Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

renattka24
17. apr 2011

Dobre ranko babulky.Ako sa citite??Ja dnes este horsie, nevidim si ani na spicku nosa.... 😠 Bojim sa uz fakt.Mam ist zajtra lekarovi??Rano mam ist na krv tak mozno mi tam nieco poradia.... ☹ Zblaznim sa uz lezim od stvrtka a stale sa to len zhorsuje ☹ ☹

renka1801
17. apr 2011

dobré ránko žienky @shailina ja som počítala dni až od druheho dňa od vkladu.Vklad som mala 13.3. nedela a testla som až dalšiu stredu teda 10. deň. Ja tiež nosím aj kontaktne. šošovky a presne mam taku istú skusenosť, tak ma pálili oči že som si ich musela dať dole, a vyhodila som ich . To som mala posledný par , tak som si teraz objednala cez NET nove tak uvidím , ako to pojde.Ak to bude take strašné tak neviem ako cez leto., kedy nosím väčšinou len šošovky. No uvidíme. Peknú nedelu prajem u nás je krásne, slniečko.

pici
17. apr 2011

@shailina asi to urcite nevydrzim mam taky pocit... no ved uvidime xixi ci vydrzis aĺebo nie

luly3
17. apr 2011

dobré ránko
@renattka24 bábenko ti oslabuje imunitný system 🙂 určite zbehni k lekárovi
on ti poradí aj aké lieky by si si mohla dať 😉

renattka24
17. apr 2011

@luly3 Myslis?Aj ked mu nebudem vediet povedat v ktorom tyzdni som?Ale asi pojdem lebo sak takto sa to neda.Dakujem za radu 😀 Ty sa ako citis?

shailina
17. apr 2011

@renka1801 no moja čiže potom to fakt može byť že nie každá žena znáša kontaktnéé šošoky som si myslela že to je nejaký výmesel ale asi nie ☹ no akože ked si mám predstaviť že budem nosiť le okuliare namiesto čočiek tak to ako bude dosť tažké no ale najprv mi musí pani doktorka určiť že som fakt tehotná a ked nie bežím k očnému
@pici no mohla by si sa testnuť aspon by sme boli o niečo mudrejšie či to ukáže dve čiarky alebo nie 😀

ivica7793
17. apr 2011

@renattka24 ja som teraz v 11tt, od zajtra začínam 12tt...keď mi doktor prvýkrát počítal v ktorom som týždni tak to rátal podľa posled. menštruácie, ale potom povedal, že sa to ráta od ET...a kedy ideš teraz k doktorovi? Čo s týka Utrosu, tak v GF mi povedala doktorka pri posled. kontrole, to som bola v 8tt, že mám ho brať len do konca týždňa a potom vysadiť, ale keď som išla už k svojmu doktorovi, tak mi povedal, že to budem brať do 12tt, brala som ho 3x2denne a teraz už asi druhý týždeň len 3x1 denne...v stredu idem na druhý poradňu, tak uvidím, či mi to zas neupraví, keď sa to má postupne vysadzovať.

ivica7793
17. apr 2011

@munuska ja si myslím, že nádej je stále, tak nezúfaj...inak ja keby som mala ešte raz absolvovať IVF tak určite by som sa už netestovala, lebo mne ani jeden teh.test nevyšiel, stále tam bola len jedna čiarka a nič viac..ja som mala ET 14.2. a vkladali mi 2 emryjká, jedno bolo 2 a druhé 4 bunkové, a bolo to 3 dni po OPU.

ivica7793
17. apr 2011

@renattka24 a aké lieky užívaš na to prechladnutie? Môžu sa užívať lieky keď si v na začiatku tehotenstva? Ja sa bojím si dať nejaké lieky.

makovicka53
17. apr 2011

@renattka24 moja len sa mi pekne liec aby bublinka mala zdravu maminu 😉 ....no ja ti poviem ze mne to spinenie vcera prestalo neboli ma nic a mrcha nikdy ☹

renattka24
17. apr 2011

@ivica7793 Ahojky.No takze ked som mala vklad 1.4.asi mozem ratat ze zacinam 3tt??To je tak malicko 😀 No zajtra idem este len do Car centra na kontrolny odber krvicky.A potom neviem snad uz budem chodit svojej gynekologycke.Neviem po akej dobe z Car centra nas predavaju k svojim lekarom 😀 Ten Utros podla mna nie je na skodu.Aj ked je to dost otravne ale co nevydrzime 😎
Ja neuzivam nic na to prechladnutie.Len caje pijem a akurat som si v piatok dala jeden paralen lebo sa to nedalo vydrzat....ale inak len caje a sirup mi isiel manzel zobrat do Lekarne ale povedal, ze som tehotna 😀 Myslim ze sa ani nemozu ziadne lieky uzivat,pockam do zajtra a ked pojdem na krv spytam sa ich co mam robit 😅 Ty si tiez chora ked sa pytas??A udrzali sa ti obe embryjka??

renattka24
17. apr 2011

@makovicka53 To ti robi naschval 😠 A dostanes ju ked pojdes do prace...Tak a nepremyslala si o tej vyvolavacke??Snazim sa liecit ale vobec to neusupuje 😠

makovicka53
17. apr 2011

@renattka24 ked ja neviem ci si mam dat vyvolavacku...vraj to su dalsie hormony...ja som normalne z tychto pribrala 6 kg...a fakt ze som len pila nic riadne som nejedla....ale o tom potom....asi este pockam a uvidim...dufam ze ju nedostanem v praci.no ak by bola slaba to mi nevadi ale ak silna no neviem neviem ja som pol dna na nohach tak dufajme ze nepride prave vtedy ....hmmm...a nepytala si sa doktorov co si mas dat ked si tehu? hlavne to vylezat moja 🙂

katy2
17. apr 2011

@renattka24 GRATULUJEM 😵 😵 😵 😵 🤐 🤐 To su super uzasne spravy 😵 😵 😵 😵 😵
tt pri IVF sa rataju tak, ze od OPU odratas 14 dni a to sa udava ako 1.den ms.... Pri KET cca od KET odratas nejakych 17 dni a vyjde ti to priblizne. Vsetko sa bude upravovat podla uzv 🙂

katy2
17. apr 2011

@makovicka53 je mi luto s tou ms, ale podla mna nechaj to volne plynut, hlane, ak chces ist teraz na KET.... Nech si telo oddychne a samo sa da dokopy. Ja by som na vyvolavacku nesla....

makovicka53
17. apr 2011

@katy2 ahojky ved to moja asi to tak aj urobim nech sa mi pekne sama nastaruje tak si pockame mesiac ved uvidim mozno dorazi a ty sa mas ako moja?

katy2
17. apr 2011

@makovicka53 ja sa mam fajn... uzivam si tehu, co som pri prvom nepoznala... vsetkym vam to prajem 🙂
drzim palce, aby ms dorazila cim skor....

anjelicek26
17. apr 2011

@renattka24 - tehotenske tyzdne sa rataju od poslednej menstruacie. Aj vypocet dna porodu. Den oplodnenia vajicka musis brat ako ovulaciu v prirodzenom cykle. Kedy ho vlozia je nepodstatne. Podstatny je den, kedy bolo oplodnene a zacalo sa delit. K tomu pripocitas 14 dni a vies, kolko dni treba zapocitat do tehotenskej kalkulacky. Ten pocet dni podelis 7 a mas tehotenske tyzdne a par dni. Lekari to tak pocitaju, tak musime aj my 🙂 Teraz by si mala byt v nejakom 5. tyzdni, musis to prepocitat 🙂

Priklad....

1.4. vklad babulka oplodneneho 31.3. ... takze 14dni+1... 15 dni uz pocitas tehotnost (je to trochu ujete, ale inak sa to neda)... + dnes je 17.4. Teda 31 dni tehotnosti - to su 4 tyzdne a 3 dni tehotnosti - 5. tehotensky tyzden (ten je od 4tt+0 - 4tt+6). Od 6tt + 0 mozes vidiet na sone srdiecko.

pici
17. apr 2011

@shailina uvidime... ked tak max den pred krvou :D

renattka24
17. apr 2011

@makovicka53 No neboj ona urcite pride.Len telo je z toho trosku vedla....A tu vyvolavacku ja osobne by som si ju tiez nedala, len som ti chcela dat radu ako to robia niektore babenky 😀 Takze cakame na prirodu 😢 A nepytala som sa co si mozem dat.....Ale zajtra sa spytam.Tak nech co najskorej dorazi mrcha 😎

renattka24
17. apr 2011

@katy2 Dakujem Ti.Ani nevies ako sa tesim 😎 Tak predsa budem s Vami cakat 😀 Dakujem za vysvetlenie.... 😎
A ty sa ako citis?aj mas nejake priznaky??

renattka24
17. apr 2011

@anjelicek26 Jeeee dakujem tiez za vysvetlenie.No ale ja som vajicka mala oplodnene este v Novembri 😀 Takze ich zamrazili.No asi som z toho pako 😀 😀 Nevadi, som teda asi 5 tt 😀 😀 Pockam este na prvu konzultaciu u doktorky a snad uz budem pocut aj srdiecko 😀 😀 Tesiiiiiiiiiiiiiiiiiim.A keby tam boli DVE srdiecka 😀 😀

ivica7793
17. apr 2011

@renattka24 chvalabohu nie som chorá....len ako som spomínala trošku som odspodu prechladla a bála som sa, aby som nedostala nejaký zápal...bola som aj u doktora, ale našťastie odbery boli v poriadku, tak som si kúpila len urolog.čaj....chcela som si kúpiť Urinal, ale v lekárni mi povedali, že síce je písané v letáku, že to môžu aj tehotné, ale vraj do 4mes. sa neodporúčajú žiadne lieky...tak som len pri čajíkoch...aj tak dobre...nejako mi prestala chutiť káva, tak pijem len čaje. No z toho počítania tt som aj ja mimo, hlavne po príspevku anjelicek26...v stredu sa opýtam ako to doktor vlastne počítal 😀

renattka24
17. apr 2011

@ivica7793 😀 😀 Tak nieco mi hovor o tych tt.Je mozne aby som jedla vsetko na kopu tak skoro??Nemyslim si ze ano. Som stale doma tak mozno preto.A mam aj dost kyselinu 😠 No fujky....
Aha spominam si ze si hovorila o tom prechladnuti.Ja tiez len cajickujem a kava tiez mi nechuti mozno ked budem zdrava....Uz sa neviem dockat kedy sa dozviem v ktorom som tt, sice som si podla anjelicka26 dala vyratat do tehotenskej kalkulacky termin a vychadza to na 17 december 😀 Tak pekny Jezisko bude 😀 Sa tesim si kupim knihu o tehotenstve a kazdy tyzden budem studovat co sa so mnou deje 😀 Ako mala som ze?Ale to je take stastie.Ja to prajem kazdej co tak caka na vytuzene babenko 😎 Ale verim,ze kazdej sa to podari 😎

dicinka1
18. apr 2011

ahojte..som 7 den od KET..A ZATIAL TEST negativny..pepino test.. ☹

luly3
18. apr 2011

dobré ránko

@dicinka1 nevadí 7 deň je ešte skoro 😉 počkaj ešte 3 - 4 dni a bu dú //
@renattka24 držím ti dnes palečky nech je HCG čo najvyšie 🙂

dicinka1
18. apr 2011

@luly3 myslíš?mala som pk 5-6 dni 😉 ☹ ☹

luly3
18. apr 2011

@dicinka1 ale je to KET a vraj po KET sa embrya uhniezdujú neskôr
preto sa po ET chodí na 10 deň na krv a po KET na 14 😉 a naviac
7 deň je pre niekoho skoro kludne ti môže ukázať až na 10 🙂 nebojkaj nič
budú // a krásne 😉

dicinka1
18. apr 2011

@luly3 fakt?no dam si teda povedat..ale nič mi nie je..anbi bruško nepobolieva..

luly3
18. apr 2011

@dicinka1 nevadí aj mna prestalo na 4 deň bolieť a začalo potom neskôr 😉
hlavne sa nevzdávaj a ver tomu že si tehula a Emka bude mať súrodenca 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre