Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

babikadaska
6. sep 2018

@sweat 6 ??? Tak to kleslo hcg strasne rychlo ! Ked ho zachytil test 25 , muselo byt este vcera vyssie
Vyzur sa vyplac mrzi ma to.
Nebudem ta ale utesovat neboj sa ja som biochemicke tehu brala vzdy ako dobre znamenie,ze sa embryjko moze uchytit len to treba este vyladit pri dalsom ivf. Ja som mala aj hcg 176 a kleslo.
Nam sa podarilo ivf uz na druhy pokus. V reprofite nam podla prveho ivf aj tych dvoch biochemickych pridali nejake dalsie metody a chytilo sa to hned na prvykrat.
Neviem ako dlho uz bojujes, ale verim ze este budes pokracovat

sweat
6. sep 2018

@babikadaska snazime sa 8 rokov,ale mne strasne dlho trvalo, pokiaľ som presvedcila samu seba na ivf. Vlastne ani neviem preco. V 2009 som otehotnela prirodzene, ale skoncilo to v 10 tt. A od vtedy nic. Stale som dufala, az mi zacali dost nahlas tikat biologicke hodiny (35 rokov). No a nakoniec sme na tom tak, ze manžel musel podstupit chirurgicke odobratie spermii, aby sme vobec mali cim oplodnit, a ja produkujem malo vajicok, takze nam ani na KET neostalo. Tie 2 boli jediné, co sa oplodnili.
Este nam ostavaju 2 pokusy hradene poistovnou. Tie urcite vyuzijeme. Ale tie otazniky v hlave svietia, ze co ak ani tie neklapnu. Potom sme skoncili... Zijeme v Nemecku a financne dalsie pokusy neutiahneme. A tiez sme si slubili 3 krat a dost.

normab
6. sep 2018

@sweat no uz ani ciarkam nemozme verit..sakra..ale podari sa to raz urcite..musi 😗😗

mimi410
6. sep 2018

@normab a ja som tao dufala, ze to bude pricina preco sa neuhniezdilo...nechapem...ja som vraj uolne v poriadku, este aj v centre sa cudovali ze preco sme sa tak skoro rozhodli pre umele. Ale muz ma zaloste malo spermii. A tie dva tyzdne pi ket boli ozaj ze ukazkove, ziadne spinenie, nic...aj chute som mala nenormalne...a viac menej som dako citila ze to vyjde. A ked mi to doktor oznamil ze ho to mrzi ale nevyslo to...no ja som bola tak v soku ze som uz ani nevedela co hovorim len som chcela rychlo skoncit a revat..tento mesiac pockame. a pojdeme v oktobri...

normab
6. sep 2018

@mimi410 no nam tiez nevysiel et a tiez sme ok..aj muz ok spermose..citala som, ze pricina neuhniezdenia je z 80% zle embryo.. cize volaco tam nebolo stopercentne v embryjku..alebo potom uz iba neprilnavost vystielky ci co, alebo nahoda.. bohvie..musime len verit, ze dalsi pokus vyjde 😉😗 ja som po neuspechu tiez bola dva dni dost mimo, ale musime bojovat..

mimi410
6. sep 2018

@normab presne tak. Musime to dat. A ty mas kedy vklad?

normab
6. sep 2018

@mimi410 ja som mala v sobotu ket, teraz cakam 😁

babikadaska
11. sep 2018

@stvorlistok81 ahoj tak co nove ??? Robila si uz test alebo vydrzis do 17.9.? Ako sa citis ??

stvorlistok81
11. sep 2018

@babikadaska ahoj 😊 úplne si trafila deň, kedy mám veľké pokušenie testovať. Cítim sa dobre, vlastne nič zvláštne nepociťujem, len som dosť nafúknutá. Ale nemám ani žiadne pobolievanie brucha či pŕs, žiadnu zmenu na sebe nebadam, preto neviem, či to mám risknúť s testovaním, alebo radšej nie, aby som nebola sklamaná. Dnes je to 8. deň po et. Ale ako sa poznám, asi to do pondelka nevydržím 😊 ty sa máš ako? Čo drobčekovia v brušku? 😊

babikadaska
11. sep 2018

@stvorlistok81 aaaaa tak ked sa to v tebe zlomi, napis 🙂 ja som mala pozitivny test uz od 6 dna. Ja som testovala od piateho dna,lebo som bola hrozne nedockava.
Jaj my dobre, uz/este len som v 3.mesiaci. ubieha to este pomalsie ako cajanie na test po hcg... mam 24 dni do dalsej kontroly.... nekonecne pomaly to ide. Par dni po kontrole som bola v pohode,teraz zase nervozita a cakanie,ci je vsetko o.k. ulavi sa mi az ich zase uvidim na ultrazvuku...
Cele je to jedno velke cakanie, netrpezlivost, strach,nadej,tesenie sa,pekne predstavy,potom zas tie horsie....

stvorlistok81
11. sep 2018

@babikadaska ale inak sa cítiš dobre, áno? Keď my ženy sme strašne netrpezlivé a nebaví nás čakať 😊 ja som si pred chvíľou ten test urobila a nič.... ani náznak.. aspoň mám istotu, že pregnyl už vyprchal, no neviem, či by som nebola radšej uvidiela aspoň ducha a verila by som, že to nebude pregnyl, ale tehotenské hcg 😕 po vklade expandovanej blastocysty by tam už teraz niečo mohlo byt, čo myslíš?

babikadaska
11. sep 2018

@stvorlistok81 vobec tam nic nemusi byt a to nevravim,aby som ta utesila. 8 den je strasne skoro. Baby,ktorym sa to ukaze na 5 az 11 den samozrejme existuju a je ich dost, ale nie nadarmo sa na krv chodi 12 az 14 den...mas kludne este minimalne 4 dni testovania a cakania na //. Ja som mala hcg na 14 den vyse 3000,preto boli palicky tak skoro. A radsej z ranneho vysokokoncentrovaneho mocu skus v takom skorom.stadiu. fascinujuce na tom je,ze viac menej uz je rozhodnute,len ty este stale nevies, ako. Je to haluz cele :/
Napisem to za seba: psychicky sa citim skvelo,fyzicky na bode mrazu. Ale tesim sa z kazdej neprijemnosti,lebo som konecne tehotna. Uplne si to uzivam,aj nevolnosti,ako psychopat. Nestazujem sa.

Joj velmi velmi velmi velmi zo srdca ti prajem pozitivny test !!!!! Fakt. Predtym som to priala kazdemu a teraz este o to viac. Som taka stastna,ze mi pride uplne nespravodlive,aby to nemohla zazit kazda zena,ked sme presne na toto stvorene. Vzdy som tuzila byt tehotna. A teraz som a je to super.
Tak vela tej trpezlivosti este a informuj 🙂

stvorlistok81
12. sep 2018

@babikadaska ja som si potom tiež uvedomila, že lepšie by bolo, keby som počkala do rána a testovala, predsa 8. deň môže byť ešte celkom skoro a navyše som mala v sebe vyš 2l tekutín, čiže moč bol dosť rozriedený... zajtra asi ráno skúsim ;) ja som test vyhodila a potom som ho z koša vytiahla, ani neviem, čo mi to napadlo, len že si ho proste odložím a budem testovať obdeň a sledovať. A po vytiahnutí z koša som pri veľmi dobrom svelte zbadala fakt že strašne slabulinký prúžok, myslela som, že to len mozog chce vidieť, tak ho tam vidí, ale aj dnes ráno som ho tam videla 🙂 možno si to len nahováram, preto sa chcem testnúť aj zajtra ráno.
Moja ja ťa úplne chápem, že si všetko okolo tehu užívaš, ja som si tiež povedala, že keď mi to vyjde, nebude mi vadiť nič nepríjemné, čo bude spojené s tehotenstvom, veď o to bojujeme už dlho... a na kontrolu ides až o 24 dní, ako si písala? Mne sa to zdá dosť neskoro, ale asi je to bežný postup... vraj tie nevoľnosti väčšinou trvajú iba počas prvého trimestra, tak verím, že aj u teba to čoskoro pominie a už si budeš užívať len tie príjemné chvíle s bábätkami 🙂 😍

babikadaska
12. sep 2018

@stvorlistok81 ja som mala prvy test tiez taky ze muz ho vytiahol z kosa !!!!! Vravi sa ze sa po 10 -15 min nema uz vysledok odcitavat,ale u mna to bolo pozitivne !!!!! Ja odpadnem no k tomuto som sa este nikde nepriznala ale vidim ze som kludne mohla 😃 joj zajtra uz bude ciarka hned duch alebo slabo viditelna uvidis stvorlistok !!!
Na kontrolu ma zavolala az o 30 dni,par dni uz preslo a tiez sa mi to zda neskoro.... dnes tam asi pojdem lebo ma fakt boli brucho uz treti den

stvorlistok81
12. sep 2018

@babikadaska no vidíš, tak sme dve a určite nie sme samy, kto to takto urobil ;) zajtra dám vedieť, či tam niečo bolo alebo nie. Ďakujem za povzbudivé slová 🙂
Máš veľké bolesti? Verím, že tonebude nič vážne, že sú to len bežné sprievodné príznaky tehotenstva. Jedna známa tiež po IVF otehotnela na druhý pokus a mala dosť veľké problem, dokonca aj silné kŕče spojené s krvácaním, no našťastie sa bábätko udržalo, teraz je myslím vo štvrtom/piatom mesiaci... držím ti palčeky, nech je všetko v poriadku, ale verím, že určite bude 🙂 ozvi sa potom, čo ti Dr. povedala.

stvorlistok81
13. sep 2018

ahoj @babikadaska, tak ako sa dnes máš? Bolesti ustúpili? Ja nemám dobrú správu, dnes bol test úplne biely...vôbec nič som tam nevidela.... neviem, či je ešte nejaká nádej, aj keď všade sa hovorí a aj ty si mi to napísala, že krv je rozhodujúca, pomaly sa už pripravujem na to, že to zase nevyšlo :(

babikadaska
13. sep 2018

@stvorlistok81
Ja som o.k. bolesti su ale k lekarke som nesla, je to urcite suvis s tehotenstvom a rastom bruska....

ale kludne sa bavme teraz o tebe ... potvora test !!!!! Dnes je tusim tvoj 10.den ???

stvorlistok81
13. sep 2018

@babikadaska áno, dnes je 10. deň.... tá slabulinká druhá čiarka predvčerom bola asi predsa spôsobená pregnylom, čo mi pichli v deň et. Včera som nakúpila testy, tak budem testovať každé ráno až do odberu krvi, nech som na to pripravená. Neviem, tak som dúfala, že to tentokrát vyjde s tým krásnym embryjkom, dúfam, že som si to nepokazila tým, že som išla hneď po vklade do práce.... ak to teraz nevyjde, sľubujem, že nabudúce už ostanem doma... 🙂 ale ešte stale dúfam, že by to mohlo vyjsť 🙂

babikadaska
13. sep 2018

@stvorlistok81 urcite to nemohlo byt tym,ze si sla do prace. Ja som prve dva vklady prelezala,treti chodila do prace a tento stvrty vklad som bola 3az 5 den po vklade s manzelom na vylet na motorke,co bolo dost namahave na brucho aj cele telo a otehotnela som.
Pregnyl by sa mal vylucit z tela najneskor na 10 den po pichnuti. Ja som si preto robila testy od zaciatku - na 4 den bol este pregnyl,5 den uz biely test a 6 den pozitivny
Testuj,nech si psychicky pripravena,ale este stale su tam minimalne 2 dni,kedy sa este ciarka moze ukazat!!!! Viem,ze si dufala,verila... tak zatial s tym neprestavaj az kym nebudes mat vysledok z krvi !!

stvorlistok81
14. sep 2018

@babikadaska tak som testla aj dnes a zase nič.... už som pripravená, že budeme musieť ísť na tretie IVF.. mrzí ma aj to, že nemáme nie zmrazené, takže budem musieť absolvovať celý process od začiatku, tie kontoly, narkóza atď., hlavne kvôli práci ma to štve, lebo už neviem, aké výhovorky si zase povymýšľať.. ale nádej umiera posledná, ešte je tam mizivá šanca 🙂
ale to je super skúška pre bábätká, keď zvládli váš výlet na motorke, nič ich len tak ľahko nepoloží ;)

babikadaska
16. sep 2018

@stvorlistok81 ahoj :/ dnes si uz skusala asi tiez a mas vysledok ?? Taky isty ako vcera ??
Ja som si v praci nic nemusela nastastie nikdy vymyslat, nikto by sa nedovolil opytat, preco som bola u lekara al.potrebujem ostat doma (ak som priniesla potvrdenie o praceneschopnosti). To zial viem,ze taketo extremne zasahy do sukromia vo vela firmach este existuju. Napr. po OPU som nahlasila,ze kvoli pobyte v nemocnici budem niekolko dni prace neschopna a tym to haslo. Nikto sa nedopytoval co mi je a preco idem do nemocnice.Ak to mas inak,tak chapem,ze je to tazke cele povymyslat :/
Vidim,ze uz premyslas nad tretim ivf,takze si uz viac menej presvedcena ako to dopadlo :/ juj bodaj by si sa este stale mylila a vysledok bol iny !!!!!!!!!!

regina24
17. sep 2018

Chcemla by som sa spitat od ktoreho dna ratate ze kolkaty den je od vkladu odcytov alebo od vtedy ked spojili to spolu ?
Na kolkaty den ste ss testovsli ?
Po vklade maliste aj nejake pocity ?

stvorlistok81
17. sep 2018

@babikadaska ahoj, dnes som bola na kvi, výsledok budem vedieť poobede, budú mi volať... ráno som sa tam celá triasla, sestrička si myslela, že mi je zle, no ja som bola vynervovaná od včera večera z toho, aký bude výsledok... testovala som v sobotu ráno, výsledok - biely test, včera ani dnes som už netestovala, aj tak by sa asi nič nezmenilo.
My v práci máme celkom dobré vzťahy, no neviem, ako by sa zachovali, keby som im povedala narovinu, že riešim umelé oplodnenie.. možno by to zobrali v pohode, možno nie, ale hlavný dôvod je aj ten, že v prípade neúspechu by som to tu dosť ťažko niesla, najmä keby ma všetcu utešovali a upokojovali, že raz to vyjde. Pre mňa by to bolo horšie, ako takto, keď nikto nič nevie, iba pár ľudí, ktorým dôverujem.

a ty sa ako cítiš? Tie bolesti už prešli?

stvorlistok81
17. sep 2018

@babikadaska a už mi aj volali, nevyšlo to 😢 sestrička povedala, že mám ísť k doktorke po menštruácii, keďže nám to nevyšlo už druhýkrát, možno budú potrebné aj nejaké ďalšie vyšetrenia

babikadaska
17. sep 2018

@stvorlistok81 uprimne z celeho srdca najviac na svete ma to mrzi :( :( :(

stvorlistok81
17. sep 2018

@babikadaska ďakujem :( myslela som si, že to budem zvládať lepšie, ale nejde to, mám problem udržať sa v práci a nerozplakať sa... no musím to brať tak, ako to je, ešte jden pokus máme pred sebou a potom sa uvidí.
Tebe sa ako darí? Bolesti už dúfam ustúpili 🙂

babikadaska
17. sep 2018

@stvorlistok81 bolesti neustupili,ale u dr.som nebola. Uistila som samu seba,ze sa mi roztahuje maternica a vsetky tie vazy atd. Nekrvacam,tak som prestala panikarit. Normalne mozem fungovat,myslim,ze keby bolo daco nedobre,bude mi horsie.
jemine ty si este aj v praci ??? No chuda moje :/
Ty chodis do akeho centra ? Na dalsej konzultacii by si sa mala s nimi dohodnut na vysetreniach,pripadne si ich uz zacat vybavovat sama. V reprofite to je tak,ze po 2 neuspesnych ivf ti automaticky robia reprodukcnu imunologiu. Take najdolezitejsie vysetrenia su,ale to urcite vies,ta reprodukcna imuno, hematologia, genetika... co vsetko mate aj s muzom porobene ?
Joj vyplac a nechaj sa aj polutovat manzelom :/ tie sklamania z negativnych vysledkov su fest zle.. prve hodiny a dni som si vzdy hovorila,ze uz kaslem na to a koncim. Potom som sa pozbierala a zacali sme zase setrit a podstupila kolotoc vysetreni znovu.... :/ o.par dni to dufam uvidis uz zase optimisticky a budes mat chut na dalsie kolo.
A chapem,ze nechces,aby ta v robote utesovali z neuspechu. Ludia to lutovanie myslia vecsinou dobre,ale tebe to moc k lepsej nalade nepomoze :/

babikadaska
17. sep 2018

@regina24 rata sa to odo dna,ked do teba vlozia embryjko. Den vkladu-embryotransferu je den nula, a na dalsi den po vklade je prvy den atd. Krvny test sa robi 14.den po vklade. Niektore baby testuju doma tehotenskymi testami skor,ale neodporuca sa to,predides sklamaniam.
Ja som po vklade nemala ziadne pocity.

regina24
17. sep 2018

@babikadaska dakujem pekne za info tak teda sa to rata rozumiem a po vklade sa moze aj pohlavny styk mat ci nie nakedy ste mali pohlavny stik

babikadaska
17. sep 2018

@regina24 tak 5 dni pockaj a potom mozte 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre