Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

malevil
14. mar 2011

@mabumi ahoj, mala som vysoke FSH, co podla lekarov znamena zlyhavanie vajecnikov. ☹ Bola som prekvapena, ze sa podarilo nastimulovat aj tych 5. Povodne som chcela dat urobit aj geneticke vysetrenia, ale podla lekarky bolo malo materialu. Trochu ma desi, ze tam so mnou chodili zeny, ktore tam boli uz 7. ci 10. raz a stale nic. Pri mojej diagnoze mi to ale nehrozi. No, ja dufam, ze dalsia stimulacia bude skoro, uz mam o 3 mesiace 38 rokov...nemam cas cakat dlhe mesiace...lavy vajecnik vraj nereaguje vobec, takze nielen casu niet nazvys,ale ani materialu,,, 😒

mabumi
14. mar 2011

@malevil neboj sa, tých možností ako mať dieťatko je ešte dosť 😉 . pri tomto nič nenaponáhľaš 😒 . hlavne aby si mala v poriadku maternicu, imunológiu a pod., ak už nebude možnosť s tvojimi vaječníkmi, tak vždy môžeš využiť darcovské vajíčka alebo aj embryá. toto bolo tvoje prvé IVF? aj to FSH sa ešte môže zlepšiť, čítala som tu niekde o tom, sú tu baby s rovnakým problémom.

malevil
14. mar 2011

Dakujem za podporu, vsetci okolo ma povzbudzuju. Ja som od prirody pesimista, ale teraz som bola naozaj presvedcena,ze to vyjde, ved mi hovorili, ze bude zazrak, ze sa mi podari vyprodukovat nejake vajicko a ake stastie, ked boli dve, zrazu 4 a nakoniec az 5. Jedno bolo prazdne, ale aj tak som bola celkom pysna. Potom som stretavala dievcata, co spominali ako vy tu, ze 25 vajec 11 vajec a podobne. To ma schladilo, ale stale som si verila. 😎 Vlastne do poslednej chvile, aj ked som si pred odberom zavadzala vecer Utrogestan a prst mi zostal ruzovy...Som zvedava, ako to bude prebiehat dalej, moja doktorka spominala, ze mame len jeden pokus, ja ale dufam, ze tym narazala na fakt, ze ak nezaberu tie "konske" davky hormonov, tak uz nic. A kedze zabrali, hadam sa odvazi aj na dalsie dve stimulacie.Ked vidim, ake optimisticke zostavate vy, trochu ma to povzbudilo. Hadam mi to nacas vydrzi.

izzie27
14. mar 2011

@malevil ahoj ja som mala tiež len 4 vajíčka a nedostali sme sa k ET.
Na dalsiu stimuláciu môzes ist po 3 mesiacoch.

frogiina
14. mar 2011

ahojte baby. dnes som mala kontrolu - 16. den po ET. robili aj sono, ale este nebolo nic vidiet ale sliznica vraj dobra. vo stvrtok, ze uz zarucene musi byt vidiet ak tam nieco je. Hcg dnes 2526, takze celkom v pohode. nechcem sa ale predcasne tesit. tak drzte paste 🙂

mysiatko
14. mar 2011

@frogiina ahoj ja som mala na 16. den 1740hcg a tiez nebolo este nic vidno len sliznica bola pekna...o tyzden nato uz ale bolo vidno aj slabucko srdiecko 🙂 takze drzim prsteky...hcg je naozaj pekne

frogiina
14. mar 2011

@mysiatko dakujem pekne 🙂 . mam aj takeho tusaka, ze sa mozno obidve embryjka uchytili...no ved uvidime 🙂

ivica7793
15. mar 2011

@frogiina super...gratulujem k HCG, véééééľmi pekné 😀 A ešte keby to boli dvojky 😀 Mne HCG rastie pomaly, ale hlavne že rastie. Ked som bola teraz v nemocnici, tak mi robili aj sono (22D po ET) a už bolo vidno aj vačok, ale vraj sa uchytilo len jedno ☹ Ja by som tiež prijala dvojičky. Ale vdaka Bohu aj za toto jedno, len nech vydrží. Drž sa a veľa oddychuj.

mabumi
15. mar 2011

@malevil aj ja som mala 5 vajíčok, ET bol neúspešný ☹ , hoci som tiež verila ako nikdy predtým. U každej z nás sa strieda beznádej a pesimizmus s veľkou nádejou. nie je to ani trochu jednoduché, to pochopí IBA ten, ktorý to zažil. Ale vždy platí, že keď po niečom veeeeeeeľmi túžiš a veríš tomu, tak sa to jedného dňa podarí 😉 .
a ak tvoja lekárka nebude chcieť opakovať stimulku, tak ju vymeň a choď za takou, ktorá ti nebude brať nádej, ale ti ju dodávať 😉 . a ak sa ozaj nebude dať, tak ako som písala vyššie - ak si inak zdravá a "jediný" problém je FSH, tak máš ešte veľmi veľkú šancu 😉

@mysiatko
@ivica7793
@frogiina gratulujem vám, je to úžasná radosť a teším sa s vami. no a dúfam, že raz sa budem aj ja tak vytešovať 😅 . Ivica, som rada, že to dopadlo tak dobre 😉

ivica7793
15. mar 2011

@mabumi dakujem...ešte nemám vyhraté, ale verím, že to dopadne dobre 🙂 to ma mrzí, že Ti ET nevyšlo, kde bol problém?

mabumi
15. mar 2011

@ivica7793 neviem, kde bol problém 😒 .
neboj sa, len sa šetri, nič nerob, nedvíhaj. určite to dobre dopadne, cítim to 😉

ivica7793
15. mar 2011

@mabumi teraz čítam, že Ty si mala KET....a ostali ešte nejakí mrazáčikovia? Mne nič...tak keby to nevyšlo musíme ísť úplne odznova 😒

malevil
15. mar 2011

@mabumi si zlata, ale to ci som naozaj v poriadku este vobec neviem, nerobili mi ziadne geneticke ani imunologicke vysetrenia...ja este vobec neviem co sa stalo, ale dufam, ze ma vysetria, no zda sa, ze budem musiet na to tlacit sama. Ked som chcela dat urobit genetiku embryam, povedali mi ze netreba...asi bolo treba. Ale to je tak, ked clovek veri bezmedzne lekarom...som naozaj svojej lekarke vdacna, ze to so mnou skusila, velky sef nemal taku trpezlivost...ale mam pocit, ze si toho naberu hrozne vela a potom tak nejako stratia kontakt s jednotlivcom a tie pripady sa im zacnu nejako prelinat, az nakoniec sa v nich stratia a potom skusaju systemom pokus/omyl. Uvidim, co bude o dva tyzdne, o mojej lekarke hovoria, ze chape tuzby zeny po dietatku a ze to nevzdava, tak tomu budem verit. Len skoda, ze budem musiet cakat tolko mesiacov(niekde som tu citala, ze 4-6) na novu stimulaciu, a ja nie som dva krat trpezlivy clovek. Drzim vam vsetkym palce, trochu som od vas nacerpala informacie a optimizmu, dnes v praci frcim ako "drak Gorenic", ako hovorievala jedna byvala kolegyna...pekny dnik vam vsetkym

mabumi
15. mar 2011

@ivica7793 mala som ísť na KET, ale zatiaľ som nebola. niečo mi dr. našiel na sone - najskôr myslel, že to môže byť mimomaternicové tehu (to sa našťastie vylúčilo), vraj to môže byť niečím naplnený vajcovod alebo možno je to súčasť vaječníka (nejaká cysta alebo čo). tak teraz čakám. dúfam, že to zmizne. mám dvoch mrazáčikov - jedna blastocysta celkom kvalitná a to druhé je trojkové - vraj samo o sebe by to ani nemrazili 😒 . musím čakať a dúfať.... stále 😖 . dúfam že sa raz dočkám.
a ty nehovor "keby to nevyšlo". vyšlo, onedlho budeš mať doma svoje šťastíčko 😅 . teším sa s tebou 😉 . odznova pôjdeš až potom, keď budete chcieť súrodenca pre malé. ale možno sa rozrodíš ako jabloň a nebudeš potrebovať umelé hormóny 😀

mabumi
15. mar 2011

@malevil no s tou trpezlivosťou je to problém aj u mňa. ale keď inak sa to nedá. odkiaľ si? ak máš pocit, že lekári nerobia maximum a keď zavoláš, nepoznajú podľa mena kto si a aký máš problém (hoci tam chodíš pravidelne), tak zmeň centrum. myslím to vážne. lebo musíš mať v nich dôveru 😉

malevil
15. mar 2011

som zo Serede. Uz som nad tym rozmyslala. Ked som na vysetreni, tak sa ma niekolkokrat spyta, ako sa volam? Ale ked si pozrie kartu, tak povie, aha, vy ste ta tazka stimulacia!!!Chapem, maju toho vela, aj ja niekedy neviem, kde mi hlava stoji, takze zatial som si to vysvetlila tymto sposobom. Ale je fakt, ze niekedy ma dost prekvapia ich reakcie. Povodne planovali kdejake vysetrenia, a nakoniec nam zoberu krv na pohlavne prenosne choroby a tot vsjo? Nerozumiem tomu. Podla ich materialov sa preedimplantacne geneticke vysetrenie embryi robi u zian nad 35 rokov a nakoniec ho netreba, lebo mam len 2 embrya? Po druhy raz budem doslednejsia, ved clovek na prvy krat nevychyta vsetky "muchy". Aj oni uz budu vediet viac,takze dufam, ze dalsia spolupraca bude "plodnejsia"

depa
15. mar 2011

@ivica7793 ahoj blahoželam ti jasom už šiesty den po KET bola so už dru raz lebo po prve to nevyšlo chcem sa ta opytat ako skoro si možem urobit test je ho možne aj na siedmy den mala som čudny pocit vkladali mi dve embryjka akoby to jedno vzdalo velmi sa bojim velmi túžim aby mi panbožko aspon jedine babo doprial včera a trocha aj dnes som mala uplne slabu krv ale to že sa mi vyskytne jen občas hlavne dopoludnia potm je klud doky mi vravel že to može uhniezdenie ale mam strach....ty si tiež mala niečo podobne.

depa
15. mar 2011

@malevil ahoj ktory den si po prenose....a ak možem vediet s kade si....ja som z Revucej a toto bol moj druhy prenos.

frogiina
15. mar 2011

@depa ahoj. ak ti mozem aj ja odpovedat ohladne toho testiku. kedze si po KET , po ktorom by sa malo embryjko uhniezdovat uz na druhy - treti den, tak na siedmy den by si uz mohla vidiet aspon slaby naznak. ja som po klasickom ET robila na 8. den mamatest s citlivostou 10 a bola zretelne viditelna ciarka aj ked nie uplne silna. to cakanie je hrozne, ze? ☹ . velmi drzim prsteky, vyskusaj zajtra rano a daj vediet.

kefalinek
15. mar 2011

@depa ahojcek ja som mala tiez takyto problemik, na 5 dne som zacala spinit na 6 den som si urobila test a bola tam slabucka ciarocka, tiez mi vkladali dve embrya,a tiez som si myslela,ze jedno je uz fuc, a teraz cakame dvojicky, moja viem, ze je to tazke ,ale treba verit, drzim ti vsetky palceky ,aby ti to vyslo

depa
15. mar 2011

@frogiina diky za radu vieš trocha mam aj strach ale uvidime

malevil
15. mar 2011

@depa ahoj, som 20den po prenose, uz som mala aj menzes, krv bola negativna...preco?Ja som zo Serede, a bol to moj prvy prenos...

depa
15. mar 2011

@kefalinek vieš mala som strach lebo ked som bola v nedelu na velkej tak som ma riadnu krv ale doky mi vravel že ked je to len vtedy tak to nemsi byt nič zle a teraz mam ten problemik ale to ma straši že amle rano a potom pohodička možno k večeru troška doky sice vravel že to može byt uhniezdenie ale dva dni.

depa
15. mar 2011

@malevil ja som len chcela vediet či si tiež nechodila k dokymu do KE.

kefalinek
15. mar 2011

@depa nemaj obavy ja som spinila take 4 dni a krv pri stolici som mavala aj ja, dnes mas kolkaty den po KET ????

ivica7793
15. mar 2011

@depa hlavne kľud...tá krv nemusí znamenať nič zlé...tak ako píše frogiina pri KET by sa malo uhniezdovať na druhý deň, tak si urob zajtra ráno test....ja osobne by som si už test nerobila, podľahla som tomu, že tu každý testoval 🙂 treba hlavne oddychovať, ležať...až po krvný test a aj potom sa šetriť....zajtra daj vedieť ako si dopadla, budem na Teba myslieť a držať palce 🙂

ivica7793
15. mar 2011

@malevil a krv si mala negatívnu prvý aj druhý krát? A to si tak rýchlo dostala menzes?

malevil
15. mar 2011

mne robili vysetrenie krvi len raz, vysledok negativny. Nehovorili nic o dalsich odberoch. Kazali vysadit lieky, pockat na menzes, ktory mi mimochodom zacal este pocas vysetrenia. A vraj sa mam objednat doktorke pred dalsim menzesom. Tak som tam dnes volala, ci sa mam objednat na konzultacie, alebo bude aj nejake vysetrenie, odbery a pod. Povedali mi, ze sa bude len konzultovat, nanovo pisat ziadost a vsetko pojde od zaciatku a je na mne, ci sa objednam o mesiac, ci o dva?!?! Ja neviem, ten suhlas sa vztahuje len na jednu IVF? To sa zakazdym pise nova? No Kristova noha, ked si predstavim to vybavovanie, to zasa budem musiet ist na vysetrenie stitnej zlazy, vsak len tam im to trvalo 3 tyzdne!!! No ale hadam by ma mohli medzi tym poslat na nejake geneticke vysetrenia, alebo imunologicke, vy ste na niecom takom boli? Citala som, ze to vas na genetiku posielaju az po neuspesnych IVF....

deni73
15. mar 2011

@malevil Ahoj. Áno, jeden súhlas sa vzťahuje iba na jednu ivf, keď sa rozhodneš ísť na ďalšiu, treba nanovo žiadosť od poisťovne, lebo môžeš mať iný protokol, iné lieky, čo ti majú schvaľovať. Medzi ivf-mi odporúčajú počkať 2-3 mesiace, ale žiadosť môžeš mať schválenú medzi tým, je platná 1 rok.

malevil
15. mar 2011

@deni73 dakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre