Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

mabumi
18. máj 2011

@lucka119 no ved prave preto som sa rozhodla poradit vam to, co nam hovori nas docent, lebo on ma pristup uplne iny. pozna pacientky po mene aj titule a su vzdy velmi mili a ochotni a empaticki. a toto poradili zatial kazdej zene, ktora po ivf alebo ket spini alebo krvaca. a vysledky boli rôzne, niekto bol tehotny, niekto nie. ono sa to ovplyvnit neda, ale da sa zachranit ak naozaj si, aby to tak aj zostalo 😉

mabumi
18. máj 2011

@lucka119 beries 3x2? mne to zvysili na 4x2

lucka119
18. máj 2011

dakujem ti velmi velmi velmi pekne mabuli idem si hned dat a zvysujem si davky dakujem este ze ste tu kocky zlate🙂

lucka119
18. máj 2011

teraz si ho budem davat o deviatej, tretej rano,devietej ranoa o tretej po obede a vsetko budem zapijat a oddychovat aspon mi svitla nadej

lucka119
18. máj 2011

dufam ze prestanem krvacat a v piatok mi povedia ze je testik pozitivny🙂))

mabumi
18. máj 2011

@lucka119 presne tak 😉 , budem ti drzat palce 😵 😵 😵
ty ides na testik uz v piatok? ja mam testovat az v utorok 😅

lucka119
18. máj 2011

tak mi povedali na deviaty den po transfere preco potom ides ty az v utorok????

lucka119
18. máj 2011

a nemozem si tym ze si takto zvysim davky ublizit ????ja viem asi blba otazka ale chytam sa kazdej slamky:((((

zlatanka30
18. máj 2011

@lucka119 neboj mabumi ma pravdu neublizi ti to.ja som mala tiez toto ,ze mrcha bola a predsa som bola tehu.lenze som nevedela,co robit a tak sa to neudrzalo

mabumi
18. máj 2011

@lucka119 ja viem, vôbec to nie je blba otazka. ale ked u nas to odporucil uplne kazdej (a to bolo vela bab, a vzdy len po telefone bez kontroly), tak to urcite nemôze ublizit. a ak bude test negativny, tak to vysadis.
u nas vzdy kazu testovat az na 12. den. u vas beru krv len raz? potom kontrolny test nerobia? ja to nechcem spochybnovat, ale dopisujem si s babou, ktora na 10. den mala test este negativny az tusim na 12. alebo 14. den bol pozitivny 😒 . je to vsetko velmi individualne u kazdej 😖

lucka119
18. máj 2011

nevedela si ze si mas zvisit davky ze????ani mne to nepovedali a hlavne ze som tam volala toto je na tom strasne nebit vas tak to neviem ani teraz ale uz som si hned davku zvisila🙂

lucka119
18. máj 2011

mabuni je to sila mala som si hned zvisit davky ked som zacala spinit dufam ze este nieje nic stratene🙂)))lebo dva dni so spinila a dnes som zacala mierne krvacat boze vediet to skor ale dufam ze je este co zachranit🙂))))

mabumi
19. máj 2011

@lucka119 neboj sa, ak to ma byt, tak to bude 😵 . hlavne ze teraz si uz v pohode 😉

adka1000
19. máj 2011

ahojte baby! po dlhšom čase som opäť tu a mám na Vás otázočku: môžem brať popri diphereline aj liek proti bolesti zubov? ako napr.: valetol, novalgin, panadol. Mám príšerné bolesti zubov a môj zubár tam do pondelka nebude. sestrička ma odkázala na lieky. díky moc za vašu odpoveď

elise
19. máj 2011

@adka1000 ja by som si dala iba paralen

adka1000
19. máj 2011

dík moc za radu. dnes popoludní idem na štípanec tak si musím kúpiť. ako mám ísť na kontrolu do gynfivu pri diphereline? zajtra by som mala dostať mrchu, ale keďže ju mám nepravidelnú tak ju určo nedostanem. dnes budem mať za sebou 7 injekciu tohto lieku. do ambulancie sa mi nedarí dovolať. myslíte, že nenaruším prebieh liečby keď budem na liekoch proti bolesti zubom?

elise
19. máj 2011

@adka1000 nenarušíš na kontrolu po diphereline by si mala ísť podla protokolu 2-4 den menzesu na krvičku a ultrazvuk a potom ti nasadia stimuláciu ja som mala fostimon.mne tiež meškala mrcha počas brania dipherelinu ale paralen ti neovplivní nič len zmierni bolesť do pondelka

kaciatko76
19. máj 2011

@lucka119 Ahoj,ja som mala ten istý problém ako ty,2 dni som špinila a potom som začala krvácať,ale krvácanie neprestalo,tiež chodíme do Gyn-fivu a niesú tam veľmi ochotný,poznám to,mám s tým svoje skúsenosti a mabumi má pravdu každá sme iná len terba veriť,mne to nevyšlo ☹ ale tebe to vyjde uvidiš 😉 budem ti držať palčeky 😵

renattka24
19. máj 2011

@mabumi Tak ako?co ti povedali???

adka1000
20. máj 2011

@elise naoniec som musela ísť súkromnému zubárovi, ktorý mi bolestivý zub vytrhol, ale mám tam silný zápal. ak by mi dali antibiotiká neovplyvním tým nič? sestrička mi kázala prísť na kontrolu pri meškajúcom menzese po 14 injekciách. ty ktorému lekárovi chodíš? ja chodím k MUDr. Harbulákovi

elise
20. máj 2011

@adka1000 aj ja chodím k harbulákovi, antibiotiká môžu trochu oslabiť účinok injekcii ale zápal sa dá liečiť kloktaním, sprav si prasličkový alebo repíkový odvar (klasika čaje ) a kloktaj to by ti mohlo pomôcť aj rýchlejšie sa zbaviť zápalu, antibiotiká aby nastal rýchly účinok tak ja prve 3 tabletky zapijem štamprlikom slivovice (mám to od jednej lekárky ale ako lekárka to nemôže odporučať ale rýchlejšie antibiotiká zaberu a má pravdu po 4 dni antibiotikum neberiem) hlavne že je zub vonku, inak si môžeš robiť aj teple zábaly dávaj na bolestivé miesto.mne tiež menzes meška a zistili mi cysty tak som absolvovala odstrel cýst a menzes sa spustil, zajtra idem na transfer embrijka🙂

mabumi
20. máj 2011

@renattka24 ahoj, povedali mi ze ak sa citim dobre a nic mi nie je (to zopakovala asi 4-krat), tak ze mam ist, ale ziadna namaha, ziadne tury, dvihanie a tak....
tak som vahala, ale rozhodla som sa ze pôjdem, aby som nebola nervozna doma. ale budem sa setrit a budem opatrna 😉
drz palceky 😵

elise
20. máj 2011

aké antibiotikum ti predpísal?
@adka1000

renattka24
20. máj 2011

@mabumi Tak sa opatruj a manzel nech sa pekne o teba stara.Uzi si vikendik 😀 Davaj pozor na fazulky....pa

adka1000
20. máj 2011

@elise zatiaľ mi žiadne nepredpísal. ale ak by to príšerne bolelo tak budem musieť ísť znova k zubárovi. repíkový čaj si robím, kloktám jedna radosť. budem ti držať palce, aby všetko dobre dopadlo a aby si ma mohla potešiť správou, že budeš maminou. mňa to čaká niekedy budúci mesiac ak sa nič dovtedy neprihodí

elise
20. máj 2011

@adka1000 dakujem, inak aj uteba bude všetko v poriadku🙂aj ty dáš správu že su drobčekovia v brušku a zub nebude boleť neboj, pekne kloktaj pomôže ti to🙂

adka1000
20. máj 2011

@elise ja mám vlastne stále nepravidelný menzes a preto majú niekedy problém zistiť ako mi dozrievajú vajíčka a preto musím častejšie chodiť na kontroly

adka1000
20. máj 2011

@elise koľko si si dala embrijok vložiť?

elise
20. máj 2011

@adka1000 chceli by sme 2 vraj sa dobre delia zajtra bude 6 deň od oplodnenia tak dufam že sa zachytia🙂

adka1000
20. máj 2011

budem na teba myslieť a držať palce aby ti to dopadlo dobre a bezbolestne

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre