Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

luly3
12. apr 2011

@renattka24 ak si prestimulovana a vajíčka sú veľke tak choď na soft
nezatažia tak organizmus vyprodukuješ menej folikou a naviac budu kvalitnejšie 😉

mabumi
12. apr 2011

@rienok áno, to je ono 😉 . a ja tiež idem cvičiť Mojžišovú. už som to skúšala doma sama, ale chcem teraz zohnať nejakého odborníka a chcem si dať napraviť aj tú kostrč.

@renattka24 a chodím do Iscare MT, ale to je rozdiel 😉 . podľa mňa nevadí keď sú veľké vajká, či 😕 ? a to ťa tiež nesledovať keď ich nechal všetky tak narásť? prečo nerobili OPU skôr?

@makovicka53 baby majú toho viac ak majú nejaké protilátky zvýšené proti embryu, alebo tak...

renattka24
12. apr 2011

@luly3 No moc nechapem.Ale ked by boli prestimulovane to by mal doktor vedet ci?Takze myslis ze tieto zmrzlinky uz nie su dobre?Co je ten soft??Som neskusena 😅 😅

rienok
12. apr 2011

@renattka24 nie ja som chodila do Gynfivu (4 x) a teraz chodím do Reprofitu Brno (1 x) tak verím že ten 2. pokus bude už úspešný 😵
ale do Iscare chodila moja kamoška a má doma dve 2-ročné nádherné dievčatká 😉

rienok
12. apr 2011

@mabumi no ja som bola dnes na prvej konzultácii tu v Bratislave, v piatok mam vyšetrenie a od utorka ideme už cvičiť ... mám nahusto termíny lebo chcem aj mobilizáciu v tomto cykle stihnúť a v máji chcem ísť na ďalšiu stimulku 😵

renattka24
12. apr 2011

@mabumi Sledoval ma sak som tam chodila kazde dva dni ked som si pichala injekcie a dost mi ich menil....stale predpisoval ine...a ked mi ich isli vyberat tak som mala podozrenie na vnutorne krvacanie a povedal mi ze ma 4-5x zvacsene vajecniky a maternicu z tych injekcii a z toho som mala nafuknute brucho a bolesti tak sme cakali 2 mesiace nech sa to vsetko da do normalu....Ja neviem preco nerobili OPU ale sak som myslela ze vie co robi.....ach asi nie som v dobrych rukach 😠 ....ale nechcem im tam nechat mrazacikov 😠 😠 Tak uvidim ako este dopadnem....Preco myslis ze je to rozdiel MT a Ba???

renattka24
12. apr 2011

@rienok No vies pred 2 rokmi to tam bolo super ale nieco sa tam pomenilo a ja som ostala bez svojej doktorky a nechceli mi povedat kde je a preco odysla...Tak si ma v Centre pohadzovali ako horuci zemiak 😠 .....A odkial si ked chodis do Brna....ja som uz tiez nad tym uvazovala ale je to hrozne daleko..... 😕 Myslis Gynfiv v Blave?Lebo ja som rozmyslala ze by som isla tam skusit,kedze som zistila ze moja Doktorka tam odysla....

luly3
12. apr 2011

@renattka24 ty si napísala že si bola prestimulovana a že vajíčka su moc velke...
a nie nemyslím si že sú zle určite su dobre a ty snima ostaneš tehu 😉

mabumi
12. apr 2011

@renattka24 čítala som skúsenosti. a aj keď čítam tvoje príspevky, tak vidím ten rozdiel 😒 . pri mne boli veľmi opatrní pri stimulácii, lebo som mala predispozície na to, čo opisuješ ty. mala som nakoniec len 5 vajok (iba 2 jednotkové), ale bolo to bez rizika a "v pohode" ak sa to tak dá nazvať. a z tých 5 sa mi 4 oplodnili 😉

rienok
12. apr 2011

@renattka24 neviem odkiaľ si, ja som z BA ale do Brna chodia aj dievčata z Košíc, takže to závisí na uhle pohľadu 🙂
nemyslím si, že môžu byť vajíčka príliš veľké, predpokladám že Ti ich oplodnili a až tak zmrazili nie?
No v tom Brne robia hlavne soft = menšie dávky hormónov, menej vajíčok ale zato (vraj) kvalitnejších. Idú skôr na kvalitu ako kvantitu a ja si neviem vynachváliť prístup 🙂
jasne, nenechávaj im tam mrazáčikov , tých si pekne dones v brušku a uvidíš že to vyjde 😵

renattka24
12. apr 2011

@luly3 Ano presne to som napisala,tak mi to povedal Docent a podotkol ze: Dobre mozme to ist len skusit....... 😅 Tak snad mas pravdu....
@mabumi Takze si tiez myslis ze to az tak podctivo nerobia,ze?Ja mam aj z nich taky pocit ze proste Docent na nieco caka......(uplatok)Aj s manzelom sme sa na tom zhodli.....Nikdy sme u neho neboli ani 5 minut....a to ratam aj z mojim vysetrenim....vytlacil papiere a zbytok VZDY dokoncila sestricka...............Co dodat.... 😠 Nie som tam spokojna....

renattka24
12. apr 2011

@rienok Ja som z Trnavy.Ano mala som 18 vajicok a z toho sa mi 16 vydarilo oplodnit 😀 😀 A vzdy mi tri rozmrazili a z toho dve vkladali takze mi ostalo 10 zmrzliniek....nechapem preco aspon jedna fazulka sa nechyti 😠
To Brno si neviem predtavit na cestovanie ale ak miniem mrazacikov v Ba tak porozmyslame nad tym Brnom.....A ten Soft sa mi zda teda lepsi a hlavne vydiet ze im na tom zalezi.....Mala som aj problem raz s injekciami v Lekarni tu v Trnave.Docent tam neuviedol nejake cislo ale objednala ich nejaka neskusena Lekarnicka a ked som si isla pre ne tak ma tam zastihla Magistra a povedala mi ze je problem s tym ze tam Docent neuviedol cislo a nakoniec volali do Poistovne a tam im povedali ze akze ja uz nemam narok na tie injekcie......a problem bol na svete.Docent mi ich mal prepisat v jednom baleni ako sa predpisuju ale on mi ich predpisoval po jednej injekcii.....A nakoniec Magistra volala mojmu Docentovi a on povedal ze: Trhnite si nohou a pani ........akoze ja si mam tiez trhnut nohou a mala som si vybrat lieky tam u nich v Lekarni s ktorou Iscare spolupracuje.-......tak som potom znechutena a znemoznena znova letela do Ba aby mi predpisali novy recept a vybrala som si ho v ich lekarni. .......takze asi tak to len pre zaujimavost 😝 Dufam ze som to napisala aspon trochu pochopitelne 😀 😀

mabumi
12. apr 2011

@renattka24 😒 to je najhoršie, že dosť sme vystresované a potrebujeme dôverovať lekárovi, ktorý sa o nás má starať. a takto máš pochybnosti, a to ti nepridáva.
verím, že iné centrum nebudeš potrebovať. ale ak nedajbože áno, tak určite choď inde 😉

rienok
12. apr 2011

@renattka24 no tak v RF tieto problémy mať nebudeš, ale je pravda, že tam poisťovňa nehradí nič a musíš si všetko sama zaplatiť.... ale zase naozaj konzultácia má 1 hodinu, pekne sa povypytujú, vysvetlia 🙂 ja som odtiaľ odchádzala úplne nadšená, aj teraz pri transfere Ti najprv ukážu bublinky na monitore, potom Ti ich zavedú a ešte aj ukážu na ultrazvuku (taká malilinká bodečka to bola 😀 ) Hne´d pri prvej konzultácii mi dali všetky lieky čo budem potrebovať, bez platby... platila som až po transfere kartou. Je pravda, že som bola v priebehu týždňa 4 x v Brne ale je to naozaj neporovnateľné 🙂
no to prečo sa ani jedna fazuľka neuchytí to sa pokúšame zistiť aj my 😝 no snáď už na niečo prídeme ...ja teda verím.
Ale mrazáčikov si pekne dones domov v brušku 😵 😵 veď z toľkých drobcov určite sú 1-2 tí veľkí bojovníci 😵

mabumi
12. apr 2011

@rienok inak to s tým monitorom, ukázaním embryí, konzultáciami a tak je to podobné aj v Iscare MT, o inom slovenskom centre som také niečo nepočula...
ak sa to nepodarí na 3 krát, čo hradí poisťovňa (ale ono sa to podarí 😀 ), tak tiež pôjdem do RF

rienok
12. apr 2011

@mabumi držím palečky určite sa to podarí a už žiadne iné centrum nebudeš potrebovať 😵
no ve´d to ja som to zažila teraz prvý krát

renattka24
12. apr 2011

@mabumi Sak to ze teraz tam chodim uplne bez chuti a vsetky informacie si zhanam na nete 😠 Vsetko ukaze cas 😀
@rienok No co sa tyka toho transferu tak aj mne ich ukazali na monitore, aj som dostala fotecku ale to vsetko mi davali sestricky.....V januari mi to robila doktorka co tam bola lebo Docent musel niekam odcestovat , ta mi vsetko popisovala co robi a tak.A docent??to sa neda porovnat ani mi len nepovedal Dobry den!!!!!
Co sa tyka platenia no ja som len za injekcie dala skoro 600 Eur.takze na to sme boli pripraveny ale islo o jeho chovanie........ ☹ Uvidime co sa s tym bude dat robit.....ale dufam,ze mi to schvali aby som mohla ist hned do toho.....Inak bola by sranda keby krv bola vo stvrtok pozitivna,ze?Som ale naivka 😀 😀 😀

rienok
12. apr 2011

@renattka24 prečo by nemala byť? ak ešte neprišla mrcha tak to stále môže byť pozitívne 😵
testovala si?

renattka24
12. apr 2011

@rienok Dnes som 11 den po ET.a rano som si robila test a je tam len ta jedna hnusna ciarka.......Mrcha este neprisla....ale neverim ze sa to nejako zmeni... 😠

makovicka53
12. apr 2011

@renattka24 a preco si myslis ze to nevyslo?

makovicka53
12. apr 2011

@luly3 moja prajem ti to...dufajme ze to vyjde hmmm a uz nebudem PN pojdem normalne do prace

makovicka53
12. apr 2011

@mabumi ahaa ..no ved uvidim zajtra ideme ...ako na hodiny klaviru mi to pride 😒 ...ale trpezlivost ruze prinasa

renattka24
12. apr 2011

@makovicka53 Mala som test s citlivostou 10 a myslim ze na 11 den po ET by nieco ukazalo....vidis aj ty si robila testik a bol negativny aj ked sme vsetky dufali, ze krv budes mat pozitivnu.Ale aka je pravdepodobnost ze testy zle ukazu vysledok? ☹ ☹ Takze ides zajtra pre lieky??Tak uz rychlo aby prisla mrcha 😀 A to si im ty navrhla ze chces ist hned do dalsieho kola alebo oni ti povedali tuto moznost??

renattka24
12. apr 2011

@dorotka66 a
@squella ako Vam je dnes??Kto je zajtra na rade s krvickou????

squella
12. apr 2011

@makovicka53 Božinku, a ja som taaaaaaaaaak verila, že to vypukne vďaka tebe!!!!!! Tak ale nestrácame nádej a ideme na to!!!!!

squella
12. apr 2011

@renattka24 ja až vo štvrtok

squella
12. apr 2011

@renattka24 no to by bola prča, keby sa nám to v ten štvrtok podarilo 😵 😵

makovicka53
12. apr 2011

@renattka24 ta pani co mi volala povedala ze mozme aj hned tak preto idem zajtra aby som stihla lieciky...chcem hrozne babo a cim skor tym lepsie nechcem viac cakat ...

renattka24
12. apr 2011

@squella Takze budeme spolu cakat?Super.Sice ja uz viem ako dopadnem....Sakra kolko nas tu je 6-7??a to este nikto nezacal s dobrymi spravickami 😠 😠

makovicka53
12. apr 2011

@squella no veruze nie...ano ideme dalej 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre