Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

luly3
29. máj 2011

ahojte @elise potichúčku gratulujem k // a neboj určite bude krásne HCG 😉

elise
29. máj 2011

@luly3 dakujem🙂 a dufam že bude čo najvyššie dám potom vedieť síce utorok je tu už rýchlo ale je to napriek tomu dlhe čakanie🙂

gabinkaa
29. máj 2011

@gerdusha myslím, že nie, len to asi nikto nezažil, tak baby nepísali 😀, ja som to teraz takto urobila prvýkrát, vždy som mala prestávku 4 - 5 mesiacov, teraz som skúšala, vraj telo je ešte stále nastimulované, tak možno to bude úspešné, testovať mám 4.6

gerdusha
29. máj 2011

@gabinkaa ,
drzim palce

tinusasa
29. máj 2011

@elise aj ja gratulujem 🙂 a ako sa citis mas nejake priznaky?

gabinkaa
29. máj 2011

@gerdusha ďakujem, aj ja Tebe, kedy chceš teda znova začať?

gerdusha
29. máj 2011

@gabinkaa ,

stelcl mi kazal minimalne dva mesiace pauzu...tak neviem, ci nebude lepsie radsej pockat 3 mesiace..to MINIMALNE ma tam trochu stve...minule mi povedal,ze mozem ist po neuspesnej stimulacie hned do dalsej a dopadla na figu...tak teraz mi kazal minimalne dva mesiace pauzu...ja by som rada stimulovala uz po tych dvoch mesiacoch...cas uteka v tomto pripade...ale zase nechcem veci uponahlat a mat zase nekvalitne alebo ziadne oocyty ...tak neviem ako sa zariadit...preto skumam u ostatnych, ake mali ony pauzy

gabinkaa
29. máj 2011

@gerdusha myslím, že to je u každej z nás indi vindi, ja som mala v marci 7 oocytov a jedno bolo úplne zrelé a potom sa pridalo aj druhé, takže vkladali dve, teraz som mala 3 oocyty a boli zrelé dve a tie sme vkladali, ja sa pri každej stimulke nedostanem cez dve, žiadne mrazáčiky a vždy začíname odznova, ale na úspech stačí aj jedno 😉
ja som sa poistila aj tým, že som súhlasila s darovaným embryjkom, my využívame darované spermie, ale Štelcl mi hovoril, že vyzerajú dobre, ale jedno embryjko som mala odložené, to mi hovoril hneď na OPU

gerdusha
29. máj 2011

@gabinkaa ,

viem,ze je to indi vindi...bohuzial si ale myslim, ze lekari v nasom centre maju uz prilis vela pacientiek na to, aby si v klude prestudovali pacientkin "chorobopis" a usili jej stimulaciu a la indi vindi...mam pocit,ze uz nemaju cas sa zamysliet co a ako..nemaju uz cas si precitat co bolo minule a aj predminule...uz som na to viackrat doplatila...

prilis sme ich tu vychvalili...urobili privelku reklamu...uz toho maju privela...a zacina to tak vyzerat...ziadna slubovana indi vindi starostlivost aka bola pred niekolkymi mesiacmi... 😒

makovicka53
29. máj 2011

@miminkad veru skoda...radsej by som prijala takuto medicinku 🙂 ...hlavne nech sa mi podvihne :-/

makovicka53
29. máj 2011

@boncusik juuj ako fajne...mne dal az na 20 den ale nevadi hlavne nech mi podrastie ako ma...

makovicka53
29. máj 2011

@zlatanka30 dali mi ethynylestriadol...ale ze by nejak pomahal no uvidim o tyzden ked mam planovany vklad snad aj utrogestan trosku pomoze od dne ho berem...tie krce su normalka 😉

elise
29. máj 2011

@tinusasa stále mi je zle a začínam mať taku pachuť v ustach ako keby som železo lýzala🙂 manžel sa smeje že na čom idem🙂 nech už je utorok🙂

ybyta
29. máj 2011

@gabinkaa gabinka a všetky čakatelky oznamujem vám s hlbokym zármutkom že moje nadherne 3 expandované blastocisty to vzdali a odišli odomňa nechcu ma 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 moje 5 ivf je v keli testy negativne zajtra mam nariadené testovať už som asi 8 testov spravila aje tam velky p,,,,,,ja som hotova asi mi to neni dopriate 20 rokov .................a nič 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 chlapca mame adptovaneho od 1 roka už bude mať 15 ale chcem to zažiť dokelu chcem vracať chcem rodiť...... nas je 6 surodencov všetky sestry rodia aja naml.... neni mi dopriate keby sato dalo dať vynosiť druhej možno jej by sa chytili v čechach toje vynosí druha ale treba si svoje vlastne dieťa adoptovať od nej a čo keby si ho chcela nechať???????????????????????????????????????? 😢

ybyta
29. máj 2011

nekrvacam ale toje jedno aj miule som nekrvacala lebo to lieky držia už som vysadila som otravena auuž somvysadila lieky 😔 😔 😝 idem zajtra na krv ale to len pre to čije všetko ok vo vnutry už sami stich stimuliek robia cisty na maternici aaj tolke operacie zakroky za tie roky 😔

marcelka83s
29. máj 2011

@ybyta ahoj ☹ joj to je smutné,ja som sa tiež v stredu dozvedela že krvička negatývna ale u mna to bolo iba 2ivf ešťe stále mám nejakú nádej .20 rokov snaženia ja by som to už asi dávno vzdala si silná bojovníčka obdivujem ťa .Ja si teraz musím aj zmeniť zamestnanie lebo v roboťe snami chcú vybabrať a tak sa nebudem teraz môcť venovať IVF ,aj tak som si od toho chcela odpočinúť.No je to velmi zložité s tými náhradnými matkami minule o tom bolo v správach škoda že na Slovensku nemáme takú možnosť ☹ Ktovie aké má snami Pán Boh plány velakrát nad tým rozmýšlam a hladám odpoved .Drž sa

annamary27
29. máj 2011

@ybyta
@marcelka83s ahojte,je mi ľúto,že Vám to nevyšlo ☹ .Držím palce do ďalších bojov,prajem veľa síl 😵

marcelka83s
29. máj 2011

@annamary27 ďakujem moja 😖

mabumi
30. máj 2011

@makovicka53 ahoj, veru nevyslo a uz nemame ani mrazacikov ☹ . no co uz, v lete pauza a potom opat do boja 😎 . ja neviem kolko som mala sliznicu pred KET, ale na 13. den po som mala 7,5 mm 😒
tak drzim palce nech to dobre dopadne 😵
@zlatanka takze uz mate po ET 😵 ? to je super. ako sa citis? zostali vsetci traja maznacikovia? drzim palce 😉

makovicka53
30. máj 2011

@mabumi tak si moja dobre oddychni uplne vypni a nemysli na mimi...ja ako som zacala po ET robit aboslutne som prestala mysliet na tehotenstvo az ked som znovu vstupila do heliosu zas ma to chytilo...a po KET ani nebudem hovorit...ale rozhodla som sa ak mi to v poriadku vlozia tak na 4 den pojdem normalne do prace...lebo doma zosaliem a ak by to nahodou tfuj tfuj tfuj vyslo tak pojdem na PN 🙂...drzkaj sa mi moja a dakujem moc x 😉

gabinkaa
30. máj 2011

@ybyta je mi veľmi ľúto, keď čítam Tvoje riadky, je ťažko hľadať slová útechy, veľmi Ťa ale obdivujem za Tvoju výdrž, že sa snažíte takú dlhú dobu, ale 5 IVF nie je až tak veľa, tak to ešte nevzdávaj, viem čo cítiš, ja niečo podobné a tento mesiac sme boli na krštinách, veľa sebazaprenia to chcelo, ale bolo mi to veľmi ľúto, ja už mám aj vek na hranici, takže ma to ťaží z každej strany, ale skús nabrať silu a ešte pokračovať, možno to bude Tvoje posledné IVF s krásny výsledkom, treba vydržať a šťastíčko si treba zaslúžiť

gabinkaa
30. máj 2011

@gerdusha myslím si tiež, že toho majú veľa, tiež som čakala niečo viac, ale je to viac oproti GF, iné centrá v SR nepoznám, ale najviac ma prekvapil rozhovor pred ET a vysvetlenie toho všetkého, chodí tam veľa pacientiek zo zahrania, keď som mala ET, tak mi hovoril Štelcl, že tam bolo 20 izraelčaniek, vraj majú dobré výsledky a určite 17 otehotnie, neviem ale čo môže ovplyvniť, aby stimulka dopadla dobre, či kombinácia viacerých liekov alebo čo dať fakt neviem
držím Ti moc palce, aby prišli vytúžené dve // na testíku a Ty sa vytešovala celých 9 mesiacov 😉

mima263
30. máj 2011

babuľky nestrašte, že sa RF pokazil. Beriem ako to poslednú nádej 😔

gabinkaa
30. máj 2011

@mima263 nie vôbec nestrašíme, len tiež nepatria medzi neomylných a to určite všade tak funguje, ale prístup lekárov a aj prostredie sú neporovnateľné, ale aj tak záleží u koho sa objednáš, pozerala som ich výsledky vo výročnej správe a úspešnosť tiež nie je príliš vysoká, lenže tu zasahuje príroda, niečo sa nedá vôbec ovplyvniť

gabinkaa
30. máj 2011

@boncusik ja tiež neviem aké majú byť pocity, teraz dosť pociťujem bolenie a pálenie v podbrušku, ako pokračuje čakanie? testíky si budeš robiť alebo ideš na krvičku?

mima263
30. máj 2011

@gabinkaa ani mne sa tá úspešnosť nezdala vysoká 😒 Dosť ma prekvapuje, že v poslednej dobe čítam aj nega hodnotenia na RF, čo sa nestávalo. Nikde to nie je dokonalé. A aj keby bola úspešnosť 90 %, vždy je tu to jedno percento

boncusik
30. máj 2011

gabinkaa kolkáty si den, ja som 6 a dnes som bola prvý v den robote mám sedavé zamestnanie a oklo 11 hod som pocitovala dost tlaky v podbrušku tak neviem neviem 😕

boncusik
30. máj 2011

testík nebudem robit mám to zakázané od manžela 😨 takže až krvný test 07,06 to rozhodne 😵

gabinkaa
30. máj 2011

@mima263 všetko je 50 : 50, aj som sa pýtala, že čo ovplyvňuje uchytenie embryjok, ale vraj na to nie je odpoveď, tak neviem čím to je, tých otázok som položila dokimu veľa, ale vraj nevie na ne odpoveď, tak nič iné nezostáva len veriť, že budeme patriť do kategórie úspešné, všetko záleží aj akému lekárovi ideš a ako na Teba vplýva, ja akosi nemám rada ženy gyn a aj sa potvrdilo, že mám dôvod, tak len dúfam, že môj doktor mal teraz šťastnú ruku

gabinkaa
30. máj 2011

@boncusik ja som dnes 10. deň od ET a testík mám na sobotu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre