Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

marcelka83s
20. máj 2011

Ahojťe dievčatká ja som mala v pondelok vklad a velmi som sa začala obávať ,že sa nám to nepodarí ☹ je tu niekto taký čo má tie isté pocity ?Vkladali mi 2 päťdnové embryjká a bolo to moje 2ET.Tak strašne si prajem aby nám to vyšlo a teraz to kazím myšlienkami .Myslíťe že by som mohla už ísť dneska aj trošku vonku ?však to nie je choroba že musím iba ležať nie?

rienok
20. máj 2011

@marcelka83s vôbec nemusíš ležať, len nerob nič namáhavé...tehotenstvo nie je choroba (pokiaľ Ti to vyslovene nenakážu to ležanie) . Musíš myslieť pozitívne a hlavne veriť 😵 toto je jediné čo teraz pre to môžeš spraviť.... odpočívaj, čítaj, choď na prechádzku ale vždy mysli na drobca/ cov s láskou a prihováraj sa im 🙂
ja som mala ET v utorok len 3-dňové embryjká. Mňa občas prepadne taká vnútorná nervozita ale inak sa naozaj snažím na to nemyslieť..tak veľa čítam no a občas spravím nejakú prácu (včera som bola v robote 😉

zuzanka7834
20. máj 2011

Ahojte, vcera sme boli na konzultacii ohladom ivf, vsetko v poho, len na konci ma doky priklincoval otazkou, ktore lieky si vyberiem na pichanie: gonal alebo puregon vo forme pera (mam ratat cca 300€) alebo menopur o stovku lacnejsi, ale v klasickych injekciach... Kvalitativne su vraj rovnake, tak by som asi zvolila ten menopur, len neviem, ci zvladnem tie injekcie... 😕 Poradte mi, viem, ze vsetky uz mate toto rozhodnutie za sebou... Pocas stimulky sa vraj podavaju aj ine lieky, tie su tiez aj vo forme pera alebo nejakej tbl? Lebo ak to ma byt tiez injekcia, potom nemam co vahat a beriem ten menopur...
Mam strach, no na druhej strane sa tesim, lebo mozno je to konecne krocik vpred... dakujem za kazdu Vasu odpoved, ktora mi pomoze v rozhodovani... dnes mam dokymu potvrdit co da do ziadosti, takze nemam az tak vela casu. Diky 🙂

pici
20. máj 2011

@zuzanka7834 zlatik mna sa nikto nic nepytal... mala som diphereline - injekcie 15 dni, gonal- pero na tri dni a pergoveris injekcie na 8 dni, cize okrem troch dni som vsetko pichala injekcne ... tak ja som pichala dvojboj aj injekciovy a da sa to...

pici
20. máj 2011

@marcelka83s mozes ist kludne von.. nie si chora... nenadrapuj sa. nenamahaj nevlac nic tazke a myslim ze vsetko bude ok

marcelka83s
20. máj 2011

@pici ďakujem,si zlatá ja len som z toho zmäťená vkuse ked niečo zrobím stále sa mi to zdá že to nemôžem nad všetkým rozmýšlam jak taký puk🙂,držím palce aj ťebe či už si pred alebo po stále to šťastie potrebujeme

marcelka83s
20. máj 2011

@rienok no tá nervozita to poznám mravčenie po celom ťele 🙂 Ja si stále poviem že aj tehulky ktoré prirodzene oťehtneli a ani nevedia kedy a robia všeličo možné tak to môžem asi aj ja, lenže tá stále som taká opatrná joooj až prehnane a to je ešťe horšie,ale super že sťe mi odpísali snáď to pojde teraz lahšie ,sme na tom skoro rovnako🙂

lume
20. máj 2011

@marcelka83s Ahoj, ja som 2 tyzdne po ET a je to uspesne. Bola som v klude tak 3 dni a potom som fungovala normalne. Vklad som mala v piatok, takze vikend mi padol dobre, ale v nedelu som uz umyvala dlazku, ale vedro mi vlacil manzel 😀 Drzim palce. Inak toto bolo tiez moje druhe IVF.

marcelka83s
20. máj 2011

@zuzanka7834 ahoj ja som si pichala gonal,decapeptil a na konci mi pridal ešťe aj menopur nie je to nič hrozné ked mi povedal že je to vtakých flašťičkách tiež som sa obávala že to nezvládnem riedila som si 3prášky s jednou vodičkou ,v návode je to velmi dobre vysvetlené takže si myslím že sa nemáš čoho obávať

marcelka83s
20. máj 2011

@lume no tri dni som dodržala aj ja v klude 🙂ale už dnes som musela von ,ťeším sa sťebou bodaj by to bol aj môj prípad strašne by som chcela .Gratulujem nemala si žiadné príznaky alebo niečo také .tri dni ma pobolievalo podbruško ako som ležala ale dnes už nie ,asi to boli zväčšené vaječníky

lume
20. máj 2011

@marcelka83s Podla mna Ta vajecniky boleli este zo stimulacie, teda aspon mna boleli. Potom to preslo. Teraz ma pobolieva brucho trochu ako pred menstruaciou a byva mi uz aj trochu tazko od zaludka, ale nie je to take hrozne. Musim vydrzat do prveho sona, pri prvom IVF som tiez otehotnela, ale vo 8.tt mi diagnostikovali potrat. Nebolo vidiet asni srdiecka. Takze po prvom IVF som sla na dalsie vysetrenia a diagnostikovali mi zvysenu zrazanlivost krvi. Tak teraz picham aj heparin a verim, ze toto zaberie.

annamary27
20. máj 2011

@marcelka83s ahoj,tak zasa ste do toho praštili 😀 😀 😀 😀 držím palce,aby sa Vám to podarilo,pekne si myšlienky nastav na super optimizmus,teš sa z pekného počasia,hladkaj bruško,nesleduj sa moc a všetko bude o.k. 😉

marcelka83s
20. máj 2011

@annamary27 no zasa 🙂 myslela so si že teraz to nebudem až tak prežívať a je to ešťe horšie🙂Nič iné mi neostáva je to pre bábätká lepšie.A ty?nechceš liečiťelovy vyhovieť?niečo ťi vyvešťil nie?

annamary27
20. máj 2011

@marcelka83s aj nám bolo vyveštené a aj chodíme k liečitelovi ,ktorému veľmi veríme,ale ako dopadnem sem napíšem až ,ked to bude na sto percent isté 😀 😀 😀 😀 😀 snád to bude čoskoro 😵

tinusasa
20. máj 2011

@marcelka83s ahoj ja som bola na vklad v stredu a dnes som uz bola na takej malej prechadzke, citila som sa v pohode a velmi to pomaha po psychyckej stranke 🙂 a taktiez myslim ,ze s tou opatrnostou to taktiez netreba prehanat len netreba vlacit tazke veci a nenamahat sa velmi a bude to v pohode a ja tomu verim ,ze to vyjde 🙂 🙂 ako sa citis a do ktoreho centra chodis ? drzim palceky a hlavne musime mysliet pozitivne 😀

tinusasa
20. máj 2011

@marcelka83s a este som sa chcela opytat kolko si mala KET?

pici
20. máj 2011

@marcelka83s jasne nemysli na to. len sa nenamahaj, ziadna posilka a podobne.. ale normalne zi... :D

daska1977
21. máj 2011

@zuzanka7834 ja som mala Puregon, lebo som sa veľmi bála pichať si injekčne všetko a miešať to, máš to tak lepšie a jednoduhšie, keď máš to pero, lebo takú tenučkú ihlu nenájdeš... ale ak s tým nemáš problém, tak si vyber lacnejšie... ja som si ešte pichala aj decapeptyl a ten je už pripravený v injekčných striekačkách... ale mňa sa nepýtali, čo chcem, ja som chcela hlavne to pero a tým si pichať...
@marcelka83s ja som sa snažila myslieť pozitívne, hladkala som si bruško a rozprávala som sa s embryjkami...

marcelka83s
21. máj 2011

@tinusasa cíťim sa celkom normálne trošku prsia pobolievajú ,teraz mám 2 krát ET a raz som mala KET.A ty ?cíťiš niečo budeš aj tesťíkovať?

lucka119
22. máj 2011

ahojte kocky som po druhom neuspesnom ivf ☹ ☹ uz som si poplakala aj s manzelom a snazime sa ist dalej musime bojovat ale nase stastie je ze mame 7mrazacikov co sme pri prvom ivf nemali ...chcela so sa opytat ci to ze mi budu davat teraz mrazacikov sa rata ako tretie ivf pre poistovnu alebo sa to rata stale ako druhe ivf????????a keby nam to nahodou zase nevislo co sa dufam nestane budem velmi dufat tak ci dalsie si uz platim sama?????????dakujem vam za odpovede lucka 119

tinusasa
22. máj 2011

@marcelka83s ahoj ja som zatial iba piaty den vratane vkladu a necitim zatial nic, prsia ma tiez tak trosku pobolievaju ale to je asi od utrogestanu 😒 testovat este nebudem asi az taky 10 den ked naberiem odvahu 🙂 🙂 a ty testikujes ?

marcelka83s
22. máj 2011

@tinusasa ahoj asi tiež tak na desiatý den budem ked sa mi bude chcieť ísť kúpiť test🙂 a som ťi zabudla odpovedať ja chodím do Košíc do centra do Gyncare a ty?

elise
22. máj 2011

ahojte mne robili včera vklad máme 2 embrijká, to čakanie je dlllhe ozaj desiaty den sa ráta ododna vkladu ako prvý alebo až od dnes ako prvý den

marcelka83s
22. máj 2011

@lucka119 Ahoj ked si budeš dávať mrazené ráta sa to ešťe ako druhé IVF ale tiež je to spoplatnené u nás sa plaťí myslím 200eur za vklad.A ked už nebudeš mať mrazené vtedy vtedy môžeš ísť do treťieho IVF a všetko absolvuješ od znova a tak isto aj plaťíš.Možno že sa dá ísť do tretieho IVF aj vtedy ked máš mrazené ale to už neviem presne .Je mi to velmi ľúto že ti to nevišlo 😢 ,držím palce do ďalšieho boja

lucka119
22. máj 2011

marcelka dakujem velmi pekne za odpoved 🙂

annamary27
22. máj 2011

@elise ahoj,den vkladu je nultý den.držte sa 😀

annamary27
22. máj 2011

@lucka119 ahoj,kým máš mrazáčikov si v druhom ivf a ešte aj tretie ivf hradí poisťovna,až štvrtý pokus musíš hradiť celý sama.tfuj-tfuj-nech mrazáčikovia zafungujú 😀 😀 😀

pici
22. máj 2011

@lucka119 nie nerata sa to ako tretie IVF
IVF sa rata ako proces v ktorom si stimulovana liekmi a v ktorom vzniknu embrya... ked vam ostali mrazacikovia.. tak poistovna nich neschvaluje, je to len vecou centra... vklad sa spoplatnuje... cize ked ti ostalo 7 , tak to mozes ist este na 2-3 vklady podla kvality ked sa rozmrazia a nerata sa to ako dalsie IVF..

andysok
22. máj 2011

@pici opravim ta nemusia ani vzniknúť stačí ak si stimulovala.....je to moj prípad k odberu ani nedoslo

pici
22. máj 2011

@andysok ano... mas pravdu... ja som to podla seba pisala... staci ze je stimulacia, dostanes injekcie...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre