vycikala za cely den. Kazde dva dni mi robia UTZ (vaginalny+cez brusko) a kompletny krvny obraz - mam mierne zvysene leukocyty (to je priznak hyperstimulaku).

lucina1100
5. aug 2018

@babikadaska ahoj, mozem sa opytat kolko si mala folikul pri opu?

babikadaska
5. aug 2018

@lucina1100 mala som ich 18. A vysoke davky gonalu -225.
Myslim,ze to lekar zbytocne prehnal - pri prvom ivf som mala davku gonalu 200 a 20 oocytov

stvorlistok81
5. aug 2018

@babikadaska moja to znie až hrozivo, ale určite je to potrebné dodržiavať, aby ste aj s miminkom boli v poriadku. Držím silno palce, aby si bola čím skôr fit bez týchto komplikácií. A máš aj bolesti, alebo je to skôr diskomfort?

babikadaska
5. aug 2018

@stvorlistok81 prve tri dni boli bolesti priserne. Teraz uz to povoluje.

lucina1100
5. aug 2018

@babikadaska aj ja som mala gonal 225 iu a 150 iu menopur a iba 2 vajka som mala , takze veľké šťastie si mala a pekný úlovok 😊

chmurkaxy
5. aug 2018

@babikadaska ja som tiež brala 225,niektoré dni dokonca 250 a max som mala vždy 8 vajok. ale všetko vždy zrelé.

stvorlistok81
6. aug 2018

@babikadaska tak nech to už máš len a len lepšie a bez komplikácií. A hovorili ti, čo ďalej? Nehrozí ti rizikové tehotenstvo z tohto dôvodu?

babikadaska
7. aug 2018

@stvorlistok81 zatial mi nepovedali nic. Ideme yo dna na den. Neda sa ani len predpoklafat kedy mi ten ohss ustupi - prvotne odhady su 2 tyzdbe az 2 mesiace. Mam zle pecenove testy z hormonov. Takze najskor sa potrapime so syndromom,potom ostatne veci pridu na rad :/ ale aspon co som si citala nejake odborne clanky,ohss nie je dovodom na rizikove.

stvorlistok81
9. aug 2018

@babikadaska och, nestačí jedno, ale ešte aj pečeňové testy máš zle 😔 moja nech si čím skôr z toho von ✊🏻

jana1125
14. aug 2018

Má některá Oestrogel prášky už nechci ani vidět? Pište do IP

stvorlistok81
28. aug 2018

Ahoj @babikadaska, ako sa máš? Už si v poriadku? A malinké? 😊

babikadaska
29. aug 2018

@stvorlistok81 ahoj dakujem za opytanie. Syndrom uz uplne ustupil nastastie,aj vysledky sa dali do normalu. Teraz si uz naplno uzivam tehotenstvo s dvojickami. Este 5 tyzdnov aby skoncil rizikovy prvy trimester.
Co nove u teba ?? Pozeram,ze tu v tejto diskusii to nejako spi !!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre