Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

renka77
17. aug 2010

@dany79 no vysledky boli katastrofalne 😨 nenasli ani jedinu spermijku,preto ten darca,neda sa to liecit,moj muz urcite ma strasne vycitky ale je zlaty ze na to pristupil,lebo tuzi mat aspon jedno babo on miluje deti 🙂 dufam ze to nebude mat nejake nasledky v buducnosti 😔 ale verim ze sa aspon trosku bude podobat aspon na mna,aby to nebolo take okate pre okolie 😉 adopciu by asi tiez zamietol o tom sme velmi neuvazovali,tento pripad je asi prijatelnejsi aj pre neho, ked to aspon vynosim ja 😵

renka77
17. aug 2010

@dany79 ale ver mi je to velmi tazkeee ☹

renka77
17. aug 2010

@dany79 musim pomalicky koncit idem do lekarne,dosiel mi femibion,ten tiez beriem,zatial papa este raz drzim palce na stvrtok, budem na teba mysliet 🙂 🙂 🙂

dany79
17. aug 2010

@renka77 Ja tiez velmi lubim deti a aj moj manzel. Preto som pristupila na ET a KET. Aj ked tych hormonov som uz do seba napumpovala tolko, ze je to az nechutne...ale co by clovek pre to vytuzene dietatko neurobil. My sa uz o dietatko snazime takmer tri roky, takze umele oplodnenie je pre nas zrejme posledna sanca. Aj ked ja mam pocit, ze je to mojou psychikou a prilisnym snazenim sa otehotniet. Budem si musiet najst inu zabavku 🙂
Je to zle, ze sa tam nenasla ani jedna spermijka, ale ja verim, ze Vam to dopadne dobre a ze ho bude lubit, akoby bolo z jeho krvy. Ved otcom nie je ten, kto dieta splodi, ale ten, kto ho vychovava 🙂

dany79
17. aug 2010

@renka77 dakujem a maj sa krasne, drzim Vam palceky 😉

renka77
17. aug 2010

@dany79 dakujem to je velmi povzbudive 🙂 a mile

annamary27
17. aug 2010

@dany79 nebojkaj,treba veriť a myslieť pozitívne.My mrazáčikov nemáme,tak musíme začať odznova.

ogeletka
17. aug 2010

Ahojte.
Aj ja som po transfere po mojom 2.IVF.Dnes som 12deň.Doteraz som sa držala celkom ok, ale od dnes so mnou začínajú šiť všetci čerti a aj nervy hrajú svoju rolu.Myslela som,že to zvládnem,že mám prax kedže je to už moje 2.IVF ,ale ako som sa mýlila..... 😖

annamary27
17. aug 2010

@ogeletka a ešte si nebola na hcg kontrole? my chodíme na 10. a 14 den.

ondre
17. aug 2010

Ahojte. Tak dneska som bola na tej krvicke a dopadlo to ako mi vravel test. Bohuzial negativne. 😢

ogeletka
17. aug 2010

@annamary27
Ešte som nebola,ale idem vo štvrtok to bude 14.deň.Jáj,ale mám strach,že to zase dopadne zle a výsledok bude negatívny.Ja nemám mrazáčikov a nemala som ani po 1.IVF takže to by znamenalo,že zase všetko úplne od začiatku.No a vieš si predstaviť čo prežívam a ako pracujú nervy.

ondre
17. aug 2010

@ogeletka a citis sa tak isto ako po prvom IVF? Za kolko sa da ist na 2 IVF? Je to mozne hned, alebo treba nechat odychnut organizmus?

ondre
17. aug 2010

@ogeletka ani ja som nemala mrazacikou. a kolko ti ich vkladali? 2 ci 1? kolko bunkove boli

ogeletka
17. aug 2010

@ondre
Nie necítim sa,tak ako po 1.IVF je to úplne iné.Po 1.IVF som sa na 5.deň večer rozkrvácala.Teraz som zatiaľ nekrvácala a veľmi ma bolia prsia čo pri prvom boleli len troška aj to sem-tam.U mňa medzi tými dvoma IVF-kami prešlo 5mesiacov(1.transfer-3.3.2010, a 2.transfer 5.8.2010)Tie mesiace medzi tým to boli mesiace čakania na menzes,potom špinenie a branie kopu liekov kým sa mi ako tak naštartoval organizmus a začal poslúchať,tak ako sme chceli.

ogeletka
17. aug 2010

@ondre
Mala som 4 odobraté vajíčka z toho sa 2oplodnili a aj obe vložili.Neviem koľko bunkové boli.Ale pred transferom mi bolo povedané,že sú krásne.Ale to som mala aj pri prvom a predsa sa neudržali.

annamary27
17. aug 2010

@ogeletka tie nervy z čakania si viem živo predstaviť,to je to najhoršie z celého IVF,to čakanie na výsledky.Vydrž,ešte 2krát sa vyspinkáš a určite ti potom oznámia tú najkrajšiu správu.Vidíš, nekrvácaš,tak to je dobré znamenie a aj bolesť pŕs môže byť tehu príznakom. 😎 držím pästičky.

ondre
17. aug 2010

@ogeletka 5 mesiacou je dost dlha doba. a mozem sa spytat aky mate problem?

ondre
17. aug 2010

@ogeletka drzim ti aj ja palce, určite ti to uz vyslo. Mozem vediet este ci si brala pocas toho PN aby sa to lepsie uchitilo.
Asi mam dost vela otazok a som otravna

annamary27
17. aug 2010

@ondre ahoj,ak ti môžem odpovedať za seba,tak ja som bola pri prvom IVF na PN od embryotransferu,predtým som chodila do roboty normálne a výber vajíčok mi vyšiel na piatok,takže cez víkend som oddychovala.Teraz na jesen by som chcela počas druhého IVF byť na PN už počas stimulky,lebo robím v zdravotníctve a chcela by som sa vyhnúť nachladnutým ľudom,aby som niečo nechytila a musela by som kvoli tomu prerušiť stimulku.

eva76
17. aug 2010

@ogeletka

ahoj neboj vsetko bude ok, nám to vyslo az na 4 krát, tak hlavu hore

ondre
17. aug 2010

@annamary27 urcite praca v zdravotnictve je dost namahava a tam je lepsie si zobrat PN, ale ja sedim v kancelarii a neviem ci by pre mna nebolo zbytocne cerpat PN.

eva76
17. aug 2010

@ogeletka

aj mne to povedali pri kazdom transfere, treba vydrzat urcite sa to podari

eva76
17. aug 2010

@ondre

urcite je lepsie byt doma bez stresu a odychovat

ondre
17. aug 2010

@eva76 a vsetky 4 ste mali hradene zo zdravotnej

vevericka80
17. aug 2010

ahojte zienky
@ogeletka viem ta pochopit... ja som dnes 11.den po KET-e a tiez mam uz nervy ...ked to teraz nevyjde, tak neviem ci budem mat dostatok sil na 3.IVF

ogeletka
17. aug 2010

@vevericka80
Ale budeme mať.Nič iné nám totiž neostáva.Aspoň ja nemám iné východisko.A ked....tak budem musieť podstupiť všetko odznovu.Neviem kde naberiem síl.Ale isto si poplačem,ponadávam a potom sa nejako otrepem a pôjdem ďalej.Ale radšej by som si už celú tuto tortúru odpustila a šla ďalej.

vevericka80
17. aug 2010

@ogeletka a do ktoreho centra chodis?...mozno mas pravdu....ani my nemame ine vychodisko, lebo manzelov spermiogram je hrozny a ja mam aj protilatky proti spermiam

annamary27
17. aug 2010

@vevericka80 , @ogeletka ,myslím,že my ženy sme silné a ideme si za svojím z celého srdca,takže sila sa vždy nájde ,lebo na konci toho všetkého nás čaká niečo krásne 😉

ogeletka
17. aug 2010

@annamary27 Veru máš pravdu.My ženy sme silné a veľa znesieme.Ale nemuselo by nám to byť stále dokazované 🙂

annamary27
17. aug 2010

@ogeletka keby to všetko čím pri IVF prechádzame mali podstúpiť muži,tak sa asi mimi nedočkáme 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre