Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

lucina1100
29. aug 2018

@babikadaska ahoj, 🙂cakate dvojicky?

stvorlistok81
29. aug 2018

@babikadaska jeeej, dvojičky 😍 skvele! Som rada, že ti už syndróm ustúpil, teraz to už bude len a len lepšie 😊✊🏻 Ja sa veľmi nemám čím chváliť, včera som bola na OPU a mala som po SOFTe len dve vajicka a dnes mi volali, že sa oplodnilo iba jedno 😔 uvidíme, koľko vydrží.. ak bude všetko v poriadku, v pondelok pôjdem na transfer.

babikadaska
29. aug 2018

@lucina1100 ano 🙂

@stvorlistok81 po softe su 1- 4 vajicka ale standardny vysledok nie ? Aspon co som v kontakte s inymi babami,ktore mali soft,vynimocne mali viac vajicok. Kvalita tu prevazi nad kvantitou,neboj. Preco budes mat transfer v pondelok? Pouziju predlzenu kultivaciu aj v pripade jedneho vajka ? Ak dobre pocitam,ak si mala opu vcera, bud by si mala mat transfer po 3 dnoch od OPU co je piatok alebo po 5 dnovej kultivacii co je nedela. Na pondelok mi to nijako nevychadza. Ked mi to vysvetlis,budem rada dakujem 🙂

lucina1100
29. aug 2018

@babikadaska to fakt z jedneho embryjka sa vam dve rozdelili, no to je uzasne ani ste to necakali vsak? ze by sa to mohla stat? tak po tolkych starostiach a trapeniach vam naraz nadelilo dve uzasne 🙂

babikadaska
29. aug 2018

@lucina1100 my sme vkladali dve embryjka 🙂 ale bala som sa,ze sa neuchyti ani jedno. S dvomi sme nepocitali ani nahodou !!!!!!!

stvorlistok81
29. aug 2018

@babikadaska áno, s embryologom sme sa dohodli na PK, sám nám to navrhol a ja som súhlasila.. tiež mi prišlo divne, že až v pondelok, ale vraj je to bežne, že na piaty alebo šiesty den sa vkladá po PK. Mám však trochu obavy z toho, že pondelok je 21. den cyklu a ja mám cyklus kratší, cca 21-24 dňový, či to už nebude dosť neskoro.. na vklad pôjdem, ak teda bude všetko ok, ráno na ôsmu, dufam, že mi ho bude robiť moja dr a opýtam sa jej na to, či už nebude veľmi neskoro. Síce užíva estrimax a picham prolutex, no neviem, či vedia tak oddialiť menzes. Ty si sa na to nepýtala? Tiež som citala, že pri softe je menej vajicok, len som sklamaná, že z dvoch ostalo len jedno

babikadaska
29. aug 2018

@stvorlistok81 o siestom dni som az tak casto nepocula,preto ma to prekvapilo.
Co sa tyka cyklu,vobec to nevadi, progesteron,ktory si pichas, to dostatocne vyriesi. Zajtra by si mala volat znovu,aby ti povedali,kolko bunkove je embryo a ako sa vyvija,tak podaj spravu 🙂
A naozaj vobec nebud sklamana z toho poctu. Vies,ze mne ostali z 18 iba 2, takze si na tom statisticky ovela lepsie !!!

stvorlistok81
29. aug 2018

@babikadaska si zlata, dakujem 😊 v piatok mi budú volat, či sa pekne delí, tak dám určite vedieť, dufam, že bude krásne rast ✊🏻🙏🏻

babikadaska
29. aug 2018

@stvorlistok81 jemine v piatok je treti den jasne prepac.Tak dovtedy na neho budes asi casto mysliet,nech sa pekne deli 🙂 kolky toto bude tvoj vklad prosim ta ?

babikadaska
29. aug 2018

@stvorlistok81 inak ake pouzili metody u vas na oplodnenie? Pri prvom ivf viem,ze pouzili icsi. A teraz? Manzel ma problem so spg ?
Nam pri prvom ivf pouzili icsi,a teraz sme priplatili aj picsi a macs,a embryjka boli ovela lepsie.
A este ma zaujima,,preco chodis na soft a nie na klasicke ivf ?ake mas problemy ?

babikadaska
29. aug 2018

@lucina1100 ty si momentalne v akom stadiu ? Bola si pred nejakym.casom na vklade myslim.
Ja ako som mala ten hyperstimulacny,som nejako stratila nit diania...

janulino
30. aug 2018

Ahojte 🙂 ked ste isli na krv na HCG, robili vam v ten den aj ultrazvuk? Dikesko

babikadaska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stvorlistok81
30. aug 2018

@babikadaska toto je môj druhý vklad, pri prvom IVF prežilo jedno embryjko a teraz tiež... soft zvolila dr kvôli tomu, že pri klasickom som mala len 4 vajka a iba 3 sa oplodnili, cize podobný počet viem “vyprodukovať” aj pri softe. No s ICSI preto, lebo obaja mame už viac rokov, ja 37 a priateľ 45, tak sme to nechceli riskovať, vraj vyšším vekom už je stena vajicka hrubšia a spermia ťažšie vniká dnu... teraz sme si tiež priplatili aj MACS, cize som veľmi zvedavá, či to bude lepšie, či to vôbec stalo za to 🙂

stvorlistok81
30. aug 2018

@babikadaska inak ja mám nízke AMH, iba 0,31...

babikadaska
30. aug 2018

@janulino nie. Uzv az o 14 dni po pozitivnom hcg.

babikadaska
30. aug 2018

@stvorlistok81 ja verim,ze s MACS su lepsie vysledky !!
Pri predchadzajucich vkladoch si mala vzdy test negativny alebo bolo biochemicke tehu ?

stvorlistok81
30. aug 2018

@babikadaska mala som negatívny test, od začiatku to nevyzeralo veľmi dobre, vkladali mi 5 dňovú morulu... veľmi som zvedavá, ako to teraz dopadne

babikadaska
30. aug 2018

@stvorlistok81 ale inak nevyzeras,ze mas nejake problemy. Nizke amh je len o zasobe vajicok,nie kvalite. Spg nie je az tak podstatny,ak sa pouzije icsi a macs. Takze ja myslim ze to vyjde. Mate to s manzelom takmer narovnako ako my.

janulino
30. aug 2018

@babikadaska Dakujem 🙂 lebo ma dnes pozeral moj gyn a nic tam nevidel este..tak som chytila paniku..ale som 12dpt a hCG mam 889,4..

mimiqa
30. aug 2018

@janulino mas este nizke hcg a aj skoro🤗....este nebude nic vidno...zvykne sa az po mesiaci chodit....na 12ty den zas hcg vynikajuce..najlepsie je ked ides az v 6 ci v 7dmov tyzdni...by malo uz byt srdiecko

stvorlistok81
30. aug 2018

@babikadaska nie, nemám žiadne problémy, teda okrem toho, že sa mi tvoria cysty, ale to nepočítam 🙂 bože keby si mala pravdu, vždy, keď si prečítam od teba správu, poteší ma to a myslím pozitívnejšie 🙂 veď zajtra o takomto case už budem vedieť, či sa pekne deli. A ty si teraz doma na PN, alebo už pracuješ normálne?

janulino
30. aug 2018

@mimiqa dakujem ;) takze uz nebudem stresovat 🙂

mimiqa
30. aug 2018

@janulino to teda vobec nemusis...ono od 1000 a vyssie je vidno len vacok....plod neskor a neskor aj srdiecko....preto sa naj odporuca na ultrazvuk chodit az v tom 7mom tyzdni...tu uz by malo byt vsetko pekne vidno..mne bolo az 6+3...a to som mala hcg na 14ty den 4025...vidis a nebolo vidno nic..tiez som hned utekala...a potom som sla radsej o dva tyzdne nech sa nestresujem..vydrz to 🤗

janulino
30. aug 2018

@mimiqa ďakujem :-*

mimi410
30. aug 2018

Ahojte babule. Som dnes 9 den po ket. Ziadne spinenie nemam sem tam mam pichanie v brusku a mam este paniku...bojim sa. V pondelok mam ist na krv. Ide vikend nechcem testovat..neobjaviko sa i mna ani len implantacne spinenie. Chcrm sa spytat boli stw na tom niektora podobne?? Popripade ak nahodou to nevyslo zacala by som krvacat ze?? Ms mam dostat az 6.9...

babikadaska
30. aug 2018

@janulino na 12 den hcg uzasne vysoke !!!! Blahozelam !!! Ja som mala na 12 den hcg 3000 a na uzv som sla az 6+3,kedy uz boli srdiecka.
Na uzv je vidno nieco az od hcg 1000. Ale nema zmysel to pozerat tak skoro. Treba o cca 2-3 tyzdne ist zase,ked uz bude srdiecko 🙂

janulino
30. aug 2018

@babikadaska ďakujeeem 🙂

mimiqa
30. aug 2018

@mimi410 aahoj...to pichanie je dobra vec...ak to vyslo budes mat pichanie take natahovanie aj do 12t😘nesmies mat krce ako pred ms....a ano ak to nevyslo povacsinou dostaneme menzes....no ten verim ze ti nepride 😍...oddychuj...

marec2018
31. aug 2018

@mimi410 ja som dopadla zle...aj prsia ma sialene boleli.;( tiez pichanie a pravdepodobne na 12den bolo po lebo som trosku spinila..minimum.a hcg negativne vcera;( nemame uz nič zamrazene....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre