Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

13nika13
2. aug 2011

@leya A ty si ako na tom? Čítala som... máš endometriozu? Ja ju mám tiež 😒

leya
2. aug 2011

@13nika13 niektore kocky krvacali aj niekolko dni a boli napriek tomu tehotne. je to zazrak, ale ked je to tak, tak sa nevzdavaj ani ty. ano, ja mam endometriozu (9 rokov strasne bolesti pocas ms) a k tomu POF, cize mi predcasne vyhasinaju vajecniky a netvoria vajicka. lavy vajecnik mi pocas stimulky asi uplne zozral endometriom a pravy vyprodukoval 1 folikul. zazrak, ze mi mali co vlozit pri ET. k tomu ma manzel zly spermiogram. vcera vecer som si robila test a negativny, ale nadej stale je 😉

13nika13
2. aug 2011

@leya Mňa v januári operovali na gynde... Mala som maternicu prirastenú k podbrušnici, kopu orgánov zrastených v jedno... Lekár, ktorý ma operoval, vravel, že to ešte nevidel... Koncom minulého roka mi zistili dyspláziu krčka maternice CIN 1, a aby toho nebolo málo, pri vyšetreniach na IVF mi zistili ešte aj alergiu na spermie... Keď sme mali pohovor s koordinátorkou, vravela, že máme s partnerom len "technický" problém, že by to malo byť v poriadku... partner mal spermiogram v norme, keď som šla na odber vajíčok, mala som vyše 20 folikulov, vybrali mi 15 vajíčok... Väčšina z nich boli 1, ostatné 2... oplodnili 11 vajíčok... z toho zostalo 8 vajíčok... boli 1-kové a 2-kové... na ten 5deň zostalo všetkých 8, ale len jedno 1-kové, tak mi vložili dve embryá, jedno 1-kové, druhé 2-kové... na druhý deň som volala, či zostalo na mrazenie... bohužiaľ nie 😒 ... je to zaujímavé... keď mi vyberali tých 15 vajíčok, sám lekár vravel, že to býva málokedy, že sú všetky veľmi kvalitné... Neviem, kde nastala chyba, čím to je... Písala si, že si mala bolesti kvôli endometrioze... Ja som nemala žiadne, aj môj gynekológ sa čudoval... Som zvedavá, ako to všetko dopadne... Ak sa smiem spýtať, koľko máš rokov? Ja 35, mám 16r. dcéru z býv. manželstva... takže jedno slniečko doma máme... Na toto som sa veľmi tešila s partnerom, partner deti nemá... Neviem, ale nejako už neverím, že by to malo byť v pohode.... Tebe držím palce, aby to dobre dopadlo

leya
2. aug 2011

@13nika13 fuha, tak toho mas tiez celkom dost....dobre je aspon to, ze teba endo neboli, lebo to neprajem nikomu. posledny polrok pred laparkou som pravidelne v noci budila manzela volanim o pomoc, ked som v krcoch lezala na chodbe, lebo som nedosla ani na WC. 30. septembra minuleho roku ma v noci brala zachranka, a o dva tyzdne som sla na laparku, kde mi loziska vybrali. o 3 mesiace som mala vajecnik chyteny zase, ostatne neviem, lebo na sone to nevidno. potom som bola 2 mesiace v umelom prechode a hned nato IVF. predpokladam, ze pojdem znova na laparku, ked toto IVF nevyjde. ja mam 28, teda, uz tyzden mam 29 (este som si na to nezvykla 😉 ). snazim sa od 24, co mi kazdy vravel, ze som este mlada a mam cas. to s tymi tvojimi vajickami je zaujimave, ale mozno mrazia len kvalitne, resp. sa prestali delit, alebo sa fragmentovali a podobne. aspon mas dcerku 🙂 aj tak verim, ze sa nam to podari 😉

13nika13
2. aug 2011

@leya Tak si si teda toho tiež viac než dosť užila.... Zostáva nám len veriť a dúfať, že všetko je ok... Ak to nevyjde, tak skúsim potom asi ešte raz... Však uvidím, ako to dopadne...

malevil
2. aug 2011

@leya No, tak ta konzultacia bola taka, ze uz mam svoj vek, a co by som chcela, ked som sa do 35-ky neponahlala, co som teraz taka netrpezliva a podobne. Docent povedal, ze vzhladom na moj vek a vysledky vraj mozem cakat aj na vlastne, ale on by odporucil darkynu. Len moja lekarka v Iscare stale nieco skusa, beha po svete po konferenciach a tak sa dostane k najnovsim info z vyskumu a hned to skusa aj na mne. V tomto je mi blizka, ibaze (co aj chapem), jej platena od vykonu takze cim viac kusov tym lepsie a ako to vyjde?, no ved uvidime. Tu clovejk naozaj nema nic zarucene. Ja viem, ze existuju mnohe pary, ktorym nic nezistia a predsa nemozu mat deti, takze co ja, co vedia co mi je, mozem byt rada, ze nieco skusa(co aj som) Prvy krat som reagovala podla mna horsie ako teraz. Mala som Gonal, Cetrotide a merional, a citila som sa nafuknuta, bolelo ma v podbrusku a pichalo vo vajecnikoch.Myslela som si, ze mam OHSS, ale bolo mi vysvetlene, ze nemozem mat. MAla som 5 folikulov, ale len 3 vajka, dve sa oplodnili, jedno bolo 5bunkove, druhe 2bunkove. Druhy raz zmenila liecbu, mala som Puregon a decapeptyl, a citila som sa uplne normalne, ziadne nafucane brucho, ziadne kila navyse. Nic ma nebolelo. Mala som opat 5 folikulov, vo vsetkych boli vajka, 3 dozreli ale oplodnili sa len 2, mala som 2x8bunkove embrya. Teraz som bola taka presvedcena, ze to vyjde. A zasa nic. V septembri sa chystam k lekarke na konzultaciu, tak som zvedava, co bude podla nej pricina. Minule to bolo v pomalom deleni. Teraz bolo vraj vsetko ok, podla embryologa. Takze tak.

walta
2. aug 2011

@leya ahoj, ahoj.... vyzera to tak, ze ano, podarilo sa 😉 😉 😉

leya
2. aug 2011

@walta tak blahozelam! a drzim palce, nech je vsetko v poriadku 😵 uz ti dali aj termin na prve usg?

leya
2. aug 2011

@malevil fajn, ze mas taku lekarku, co ma este chut skusat. a mas urobene aj hematologicke, imunologicke a geneticke vysetrenia? vsetko je ok?

malevil
2. aug 2011

@leya mam urobene"vsetko", ale nerobili mi protilatky na trofoblast, to vraj robia v Prahe a tusim v KE? Podla genetika som akurat "ten rocnik 73´" inak je genetika ok, hematologia vraj tiez, ale ked som pozerala co vsetko zistovali vam, tak ja veru neviem, ci to robili aj mne. Mne hematologiu robila internistka, lebo pracuje na odd. Hematologie a trombozy, ale co robila??? Videla som sice vysledky a bolo tam par veci, co som videla aj na strankach MK, ale netusim, ci mam vsetko vysetrene, co mam mat, ale podla internistky/hematologicky som ok 😒

walta
2. aug 2011

@leya co je usg? myslis utzv- ultrazvuk? na ten idem o dva tyzdne

leya
2. aug 2011

@walta ano, ultrazvuk. to je super, tak este raz blahozelam a drzkaj(te) sa! 🙂

walta
2. aug 2011

@leya dakujem este raz 😉

leya
2. aug 2011

@malevil na hematologii vacsinou zistuju trombofiliu, t.j. ci nemas nejake mutacie genov, ktore by viedli k trombofilii, takze ak si bola na takom oddeleni, tak to mas urcite komplet spravene. co presne robia v ke na genetike neviem. zatial som sa tam nedostala 😉 . je toho vela, co moze byt problem, tak som zvedava, co ti navrhnu v CAR dalej.

malevil
3. aug 2011

@leya drzim palce. Kamoska tvrdila, ze endo sa da vyliecit, jej to odstranovali tusim laserom, alebo nejako vypalovali, potom brala lieky a mala limit do 6 mesiacov otehotniet. A aj sa stalo, aj ked na poslednu chvilu. Potom vraj uz endo neriesila. Ale co som pozerala na strankach,moze sa to vratit 😠 , tak si treba davat pozor, ale ved to ty uz isto vies. Tak drzim palce 😵 😵 😵 😵 😵

leya
3. aug 2011

pekny den, cakatelky! mna dnes v noci strasne bolelo brucho, poriadne som sa nevyspala, takze sa uz zmierujem s neuspechom
@13nika13 uz je ti lepsie? dufam, ze krvacanie preslo

13nika13
3. aug 2011

@leya Ahojček, stále to isté... krvácam ☹ ... Len mi je čudné, že mňa zase nič nebolelo, keď som začala krvácať.. Každý mesiac viem, keď mám mať ms, bolia ma kríže a podbruško, a teraz nič... K tomu sa ešte aj na tvári vyhádžem, a teraz nič... tak tomu nerozumiem... Ale už sa pomaly zmierujem s tým, že to nevyšlo... Tebe je ako? Už je lepšie?

leya
3. aug 2011

@13nika13 a lekarke si uz nevolala, co s tym? u mna bolesti trocha presli, ale tak striedavo, takze lezim v posteli.

13nika13
3. aug 2011

@leya Už som nevolala... Keď som s ňou volala, keď som začala krvácať, kázala mi dať si predpísať ten Utrogestan, a že toho 9.8. sa vidíme na kontrole... Myslím si, že viac nie je potrebné tam volať... Neviem, to je môj názor...

leya
3. aug 2011

@13nika13 asi mas pravdu...mna bolesti presli, takze uz fungujem normalne

13nika13
3. aug 2011

@leya Tak Ti držím palce 😉 ... U mňa je teraz najhoršie to čakanie... Do 9.8. dlhá doba... Keby som vedela aspoň, na čom som, či už je to negatívne, či pozitívne... Keď človek nevie, je to hrozné... Jeden deň trvá ako jeden rok...

jania023
3. aug 2011

ahoj chcela som sa spytat ..sice niesom po transfere ale klsika..dnes 9dpo kazdy vecet davam utrogestan a vcea som spozorovala vecsiu maternicu alebo krcok neviem co to bolo ale je to dost velke a tvrde..neviete co si o tom mysliet?

13nika13
3. aug 2011

@jania023 Ahoj... neviem... Zostala si tehotná prirodzeným spôsobom? Či ako mám tomu rozumieť? Ak si spozorovala nejaké zmeny, asi je najlepšie zájsť k lekárovi, či?

vicka25
4. aug 2011

Ahojky baby 🙂. ja sa už pomaly asi fakt zbláznim...do 9.teho stráááášne dlhá doba, dni sa vlečú, som z toho riadne na nervy. už aby som bola potom s hocijakým výsledkom, lebo ...wrrrr.... 😠. nevládzem. Vy máte nejaké príznaky? Ja mám, ale podobné ako pred ms, vlastne ani nie podobné, ale tie isté 😒...ale zatiaľ si nerobím žiadne závery, až keď to príde, alebo test bude pozitívny...čo dúfam, že bude 😉...tak, ešte Vám prajem krááásny krásnučký deň!!! 😀 😀 😀

leya
4. aug 2011

@vicka25 ahoj! mne bolesti presli, dnes som spala ako babatko. robila som si rano test, sice nejaka pochybna znacka a s citlivostou 25, ale bol negativny, takze viem, co mam zajtra cakat na krvi. som 10. den po ET.

luly3
4. aug 2011

ahojte @leya test s citlivosťou 25 ti na 9 deň neukáže // mosíš si kúpiť
s citlivosťou 10 a aj to by si mala slabulinku čiarku
držím palečky na zajtrajšiu krvičku

leya
4. aug 2011

@luly3 ano, viem, len som doma nemala taky test a bola som nedockava, tak som samu seba sklamala. vdaka, aspon viem, ze mam este nadej 😉 a blahozelam k babatku v brusku!

slniecko137
4. aug 2011

@pufa ďakujem ti veľmi pekne. Aj ja dúfam, že to bolo v tom a tentokrát bude všetko ok 🙂

leya
4. aug 2011

@13nika13 ako sa mas? stale rovnako?

pici
4. aug 2011

@leya zlatko,. na taky citlivy test mas este furu casu, kup si 10nku, nie 25, este ani nie si 10ty den, babatka sa mohli neskor uhryzt... neboj sa ty nic, nestracaj nadej

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre