Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

celiakia
10. sep 2010

@bahara Ahoj , ja beriem v nedelu tiez poslednu jniekciu, a v uturok dem na vklad. tak sme na tom uplne rovnako. 😵 V nedelu vecer o 22.oo mam pichnut pregnyl.Kocky ten sa picha do zadocku? nemate s tym niektora skusenost? 🙂

baculiatko40
11. sep 2010

@celiakia ahoj, pregnyl sa tiez picha do bruska, a pokial dobre chapem Ty by si mala ist v utorok medzi 10.00 a 12.00 na odber vajicok a par dni potom na vklad.
Zaujimave, ze vy musite brat Utrogestan az do nejakeho 12.tyzdna na udrzanie tehotenstva, na nasej klinike berieme na podporu len Crinone (alebo podobne hormony) po dobu 15 dni od odberu vajicok, a aj ked je uz potvrdene tehotenstvo, potom sa uz nic okrem vitaminov neberie... samozrejme to zalezi na zdravotnom stave buducej mamicky...

bahara
11. sep 2010

@annamary27 Aha?No myslela som injekcie ako že na udržanie 😎 lebo už som taká ubolená 🙂 ..ale pohoda.Ďakujem

lilinka81
11. sep 2010

@bahara no keby sa to stalo mne ? mi by sme prijali aj dvojicky 🙂 a trojicky,to neviem ,nad tym sme nerozmyslali,kedze este sa nam nepodarilo do konca ani jedno ☹ ,ale teraz to vyjde 🙂 ......Inak transfer neboli,ja som 1x ani nevedela ze mi to tam uz dali,teraz som citila vsetko,ale nebolelo to a aj mi ich ukazali na ultrazvuku,1x nie.

lilinka81
11. sep 2010

@bahara a vies preco si potratila ☹ ?

bahara
11. sep 2010

@celiakia Ahoj a prečo na vklad?To potom sme nie na tom až tak rovnako.V nedeľu večer tiež beriem poslednú injekciu 😀 o 22.00 a v utorok idem ale na odobratie vajíčok.V ten deň ich oplodnia, potom ich geneticky vyšetria (pre istotu) a vklad mám koncom týždňa pravdepodobne v sobotu 🙂 aspoň tak mi to lekár vysvetľoval...hm..tak neviem.
Každopádne držím palce 🙂

lilinka81
11. sep 2010

BABULE Pregnyl sa picha do svalu...do zadku ,alebo stehna....nie do bruskaa

bahara
11. sep 2010

@lilinka81 Jasné..mám že vraj niečo v genetike.Vo veľkom počte nejaký chromozon 13 ktorý zapríčiní samovoľné potrácanie..Je ich tuším osem..Najviac som vydržala do druhého mesiaca ☹

lilinka81
11. sep 2010

@bahara tak to ma mrzi ☹ ,...ale neboj raz to uz vyjde.Ja mam zasa trombofiliu a sa moze stat,ze sa nevyzivuje plod....ja som tiez po potrate,mala som mimomaternicove a v nemocnici som zacala potracat a zobrali mi aj vajcovod... ☹ ...tiez som tu v nejakej teme citala o injekciach na udrzanie tehotenstva,ale neviem v akej teme to bolo,u nas V Ginfive nic take nedavaju....

bahara
11. sep 2010

Hm...veď ja len tak uvažujem čo ja viem?Možno sú na udržanie len tabletky..boh vie 🙂a ak sú asi sú silnejšie ako tabletky.. ja chodím do ISCAR v Ba.
Viem 🙂 že sa podarí len tak sa nevzdám 😠 po každej nehode ☹ som si myslela,že tak toto je veľa aj na koňa a nezvládnem to psychicky no neviem kde sa vo mne berie ten čertík..ale poháňa ma stále dopredu haha..ale ja som optimistka od mala 🙂 svoje som si vždy odplakala a idem ďalej veď nič iné mi neostáva no spravím všetko pre to aby som to zvládla a ten drobček tam ostal 🙂 🙂
a ty už nejaké detičky máš?

lilinka81
11. sep 2010

@bahara ty si fakt bojovnik,ja som o to prisla iba raz a stale sa z toho spamätavam,ked si na to spomeniem tak sa rozplacem ☹ ,bol to krasny pocit ked som nasla 2 ciarky ....zatial nemam este deti,ale uz 33r. 😒

annamary27
11. sep 2010

@celiakia mne pichala mama pregnyl do zadku,lebo má ísť do svalu,nie pod kožu.

bahara
11. sep 2010

Hej čo myslíš?Bojovník to som ale tiež mi nie je všetko jedno.Vždy keď o tom píšem alebo rozprávam mám slzy v očiach aj teraz 😉 ale čo sa stalo nevrátiš..musíš sa z tým naučiť žiť.Počuj keď som posledne otehotnela aj moja sestra narovnako so mnou 🙂 super 🙂 lenže ja som potratila.Sestra priviedla na svet svoje tretie dieťatko.Prajem to každému a nezávidím len ja som mala fakt problém ísť sa na malého pozrieť..kým som sa odhodlala..mal prisahám 4 mesiace 😒 jednoducho som nemohla a to ju ľúbim aj malého ako koňa 😀
Vždy po potrate som potrebovala čas vyrovnať sa z tým..priam ma rozčuľoval pohľad na ťehotenské brušká a bábätká..stále som premáhala plač..ale to len do istej doby a zase bolo všetko o.ka.
Aj môj mladší brat bude onedlho otecko 🙂 aj ten ma predbehol 🙂 jeho Majku stále obchytkávam haha..ja mám 29 a to som si vždy vravela,že nechcem mať dieťa v tridsiatke 😉 asi bude..a máš pravdu..je to úplne krásny pocit nájsť dve čiarky..vždy som si povedala..keď už to nevyšlo aspoň pre tento pocit to stálo 🙂

lilinka81
11. sep 2010

@bahara nemyslim ze by ti bolo jedno,ale ze ides stale a stale dalej,su baby ktore to vzdaju,nevydrzia psychicky ,...len tak dalej-nevzdavat sa....ja mam tiez okolo seba same maminy a tehotne,bola som rovnako tehotna s mojou trenerkou aj svagrinou,Teraz vidam moju trenerku ako rastie a predstavujem si ze takto to mohlo byt......mi sa snazime skoro 3 roky ....

bahara
11. sep 2010

@lilinka81 Uhm..viem ako si to myslela 🙂 mi sa snažíme už skoro päť rokov 😒 a to som chcela mať bábätko už ako dvadsať ročná..ma to skoro chytilo a ešte nepustilo.no treba na to aj vhodného tatka..tak a teraz mám a nejde to..hm..ale vieš čo?trpezlivosť ruže prináša 😀 ty ale keby ma aspoň tak riť nebolela,už neviem na aké miesto si to dať pichnúť..dávajú mi 4 dávku merionalu a jednu do brucha to je Orgalutran..to je celkom v pohode..zatiaľ cheche..no veď už to nejako dobojujem veď som takmer na konci.Ešte zajtra a potom už hádam bude kľud 🙂 je to možno aj dobre že sú tehulky okolo nás aj to ti dáva istú odhodlanosť zvládnuť to 🙂
Koľko ešte musíš čakať?

lilinka81
11. sep 2010

@bahara napisala si ti presne...aj ja som chcela byt mamina ako 20rocna a teraz mam na to chlapa a nejde to ☹ ,...alebo neslo to ,lebo teraz to uz vyjde 🙂 .....a tie tehulky pomahaju,len sa mi chce pri nich plakat,lebo je to take kraaaaasneee 🙂 ....ja cakam do piatku o 2 tyzdne ,nejak to vydrzim,ved zachvilu budeme dve 🙂

bahara
11. sep 2010

Čo?čo?aké dve? 🙂

lilinka81
11. sep 2010

no dve cakacky 🙂 ..a este dalsich xxxx o ktorych nevieme 🙂

bahara
11. sep 2010

@lilinka81 haha..áno,áno..len trocha som ostala zmetené to posledne si napísala tak,že to vyznelo ako keby si o dva týždne mala rodiť.. 🙂

lilinka81
11. sep 2010

@bahara no uz by sm aj chcela 😀

annamary27
11. sep 2010

Ahojte,nebojte,ani sa nenazdáme a budeme mať túto čakáren plnú ,hlavne treba pozitívne myslieť 😎 😎 😎 😎 aj ked tuším,že pri niektrorých osudoch to nie je ľahké.Ale aby len horšie nebolo 😉 😉 😉 😉

lilinka81
11. sep 2010

Dakujeme za povzbudenie 🙂 ,...len to dlheeeee cakanie..... 😉

annamary27
11. sep 2010

@lilinka81 my sa tiež snažíme už asi ôsmi rok,alebo to skôr nazvem,že sme sa tak dlho nechránili pri milovaní a pomaly to bude rok čo sme prvýkrát vkročili do centra ,zatial máme za sebou 1neúspešné IVF a čakáme na schválenie druhého.

lilinka81
11. sep 2010

@annamary27 tak musime dufat,ze to vsetky dotiahneme do stastneho konca 🙂 .My sme po IVF neuspesnom a KET 2 den a dufam teda ze je to aj posledne 😀

dany79
11. sep 2010

@renka77 ahojcek reni. gratulujeeeem 🙂 to je uzasna sprava. ja som vedela, ze to bude ok 😉 tak sa drzkajte a nech to dobre dopadne😉 my sme v poriadku 🙂 vo stvrtok nam robili dalsie sono a bolo vsetko ok 🙂 v pondelok nas caka dalsie a potom nas uz snad pustia domkov 🙂

bahara
11. sep 2010

Ahojte babenky počujte ako je to zo sexom po embryotransfere?

annamary27
11. sep 2010

@bahara tak pravdupovediac ,my sme nesexovali tak normálne od začiatku stimulky až po koniec IVF. 😀

bahara
11. sep 2010

@annamary27 Jáj? 😀 😀 a to prečo? Ja len,že či to potom nemôže ublížiť drobátku..na druhej strane nechcem veľmi odsúvať toho svojho 🙂 no možno je dobré počkať aspoň dva týždne po tom prenose hm...neviem no nerada by som niečo posrala..

annamary27
11. sep 2010

@bahara ,ja ti ani neviem povedať prečo sme to nerobili.nejak sme boli vtedy aj zaneprázdnený aj unavený,ani som nevedela od lekárov či môžme alebo nie a proste to tak preletelo,že sme boli aj bez toho. 😀

bahara
11. sep 2010

a?tak fajn haha..veď pohoda..tak sa drž 🙂 aj všetky sa držtéééééééééé

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre