Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

lienka_1
25. sep 2011

@jajka1980 Presne to iste som mala aj ja. A v podbrusku obcas pichlo aj zabolelo. Drzim palce! 😉

adlerka
26. sep 2011

@ursula5 Ahoj. Mo ja som bola na KET a tam nám doktor zakázal pohl.stik na celé 2 týždne. Tak to dodrzujem. Myslím si, že je to aj koli tomu, ked sme tak nadopované hormónmi, aby nedoslo k viacpočetnému oplodneniu a prípadne potom k nejakej degenerácii. A to by mohol byt problém. Po IUI sme zas mali prikázané sexovat, len tam som ja žiadne lieky nebrala. 😉

ursula5
26. sep 2011

@adlerka to je asi pri každom individuálne u nás teda k viac početnému oplodňovaniu dôjsť nemôže 😀 keby som už aspoň niečo cítila ale zatiaľ ništ 😉

jajka1980
26. sep 2011

@lienka_1 ahoj...a môžem sa ťa opýtať...koľko dni si po prenesení embryí?

zuzancek22
26. sep 2011

@timona a koľký deň od ET si?

timona
26. sep 2011

dnes šiesty..

adlerka
26. sep 2011

@ursula5 to isté aj ja, ja tiež nič necítim. V piatok idem na tehotenský test z krvi ,ale velku nádej si nedávam, kedže mi vysliel test len z jednou ciarkou.Akurát dnes sa cítim celkom dobre, už aj krče,čo som mala pred 2 dnami, ako pred mrchou, tie tiež prešli. Ja robím na 3 smeny v práci a teraz mám poobednu a normálne sa teším do práce, aspon mi vypne mozog, aby som stále nerozmýšlala. Ale musíme dufat, že raz to príde, lebo inak by toto všetko nemalo zmysel 🙂

ursula5
26. sep 2011

@adlerka držím Ti palčeky testy ešte nie sú rozhodujúce, no ja som len 2 deň po vklade takže ja ozaj ešte nič necítim a som doma na PNke tak to furt v hlave omieľam ale ja to vydržím cez vychádzky aj do práce skočím 😉

adlerka
26. sep 2011

@ursula5 No aj ja ti držím velmi pršteky všetky čo mám, ja som si PN nedala, mne je lepšie v práci, tam sa trošku zabavím medzi ludmi. Ja som tak trochu vorkoholik 😝 Na psychiku mi to lepšie prospieva. Ale nech ti to čakanie rýchlo ubieha a mysli pozitívne, to je 50% úspechu, ževraj aj ked to niekedy po tolkych neuspechoch ide dost ťažko. Ja som si robila test koli tomu, lebo musim vediet na čom som. Ja sa od malička bojím lekárov a hlavne injekcii a odberu krvi,často som odpadávala, takze tento kolotoč, čo som si musela vybrat, bol dost na mna privela, mala som aj psychiký kolaps, ked mi v centre predpísali tolko injekcii na stimulku. To bol pre mna najvačší šok, ale predýchala som to, a už mi je to teraz aj smiešne 🙂 ,aka som bola histerka. Možno to bude aspon na niečo dobré a zbavím sa fobie s injekcii. 😉 Tak držím všetkým palce.

ursula5
26. sep 2011

@adlerka tak ja som si dala PN pri stimulke a teraz sa mi ju nechce rušiť počkám a uvidím, zatiaľ sa mi nič nedeje som v kľude a myslím pozitívne chodím aj do práce počas vychádzok ale teraz pôjdem až v stredu na chvíľu nemusím to zas preháňať už som sa narobila dosť nebola som na PN aspoň 10 rokov 🙂
Ja som teda taká splachovacia tak mi zas skoro nevadí nič čo sa týka lekárov, pichanie som zvládala s chladnou hlavou 🙂
Ja teda verím, že to vyjde aj keď občas ma máta taký červíček v hlave zatiaľ mi vždy všetko vyšlo tak ako som chcela tak dúfam, že aj toto.
Aj ja Tebe držím palce 🙂

lienka_1
26. sep 2011

@jajka1980 Ja som bola na IVF v lete. Nevyslo to. Videla som tvoju otazku, tak som odpovedala 😉

jajka1980
26. sep 2011

@lienka_1 ahoj...tak je mi to veľmi ľúto....fakt....a už sa viac nepokúšaš? Koľko embrya ti vložili a v čom spočíva problém u teba ? Ja mám nezistenú neplodnosť....tak to mám na papiery...Držím ti všetky palce, aby sa ti tvoj vysnívaný sen o bábätku splnil a tak isto ostatným snažilkám..... 😨

zuzancek22
26. sep 2011

@ursula5 je to aj dnes potvrdené z krvy hcg hladina je taká aká zodpovedá 9 dnu od ET, tak uvidíme ako porastie dozajtra

ursula5
26. sep 2011

@zuzancek22 tak to mám veľkú radosť dúfam, že ťa budem nasledovať 🙂 🙂 🙂

zuzancek22
26. sep 2011

@ursula5 určite, síce som sa trošku pred tebou predbehla, ale určite to víde aj tebe, ked by si náhodou dostala nutkanie kupiť a urobiť test tak vyskušaj ten digitálny, ten je fakt presný, síce je drahý, ale ten pocit dnes ráno ma uistil.

ursula5
26. sep 2011

@zuzancek22 no neviem či budem kupovať test to záleží od mojej nedočkavosti 🙂 zatiaľ to ide tak normálne a viem, že je zavčasu teraz čítam kopec článkov kedy by sa to malo zahniezdiť, či sa môže sexovať a tak inak ma nič iné nebaví robiť. Vy ste mali ICSI že tiež, tak som rada, že Ti to tak pekne vyšlo aj ja a teším že to bude ok ale taký malý červík my zas behá v hlave ako po OPU a neviem ho vyhnať 🙂

kukucka78
26. sep 2011

ahojte kočky neviete mi povedat kolko stojí v Iskare v Ba KET a ako dlho trvá príprava pred vkladom ???dakujem za každu odpoved

lienka_1
26. sep 2011

@jajka1980 Dakujem Jajka! Bojujeme dalej, len si davame mensiu pauzu na rozmyslenie. Vlozili mi dve embryjka. U mna je problem s vajickovodmi. Kolky den si po transfere?

jajka1980
26. sep 2011

@lienka_1 ahoj.....ja som 5.den...a nieje zač dakovať...prajem vela síl a úspechov...nech to konečne vyjde....ale aj ja mam dosť obavy, či sa to podarí...lebo mam vložene 2 embryjka a taku dosť blbu diagnozu....ale treba veriť...držím palce 😎

lienka_1
26. sep 2011

Z vlastnej skusenosti Ti mozem povedat, ze obavy ti nepomozu a cakanie neulahcia. Mysli pozitivne. Ved uz mas u seba dva poklady 😉

jajka1980
26. sep 2011

Ano som si toho vedomá, že mám dva pokladiky v sebe, len čo čítam, kolkím sa to nepodarilo...je dosť deprimujúce.Je to vlastne nefér, že žena, ktorá po babätku tak túži , nemôže ho počať.....lebo poznám aj takú, ktorá ma deti dve a nemá o ne vôbec záujem....ale teraz už asi bočím z témy....len fakt dúfam, že bude všetko ok a moje zlatíčka sa riadne zahryznúúúú, nech to stoji čo to stoji... 🙂

pici
26. sep 2011

@jajka1980 pozitivne sa nalad... asi kukas v " zlych " temach, lebo tam kde som ja. su asi 4 nove tehulky :D

lienka_1
26. sep 2011

@jajka1980 Viem, ze to nie fer, ale teraz je hlavne, aby si sa sustredila na seba, teda vlastne na VAS 😉 A ako pise pici, citaj tie pozitivne spravy 😉

ursula5
27. sep 2011

@jajka1980 naozaj buď pozitívne naladená ako Ti radia dievčatá 🙂 ja som v témach a mám taký pocit že už asi viac ako 6 báb mala pozitívne výsledky, netreba sa trápiť skôr ber to ako že je to na 100% a netráp sa zbytočne, ak to nevyjde potom budeš riešiť situáciu čo ďalej, máš vložené 2 tak si ver je tam veľká šanca 😀 😀 😀 a hlavne úsmev, mňa tiež máta červík pochybnosti ale snažím sa ho odohnať 😉

jajka1980
27. sep 2011

ahojte,...velmi vam dakujem, že ste ma dnes tak pozitívne naladili...a všetkým vám zo srdca dakujem...a prajem len a len dobré správy...len sa chcem opýtať,...nemáte miestamy v podbrušku pocit ako pred mrchou:? Neviem kde som to už čítala, ale je to pravda že ked to nevijde, mrcha príde medzi 3-5 dnom ?Proste neviem...

adlerka
27. sep 2011

@jajka1980 ahojky, aj ja som mala na 9 den pocit a krče ako pred mrchou, ale už to prešlo. DR. mi povedal, že po tych liekoch, čo beriem, by som nemala dostat, až ked ich vysadím a to dufam, že nebudem musiet 😅 , lebo ked vyjde test pozitívne ,tak ich beriem dalšie 3 mesiace. Ja uzívam 3X2 utrogestan a 3X1 estrofem. No uvidíme, ako sa to vyvinie, ja som bola na KET este len prvý krát.

jajka1980
27. sep 2011

@adlerka ahojky...ja tiež užívam Utrogestan- 2 tablety večer, Duphaston 2x ráno,2x na obed a Estrimax 3x1....a ktorý den si dnes po IUI ?

adlerka
27. sep 2011

@jajka1980 Ja som bola na IUI uz v marci, ale neuspesne, lebo mám endometriozu, Dr. to musel urobit koli poistovni, leby inak by mi neschválili IVF. On ma hned upozornil, ze to urcite nevyjde. A teraz som 12den po KET, na ET som tiez nemohla, lebo som mala hyperstimulacný syndrom- ten mam koli polycistickým vaječníkom. Po IUI som vobec nic necítila a dostala som mrchu normálne ako som mala a žiadne lieky mi vtedy nedal, že to nemá výzmam pri mojej diagnoze. Na test z krvi idem v piatok, hoc tehot.test mi vysiel negatívne, zatial sa cítim celkom v poho... čítam si vaše príspevky a stále sa utešujem, že mám este 2 zamrazené embrijká. Držím ti palce, nech to vyjde a skončí celé to trápenie a kolotoč okolo toho 😉

jajka1980
27. sep 2011

@adlerka ahoj...tak ti držím palce, nech ti to vyjde.A kolko embryjka ti vložili ? mne 2 a zmrazené nemám žiadne, lebo my vybrali 4 vajíčka a z toho boli len 2 vraj velmi pekné. Tak uvidím ako to vyjde....ale tebe držím palce a nech ti to v piatok vyjde....prajem len radostnú správu od lekára. Potom daj vedieť ako si dopadla.

adlerka
27. sep 2011

@jajka1980 Aj mne vložili 2. Odobrali mi 11 vajíčok, z toho sa uchytilo 5 ,ale nechali ich este 5 dní vyvíjat a zostali 4 emrijká. Ja už rozmýšlam ako vylepšit moje telíčko, aby prijalo embrijká tie zvyšné 2 ak mi to teraz nevyjde. Ved aj myslím pozitívne ale aj realisticky, aby sa ma to moc nedotklo, ked to prvý krát nevyjde. Dočítala som sa tu, že je dobrá včelia kašicka, tak hned po vysledkoch si ju pojdem kupit. A ako zmiernit hyperstimulačný syndrom, ked by som musela ist na druhé IVF, že je dobrá silná káva. Ta to utlmuje. Lebo mne vždy hrozí OOHS, ja sa tomu neviem vyhnut. No dufam, že to všetko vyjde OK, tak ako má. A ozaj neviete ,kolko trvajú výsledky testov. Asi sa to v piatok hned nedozviem, budem si musiet vymysliet program na víkend, aby som to vydržala. 😖 Želám vela uspechov a čakatelkám nech sa zmení čakanie na 9 mesiacov 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre