Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

ceklis
6. okt 2018

@fantinka
@bobricek1979 ja to ešte nevzdám, aj keď teda nalady sú ozaj niekedy celkom pod psa, ale veľmi veľmi túžim a viem že ešte je šanca, tak bojujem čo to dá. Teraz mi zistili vysoké cytokiny a tak mi nasadili liečbu a verím že to bol práve problém prečo sa embryjko nechytilo. O mesiac snáď už budem mat pred sebou opu, chystám sa do Brna na soft, tak snáď z toho bude to správne embryjko čo sa zahniezdi 🙏🏻
Ďakujem za podporu 😘😘😘

ceklis
6. okt 2018

@stvorlistok81 to vážne? Och, toto je ten môj najhorší scenár ktorého sa tiež bojím, no vravím si, že pokial neskusim ďalšie ivf, nedozviem sa... tak idem o mesiac dotoho.
Čím ta stimulovali? Koľko bolo folikov? :( čo na to povedal lekár a niečo navrhol?
Mne po neúspešnom ivf kde teda síce bolo jedno vajko, no oplodnilo sa nesprávne navrhol hneď další cyklus ísť do nativu, že tie hormóny ešte účinkujú a je veľká pravdepodobnosť na získanie oocytu. A ozaj sa podarilo aj získať aj oplodniť aj 5dni prežiť, no zase len vklad nevyšiel.
Tak som rozhodnutá ísť tiež týmto smerom. November soft a keby nevyšlo tak december nativ a do Vianoc bude snáď babo v brušku
Držím moc palce ✊🏻✊🏻✊🏻
Nevzdávaj to, viem že je to veľmi ťažké :( ja som si v ten neúspešný mesiac poplakala viac krát, no pokial je ako taká nádej, treba bojovať a skúšať ❤️❤️❤️❤️

stvorlistok81
8. okt 2018

ahojte @babikadaska @ceklis ono to bolo tak, že 3/9 som bola na vklade, vtedy bolo embryo veľmi dobrej kvality, no nevyšlo to a po menštruácii som išla na kontrolu, kde sme sa s Dr. dohodli, že tretí pokus dáme niekedy v decembri/januári. Myslela som, že ma medzitým pošle na nejaké ďalšie vyšetrenia, ale ona povedala, že vie, že problem je v tom, že moje vaječníky sú veľmi slabé. No a keď mi robila sono, našla 4 folikuly a povedala, že by bola škoda to neskúsiť nastimulovať a odobrať. Tak mi hneď nasadila Meriofert 150 iu a Orgalutran, to bolo v piatok a v pondelok som bola na kontrolu. Tam mi ešte zvýšila dávky Meriofertu na 225 iu a v utorok večer som si pichla Ovitrelle, na štvrtok naplánovala odber. Ten mi robila iná lekárka, no vraj nenašla ani jedno vajko a jeden folikul už bol naplnený krvavou tekutinou, zrejme sa už z neho tvorila cysta. Takže po menštruácii idem na kontrolu a neviem, čo bude ďalej. Tento pokus sme išli ako samoplatci, keďže to bolo stopnuté, vyšlo nás to "len" na 420€, takže ešte jeden máme cez poisťovňu. No obávam sa, či mi Dr. rovno nenavrhne darované vajíčka, keďže tie moje sú nekvalitné a aj blastocysta sa po vklade prestane ďalej vyvíjať... vy by ste išli do darovaných?
Neviem, či to nebolo príliš skoro, keď mi OPU robili vlastne presne mesiac od ET, ale keby som to neskúsila, možno by ma to potom mrzelo, že som tomu nedala šancu...
A vy sa ako mate? @babikadaska ako rastú detičky? 🙂
@ceklis ty máš teraz pauzu a od novembra začneš stimulovať? Potom mi napíš, s akými liekmi, dobre?
My pôjdeme v novembri na lyže, takže určite nechcem predtým nič podstupovať, navyše aj môj drahý bol celkom prekvapený z toho, že dom tak rýchlo išla na ďalší odber, on ani veľmi nebol za, pretože vedel, ako som sa trápila po druhom neúspechu. No tentokrát sa to celé tak rýchlo zomlelo, že som to brala akosi inak a poplakala som si iba chvíľku...

babikadaska
8. okt 2018

@stvorlistok81 ahojzajtra idem na velky ultrazvuk po cakani 6 tyzdnovom,tak ti poviem,ako rastu,pevne verim,ze dobre 🙂

Urcite si urobila dobre,ze si isla hned,nema to ziadny vplyv na vysledok,skor naopak niektori lekari su za to,pretoze telo je este nastimulovane od hormonov a je to vraj lepsie.

K darovanym vajickam.-ja osobne by som isla. Ak manzel suhlasi a ty to v sebe spracujes,nevidim v tom problem.. pred rokom som citala vedecku studiu,ze nie je pravda,co sa myslelo doteraz,ak nahradna matka vynosi cudzie dieta, ze je pre neho iba inkubator,ale naopak, predava mu niekolko percent genetickej informacie zo svojho tela. Takze babo by bolo vase na viac ako 50% zakladom a na 100% z vasej lasky. Ja chapem,ak niekto nechce cudzie vajicko,aj chapem dovody. Ale zase na druhej strane trapit svoje telo neuspesnymi stimulkami,psychiku neuspesnymi pokusmi, financie za to ak spocitas mala by si uz cyklus s darovanym vajkom. Roky utekaju,postielka prazdna. Tak urcite sa skor zmieris s nejakym darovanym vajkom z ktoreho je dietatko v brusku a na svete, ako s tym vyssie spomenutym neuspechom.
My sme sa snazili 4 roky (viem ze oproti dlhsim snazilkam malina) ale tak neskutocne sa tesim a prezivam to ze az teraz chapem co je to byt tehotna. Moj muz ich uz premiena na "chutnucke rozkosne babatka" a ja myslim ze ked sa usmeje z postielky na teba ani ta nenapadne ze je z darovaneho vajicka. Tolko moj nazor. Ak by to neslo brala by som darovanu spermiu,vajicko al.aj embryo. Nakolko moje vajicka boli nic moc a realne sme museli uvazovat o darovanych,tak sme sa takto dohodli s muzom,ze ak by to nevyslo,tak ano.

stvorlistok81
8. okt 2018

@babikadaska jeeeej, tak zajtra očakávam dobré správičky 😍 o chutnučkých rozkošných bábätkách 🙂
presne toto si aj ja myslím, že aj keď by sme prijali darované vajko, určite aspoň niečo dostane odo mňa, veď ho budem "živiť" zo svojho 🙂 s drahým som sa o tom ešte nerozprávala, nechcela som predbiehať, ale asi by bolo lepšie sa o tom pobaviť skôr, aby som sa prípadne mohla s doktorkou dohodnúť... ja by som do toho asi tiež išla, tu na fore som čítala, že každá baba s darovaným vajkom otehotnela. Ale vies nad čím rozmýšľam? Čo by sa stalo, keby moje dieťa z darovaného vajka v budúcnosti stretlo svojho nevlastného súrodenca a tvorili by povedzme pár? Čo potom? Skúsim sa na to opýtať lekárky...
A ty sa cítiš už dobre? Bruško ťa už nebolí?

ceklis
8. okt 2018

@stvorlistok81 ahoj, je to fakt na prd, ze to akurát takto vypalilo, ale ja by som isla do toho tak isto ako ty. keby mi nasli na sone 4 foliky??? kokos, ved to je super, take som nikdy nemala. ja by som nevahala ani chvilku, urcite by som to riesila ako ty, aj ked by to bolo cele neplanovane. Skoda, ze z toho nic nebolo, len zase ale... keby si nesla do toho, urcite by si to lutovala
neboj, vyjde to, len to nevzdavaj
ja teraz strasne bojujem s tym softom :( strasne sa bojim, ze sa stane to co tebe a nejako to nerozdycham, raz som to mala a bola som z toho dost mimo, brala som to ako take osobne zlyhanie a nevedela som to prijat
ale zase vravim si, ze pokym nebudem skusat, nezistim, takze ano, dalsi mesiac idem do toho. 🙂 teda stale si vravim, ze ved ale mozno to uz nebude treba... tak naivne verim, ze sa podari este prirodzenie.
o mesiac o takomto case budem pisat kolko tych folikov bolo. snad aspon dve vajicka budu, teda dve embryjka, no nie som velmi narocna :(
ach jo
tiez riesim darovane vajicka a ja sa s tym dako neviem vysporiadat :( netusim preco...
mozno prave tym, ze jedno babatko mam a tak na tom az tak netrvam a som velmi vdacna za to male stastie co k nam prislo. moj muz s tym nema problem, len netusim ako by to on vnimal keby slo o darovane spermie
zalezi aj od toho kolko mas rokov 🙂 cize pokial ta netlaci ozaj vek, skus este nieco vymysliet. hm?
co odporuca lekarka?

stvorlistok81
8. okt 2018

@ceklis s lekárkou sa porozprávam na najbližšej kontrole, ja zatiaľ len tak nahlas uvažujem o darovaných vajíčkach, keďže mám malú rezervu tých svojich, či by to nebolo predsa lepšie, ako sa "zbytočne" stimulovať a nič z toho nakoniec nemať. No doktorka možno bude mať iný názor, veď uvidím. Mám 37 rokov, takže času až tak vela nie, keďže zatiaľ nemáme žiadne bábätko.. Je to super, že ty máš aspoň to jedno, možno nie si až v takom psychickom strese, aj keď určite to máš rovnako veľmi ťažké.
Ja som tiež dúfala, keď sme v lete boli na dovolenke, predtým som si ešte pichala Pregnyl a fakt som verila, že z toho niečo bude, no nakoniec som začala krvácať predposledný deň na dovči, čo ma dosť naštvalo, lebo som to dostala ešte aj skôr 🙄 ale nádej ešte ani ja nestrácam 🙂 niekomu vraj pomohla včelia materská kašička, asi skúsim. Tu presne platí, že "topiaci sa aj slamky chytá", ja neznášam med a dúfam, že to nebude medovo chutiť, ale keby aj, budem ju jest aj nasilu.
Inak ja som pri softe mala tie vajíčka iba dve, ale jedno oplodnené sa vyvinulo do pekného stadia, ako hovorila @babikadaska, tu vyhráva kvalita nad kvantitou a zrejme to tak bude. Aj keď ani pri klasickom IVF to nebula žiadna výhra, z troch oplodnené dve a vydržalo jedno...
Určite do toho choď a halvne bez pochybností 🙂

babikadaska
8. okt 2018

@stvorlistok81 tu otazku co si kladies ,rozoberali aj casopise Mama a ja,hlavne u muzov,ktory napr.chodia darovavat spermie pravidelne a dlhodobo,povedzme v USA ako brigada popri VS,ale aj u nas mlade baby vajicka. Zaver? Ziadny. Neexistuje momentalne na to odpoved,nakolko vsetko je anonymne a je dost mozne,ze sa vo svete stretnu dvaja surodenci a nevedia o tom.
S darovanym vajickom je pravdepodobnost otehotnenia na prvy pokus dokonca vyse 80% aspon v reprofite, a za tie 4 roky co som v diskusiach o ivf,takmer kazda baba s darovanym otehotnela na prvy az druhy vklad (takisto je pravdepodobne ze ti vyjdu embryjka na mrazenie v jednej stimulke darkyne,tak netreba viackrat opakovat). Skusila by som to kedze mate este jeden pokus hradeny poistovnou,tak aspon nieco vam preplatia,nakolko aj tak to bude asi dost drahe.

stvorlistok81
8. okt 2018

@babikadaska v centre, kam chodíme, to stojí 2700€ cez poisťovňu, samoplatci platia 3700€. Možno by to naozaj stálo za to, ja sa poradím s lekárkou. Presne ako píšeš, tiež som tu čítala, že to babám pri darovaných vyšlo hneď.

babikadaska
8. okt 2018

@stvorlistok81 aha tak to neni az taky rozdiel... ja som platila za cyklus so svojimi cca 1400 eur.
Porad a uvidis,kedy mate konzultaciu ?

stvorlistok81
8. okt 2018

@babikadaska mna tiež prvé vyšlo okolo 1400€, druhé cca 1000€ a tento tretí pokus 420€. Ako ľahko človek príde o peniaze, keby sa to aspoň konečne podarilo 🙏🏻 Zajtra držím palčeky na sono 😊

rada2002
14. okt 2018

Dievcata čo myslíte vyšlo to? Podstúpila som darované vajíčka a dnes 13 deň po vklade takýto výsledok.

ceklis
14. okt 2018

@rada2002 potichúčky gratulujem a silno silno držím palce ✊🏻✊🏻✊🏻❤️
Bola si nakoniec v reprofite na darované? Ako to dlho všetko trvalo? Rozmýšľam tiež nad touto alternatívou. Držte sa 🌹

rada2002
14. okt 2018

@ceklis trvalo mi to krátko cca mesiac a pol. Mali sme 25 r.darkynu, ale z 11 vajíčok vyšli na vklad iba 1. Takže zasa žiadne mrazenie. Bola som moc sklamana a stálo nás to 2500 euro. 65%z celkovej sumy, lebo garantujú 2 čo nesplnili.

ceklis
14. okt 2018

@rada2002 fakt z 11 len jedno? Nevedia prečo? Och, tak to o to viac držím palce nech je už všetko v tom najlepšom poriadku!!!! A o pár mesiacov máš bábätko pri sebe. Teda bol to ten reprofit?

rada2002
14. okt 2018

@ceklis ano

stvorlistok81
15. okt 2018

ahoj @rada2002, môžem sa opýtať, prečo si bola na IVF s darovanými vajíčkami? Aký si mala problem? Tvoj manžel bol s tým v pohode?

stvorlistok81
15. okt 2018

@babikadaska ahoj, no ako si dopadla minulý týždeň na sono? 🙂

bobricek1979
15. okt 2018

@rada2002 jednoznačne gratulujem

rada2002
15. okt 2018

@stvorlistok81 áno on to chcel a ja som súhlasila. Vždy som mala len 1vajicko ktoré bolo slabé vzhľadom na vek. Ono dá sa povedať že vložia iba zarodok a celkovo mu ja dávam život a živiny pre vývoj, takže ja mu dám viac.

babikadaska
15. okt 2018

@stvorlistok81 ahoj dakujem za opytanie..dopadli sme dobre vsetko je v poriadku !!!
@rada2002 ahoj no ja myslim ze to vyslo 🙂 blahozelam !!!!! Ja som tiez tehotna cerstvo,tak sa tesim ze vidim znamu tvar z miulosti s dobrou spravou 🙂

domca002
16. okt 2018

@regina24 ahoj ako si dopadla už máš asi dávno po vklade len som sa nedicitsla ako si dopadla

regina24
16. okt 2018

@domca002 ahoj nedopadlo to dobe vjlad som ani nemala lebo den vkladu sa vajicka prestali rast ideme do druheho pokusu .

stvorlistok81
16. okt 2018

@rada2002 áno, ja sa tiež nebránim tejto možnosti, ak sa nebude dať inak.... držím vám palčeky, aby všetko dobre dopadlo 🙂 už si bola na krvnom teste?

domca002
16. okt 2018

@regina24 joj škoda ,bože čím to my musíme všetkým prejsť

regina24
16. okt 2018

@domca002 vsak to je vlemi dlha cesta clovek sa musi stale strachovat. A co ty ako

tini2
16. okt 2018

Ahojte dievčatá,tak ja som druhý deň po transfere. Už sa neviem dočkať kedy si budem môcť spraviť test. Zatiaľ len oddychujem a snažím sa piť veľa vody,ani kávu som nemala,čo ma už bolí hlava, poraďte čo by som si mohla dať? Aké máte vy pocity po a čo robíte celé dni?

domca002
16. okt 2018

@tini2 ja som tretí deň a hneď vden vkladu na bolela hlava .dala som si hrubú šál na šiju a studený uterák na čelo a pomohlo mi to

zaneta7
16. okt 2018

@tini2 ahoj ja som 4 deň po KET, a klasika, cez víkend som oddychovala a od pondelka som v práci 🙂

tini2
16. okt 2018

Ja som celý týždeň doma, zobrala som si dovolenku,nech si oddýchnem,aj tak jej mám dosť a sefova mi povedala aby som si ju vyčerpala,tak budem celý týždeň oddychovať.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre